Hoverboard

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Hoverboard

Post od nenad.fil » 09 Avg 2016, 01:31

Lovac, lovac ribolovac, pijanista, humanista, i nikada onanista, splavar travar kravar, diplo-mašinbravar, ranar, lekar vidar i slobodni zidar!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28017
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Hoverboard

Post od Xepoj87 » 09 Avg 2016, 03:21

Mene moji pokusavali da zadrze u kuci i kupovali mi igracke i komp da budem vise gajbi, a ti klincu od 6 godina moras da organizujes kondicione treninge i sat i po treninga u 7 ujutru dok je na raspustu...
Kod vecine je velika verovatnoca da ce na duze staze to da izazove efekat suprotan zeljenom.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Hoverboard

Post od Ogi » 09 Avg 2016, 09:06

Ovo je ludilo...

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Hoverboard

Post od goblin » 09 Avg 2016, 09:51

Kuzmanovic je napisao:Sta trenira naslednik, ako nije tajna? :)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Nije, trenira tenis + 2 treninga nedeljno opste fizicke pripreme (kordinacija, snaga, kondicija...).

Naravo, tu je i plivanje posto je svakodnevno na moru, igra sa decom... kao sto sam vec napisao, dosta je aktivan i mislim da je to pozitivno.
Poslednja izmena od goblin u 09 Avg 2016, 10:00, izmenjeno 1 put ukupno.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Hoverboard

Post od goblin » 09 Avg 2016, 09:58

Xepoj87 je napisao:Mene moji pokusavali da zadrze u kuci i kupovali mi igracke i komp da budem vise gajbi, a ti klincu od 6 godina moras da organizujes kondicione treninge i sat i po treninga u 7 ujutru dok je na raspustu...
Kod vecine je velika verovatnoca da ce na duze staze to da izazove efekat suprotan zeljenom.
Nema pravila, svako od nas se trudi da od svoje dece napravi sto bolje ljude u svakom pogledu, vreme ce pokazati da li gresim. Za sada sam vise nego zadovoljan kako reaguje i kako se razvija.

Ja sam dosta "iskopirao" neke principe koje je koristila moja rodjena sestra sa njenim sinom koji je sad vec u srednjoj skoli i dosta uspesan sportista.

Mada nisam ni najmanje opterecen rezultatima. Jedino sto zelim jeste da bude sportista uz sve benefite koji uz to idu.

A poenta je da mu hoverbord nece ugroziti razvitak i negativno uticati na fizicku aktivnost ;-)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Hoverboard

Post od Heinz » 09 Avg 2016, 13:47

nuk je napisao:Da bude pilot i astrofizičar u slobodno vreme
I prvi na ATP.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Hoverboard

Post od goblin » 09 Avg 2016, 14:42

Da bude sportista, zdrav, jak, sposoban, da ima zdrave navike, raste u okruzenju sportista, nije gojazan ili zapusten... sasvim dovoljno.
Visoke ambicije bi ostavio nekim drugima, to me apsolutno ne zanima, niti razmisljam o tome...

Al kao sto sam vec napisao, svako od nas zeli najbolje za svoju decu i trudi se da od njih napravi sto bolje ljude u svakom smislu. Pristupi i metode se razlikuju, a ima stvari na koje se ne moze ni uticati... ali na kraju vreme pokaze koliko smo ispravno postupali ili gresili.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Hoverboard

Post od goblin » 20 Sep 2016, 13:49

Uzeo sam danas hoverboar zbog cega sam i otvarao temu.

Uzeo sam ga u Win win-u.
Ono sto sam naucio kod biranja jeste da prvo obratim paznju na to da aparat mora imati Samsung bateriju i 2 motora. Verzije sa 1 motorom i No Name baterijama su obicno "kinezi" losijeg kvalitete ali i sa losijim senzorima sto automatski utice i na komfor voznje, losija plastika... ali je i cena dosta niza.

Ono sto me bunilo i kod ponude u win win-u jeste da su tehnicke specifikacije identice za sve modele od 42.000din. do 70.000din. pa sam ih zvao da mi pomognu kod odabira.
I oni su mi rekli da se u principu radi o potpuno identicnim uredjajima, motorima, baterijama, senzorima, kvalitetu plastike...
Ono sto pravi razliku u ceni jeste njihov ugovor sa fabrikom gde su se obavezali da ce povuci odredjenu kolicinu odredjenih modela za koje su onda dobili najbolje uslove, a najskuplje modele uopste ni nemaju na stanju vec se uzimaju po porudzbini i za njih ni oni nemaju specijalne uslove tako da veliki deo razlike u ceni ide samo zbog njihovih poslovnih odnosa a ne zbog boljeg kvaliteta proizvoda.
Ostale razlike idu na osnovu dizajna i nekoliko dodatnih opcija koje nisu toliko presudne (dekorativna rasveta, daljinski kljuc, ugradjen zvucnik sa memorijom za muziku, torba...).

Ono sto je bitno jeste da svi modeli imaju Samsung bateriju i 2 motora, a jedina prava razlika izmedju modela jeste velicina/precnik tockova koji se nude u opcijama 6", 6,5", 8", 10" inca.
Oni mi kazu da su najprodavaniji modeli od 6" (ujedno i najjeftiniji i najskuplji model imaju takav tocak), ali da oni misle kako je najbolji tocak od 8" jel se pokazao kao bolji za prelazak preko neravnina, jedino on dozvoljava brzinu od 15km/h (svi ostali idu do 10km/h) a lepse je uklopljen od glomaznog i dosta tezeg modela sa 10" tockovima.

Tako da sam izabrao taj model sa 8" tockovima i da ima te neke opcije koce bi klincu bile interesantne (led rasveta oko tockova, daljinski, blutut, zvucnik, torba za nosenje...).
Takav model me izasao sa popustom 50.000din. sto je odprilike neka srednja cena u odnosu na sve verzije.

Evo o kojem modelu se radi:
http://www.winwin.rs/sportska-oprema-i- ... 76967.html

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Hoverboard

Post od Ji 4Tze » 20 Sep 2016, 14:04

Samo još neku zaštitu, obavezno rukavice jer će dlanove prve da izgrebe kad padne...
Boringly average, but also perfect for school run mums

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Hoverboard

Post od goblin » 20 Sep 2016, 14:09

Vozao je letos dosta i naucio je (bilo je da se rentira).
Prvih par dana je padao ali nista strasno, posle nije imao nijedan pad, svikao ga je lepo i prakticno da nema opasnosti od padova kad se dobro nauci.
Vidim da ni druga deca ne koriste nista od znastite.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Hoverboard

Post od grujicd » 20 Sep 2016, 14:12

Pošto si mu kupio i bajs uzmi mu i rukavice bez prstiju. Mogu i za hoverbord da posluže a iz mog iskustva deci su kul i zanimljive pa i ne moraš da ih teraš da ih nose, sami će.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Hoverboard

Post od goblin » 20 Sep 2016, 14:14

Tako sam i mislio, uzecu mu rukavice svakako pa ako hoce nek nosi.
Interesantno, kacigu za biciklo je sam trazio i mislio sam da ce biti potrebno nagovaranje. Verovatno je video negde pa mu interesantno.

Mene zanima koja ce igracka da preuzme primat, hoverbord ili biciklo.

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3068
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Hoverboard

Post od havijer » 20 Sep 2016, 14:15

Čudi me da ti već nisi isprobao hoverboard :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Hoverboard

Post od goblin » 20 Sep 2016, 14:18

Jesam ovaj na rentiranje gde je i sin naucio.
Interesantna spravica i da me nije blam da picim po gradu sa njim itekako bi ga korisio, skroz je dobro a i prakticno za mnoge stvari.
Jedina mana jeste sto je malo tezak, pa ako bi ga koristio za neko poslovno zujanje po gradu radi brzeg funkcionisanja... gde god da stignes imas problem sa nosenjem dosta kabastog i tesog aparata.

Inace ovaj model ima nosivost 120kg, tako da ce i tata malo da se igra ponekad :mrgreen:

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3659
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Hoverboard

Post od member » 20 Sep 2016, 14:19

Da nisi ostavio link, ne bih imao pojma o cemu pricas. Video sam letos da klinci bas furaju tu dasku.

Odgovori