Potrebna pomoc pravnika ili upucenih

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Boza29
Postovi: 356
Pridružio se: 30 Okt 2016, 22:10
Garaža: Coming soon..
Lokacija: Belgrade

Potrebna pomoc pravnika ili upucenih

Post od Boza29 » 13 Nov 2016, 13:06

Cao ljudi,
Sledece godine treba da odem u Nemacku pa imam par pitanja.Znacila bi mi pomoc pravnika ili bilo koga ko je upucen ili zna nesto vise.

Dakle prvo pitanje se tice auta.Koliko vidim po zakonu je zabranjeno da vozaci sa probnom dozvolom udju u inostranstvo.(idiotizam) Pa me interesuje da li postoji neka mogucnost da ja ipak predjem granicu u svojim kolima? Ove godine ili pocetkom sledece cu dobiti probnu.E sad u Nemackoj je dozvoljeno da se vozi na nasu dozvolu 3-6 meseci od ulaska u zemlju a onda je obavezno polaganje ponovo sto bi ja i ucinio najranije sto mogu.Kontam da oni u Nemackoj ne razumeju previse nasa pravila i zakone pa bi samo videli pasos datum ulaska i to je to u slucaju neke kontrole. Sad zanima me nacin na koji nasi mogu da utvrde na granici da ja imam probnu dozvolu.Koliko sam ja upoznat oni ja granici traze samo pasos/vizu i to je to osim ako ja nisam bas obracao paznju. Izvadio bi kolima medjunarodnu i sve. Po toj logici ne bi me uhvatili osim ako bas nemam srece ili sam sumnjiv ili?
Molio bih moguce pravnike,upucene i one sa iskustvom kao i sve koji mogu da pomognu.

Pitanje broj dva je u vezi samog boravka.
Ja sam sportista i tamo cu se profesionalno baviti sportom.Interesuje me koji je najlaksi nacin da dobijem vizu?
Da li mogu da apliciram za boravisnu na osnovu ugovora sa klubom? Da li se to tretira kao posao ili?
Da li mi je to najpametnije ili da probam da izguram neku radnu vizu odavde?
Takodje da li mogu za vizu aplicirati i iz Nemacke ili ja moram biti prisutan u ambasadi?

Cim napunim 18 ja idem u ambasadu da se raspitam a mozda i ranije ali ajde da ovde pitam takodje ne moze da steti.Primetio sam jednog ekstra upucenog pravnika ovde :D

Hvala svima koji mogu da pomognu,castim pice kad kupim kola i sretnemo se negde :D
Dusa kida se,kida se na cestice
Kada cujem zvuk X6-ice :D

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Potrebna pomoc pravnika ili upucenih

Post od Floyd » 13 Nov 2016, 13:12

Ne treba tebi pravnik nego pogledaj ovaj sajt... imaš i na engleskom.

http://www.bamf.de/DE/Migration/migration-node.html

Ako te klub sponzoriše, nikakav problem. U protivnom ćeš trebati da upišeš studije.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Potrebna pomoc pravnika ili upucenih

Post od ikac2000 » 13 Nov 2016, 14:07

I ako uspes da ti klub obezbedi vizu, sa nasom dozvolom mozes tamo da vozis 6 meseci od trenutka prijave boravja. Oni to imaju u sistemu kada proveravaju.

Ako te uhvate posle, dobijas zabranu upravljanja u DE na samoj dozvoli.

Ako nasa zemlja potpise sporazum o priznavanju, nakon 6 meseci moras da zamenis dozvolu, gde cekas da SRB potvrdi Nemcima kakvu dozvolu imas.

Isto i za auto, na stranim tablama mozes da vozis ili 6 meseci ili 1 god. Nisam siguran.

Ako je auto u tvom vlasnistvu najmanje 6 meseci pre prijavea u DE, mozes da ga uvezes bez dazbina, mada ti se vise isplati da tamo kupis auto u boljem stanju za iste ili manje pare.

Inace efikasni su u proverama i kaznjavanju.

Ja sam u Poljskoj, i svaki policijski auto ima online terminal za proveru svega i svacega. Verujem da je i u DE slicno.

Sent from my SM-G903F using Tapatalk

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Potrebna pomoc pravnika ili upucenih

Post od ljuba » 13 Nov 2016, 17:03

U NL nisu bili ni najmanje azurni, plus hvataju te 3 puta, a prva dva te upozoravaju :) plus kazna je bila novcana oko 100 eur. Inace ja sam nostrifikovao nasu dozvolu, a mesec dana kasnije sam saznao da mogu da je prepisem - sto su posle sve moje kolege i odradile :)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Potrebna pomoc pravnika ili upucenih

Post od Floyd » 13 Nov 2016, 17:12

Pitanje je da li može da nostrifikuje probnu dozvolu.

Korisnikov avatar
Boza29
Postovi: 356
Pridružio se: 30 Okt 2016, 22:10
Garaža: Coming soon..
Lokacija: Belgrade

Re: Potrebna pomoc pravnika ili upucenih

Post od Boza29 » 13 Nov 2016, 19:15

Hvala puno na odgovorima.
Hvala na sajtu Floyd nisu problem ni sajtovi na nemackom govorim ga btw :D

Bas tako mene zbunjuje to da li probna moze da se nostrifikuje uopste? Nigde ne uspevam konkretno to da nadjem ni na nasim sajtovima ni nemackim. Svugde je rec o "vozackoj dozvoli", probna se ni ne pominje nigde ali kontam da bi probleme mogao imati zbog nasih zakona i pravila.
Ja sam nasao samo ovo o medjunarodnoj:Bitno je napomenuti i da se međunarodna vozačka dozvola ne može izdati na osnovu probne vozačke dozvole.
Na paragrafu pise to isto.

E sad ja nisam uopste siguran da li neke drzave poznaju uopste pojam probne dozvole.
Floyd ti si iz Ch koliko vidim pa ako nije problem da mi kazes imate li vi tamo probnu mislim Svajcarci?

Ikac hvala na opsirnom odgovoru.Pa da,tako sam ja nesto i mislio da kad polozim tamo kupim auto.Nego me interesovalo za tih 6 meseci da li mogu da predjem granicu i vozikam se :rofl:

Ljubo imaju li Holandjani probnu? Koliko je trajala tvoja nostrifikacija ugrubo?
Cudno ja sam nesto mislio da ovi sa Bosanskom dozvolom mogu da prepisu u Evropi a mi sa Srpskom ne,to sam cuo iz prve ruke od brata iz Franfurta.Mozda se razlikuje od zemlje do zemlje.

Hvala svima na pomoci ljudi sajtovi su sajtovi ali uvek jasnije saznam nesto iz realnog iskustva.
Dusa kida se,kida se na cestice
Kada cujem zvuk X6-ice :D

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Potrebna pomoc pravnika ili upucenih

Post od passenger » 13 Nov 2016, 19:19

Ako znaš nemački, šta te sprečava da pošalješ mail sa par pitanja, odgovoriće ti u roku od dan, dva
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Potrebna pomoc pravnika ili upucenih

Post od ljuba » 13 Nov 2016, 20:10

Holandjani imaju probnu, malo drukcije definisanu, ali je imaju. Jedino ogranicenje je da moras bar 6 meseci da je imas pre nego sto dobijes boravak. To su uradili da ne bi doslo do muvanja - polaganja vozackih od strane Holandjana (i ostalih sa boravkom) u drugim zemljama - gde se kupuju vozacke za male pare.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Potrebna pomoc pravnika ili upucenih

Post od ikac2000 » 13 Nov 2016, 20:16

U DE ti je potrebna medjunarodna, kako stoji na sajtu.

Ako nasi ne mogu da ti je izdaju, moze biti problem da vozis bez iste.

Inace ja sam isto zamenio SRB dozvolu. Izdaju je 14 dana od potvrde naseg ministarstva. Potvrdu je trazila poljska ambasada u Bgd, i trajalo je oko 2.5 meseca.

Mom drugu u Spaniji je trajalo 1.5 god, a u Ceskoj 4 meseca.

Sent from my SM-T113 using Tapatalk

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Potrebna pomoc pravnika ili upucenih

Post od Floyd » 13 Nov 2016, 20:56

Boza29 je napisao:Floyd ti si iz Ch koliko vidim pa ako nije problem da mi kazes imate li vi tamo probnu mislim Svajcarci?
Postoji probna. Posle dve godine se dobija neograničena.

Za zamenu ne treba ništa osim original vozačke s tim da svi osim onih koji dolaze iz EU i još nekih bogatih zemalja, polažu vožnju.

Korisnikov avatar
Boza29
Postovi: 356
Pridružio se: 30 Okt 2016, 22:10
Garaža: Coming soon..
Lokacija: Belgrade

Re: Potrebna pomoc pravnika ili upucenih

Post od Boza29 » 14 Nov 2016, 14:19

Puno hvala na pomoci.
Poslao sam par emailova pa javljam sta saznam mozda nekom zatreba.
Nisam nesto optimistican zbog ove medjunarodne ali videcemo
Bicete obavesteni :kezo: :kezo:
Dusa kida se,kida se na cestice
Kada cujem zvuk X6-ice :D

miroslavm
Postovi: 187
Pridružio se: 23 Avg 2014, 23:18
Lokacija: beograd

Re: Potrebna pomoc pravnika ili upucenih

Post od miroslavm » 14 Nov 2016, 19:31

Dta su ti ozbiljne zemlje-moj zet u Grckoj vec 5 god neprekidno vozi sa srpskom a ja noproblemo njegov auto sa grckim tablicama

Korisnikov avatar
Boza29
Postovi: 356
Pridružio se: 30 Okt 2016, 22:10
Garaža: Coming soon..
Lokacija: Belgrade

Re: Potrebna pomoc pravnika ili upucenih

Post od Boza29 » 14 Nov 2016, 20:42

Pa to preko Srbi-Grci braca veze :kezo:
Dusa kida se,kida se na cestice
Kada cujem zvuk X6-ice :D

Zarkofinska
Postovi: 321
Pridružio se: 11 Jul 2016, 01:04

Re: Potrebna pomoc pravnika ili upucenih

Post od Zarkofinska » 14 Nov 2016, 23:15

A da probas da okrenes, nasu ambasadu u nemackoj ? Da ih pitas, morali bi da znaju to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori