Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Heineken » 28 Feb 2012, 15:31

^
Vezano za operaciju "Strela" sve je tacno, znam coveka koji je bio na tim polozajima ( kolega mog caleta, sada je vojni atase u USA). Imao sam priliku da sedim za stolom sa Drecunom, covek je kralj! :klanjamse: :klanjamse: :klanjamse:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Floyd » 28 Feb 2012, 15:47

Istorija ce pokazati da je to bila prevara i otimacina svetskih razmera :palica:

Korisnikov avatar
Djole
Postovi: 587
Pridružio se: 16 Jan 2012, 16:50
Lokacija: Beograd

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Djole » 28 Feb 2012, 16:57

Živela majka Rusija ! Živeo komunistički režim proizvodnje i kvaliteta !
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od mr.Big » 28 Feb 2012, 17:02

:kezo:

Heineken je napisao: Imao sam priliku da sedim za stolom sa Drecunom, covek je kralj! :klanjamse: :klanjamse: :klanjamse:
Znaci, on i privatno smara do besvesti :D

Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6242
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Heineken » 28 Feb 2012, 18:17

Nisam te razumeo, zbog cega on smara? :)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Floyd » 28 Feb 2012, 19:38

Djole je napisao:Živela majka Rusija ! Živeo komunistički režim proizvodnje i kvaliteta !
Imam osecaj kao da je u pitanju sarkastican komentar na moj post :zbunjen:

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od mr.Big » 28 Feb 2012, 20:19

Heineken je napisao:Nisam te razumeo, zbog cega on smara? :)
Otkud znam zbog cega...-sluzbena duznost, partijski zadatak, porodicna tragedija ili ga neko dir'o kad je bio mali :pardon:

Korisnikov avatar
Djole
Postovi: 587
Pridružio se: 16 Jan 2012, 16:50
Lokacija: Beograd

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Djole » 28 Feb 2012, 20:21

Floyd je napisao:
Djole je napisao:Živela majka Rusija ! Živeo komunistički režim proizvodnje i kvaliteta !
Imam osecaj kao da je u pitanju sarkastican komentar na moj post :zbunjen:
Komentar na odgledani video :)
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Gaginh0 » 28 Feb 2012, 21:09

Jos jednom me je neko naterao da odgledam jedan u nizu dokumentaraca sto se tice ratovanja Srba proteklih 20 godina... Samo se iznerviram, a unapred bolje znam kako ce se zavrsiti dokumentarac, nego americki film...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Floyd » 28 Feb 2012, 21:15

Djole je napisao:
Floyd je napisao:
Djole je napisao:Živela majka Rusija ! Živeo komunistički režim proizvodnje i kvaliteta !
Imam osecaj kao da je u pitanju sarkastican komentar na moj post :zbunjen:
Komentar na odgledani video :)
Izvini, tako mi se ucinilo :rukovanje:

Obicno kad kazem nesto protiv politike zapada prema Srbiji u tom periodu, dobijem etiketu da sam prorus, komunista i sl.
Nije ni EU idealna kombinacija ali je izmedju dva zla ono manje gore i njemu definitivno trebamo da tezimo.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od swemir » 29 Feb 2012, 16:40


Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od superboss » 29 Feb 2012, 18:11

mr.Big je napisao: Otkud znam zbog cega...-sluzbena duznost, partijski zadatak, porodicna tragedija ili ga neko dir'o kad je bio mali :pardon:

Nekako kad ga slusam, uopste nemam taj utisak. Vise me prodje neka jeza...jer ako je 1% tacno sto on kaze(a na nasu veliku zalost procenat je sigurno veci) jadni mi....

Postalo je moderno biti apatican.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od snork » 29 Feb 2012, 19:03

Geza je napisao: Velika Britanija, pod vođstvom "čelične lejdi" Margaret Tačer, najozbiljnije se pripremala za treći svetski rat koji bi počeo u Jugoslaviji. To pokazuju i dokumenti s kojih je nakon tri decenije skinuta oznaka tajnosti.
Mi smo bili tampon-zona i zaštita Zapada od eventualne invazije snaga Varšavskog pakta, a oni su se odužili tako što su nam rabili zemlju. :besan: Mada, za to je u velikoj meri odgovorna i budala koja je u to vreme bila predsednik Srbije. Naši saveznici iz dva svetska rata, Amerika, Britanija i Francuska su u početku podržavali opstanak Jugoslavije, i da je na vlasti bio neko pametniji i sa više smisla za diplomatiju, nikakvih ratova ne bi bilo.

Ali Austrija i Nemačka su želele rat u Hrvatskoj, kako bi je ponovo kolonizovali, kako bi isterali Srbe i srpske firme sa Jadrana i samo oni postali vlasnici svega. (Zapadno)nemačka obaveštajna služba je pomagala i organizovala ustaše koje su pobegle u Nemačku posle II sv. rata i oni su počeli sa akcijama još '60-ih i '70-ih godina (bomba u bioskopu 20. oktobar u Beogradu, napad na vojnike JNA u Bosni, par otmica aviona i podmetanje požara na Pelješcu i ostrvima). 1980-tih godina su već počeli pripreme za oružano otcepljenje od Jugoslavije i preuzimanje vlasti u Hrvatskoj. Pošto nisu znali kako će Srbi na to reagovati, iste službe su paralelno počele da šire strah među lokalnim Srbima, šireći glasine i podsećanja na II svetski rat i ono što se tada dogodilo. Srbi su naravno na to naseli i krajem '80-tih se među njihovim vođama (Milan Martić i društvo) javlja ideja da se u slučaju otcepljenja Hrvatske od Jugoslavije i oni otcepe od Hrvatske. Počeli su da gomilaju oružje, ali su potpuno zakazali na jednom mnogo važnijem polju - a to je propaganda. S druge strane Nemci i njihovi štićenici počinju sa širenjem najodvratnijih laži o Srbima, u početku samo u svojim zemljama i zemljama gde je fašistička emigracija bila prisutna u većoj meri (Australija i neke zemlje Južne Amerike), a onda plaćaju i američke PR kompanije i anti-srpska histerija postaje globalna. Austrija i Nemačka prve priznaju Sloveniju i Hrvatsku kao nezavisne države i prve prekidaju avio-saobraćaj sa Srbijom i uvode joj sankcije krajem 1991. godine. U proleće 1992. počinje rat u Bosni i posle eksplozije bombe podmetnute na pijaci Markale (uskoro će 20 godina), bosanski Srbi bivaju optuženi da je reč o granati ispaljenoj sa njihove strane, zbog čega nekom čudnom logikom UN uvode sankcije Srbiji i Crnoj Gori (rezolucija 757 SB UN, na koju ni Rusija ni Kina nisu uložile veto). To je već vreme kada Amerika i ostali bivši saveznici počinju aktivno da rade protiv Srbije. Na neki način je ovo najveća pobeda Nemačke u dosadašnjoj istoriji. Svi su plašili da će ona, čim se ujedini, krenuti u novi rat - i to se i desilo. Samo što su ovaj put Nemci ispali pametniji, pa nisu ulazili u direktni oružani sukob, već su pažljivim obaveštajnim radom i manipulacijama medijima i javnim mnjenjem uspeli da urade ono što su želeli (unište Jugoslaviju i kolonizuju njene ostatke), a pri tome im Amerika, Britanija i Francuska nisu smetale, već su ih i podržale. Da li je to bilo za njih pametno ili su ove zemlje jednostavno ispale naivne ne znam, ali s obzirom da je i u Americi i u većem delu Evrope kriza, a da samo Nemačkoj poslovi idu sve bolje i bolje, postoje dobri izgledi da sledeći veliki rat ipak bude između istih zemalja kao i prethodna dva.

Što se tiče Rusije... ona nam verovatno više nanosi štetu nego što pomaže. Neki Srbi i neke političke partije u Srbiji okreću pogled prema Rusiji iz čistog očaja (setimo se kako su iste stranke za vreme 1. zalivskog rata organizovale ispred američke ambasade u Beogradu skup podrške Americi u borbi protiv Iraka, a sada su prilike drugačije pa i oni traže druge "saveznike"). Mi uopšte nismo svesni koliko je hladnoratovska histerija usadila mržnju prema Rusiji i Rusima svima na Zapadu. Svako pominjanje Rusije uz nas, u očima zapadnjaka može biti samo negativno (to su dobro znali neprijatelji Srbije, pa su u ratovima tokom raspada Jugoslavije često insistirali na nekakvim "pravoslavnim" vezama između Rusa i Srba i drugim glupostima). Naravno, Rusija nas nije bombardovala (nije imala potrebu), pa ipak nju doživljavamo više prijateljski. Ali da smo bili u Varšavskom paktu kao Čehoslovačka, Poljska, Mađarska, Rumunija, Bugarska), bežali bismo od Rusa kao đavo od krsta.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od mr.Big » 29 Feb 2012, 19:30

superboss je napisao: Postalo je moderno biti apatican.
Ma neee, uopste ne pratis modu :)
Moderno je:
-horski se pitati-,,ne znam sta mi je''
-napadati britvom po autobusima
-demolirati kola po benziskim pumpama
-udariti nepoznatu devojku pesnicom zbog frizure
-baciti bombu u dvoriste starice
-tuci studente dok protestuju
-lincovati pedere
-mrziti
-mrziti
-mrziti
.
.
.
.
-i sve sto ti neko sa TVa ,,objasni''
E to je moderno, a ovakve fashion gurue gledam vec 25g na svim televizijama u regionu :censored:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Floyd » 29 Feb 2012, 19:39

@swemir

Odlican film...
Na jedan simpatican i zanimljiv nacin je prikazano ono sto vec svi znaju.
Ekonomska kriza nije nastala sama od sebe vec su je stvorili pohlepni zarad licnih interesa.

@snork

Upravo tako i jos mnogo toga pored.
Neke stvari su dobro objasnjene u filmu "Tezina lanaca".
Sve su to velike igre na koje "mali" ljudi ne mogu uopste da uticu.

Mislim da je feudalno doba bilo nista u odnosu na ovo sto dolazi.

Odgovori