Rekonstrukcija Slavije

Razne teme, pitanja, iskustva
nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Rekonstrukcija Slavije

Post od nixa » 03 Feb 2012, 22:18

Трг Славија идуће године добија нов изглед

Slika

Трг Славија требало би да идуће године добије потпуно нов изглед, рекао је за Беоинфо градски архитекта Дејан Васовић. Поред унапређења саобраћаја, трг ће улепшати и фонтана која би требало да се постави у средишњем делу.

– Славија је већ деценијама неуређена, чекајући неко боље сутра. Град Београд је решио да се ухвати у коштац са овим проблемом. Реч је о саобраћајном унапређењу Трга Славија, које подразумева и уређење самог трга, за које ће бити расписан ахритектонски конкурс – каже Васовић.

Према његовим речима, на овај начин ће се повећати и проточност возила на једној од најпрометнијих саобраћајница у граду, а унапређења саобраћаја на Славији не може бити без изградње пешачких пролаза.

– Подземним пешачким пролазима избећи ћемо укрштање пешачког и друмског саобраћаја. Као у великим светским граовима, планирана је фонтана у средишту трга, одакле ће се споменик нашем великану Димитрију Туцовићу највероватније изместити на зелену површину у близини Народне банке. И ова локација ће бити предмет конкурса – наглашава Васовић.

Он додаје и да град очекује да добије предлоге одговарајућег мобилијара, опреме и евентуално уметничких инсталација које би ту могле да буду постављене. Циљ је, закључује градски архитекта, да Славија добије светски изглед, јер је један од најзначајнијих тргова у Београду.

Kонкурс би требало да буде расписан у другој половини године.


Izvor: http://www.beograd.rs

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od Paja » 03 Feb 2012, 22:20

Bilo je i vreme.

Za sklanjanje pešaka pod zemlju su se dobro setili.

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od nixa » 03 Feb 2012, 22:24

Ja se nadam da će u okviru cele priče izgraditi i metro stanicu ispod ako je moguće.

U svakom slučaju - očekuju nas gužve, ali i veliko zadovoljstvo kad se posao završi...

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od nuk » 03 Feb 2012, 22:27

paja je napisao:Bilo je i vreme.

Za sklanjanje pešaka pod zemlju su se dobro setili.
Bolje oni da ih sklanjaju pod zemlju nego mi vozaci

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od McGruja » 03 Feb 2012, 22:30

Fontana mi deluje suviše sumorno za Slaviju... Kada je mins, fontana se gasi, pa mi je suviše tužna Slavija sa tim prizorom
Kao Trg Nikole Pašića

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od nixa » 03 Feb 2012, 22:31

Kad je minus - onda se gasi
Kad je plus - pali se u specijalnim prilikama :lol:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od pedja » 03 Feb 2012, 22:37

Slazem se da sve treba da se rekonstruise, kako estetski, tako i funkcionalno.

Medjutim, mucno je malo kada se setih guzvi, pa se sve tesis da ce proci kad zavrse (pre roka, jel'?), a onda shvatis kako ce opet nesto da se renovira, pa jos guzvi... Cini mi se da ce mi zivot proci, a da se necu provozati kao covek(bez zastoja) iz tacke A u tacku B, u Beogradu.
---

Pre nego sto krenete da mi pojasnjavate kako mora da se renovira, kako je bolje da se bar nesto radi, te da je ovo vise nego sto je uradjeno u poslednjih xx godina, napominjem da sve to znam. Sve je OK, nisam ja protiv renoviranja.
A pesake treba u prolaz ili na pasarelu, gde god moze, ne samo na Slaviji.

Strasno je da se godinama prica o pasareli na Zrenjaninskom putu, kod "Putnika", tj pred raskrsnicu Borca-Ovca. Naravno, od pasarele nista, a ljudi pretrcavaju i pretrcavaju i pretrcavaju... Nije da ih opravdavam, ali razumem razloge zasto bas tu pretcavaju.

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od dragan » 03 Feb 2012, 23:20

izgleda lepo, nema sta...
a sad, kako ce se sprovesti u delo, to je drugo pitanje...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od NexT » 03 Feb 2012, 23:36

:sreckovic: :sreckovic: red je bio :D

Ne verujem da ce biti neke enormne guzve...

Korisnikov avatar
7footer
Postovi: 628
Pridružio se: 19 Jan 2012, 17:53
Garaža: Lexus GS 450h, Chevrolet Trax, Yamaha Stryker
Lokacija: Svet

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od 7footer » 04 Feb 2012, 00:22

Само нека се гради! Београд има потенцијал због својих река, и одлично је што се граде мостови, што више то боље, само нек' се шљашти. :D

Што се тиче Славије, пре свега бих волео да буде "функционалнија" а естетика нека буде и на другом месту. Фонтана ми некако не иде уз њу, али како год да је ураде биће лепша но сада. :cvetic:
Pozdrav

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od sebekkg » 04 Feb 2012, 02:10

upravo, jer je dosta velika guzva preko nje, a i bezbednost nije bas na nekom nivou. zato je ovo veliki plus za renoviranje, te ce moci lakse tuda da se prodje, a ne sasecaju putevi, jedni drugima.
Slika

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od Nemanja » 04 Feb 2012, 02:47

Svaka im cast ako ovo sprovedu u delo, pogotovo me je obradovalo to sto pesaci idu "pod zemlju", saobracaj ima da se ubrza samo tako. :)

Sto se tice fontane, mogli bi zimi neku svetlost da ispustaju iz nje ili tako nesto, ako su vec odlucili da bude fontana na tom mestu, mada mozda i ne mora da znaci da ce ista biti posto je ovo maketa.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od Grujic » 04 Feb 2012, 02:50

sebekkg je napisao:upravo, jer je dosta velika guzva preko nje, a i bezbednost nije bas na nekom nivou. zato je ovo veliki plus za renoviranje, te ce moci lakse tuda da se prodje, a ne sasecaju putevi, jedni drugima.
Netacno, po odnosu broj udesa/broj vozila Slavija je medju najbezbednijim. Retki su udesi

Korisnikov avatar
bozza1979
Postovi: 538
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:01
Garaža: Škoda Scala 1.0TSI & Hyundai Getz 1.1
Lokacija: Beograd

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od bozza1979 » 04 Feb 2012, 17:59

Ja mislim da uzivo na Slaviji nikad nisam video udes, a prolazim relativno cesto...
Mnoooogo cesce se krljaju na kruznom toku kod opstine NBG.
Inace, ovo kako izgleda na Slavija na slici mi deluje super. :)
Da li će turiti fontanu, žirafu ili spomenik, svejedno mi je ;)

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od kvcali » 04 Feb 2012, 18:08

U sibiru fontane rade na -40, koriste antifriz.
inace cisto bacanje para, kao i ovaj novi most i sve gluposti koje prave tudjim parama, sve funkcionise, fabrike rade, izvoz nikad veci, svi zaposleni, jos ovo da srede i mislim da ce sve da bude u redu :mig:
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Odgovori