Namestaj-kucni i kancelarijski

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Namestaj-kucni i kancelarijski

Post od Xepoj87 » 20 Mar 2016, 19:17

Ne videh ovde slicnu temu, pa sam otvorio da se savetujemo i delimo zanimljive i kvalitetne delove namestaja koje posedujemo ili planiramo da kupimo.

Elem, hteo sam jos pre neki dan da otvorim temu da bih pitao za savet koju stolicu da uzmem, ali sam ranije jos radio ozbiljnije citanje interneta vezano za to i sada sam potrosio jos barem 5 sati, pre nego sto sam skapirao sta je sta.

Kupio sam kod nas pre par dana ovu stolicu:

Moja je bela sa sivom mrezom i naslonom za glavu, nema je na slici ovde, ali je model isti.
http://www.emu.rs/proizvodi/kancelarijs ... -f8-detail

Ledja se podesavaju po visini i podesava se nagib, koji moze da se zakljuca u dosta polozaja, a moze i da se zateze, da pruza veci otpor u ljuljanju, sedalni deo ide napred, nazad, nasloni za ruku gore, dole i rotiraju se, naslon za glavu ide gore dole i rotira se gore, dole.
Najbolji detalj je sto su sva podesavanja na dnu sedalnog dela, a ne ispod.
Stolicu nisam odabrao zbog svih tih podesavanja, nego kada sam otisao u radnju i seo u nju, namestio sve kako mi odgovara i skapirao da je to to.
Ima tockice sa gumom, za parket u sustini. Garancija 2 godine.
U sustini, trazio sam stolice koje su mrezaste, nikako koznu, da bude dobra i da ne kosta preko 500e.
Nasao sam ove kineske i za sada sam prezadovoljan.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Namestaj-kucni i kancelarijski

Post od pedja » 20 Mar 2016, 19:29

Meni je OVA bila WOW kada sam seo. A tek kada sam sve namestio...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Namestaj-kucni i kancelarijski

Post od Xepoj87 » 20 Mar 2016, 19:31

To sam gledao na sajmu namestaja, a ima je drugar, ne vredi tih para, previse je labava i mrezica prelako puca, on je svoju mrezicu promenio.
Doduse, na sajmu je bila za 55k.

U sustini, trebala bi biti kvalitetnija od ovog mog Kineza, jer ima vise aluminijuma, ali dzaba kada se na kraju sve zavrsava plastikom, pa ti delovi hoce da puknu.
U sustini, mozda je i dobra ta za nekoga do 80kg, drugar je visok i ima 100-110kg, nije prezadovoljan.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Namestaj-kucni i kancelarijski

Post od Sloba » 20 Mar 2016, 19:42

Postoji tema o arhitekturi i renoviranju i tu je pisano i o opremanju prostora, tj. o nameštaju. Spojićemo teme da se be pravi zbrka.

Sent from my Samsung Galaxy Tab 3

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Namestaj-kucni i kancelarijski

Post od pedja » 20 Mar 2016, 19:43

Koleginici sam kupio slicnu u Metrou, visestruko jeftiniju. Eno je, jos uvek nije losa :mrgreen:
Ova Antares mi je bila zanimljiva, ali nikada ne bih kupio stolicu koja se sastoji iz toliko delova.
Kupili smo nekoliko ovakvih: http://www.antares-stolice.com/boston_627_alu.html i za sada se odlicno pokazuju po izdrzljivosti, a i kolege nemaju promedbi.
Takodje, kupili smo i jednu obicnu, mislim da je http://www.antares-stolice.com/1080_mek_ergo_clx.html, i traje vec godinama bez problema, dok su se slicne jeftinije (Metro , Forma Ideale...) krivile i raspadale u dosta kracem periodu. Obe stolice su njihova proizvodnja (ona mrezasta je iz uvoza, Kina verovatno) i daju garanciju, svesni da im nista nece faliti. Stvarno nemam sta da im zamerim, a na njima neko sedi skoro 8 sati dnevno, svakog radnog dana. Gledamo da imaju ALU postolja i da mogu da se podese po tri parametra (dubina sedalnog dela, visina i nagib naslona), a da ti mehanizmi drze posle nekog vremena.

Rezime - duplo skuplja stolica traje najmanje tri puta duze, a visestruko duze ako se u obzir uzme trenutak u kojem one "obicne" krenu da se krive, labave...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Namestaj-kucni i kancelarijski

Post od Xepoj87 » 20 Mar 2016, 19:45

A mogla bi da se ostavi posebno o namestaju samo, jer se tamo izgubi sve, kada krene o zidanju kuca i slicnome.
Mislim, kada imamo posebnu temu o zanimljivim oglasima i biserima iz oglasa, mogla bi i ova da se ostavi :)

Pedja, cena cesto ne govori o kvalitetu, nekada ce stolica od 10k trajati duze od one od 50k, jer nema fensi podesavanja.
Mehanizmi se tu najvise placaju, pa onda ergonomija, pa onda aluminijum, sto je vise aluminijuma, stolica je dosta skuplja.

Ne moze neko od 50-80kg da unisti iole krstenu stolicu, dakle sve preko 100e :)
Zato ja sa svojih 130, razjebao dve iz Metroa, jednu za 3 meseca, drugu za 15 sati i resio da necu vise da se zajebavam sa jeftinim stolicama.
Gledao sam prvo nemacke Wagner stolice, koje su vrhunske, ali daju premali popust na sajmu i jednostavno, kao neko ko sedi mozda dva sata dnevno na stolici, ako i toliko, necu da dam 800e za stolicu.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Namestaj-kucni i kancelarijski

Post od ljuba » 20 Mar 2016, 19:57

Bas tako - mehanizam je najvazniji - a samim tim i cena ne moze biti mala. Mada stolica se poprilicno individualno kupuje... Specijalno ako su gabariti malkice nestandardni - ili pak uslovi - problemi sa kicmom i sl. Nama su na poslu uzeli neke stolice od 650 i nesto eur-a, i stvarno su dobre - ali ja nikada ne bi dao tolike pare :) Mada presedis vise od trecine zivota - bar ja :)

CR7
Postovi: 499
Pridružio se: 22 Jan 2014, 00:26
Garaža: BMW 316D F30
Lokacija: Novi Sad

Re: Namestaj-kucni i kancelarijski

Post od CR7 » 20 Mar 2016, 20:21

Herman Miller su najbolje stolice

http://stolicefotelje.rs/premium-stolic ... aeron.html


a glavni uvoznik za srbiju je nitea


http://nitea.rs/index.php?lang=en

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3809
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Namestaj-kucni i kancelarijski

Post od Kornjaca Rade » 20 Mar 2016, 20:26

Jesu najbolje ali im je cena kod nas ubitacna :nesvest:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14140
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Namestaj-kucni i kancelarijski

Post od pedja » 20 Mar 2016, 20:27

Xepoj87 je napisao: Pedja, cena cesto ne govori o kvalitetu, nekada ce stolica od 10k trajati duze od one od 50k, jer nema fensi podesavanja.
Mehanizmi se tu najvise placaju, pa onda ergonomija, pa onda aluminijum, sto je vise aluminijuma, stolica je dosta skuplja.
To je jasno, zato dadoh poredjenje ove stolice oko desetak hiljada i one od 4 ili 5. Na oko su iste...
Ipak, pored prave garancije proizvodjaca (koja nije zatrebala) na sve delove, mehanizam je drugaciji, materijali, postolje...
Pored postolja i podesavanja, za ozbiljno shvatamo do koliko je kg projektovana. Kako god zvucalo nekome, ima smisla. Proverili smo tokom godina.

Cena ne garantuje kvalitet, ali u ovom slucaju je bilo tako.

Gledam kako da u kancelariju implementiram nesto poput:
Slika
:kezo:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Namestaj-kucni i kancelarijski

Post od Xepoj87 » 20 Mar 2016, 20:35

CR7 je napisao:Herman Miller su najbolje stolice

http://stolicefotelje.rs/premium-stolic ... aeron.html


a glavni uvoznik za srbiju je nitea


http://nitea.rs/index.php?lang=en
To sam gledao da kupim pre 2 godine, kada sam imao neku lovu ustekanu, njihov najjaci model, sa onim kao skeletonom pozadi, ali sam racunao da je kod nas kao i u Americi, 1000 dolara, pa da ovde bude 1000e. Otisao sam kod nas, bila prodavnica na dnu Francuske ulice i vidim da je 2k eura.
Tada sam resio Wagner, a onda u medjuvremenu smanjim sedenje na stolici i skapiram da mi ni to ne treba.



Pedja, nisam hteo nista napamet da pricam, evo sta drugar kaze za onu ergohuman:

Slika

Slika

Sent from my Sony
Poslednja izmena od Xepoj87 u 20 Mar 2016, 20:38, izmenjeno 3 puta ukupno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Namestaj-kucni i kancelarijski

Post od Mr.Rotor » 20 Mar 2016, 20:36

Kornjaca Rade je napisao:Jesu najbolje ali im je cena kod nas ubitacna :nesvest:
Bolje uzeti Head Up Display :kezo:

ftj
Postovi: 12985
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Namestaj-kucni i kancelarijski

Post od ftj » 20 Mar 2016, 20:43

emu prodaje bas lose kineske kopije/replike doduse nisam gledao kancelarijske stolice al ono ostalo je skoro najnizi nivo kopije sto ima.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Namestaj-kucni i kancelarijski

Post od methane.master » 20 Mar 2016, 20:49

Kornjaca Rade je napisao:Jesu najbolje ali im je cena kod nas ubitacna :nesvest:
Cena im je generalno ubitačna.
Širim haos!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Namestaj-kucni i kancelarijski

Post od Xepoj87 » 20 Mar 2016, 20:50

Kineske stolice jesu, to sam gore vec rekao, najgore sigurno nisu, to provereno znam, ovo mi je druga njihova stolica, ali koga kopiraju?

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori