Homeopatija

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od Vladapetr » 22 Jun 2016, 22:58

Ja sam samo zato i naglasio u prvom postu da me interesuju neposredna iskustva članova, jer sam znao da na kraju mora da se pretvori u festival sveznjanja...
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Homeopatija

Post od nidza » 22 Jun 2016, 23:06

A šta planiraš sa tim neposrednim iskustvima da postigneš u vezi bilo čega što je već detaljno analizirano i do kraja razjašnjeno?

Za alternative klasičnoj medicini bih se obratio travarima i nutricionistima. Simptomi mnogih hroničnih bolesti se mogu drastično smanjiti uz zdrav život i pravilnu ishranu, ali današnjem modernom čoveku je lakše da živi kako ne treba, jede đubre i pije lekove svaki dan ili se bode.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od Vladapetr » 22 Jun 2016, 23:12

Nisam znao da je homeopatija detaljno analizirana i razjašnjena. Može neki link?

Nutricionizam kao način lečenja i travarstvo su isto detaljno analizirani i razjašnjeni, ili pak nisu pa su zato prihvatljiviji?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Homeopatija

Post od nidza » 22 Jun 2016, 23:15


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od Vladapetr » 22 Jun 2016, 23:18

A, Gugl? Tako reci, hvala puno na pomoći ;)
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od Ji 4Tze » 22 Jun 2016, 23:23

ja mislim da je blago otimanje para ali sam svakako i za placebo ako pomaže. Ipak su to neka akutna stanja koja realno nisu ozbiljna sem što ozbiljno smaraju.

Ne znam kako mogu npr. bebi da pomognu male bele kuglice s ukusom kamilice da ih prođu bolovi od zuba, probao sam par puta da se ubeđujem ali...
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Homeopatija

Post od Delija » 22 Jun 2016, 23:40

Kod beba i male dece jako veliki uticaj ima "energija" koju roditelji prenose na njih, tako da je to jedan vrlo bitan faktor.
Samim tim sto se ti opustis i mislis da ce nesto da pomogne automatski pomaze(s) i detetu.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Homeopatija

Post od ljuba » 23 Jun 2016, 09:07

Ja ne verujem u potpunosti u homeopatiju. Moja tasta (lekar) radi sa istom vec 20 godina i najbolje rezultate ima bas na deci i to od par godina starosti do predskolskog uzrasta gde smatram da placebo uticaj ne dolazi toliko do uticaja (opustanje roditelja i drugi argumenti mi nisu bas najozbiljniji - na nivou su astrologije :)). Rezultati su stvarno spektakularni, ali sam ja i dalje sumnjicav :) Na kraju krajeva ako pogledas samo rezultate / statistike - ona vodi kartone od svih pacijenata i ima ih minimalno par nedeljno zadnjih 20 godina - prilicno dobar uzorak.... U svakom slucaju po Francuskoj skoro svaka apoteka je i homeopatska, a u dobrom delu zapadne evrope je stavljena u potpuno isti rang sa tradicionalnom medicinom - na prvom mestu po priznavanju trsokova (osiguranja, znaci placanja) i to od osnovnih paketa (sto se ne moze reci za druge alternative). Holandske apoteke i drogerije su prepune homeopatskih lekova / preparata, a najpoznatiji lek za grip/prehladu je homeopatski. Sve u svemu mislim da vredi probati...
Ne znam kako mogu npr. bebi da pomognu male bele kuglice s ukusom kamilice da ih prođu bolovi od zuba, probao sam par puta da se ubeđujem ali...
PS: Bas treba da joj kupim novu zalihu tih belih kuglica u Holandskoj apoteci :) (https://www.hahnemann.nl/) i nemaju ukus kamilice :)

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od Vladapetr » 23 Jun 2016, 09:29

Što si onda sumnjičav, ako su rezultati toliko dobri i kako reče spektakularni?


@nidzo prosledi ovim neukim Holandezima i ostalima linkove što si našao, glupo je da žive u zabludi kad je već sve "detaljno analizirano razjašnjeno" ;) ;)
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Homeopatija

Post od ljuba » 23 Jun 2016, 09:36

Prvo po prirodi sam skeptik u vecini slucajeva a drugo kako to moze u teoriji da funkcionise (po mom shvatanju). Mada to pitanje moze da se postavi i za mnogo drugih stvari u modernom drustvu - mnogo vise opsteprihvacenih (npr bankarski sektor, opsta kompjuterizacija bez ideje kako to radi i sl :))

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od Ji 4Tze » 23 Jun 2016, 09:51

Osanit, narandžasto-roze kutija :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Homeopatija

Post od nidza » 23 Jun 2016, 11:34

Vladapetr je napisao:Što si onda sumnjičav, ako su rezultati toliko dobri i kako reče spektakularni?


@nidzo prosledi ovim neukim Holandezima i ostalima linkove što si našao, glupo je da žive u zabludi kad je već sve "detaljno analizirano razjašnjeno" ;) ;)
Čim funkcioniše, dovoljan razlog da se upražnjava. Zbog čega funkcioniše je savim drugo pitanje. Uopšte nisam protivnik homeopatije i baš biram reči da ne bih bio pogrešno shvaćen, samo je moje mišljenje da je snaga našeg uma daleko iznad trenutne jednostavne funkcije koju danas obavlja. I dalje većina ljudi nije u stanju bez nekog okidača da aktivira skrivene skill-ove, a homeopatija je takav okidač.

Mislim, leče vodom koja je zapamtila da je nekad u njoj bio neki lek i šećernim pilulama. Stvarno ne treba biti mnogo mudar da bi ukapirao gde je kvaka.


Tapatalk

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Homeopatija

Post od Ji 4Tze » 23 Jun 2016, 11:58

inače ono što sam viđao od te dece koja žive pored atlantika, oni su imunija od naša na ove sitne bolesti.
Šokirao sam se jedne jeseni, posle bazena, ja mom klincu (i sebi) uredno osušim kosu pa izađemo napolje, kape na glavu, košava duva a 3 školarca, ono mokre glave, kose i na vetar :o ... gde mi živimo :mrgreen:
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Homeopatija

Post od Heinz » 23 Jun 2016, 12:08

Mokra kosa je kao promaja, samo ovde deluje :)

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Homeopatija

Post od ljuba » 23 Jun 2016, 12:33

U NL apsolutno niko ne susi kosu u sred zime, retko ko nosi kapu (moj sin i cerka se stide kada moraju posle kupanja u bazenu da zbog nas suse kosu :) - gledaj divljake - samo mi, Marokanci i Turci to rade), a vetrovi duvaju kao blesavi. Inace kod njih se temperatura tela od 38C ne smatra kao indikacija da si bolestan :) - odnosno skoro normalna telesna temperatura - samo ti telo kaze da se malo opustis... Zapadnjacka (NL) najveca prednost u opstem zdravstvenom stanju (zive samo tako vise od 90 godina) je sto ne nerviraju ni u kojim situacijama - ali apsolutno, pocevsi od porodice preko posla .... do saobracaja :) Taj deo nikako da pokupim :)

Odgovori