Homeopatija

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Homeopatija

Post od Vladapetr » 22 Jun 2016, 04:06

Da li neko ima neposredna iskustva sa homeopatijom tj homeopatskim lečenjem? Pre svega mislim na odlazak kod specijaliste i detaljan pregled, pa onda korišćenje terapije koju taj specijalista prepiše?

Da li je pomoglo ili ne, koliko je dugotrajno i koliko je efikasno?

Pitam jer me dvoje kolega ubeđuje da se za određene probleme obratim specijalisti homeopatije, njima je navodno pomoglo da reše slične situacije pa su i sve u familiji i okolini slali kod istih i rezultati su pozitivni. Problemi koje imam su alergijske prirode, meni se od pre neke godine javlja alergija na ambroziju koja je sve burnija a žena od rođenja ima alergiju na sunce. Najviše mi je frka zbog klinke, ima veoma burne reakcije na ujed običnog komarca i sad joj je jedan ujed bukvalno zatvorio oko.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
crni
Banned
Postovi: 1702
Pridružio se: 13 Nov 2012, 09:15
Lokacija: Beograd-Jug

Re: Homeopatija

Post od crni » 22 Jun 2016, 08:55

veoma je nezahvalno odgovarati na ovakva pitanja naročito kad je u pitanju kontroverzna homeopatija
već sam pisao na temi o vežbanju o svojim iskustvima ali evo ponoviću
pre par meseci sam zbog neprilagođenog trčanja i nezagrevanja povredio tetivu. bolelo je toliko da nisam mogao na nogu da stanem. stavljao sam led, mazao dipriljefom, propuštao treninge....ništa. a onda se okrenem alternativi i pozovem snaju. ona mi kaže, ruta, ujutro, poslepodne i uveče. sutradan se probudim ostanem u potpunom šoku. ni traga od bola. neverovatno.
dakle, pošto u familiji imamo diplomiranog homeopatu plus farmaceuta, dva u jednom :), moja familija obilato upražnjava tu vrstu lečenja, duže vreme. u kući uvek imamo arniku, rutu i svašta još. ja sam pružao otpor evo sve do tetive jer sam veliki skeptik. iskreno, još uvek sam jer ne znam tačno o čemu se tu radi. mislim znam, ali ipak...
što se alergije tiče, moja ćerka ima one klasične prolećne. pila je arnicu i ništa. ona kaže da joj je bolje, ja to ne vidim.
žena ima migrene, takođe nešto pije i uglavnom pomaže ali bude dana i da ne pomaže
ne znam, svakako treba probati
Ropstvo nikad nije iskorenjeno, samo se proširilo na druge rase.
-Čarls Bukovski-

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od grujicd » 22 Jun 2016, 10:26

Kako može da bude diplomirani homeopata? I gde to staviti ispred zvanja farmaceuta, za to je valjda završila pravi, ozbiljan fakultet.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Homeopatija

Post od nidza » 22 Jun 2016, 10:27

Nije tu ništa kontraverzno, sve je u glavi, ne u biljkama. Iz tog razloga mala deca ne mogu da se leče na taj način.

Kod odraslih uglavnom pomaže.

Odličan dokaz koliko nemamo pojma kako funkcioniše ljudsko telo zapravo. Klasična medicina se bavi posledicama, simptomima, a ne uzrocima.

Gde ima da se pazari ruta, kako izgleda i kako se koristi?

Tapatalk
Poslednja izmena od nidza u 22 Jun 2016, 10:29, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Homeopatija

Post od Heinz » 22 Jun 2016, 10:28

Za ambroziju: Dymista sprej, 2x dnevno. Cena 2100-2900 din zavisno od apoteke, traje 30 dana.
Ili neka druga kombinacija antihistaminika (tablete) + kortikosteroid za nos. Razlika u par stotina dinara.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od Vladapetr » 22 Jun 2016, 11:06

Znam nekoliko terapija za gušenje simptoma alergije na ambroziju, ali ne bih da dođem do stadiuma reakcije nego da bih da zalečim ranije. Ženine terapije su takođe čisto gutanje lekova kad izlazi na sunce, što npr ovog leta ne sme da praktikuje zbog trudnoće pa bi morala celo leto da provede u sobi.
nidza je napisao:Nije tu ništa kontraverzno, sve je u glavi, ne u biljkama. Iz tog razloga mala deca ne mogu da se leče na taj način.
Koleginica je baš klinca od nepunih god dana vodila kod homeopate i ona me najglasnije nagovara na istog, njenom sestriću nijedan od konvencionalnih lekova za grčeve nije pomagao plus je imao još neki problem (ne sećam se šta), dva tretmana kod homeopate (razmak mesec dana, svaki put druga terapija) su sve rešili.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od grujicd » 22 Jun 2016, 11:12

To što se zovu grčevi kod beba to i samo prođe.

Nema šta homeopatija da se pominje u vezi sa bilo kakvom ozbiljnom medicinom ako nije prošla klinička ispitivanja i ako nije dokazano dejstvo na statistički validnom uzorku. Ako jeste super, ako nije onda i ne vredi više od čaše vode.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Homeopatija

Post od Heinz » 22 Jun 2016, 11:18

Lečenje alergije zahteva uzimanje vakcina u višegodišnjem periodu, i to se radi samo kod ljudi koji imaju teške komplikacije (gušenja i sl).
Da postoji čarobna pilula svi bi je uzimali.
Ambrozija cveta krajem avgusta, početkom septembra. Na koji način bi homeopatija pomogla, dođi za 2 meseca na drugu terapiju kad nema alergena?

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od Ji 4Tze » 22 Jun 2016, 11:26

Pa probaj, ionako samo košta. Posle će sve vreme da te kopka što nisi probao :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
crni
Banned
Postovi: 1702
Pridružio se: 13 Nov 2012, 09:15
Lokacija: Beograd-Jug

Re: Homeopatija

Post od crni » 22 Jun 2016, 11:33

grujicd je napisao:Kako može da bude diplomirani homeopata? I gde to staviti ispred zvanja farmaceuta, za to je valjda završila pravi, ozbiljan fakultet.
može, može...postoje škole i za to i traju par godina. bez toga ne može da se otvori ordinacija.
inače završila je naravno farmaceutski fakultet i radi uporedno oba posla
Ropstvo nikad nije iskorenjeno, samo se proširilo na druge rase.
-Čarls Bukovski-

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od Vladapetr » 22 Jun 2016, 11:41

grujicd je napisao:To što se zovu grčevi kod beba to i samo prođe.

Nema šta homeopatija da se pominje u vezi sa bilo kakvom ozbiljnom medicinom ako nije prošla klinička ispitivanja i ako nije dokazano dejstvo na statistički validnom uzorku. Ako jeste super, ako nije onda i ne vredi više od čaše vode.
Nisu bili obični grčevi u pitanju, nešto komplikovanije što mi je i objasnila ali džaba kad ne pratim pomno ;)
A ne bih se složio da je kliničko ispitivanje i testiranje na uzorku jedini dokaz kvaliteta, nijedno od ta dva nije imao moj rođak Jovo sa Romanije pa se cela Jugoslavija kod njega lečila, sa velikim uspehom.

Heinz je napisao:Lečenje alergije zahteva uzimanje vakcina u višegodišnjem periodu, i to se radi samo kod ljudi koji imaju teške komplikacije (gušenja i sl).
Da postoji čarobna pilula svi bi je uzimali.
Ambrozija cveta krajem avgusta, početkom septembra. Na koji način bi homeopatija pomogla, dođi za 2 meseca na drugu terapiju kad nema alergena?
Navodno se menja način na koji organizam reaguje na alergen, popravlja se kompletna imuno struktura. Nije ad hoc lečenje, poput šrpricanja nosa kortiko-steroidima.

Ji 4Tze je napisao:Pa probaj, ionako samo košta. Posle će sve vreme da te kopka što nisi probao :)
Nije baš jeftino, oko 4000 po jednoj terapiji. Zato i istražujem ;)
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od Ji 4Tze » 22 Jun 2016, 11:50

pa ima i malo jeftinije ali ok, zavisi od samog doktora.
Za rinitis sam pio neke tablete iz apoteke i jeste mi bilo malo bolje samo što nisam siguran da li zato što sam prosto prestao da stavljam svašta u nos da me prođe ili zato što je prošla sezonska pojava alergena ili što sam otišao na more. Čak mi je i ORL rekla da su tablete super i da ih sama koristi :kezo:
Ovako iz par iskustava, svojih, ženinih, dečijih i prijatelja, pre bih rekao da je ovo prvo najmanje uticalo na sve. :)
Žena je išla kod nekog dede u Zemunu, pregled sa propisanom terapijom, 4 neke kutijice sa kuglicama i neka presmešna terapija (tipa 2 pa 2 pa 1 al na prazan stomak) i tako mesec dana, na kraju je takođe prošlo - a opet, prošlo je jer je prestala i sa antibioticima i sa inhalacijom i tih mesec dana se organizam sam oporavio - ali nije bilo sezonski od polena, ambrozije ili čega već...
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od Vladapetr » 22 Jun 2016, 13:11

Jbg uvek je kod problema koji nisu hronični teško pravilno proceniti da li je do poboljšanja došlo zbog te nove terapije, zbog prestanka uzimanja stare, "samo od sebe" ili je u pitanju autosugestija. Zato sam i pitao za konkretna iskustva korisnika, dovoljan broj istih bi mogao da posluži kao putokaz.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od Ji 4Tze » 22 Jun 2016, 13:26

Znam za jednu porodicu koja je dečiju imunizaciju od vrtića odlučila da prepusti homeopatiji. Eno deca živa i zdrava trčkaraju po parkiću a anitibiotike ne koriste.
Al su bar mesec dana godišnje na CG planini, pa na moru pa napolju su svaki dan kakvo god da je vreme. Na moj pokušaj diskusije naiđem na zid :mrgreen: kako je to sve do homeopatije.
Košta da probaš, slažem se, ali nije 4000 čini mi se, jeftinije je bilo - ako hoćeš, daću ti broj lekara pa idi vidi sam :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od Vladapetr » 22 Jun 2016, 13:55

To kao jedan moj drugar što je jedared popio par piva, litar vina (crnog, nije bilo drugog :)), pa na kraju cevčio votku i red bul. Naravno komira se i morao na ispiranje, kaže mi kasnije - naučio sam školu, votka i red bull su smrt za organizam :rofl:

Znam i ja za jeftinije terapije homeopatije, ali 4 soma je neka što navodno hebe kevu koliko je dobra, čeka se dugo na red za zakazivanje.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Odgovori