Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19191
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Heinz » 28 Mar 2018, 21:31

Taj Instagram mi nije jasan nikako.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od shandu90 » 28 Mar 2018, 21:34

Finih klinkica ima tamo :D

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Med
Postovi: 591
Pridružio se: 14 Jan 2012, 21:23

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Med » 31 Mar 2018, 09:42

Instagram? Ma sve isti q. Ista poza, samo se menja pozadina i garderoba.

Kako u Švedskoj? Ladno, al standard...

https://www.nytimes.com/2018/03/24/worl ... hools.html

Nazdravlje!

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od maxer » 03 Apr 2018, 12:34

Otac Litvinjenka: Biće osramoćeni i Tereza i onaj klovn

London -- Otac Aleksandra Litvinjenka, agenta koji je otrovan u Londonu pre deceniju, komentarisao je za ruske medije slučaj Sergeja Skripalja.
Izvor: B92 utorak, 3.04.2018. | 08:38 -> 08:58

Valter Litvinjenko kaže da su ruski beginci u Velikoj Britaniji taoci obaveštajnih službi Zapada. Verovao je, kako kaže, godinama da su Rusi umešani u napad na njegovog sina 2006, ali je, dodaje, promenio svoje mišljenje pošto je godinama analizirao “nedoslednosti u istrazi“.

London, da podsetimo, tvrdi da je Litvinjenko otrovan radioaktivnim polonijumom. Čin je označen kao akt “nuklearnog terorizma“, za koji je optužena Rusija, a Moskva te optužbe odbacuje.

Napad na bivšeg dvostrukog agenta Sergeja Skripalja i njegovu ćerku Juliju u Solsberuju 4. marta označen je kao “prvi napad nervnim agensom u Evropi od Drugog svetskog rata“.

Valter Litvinjenko za RT kaže da iako postoje sličnosti sa slučajem trovanja njegovog sina, korišćena je drugačija taktika.

Kako kaže, trovanje njegovog sina osmišljeno je sa ciljem da se pokaže kako je Moskva “ekstremno surova“ i kako se ona “nosi sa neprijateljima“. Trenutna situacija sa slučajem Skripalj stvorena je, kako tvrdi, kako bi se isprovocirala reakcija Moskve.

“Shvatili su da su zabrljali sa slučajem Litvinjenka i odlučili su da promene taktiku. Ne pokazuju nikakve dokaze sada, svodi se na čekanje reakcije iz Moskve. Ako je bilo, kako kažu, ruskog traga, sve bi bilo jasno odavno“, rekao je on.

Veruje da je ova istraga mnogo manje transparentna nego ona iz 2006. godine.

“Isto je bilo i sa Sašom (Aleksandar), da je bilo ruskog traga, to bi se pojavljivalo iznova i iznova do danas. Skotland jard (sedište londonske policije) nije tražio kriminalca. Skotland jard je prikrivao tragove“, dodao je on.

“Biće teško sve sakriti i na kraju neće uspeti. Biće uhvaćeni, a Tereza Mej će biti osramoćena, a i onaj klovn, ministar spoljnih poslova Boris Džonson će biti osramoćen“, naglasio je on.

Kako kaže, ljudi poput Aleksandra dođu u situaciju gde postaju taoci stranih vlada i obaveštajnih službi.

“Za njih nije korisno da Skripalj ostane živ. A devojka, ona ne zna ništa. Skripalj zna. Ona je jednostavno došla da poseti oca i upala u ovo. Pustiće nju da ide dalje verovatno, ali ako zna nešto – neće se ni ona izvući“, dodao je Litvinjenko.

https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1376674

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45628
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Geza » 06 Apr 2018, 21:00

Mora da se gleda na sajtu, ne može preko foruma.
http://doyoutrustthiscomputer.org/watch



Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od ljuba » 07 Apr 2018, 09:42

Gledao sam ovaj film kada je izasao na Holandskom TVu i ostavio je jak utisak na mene. Inace iz mog iskustva situacija je mnogo gora nego sto je predstavljena u filmu... Ljudi na kljucnim pozicijama prestaju da razmisljaju i preuzimaju odluke od software-a koji donosi odluke bez njihovog ozbiljnijog uticaja / ekspertize. Kao i kod svakg pomagala posle duze upotrebe ljudi jednostavno zakrzljaju i prestaju da procenjuju situaciju objektivno, i samim tim njihov uticaj se jos vise smanjuje... U svakom slucaju priprema za kulminaciju ove price se odvija upravo sada pred nasim ocima...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21045
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od nidza » 07 Apr 2018, 23:43

Biće prihvatljiva količina grešaka u odnosu na ljudski faktor, kao najveći problem u većini sistema. Slično kao svi pomoćni sistemi u automobilu, vrhunski vozač će bolje da vlada situacijom sa manje tih sistema, ali prosečan ili loš vozač itekako imaju korist. Ukupan broj grešaka tih sistema opravdava njihovo postojanje u odnosu na moguć broj grešaka zbog ljudske greške.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk


Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od superboss » 08 Apr 2018, 00:27

Najbanalniji primer: teslin autopilot.

Odlična stvar svakako, ali da ljudi spavaju dok auto sam vozi...... :kuku: :ccc:
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od shandu90 » 08 Apr 2018, 02:21

Evolucija

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od maxer » 13 Apr 2018, 23:22

:kezo: Primer Britanske demokratije i želja za istinom, na delu :dobarvic: ... :kuku:

"Zašto bi Sirija izvela napad?"; "Žao mi je, prekidamo"

Bivši general britanske armije Džonatan Šou uključio se uživo u program “Skaj njuza“, ali je iznenada prekinut tokom komentarisanja situacije u Siriji.
Izvor: B92 petak, 13.04.2018. | 22:19

Slika

Prezenterka Samanta Vašington upitala je Šoua da li je rusko negiranje krivice o navodnom hemijskom napadu u Siriji znak da je neophodno da Velika Britanija dobije podršku parlamenta za intervenciju, na šta bivši general nije želeo jednostavno da odgovori sa “da“ ili “ne“.

“Kakav bi motiv mogao da natera Siriju da izvede ovakav hemijski napad sada i na ovom mestu“, upitao je Šou.

“Sirijci pobeđuju. Nemojte da uzimate moju reč, uzmite u obzir ono što kaže američka vojska“, dodao je on, govoreći o tvrdnjama američkog komandanta Džozefa Votela koji je prošlog meseca naveo da je “Asad dobio rat“, kao i predsednika SAD Donalda Trampa koji je nedavno govorio o povlačenju trupa iz Sirije.

“I onda odjednom imate ovo“, rekao je general.

Na to se umešala novinarka koja je prekinula Šoua i navela da joj je "veoma žao".

“Bili ste veoma strpljivi, ali moramo da ostavimo ovo na ovome“, rekla je ona pre nego što su počele reklame.

“Skaj njuz“ nije razjasnio da li je intervju koji je trajao dva minuta prekinut zbog vremenskog ili “uređivačkog“ ograničenja.

Kako prenosi “Raša tudej“ Šou ima tridesetogodišnju karijeru u toku koje je išao od Folklandskih ostrva do Kosova. Komandovao je britanskim snagama u Iraku 2006. godine.



https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1381181

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od HKS » 19 Apr 2018, 23:26

Teroristi iz Gute autobusima izasli iz opsade,stigli u Ildib , pobacali na gomilu usrane gace i carape, dosla ekipa CNN-a , novinarka njusi ves i u vestima govori "oseti se ko emijsko oruzije". Pajtonovci ovo bolje ne bi smislili


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od ljuba » 21 Apr 2018, 09:05

Mada bi vise zaveo ovaj video pod istorija ‘90. Naziv je samo deo zavere :)


Korisnikov avatar
Heineken
Postovi: 6231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:34
Garaža: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm-2 150
Lokacija: Šid, Srbija

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Heineken » 21 Apr 2018, 13:00

Lepa kolekcija slika i samim tim dokaza o " Belim slemovima" u Siriji. X puta do sada se stoka sa zapada pozivala na njih oko dokaza protiv zle zivotinje Asada i njegove vojske, hemijskim napadima itd itd.. :)

18+
https://clarityofsignal.com/2017/02/27/ ... ist-group/

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od Pulp Fiction » 21 Apr 2018, 15:43

Jebo me pas što sam i otvorio te slike. A Sirija i taj rat me uopšte ne zanimaju, tj. generalno Arapi, a još sam studirao FPN. Divljaci, razorena zemlja, tačno da sam na mestu Sirijaca bih otišao odatle, pa evo vam prazna teritorija. Ti jadni ljudi tamo nemaju pojma ni ko ratuje ni zašto, gledaju samo glavu da sačuvaju, a i to je teško. Da se ja pitam sve bih ja to vratio pod Osmanlije! Otkad su taj region UK I FR podelili po svojim sferama uticaja i smislii neke nove države ,povukli granice proizvoljno, nikad mira za njih.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Svetska zavera ili jedan sasvim običan dan...

Post od ljuba » 23 Apr 2018, 22:13

Glavna vest na Holandskom dnevniku :) https://nos.nl/nieuwsuur/artikel/222868 ... thuld.html vlada godinama skrivala informacije i dokumenta o finansiranju dzamija i infrastrukture islamskih ekstremista u Holandiji (uslovnih - salafisme) sa bliskog istoka. Najveca ironija je da je u vladi dugo godina jedna od jacih partija CDA Hriscanska partija :)

Odgovori