Humanitarna dela i akcije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1364
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Momčilo » 30 Nov 2020, 11:08

Vidim da tema nije aktivna neko vreme. Ne znam koliko ste upućeni u rad grupe "Budi human - humanitarne licitacije" na facebooku koja broji 241.000 članova čini mi se. Jedan jutrošnji post o licitiranju jedne paštete me dao u razmišljanje koliko toga imam kraj sebe koje mi u ovom trenutku ne trebaju i šta možda nekome treba i na taj način se učini jedno dobro delo. Jedna od stvari kojih sam se setio jesu preostali žetoni koje sam dobio u Sonax praonici kada sam vratio onaj magnetni ključ, koje bih ponudio da neko otkupi a ja ću sebi da kupujem kada budem išao svaki put 2-3 žetona, jer ne treba mi da mi stoji 12 žetona ja msm bespotrebno. To nije neka velika vrednost, 12 žetona vredi 1200 dinara, ali je ipak nešto za početak.

Kontaktirao sam svakako Sonax praonicu, kako ne bi ispalo da želim da trgujem njihovim žetonima, a i možda oni žele da se priključe akciji svojim doprinosom. Takođe, možda je neko od vas spreman na nešto slično, ili je spreman da se priključi ovoj mojoj maloj akciji sa nekim žetonima koji su vam preostali pa da zajedno sve to ponudimo na licitaciju. :)

Dok ovo pišem, razne ideje mi se javljaju, i jedna od njih je da ja budem tamo kada taj neko bude prao auto pa da pomognem oko samog pranja + imam ona K2 sredstva za pranje felni i guma pa bi dodatno "sredili auto" + svakako planiram sebi da kupim neki kokpit sprej i još neku tu sitnu hemiju koju sam potrošio pa bih i to ponudio.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8814
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Gaginh0 » 30 Nov 2020, 11:19

Kad smo kod ove teme treba mi pomoc od nekoga ko je vec ovo radio. Hteo bih za ovog malog da uplatim novac sa mog racuna iz Nemacke, ali posto nisam to nikada radio odavde ne znam na koji racun ja treba da uplatim? Jel treba samo da ukucam (u app moje banke) ovaj IBAN i SWIFT/BIC i onda ce pare otici gde treba, ili?

Slika
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Humanitarna dela i akcije

Post od ikac2000 » 30 Nov 2020, 11:57

Da, uneses IBAN i BIC, i pitace te banka da li ti preuzimas sve dodatne troskove transakcije, ili delite.

Dojce Banka naplacuje oko 35 evra kada sam preuzimas, bez obzira na iznos koji je manji.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1364
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Momčilo » 30 Nov 2020, 12:53

Momčilo je napisao:
30 Nov 2020, 11:08
Vidim da tema nije aktivna neko vreme. Ne znam koliko ste upućeni u rad grupe "Budi human - humanitarne licitacije" na facebooku koja broji 241.000 članova čini mi se. Jedan jutrošnji post o licitiranju jedne paštete me dao u razmišljanje koliko toga imam kraj sebe koje mi u ovom trenutku ne trebaju i šta možda nekome treba i na taj način se učini jedno dobro delo. Jedna od stvari kojih sam se setio jesu preostali žetoni koje sam dobio u Sonax praonici kada sam vratio onaj magnetni ključ, koje bih ponudio da neko otkupi a ja ću sebi da kupujem kada budem išao svaki put 2-3 žetona, jer ne treba mi da mi stoji 12 žetona ja msm bespotrebno. To nije neka velika vrednost, 12 žetona vredi 1200 dinara, ali je ipak nešto za početak.

Kontaktirao sam svakako Sonax praonicu, kako ne bi ispalo da želim da trgujem njihovim žetonima, a i možda oni žele da se priključe akciji svojim doprinosom. Takođe, možda je neko od vas spreman na nešto slično, ili je spreman da se priključi ovoj mojoj maloj akciji sa nekim žetonima koji su vam preostali pa da zajedno sve to ponudimo na licitaciju. :)

Dok ovo pišem, razne ideje mi se javljaju, i jedna od njih je da ja budem tamo kada taj neko bude prao auto pa da pomognem oko samog pranja + imam ona K2 sredstva za pranje felni i guma pa bi dodatno "sredili auto" + svakako planiram sebi da kupim neki kokpit sprej i još neku tu sitnu hemiju koju sam potrošio pa bih i to ponudio.
Mali update na ovaj post od pre 2h. SONAX praonica mi se javila sa idejom da će oni da dupliraju broj žetona, koliko god mi skupimo, oni će da dodaju još toliko za licitacije. Ja ću za početak da dokupim još i zaokružim na 20 žetona. Nadam se da će biti interesantno ljudima, s obzirom da je ta praonica stalno puna.

Samo treba da smislim danas još kako da to organizujem, da li da po ceni jednog SMSa ide jedan žeton, imaću vremena popodne da o tome malo više razmišljam. Svakako napišite svoj predlog ako imate.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30012
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 30 Nov 2020, 13:21

Momčilo, svaka čast na ideji. Ja nemam ovde Sonax perionicu ali verujem da ima dosta forumaša koji koriste njihove perionice tako da će akcijabiti uspešna.
Razmisliću šta mogu i ja da ponudim.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1364
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Momčilo » 30 Nov 2020, 13:32

Mislim da imaju jednu praonicu i ona je u NS-u, ali mislim da ima forumaša koji je koriste. Možda će nekome biti zanimljivo da kupi, nekome da ponudi kao licitaciju, bitno je učinimo dobro delo. Danas predveče bih trebao da imam konačan broj žetona za licitaciju kako bih mogao što pre da postavim i da se to pokrene.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od gazza » 01 Dec 2020, 00:14


Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1364
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Momčilo » 01 Dec 2020, 12:57

Ostao sam dužan informaciju juče. Stavio sam na licitaciju paket od 10 žetona za početak za malu Aniku. Jedina ponuda je na 1000 dinara. Ukoliko neko želi da licitira, može da mi se javi na PP pa da ga preusmerim na facebook grupu tamo. Razmišljam da preostale žetone probam na neki drugi način da postavim na licitaciju, koja bi privukla ljude više.

Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Uninuni » 02 Dec 2020, 12:48

Bravo za ideju, nije jednostavno sve to izgurati koliko god se mislilo. Supruga je u toj grupi i cijelu godinu evo se prikljucujemo sa raznim akcijama (ja sam jedino insistirao da me ukljuci za kafu sa Kesicem ;) ).

Posalji mi link da licitiramo ;)

A mozemo i kao klub da ucestvujemo i probamo neku akciju interno ako su ostali za.



Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1364
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Momčilo » 02 Dec 2020, 13:50

Veliki broj licitacija se javlja svaki dan, što me baš raduje, i mislim da je ogroman efekat te ideje i grupe. Za malu Aniku sam video informaciju da su već možda i skupili, samo da još potvrde, ali ako i nisu, onda su jaako blizu.

Planiram da danas okačim sledeću licitaciju za žetone, s obzirom da inače 10 žetona košta 1000 dinara, ja sam stavio početnu cenu od 600 dinara, što mislim da je skroz ok. Ali zbog malog interesovanja, razmišljam da postavim sledeću licitaciju po sistemu - 1 sms = 2 žetona, imaću više cimanja da podeilm posle te žetone, ali mislim da će se pre "rasprodati".

Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Uninuni » 02 Dec 2020, 13:58

Ma ne moras, daj u paketu, mi cemo ucestvovati (nasli smo prethodnu licitaciju sad pa znam ime i prezime ;) ), malo cemo zakuvati ali ne vjerujem da ce se puno ljudi javljati.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1364
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Momčilo » 02 Dec 2020, 14:08

Upravo sam postavio licitaciju, pa ću ostaviti link ovde kada je odobre. :)

Upravo odobrena.


A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od A170T » 16 Jul 2021, 00:16

Ako neko zna ili prati YT motovlog kanal KTM Poc, čovek je imao tešku saobraćajnu nesreću na motoru:
https://www.gofundme.com/f/please-help- ... e=customer
Nemam nikakve veze sa njim, pratio sam ga duze vreme i deluje kao dobra osoba ali je nažalost sklon opasnoj vožnji.
Ko moze neka pusti koji din :)

Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45823
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Geza » 16 Jul 2021, 00:28

Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Ogi » 15 Avg 2021, 23:37

Podizem zbog Gezinog posta!!

Odgovori