Rekonstrukcija Slavije

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od fq400 » 04 Feb 2012, 18:30

Dovoljno je da gurnu pešake u podzemne prolaze. Bilo bi lepo da se sredi asfalt gore, ali kako nigde to nisu uspešno uradili u centru gde su šine, ni ovde ne treba očekivati čuda.

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od BAJKER » 04 Feb 2012, 19:59

kvcali je napisao: inace cisto bacanje para, kao i ovaj novi most i sve gluposti koje prave tudjim parama, sve funkcionise, fabrike rade, izvoz nikad veci, svi zaposleni, jos ovo da srede i mislim da ce sve da bude u redu :mig:
Pa vidi i u eri kada je u ovoj drzavi (citaj SFRJ) bilo "blagostanje" fabrike su radile, posla je bilo, pravili su se vojni podzemni komleksi koji su kostali milijarde dolara, ulagalo se u nesto za sta danas niko nema koristi. Samo ne znam zasto tebi danas smeta most koji ce ljudima pomoci da brze predju na drugu obalu. Predpostavljam da si aludirao na most u BG na Adi, razumem da si 180km. od Beograda u Kraljevu i da u BG ne svracas pa ti taj most i ne znaci nista u zivotu ali 1,5 miliona drugima znaci i te kako. Razumem i da si isfrustriran ali ne mogu da mislim da neko ne voli da mu se u drzavi napravi neki novi most, put, pa i ta fontana. Zar bi ti voleo da nemas neku fontanu u tvome gradu koja je lepo osvetljena nocu. Nemoj samo da budes od onih da mrze neki grad jer se tamo nesto stalno pravi, pa kada je Kraljevo imalo zemlotres prosle god. Beograd je isto tako dao deo sredstava da se sanira poruseno.
Slika

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od kvcali » 04 Feb 2012, 20:40

Most svakako i to 2 ali po 50 mil. evra a ne jedan od 500 i sve shodno situaciji u zemlji, kad se zaposli narod koji i u beogradu ne radi i bude mogo od svojeg proizvoda (realnog) da finansira takve nepotrebne gradjevine onda ok, a ne ovako uz kredite koji ce da vracaju i nasi praunuci,
pogrsno si shvatio em su napravili pogresan most, preskup, pola su sebi stavili u dzep a isto tako ce i ovaj trg da "srede" ko spejs satl da ce da lansiraju sa njega, toliko ce da kosta :mig:
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
fq400
Postovi: 1458
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:59
Garaža: Lancer

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od fq400 » 04 Feb 2012, 20:59

Izgleda da je jedini način da se u Srbiji nešto uradi to da se oni koji trenutno učestvuju u tome debelo ugrade. Nema sumnje da su rezultati odlični, jer je Srbiji sve potrebno (mostovi, putevi, tuneli, jednom rečju sve), ali korupcija i ugradnja će ugroziti i samo funkcionisanje društva na kraju. Poješće i ono malo 'zdrave' zarade koja postoji.

bobanf
Postovi: 38
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:26
Lokacija: Beograd

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od bobanf » 04 Feb 2012, 22:38

Ako bude ovako bice njesra zbog toga sto drasticno smanjuju povrsinu kolovoza.
I kada je guzva uvek moze covek da se mrdne levo ili desno da izbegne ili obidje nekoga.
Od prakticno tri trake u spicu prave dve i ometaju ubacivanje i brz prolaz /sto smanjuje guzvu/.
Ne secam se da se neko cukao na slaviji, zez je raskrnica, ali ako si oprezan prolazis sasvim dobro.
Slepci ce opet da unakarade nesto sto funkcionise godinama. Sta ce mi fontana, bas me briga.

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od BAJKER » 04 Feb 2012, 22:42

Kvacil, nisi se tako izrazio da bih pomislio u prvom postu sta je pisac hteo da kaze.
Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od pedja » 04 Feb 2012, 23:08

bobanf je napisao:Ako bude ovako bice njesra zbog toga sto drasticno smanjuju povrsinu kolovoza.
Ne mora da znaci. Tri trake su sasvim OK.
Ako sve naprave kao na slici, ima sasvim dovoljno prostora, kao i lepo regulisanih ukljucenja/iskljucenja. Samo treba postovati.
PRotok ce se povecati "izbacivanjem" pesaka iz citave price.

Ne verujem da je Slavija jedini ovakav kruzni tok u svetu, ali gomila stranaca se krsti kada je vidi. Kao divlji zapad, bez pravilno odredjene putanje. Bilo bi zanimljivo napraviti snimak iz vazduha, kada nema pandura da zaustavljaju saobracaj, pa da vidimo kako se krecu automobili, tj koji procenat ljudi napravi i vise od jednog kruga :D

A za fontanu me bas briga. Licno ne bih voleo da je vidim na tom mestu. Mozda neku malu, ali ono... Em ce vetar da nanosi vodu, em ne vidis stanje sa druge strane, tj koliko brzo mozes da se sjuris i koju traku da 'vatas :lol:

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od Nemanja » 05 Feb 2012, 00:32

bobanf je napisao:Ako bude ovako bice njesra zbog toga sto drasticno smanjuju povrsinu kolovoza.

Nikad ni nije guzva zbog povrsine kruznog toka, vec zbog pesackih prelaza koji se nalaze oko kruznog toka.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od NexT » 05 Feb 2012, 01:02

Ne shvataju ljudi neke stvari ni kad im nacrtas...

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od sebekkg » 05 Feb 2012, 01:27

ma pazi, ova fontana u sredini, ok, i ne mora, moze neki manji spomenik(manjeg dijametra), pa bi tako bilo vise mesta za trake, a ovde na idejnom resenju je super, sto imaju one obilazne trake, za one, koji idu u susedno desno skretanje, a to je ono sto je pored pesaka(dole) i super stvar.
Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od NexT » 10 Feb 2012, 01:00


Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od Grujic » 10 Feb 2012, 01:04

Tramvaj kroz Bircaninovu i Kralja Milutina???? O.o Jel su oni ludi, ugao izmedju te dve ulice je 90 stepeni a obe su male...

I drugo, je ne vidim da je tramvaj na slaviji toliki problem

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od NexT » 10 Feb 2012, 01:09

a kralja milutina je inace vrlo prometna :D

malo promene trotoar, urade drugacije i samo cepaj... Bolje nego na slaviji...

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od Stjepa » 10 Feb 2012, 01:10

bozza1979 je napisao:Ja mislim da uzivo na Slaviji nikad nisam video udes, a prolazim relativno cesto...
Cu vid'o... :ccc: Mada ic nisam bio kriv. Stao pesacima na ulazu u Beogradsku. Ali tramvaj iza mene nije stigao...
Nikad ne reci nikad.

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Rekonstrukcija Slavije

Post od Grujic » 10 Feb 2012, 01:11

Ma problem je sto mi deluje da ne moze da se dobije dovoljan luk da skrene tramvaj...


Stjepo, to je van kruznog toka :mrgreen:

Odgovori