In Memoriam

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: In Memoriam

Post od gazza » 05 Avg 2021, 09:53

E tako je najbolje, "ne znam i ne ulazim u to".

Važno da je za ratova u Hrv i Bosni pisao smislene stvari.

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: In Memoriam

Post od lami » 05 Avg 2021, 10:10

Ja sam otprilike u to vreme gledao njegovu emisiju o japanskoj vojsci, meni je bilo zanimljivo.
Koliko sam video, nikad nije bio ratnohuskacki u svojim izvestajima(ratnohuskackih je bilo na svim stranama), vec lozana u smislu mi smo jaki, jaka industrija, m84 super tenk... Ovde se ogranicavam na period pre 2000. Cak se secam da su u nekoj emisiji pitali da li smo oborili neki avion, on je rekao ne. Znaci nije bio tipa balkan info ili nesto slicno.

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока



ljubitelj
Postovi: 10566
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: In Memoriam

Post od ljubitelj » 05 Avg 2021, 10:39

Upoznao sam ga vrlo brzo pošto je stigao u Beograd, zapamtio sam ga po aroganciji i bahatosti "pogelda sa visine" a još više po udaranju u ratne bubnjeve i podršci nasilju koju je spremala ondašnja vlast. Znao je za to a nije bio protiv rata.
Ne ulazim u novinarske sposobnosti, iz par primera tekstova znam da je naduvavao stvari tj pisao nešto što ne odgovara realnosti. Još u ono vreme kraja 80tih to je pre bih rekao šund stil, sada se to zove tabloidno pisanije.
Ali, RIP svakome želim, istorija će procenjivati svačije učešće u olovnim vremenima kada se biralo izmedju ratne i mirne opcije.

zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: In Memoriam

Post od zuzazu » 05 Avg 2021, 12:05

To sto neko ne voli nekog drugog red je da mu kaze, sto je Petar i ucinio za zivota Lazanskog (prezime nije Lazanjski). Dan posle smrti, razracunavasti se sa neistomisljenikom, je neukusno i vise govori o piscu teksta nego o osobi o kojoj pise.

Petar Vojinovic nije reskrinkavao Lazanskog jer je njegovo znanje po pitanju bilo cega o cemu navodno pise jednako nuli - drugi pisu za njega. Za date tekstove je trazio pomoc od prijatelja Bankovića.

Lazanski jeste prolupao bar poslednjih 10-15 godina, ali i ono sto je ucinio za ratnu tehniku i RV do tada mu daje sve kredite. Da ne prepisujem sada ovde ko mu je bio deda, otac, gde je sve radio i u kojim kucama, kada 90% vas sa foruma jos nije bilo u planu, ili jos nije savladalo prva slova.

Nemojte suditi po tome kojoj je opciji pripadao.

Posredno ili neposredno znam iha-haj “nezavisnih novinara”, sa Pescanika, ili Danas, ili drugih koji sede po kojekavim komisijama, i kupili su stanove na Vracaru ili oko Kneza. Sa svojim platama? Ajde da se ne baronisemo….
Al bitno je da pisu protiv rezima, i to ih cini kredibilnim? Nisu sve stvari kakvima se cine.

Lazanski je na posao isao autobusom, sa savijenom “Politikom” ispod ruke, a kada je izbegao iz Zagreba, od Politike je dobio stan u zgradi 70-to godiste u Dzona Kenedija na Novom Beogradu.

Nisam u fazonu “ o pokojniku sve najlepse”, ali je neukus do bola reci da se eto neko danas nije probudio, a ja jesam; u kojem smo ga (tekstu) cinjenicno demolirali; da mu je interviju dao neki sovjetski general (koga Petar ne zna, ali da ne gugla sad), da je primitivluk sarapizacije izdrzao do kraja…

Da se drznuo da, zamislite okreci prostorije ambasade, i bude u ziriju za izbor Mis….

A onda je Tom Clancy u malenom Petru zavapio, kako sam kaze, i morao sam da raskrinka zlu i izopacenu figuru Lazanskog. Skroman momak.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8093
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: In Memoriam

Post od Ji 4Tze » 05 Avg 2021, 12:08

zuzazu je napisao:
05 Avg 2021, 07:13
Odavno ne izlazim na ovaj sajt, ali mi je @BAJKER juce pustio poruku da bacim pogled na tekst Petra Vojinovica o preminulom Lazanskom.

Kakvo ljudsko smeće covek moze da bude - “ Za razliku od Miroslava Lazanskog, jutros sam se probudio…..”, pa nastavlja……

https://tangosix.rs/2021/04/08/secanja- ... a-legendu/

Ko ima zeludac, neka cita.
al mu je ukuco eksere u sanduk ....
Boringly average, but also perfect for school run mums

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: In Memoriam

Post od Ogi » 05 Avg 2021, 12:18

Jezivo. Uhapsio bih ga ako postoji osnov.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13012
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: In Memoriam

Post od Saša » 05 Avg 2021, 12:49

Tekst ima dosta degutantnih rečenica odnosno delova koji nisu primereni trenutku nečije smrti ali je u suštini pozitivan prema Lazanskom. Autor mu je u stvari na neki svoj čudan način ipak odao i poštovanje. Kao kada recimo od nekog godinama dobijaš batine a sada kada ga više nema - pomalo ti je ipak i na neki način i žao što ga nema... a ne umeš to da bolje ili drugačije iskažeš.

A možda je i bolje da je ćutao, kao što kažete... :)

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: In Memoriam

Post od BAJKER » 05 Avg 2021, 13:30

Rip Lazanskom koga pratim jos od tinejdzerskih dana kada je redovno imao termine u nedeljnom popodne na tv Zagreb kod Sase Zelepugin(tada se gledalo samo dva tv programa a tv centri su preuzimali svake nedelje iz drugog glavnog grada nasih republika ali samo BG, ZG i SA.) I tada smo prvi put mogli videti predstavljanje Yu tenka M84, razne exkluzivne reportaze od Amerike do Rusije i Japana. Upoznao sam se sa njim, pricali vise puta, sretali na Batajnickom aerodromu...
Bila mi je zelja da predstavim njegov Dodz koji je koristen u II sv.ratu ali ambasadorski posao ostavio je to za kasnija vremena sada mogu reci i neostvarena na zalost zelja.
A sta reci o malom nazovi novinarcicu sa tango shita, ne vredi reci trositi niti ga stavljati u redove gde se pominje covek koji mnogi novinari sadasnji i buduci nece stici njegovo pero.
Dok su mnogi novinari preuzimali izvestaje i reportaze drugih novinara sa raznih frontova po belom svetu, Laki je to radio sam, bez pomoci drugih, dok su CNN i druge zapadne novinarske kuce tendenciozno pisale Laki je svoje neobojene textove prosledjivao svom desku koje su kasnije mnoge novinarske agencije preuzimale.
Jedina dva novinara na samoj liniji fronta na Kosovu su bili Miroslav Lazanski i Miroslav Drecun. Drugi nisu imali 00.
Slika

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: In Memoriam

Post od Vladapetr » 05 Avg 2021, 13:55

Da moram odabrati koji je od njih dvojice na Kosovu bio realniji i objektivniji, bila bi to mrtva trka. Obični pripovedači i pozeri, koji su izgubili smisao postojanja sa razvojem interneta kad se njihove tvrdnje mogu lako proveriti.
Drecuna sam slušao dok priča kako su Rusi prvi zauzeli bazu na Kosovu, u vreme dok sam se zanosio politikom pa išao na razne sastanke i predavanja. Nakon predavanja sedi malo uži krug ljudi i onda nam Milovan u poverenju priča kako su mu Rusi dojavili da su krenuli da zauzmu bazu pa ih je on susreo i zajedno su stigli na odrediše. Usput je sedeo sa ruskim glavnokomandujućim kojeg je više puta zvao neki američki general da ga moli da se zaustave, obrukaće NATO i ispaśće smešni. Rus ga, naravno, naduva spolovilom pa se on i Milovan smeju
Priča on tako, a većina u sali ga sluša raskolačenih očiju u ekstazi jer su naši opet ispali bolji i sposobniji nego glupi ameri tako da se slažem sa komentarom koji je neko gore ostavio, i Lazanski i on su služili samo za propagandu i talasanje, pumpanje ega narodu bez ikakvog realnog osnova. Jedino što je Lazanski bio prijatnija pojava i lepši za videti i slušati, ali realno kamo lepe sreće da se niko od njih pojavio nije.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: In Memoriam

Post od Woodoo » 05 Avg 2021, 14:30

BAJKER je napisao:
05 Avg 2021, 13:30
Miroslav Drecun
Pre par meseci sam slušao emisiju pripadnika 63. padobranske, spomenuo je da je jedan vojnik na Kosovu poginuo jer ga je Drecun naterao da za potrebe snimanja emisije stane tamo gde je bio laka meta snajperu. Imao sam priliku da ga na kratko upoznam, veoma iritantan i ljigav lik.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: In Memoriam

Post od Heinz » 05 Avg 2021, 15:24

Dno.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: In Memoriam

Post od Ogi » 05 Avg 2021, 15:42

Milovan.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: In Memoriam

Post od starac vujadin » 05 Avg 2021, 15:46

Bio je veliki novinar, uspeo je u svojoj oblasti da prikaže tehniku i popriča s ljudima što su drugi mogli samo da sanjaju. Da nije bio veliki poznavalac ne bi ni stigao da priča visokorangiranim oficirima raznih vojski. Ovdašnji dežurni kritičari mešaju njegov patriotizam i privrženost državi i vojsci sa služenjem nekoj vlasti, a to nisu iste stvari. Svi drugi poznavaoci i "poznavaoci" vojske imaju jedan ozbiljan problem kada se porede s njim: u teoriji još kako tako, ali u praksi mi nisu ni do kolena jer nisu bili tu gde je on niti doživeli šta je on sve doživeo.
I u 90-im i ratnim zbivanjima je imao profesionalne komentare i priloge, često dosta kritične na račun naše vojske. Naravno da je bio za našu državu i da je podržavao našu vojsku, ali nije bio ratni huškač i nije lupetao gluposti kao mnogi drugi, između ostalih i Drecun.
Na kraju je popustio i priklonio se SNS, kad je već prešao 60 i to mu nije bilo potrebno da bude poslanik i ambasador, ali s obzirom na godine staža i njegove godine i "minuli rad" mogu i da shvatim da je na kraju tako hteo da privede kraju neki profesionalni život i ne zameram mu nešto mnogo na tome. Više zameram takve stvari Bori Čorbi i Ristovskom.
Pljuvanje po pokojniku je tek nedostojno i vrhunska nepristojnost i samo govori o onima koji to rade i o stepenu mržnje koji vlada u društvu.

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: In Memoriam

Post od BAJKER » 05 Avg 2021, 16:52

Potpisujem sve sto si rekao.
Slika

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: In Memoriam

Post od srdjanyo » 05 Avg 2021, 20:47


Vladapetr je napisao:Da moram odabrati koji je od njih dvojice na Kosovu bio realniji i objektivniji, bila bi to mrtva trka. Obični pripovedači i pozeri, koji su izgubili smisao postojanja sa razvojem interneta kad se njihove tvrdnje mogu lako proveriti.
Drecuna sam slušao dok priča kako su Rusi prvi zauzeli bazu na Kosovu, u vreme dok sam se zanosio politikom pa išao na razne sastanke i predavanja. Nakon predavanja sedi malo uži krug ljudi i onda nam Milovan u poverenju priča kako su mu Rusi dojavili da su krenuli da zauzmu bazu pa ih je on susreo i zajedno su stigli na odrediše. Usput je sedeo sa ruskim glavnokomandujućim kojeg je više puta zvao neki američki general da ga moli da se zaustave, obrukaće NATO i ispaśće smešni. Rus ga, naravno, naduva spolovilom pa se on i Milovan smeju Slika


Sent from my SM-G996B using Tapatalk
:kezo:
:kezo:
:kezo:

Sećam se te tzv. trke iako sam bio balavac.
To je skoro uživo prenošeno na RTS.
Rusi kreću iz Bosne na Kosovo, Ameri iz Makedonije. Ni dan - danas mi nije jasno kako su stigli prvi kada u zapadnom Srbiji nije bilo ovolike mreže puteva i povezanosti. A došli transporterima i džipovima. :kezo:

Lazanski bio OK, dok je trajao Hladni rat. Posle su kola krenula nizbrdo.
Bio je šarmantan sa purgerski naglaskom,a na YOUTUBE kruži snimka kako je na HRT1 napušavao hrvaške vojne analitičare u sred političke emisije Otvoreno. :kezo:


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk


Odgovori