Humanitarna dela i akcije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29889
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 25 Jul 2014, 15:20

Ja imam ali sam dao skoro. Inače se uvek rado odazovem.

Tapatalk with Desire 500
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3775
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od ivancho » 22 Avg 2014, 14:43

Dobio juce sms
Poštovani davaoče krvi,Hitno nam je potrebna Vasa krvna grupa,molimo vas ako ste u mogućnosti da dodjete da date krv radnim danima od 7h do 17h u KBC "ZEMUN" U SLUŽBU ZA TRANSFUZIJU KRVI.UNAPRED HVALA
Meni tri meseca istice sutra te cu verovatno ici u ponedeljak u 7 ujutru, da li ima jos neko zainteresovan??

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29889
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 22 Avg 2014, 15:16

Ja sam davao nešto skoro, čini mi se početkom jula, tako da ne mogu sada.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od dragan » 23 Avg 2014, 00:04

Ja planiram negde u oktobru, isto sam skoro davao...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29889
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 05 Sep 2014, 11:53

uploadfromtaptalk1409910846126.jpg
Ja sam A+ ali ne bi smeo da dajem još 15 dana najmanje jer sam dao poslednji put 21.06. Ako ima neko sa tom krvnom grupom neka se odazove, ako je davalac krvi.

Tapatalk with Desire 500
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3775
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od ivancho » 05 Sep 2014, 12:20

Meni je opet stigla ista poruka tako da mislim da nije samo jedna krvna grupa u pitanju ;)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29889
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 05 Sep 2014, 13:10

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29889
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 02 Dec 2014, 07:43

Lepe vesti iz Nemačke. Mala Nađa, za koju se prikupilo više od 300.000 evra za neophodnu transplataciju koštane srži se polako oporavlja od druge transplatacije jer prva nije uspela. Izašla je iz bolnice i sa roditeljima je u privremenom smeštaju, u blizini bolnice, gde ide na redovne kontrole i za sada su rezultati obećavajući.
Danas je već 6. dan kako je Nadja u našem privremenom domu u Frajburgu...

I ne, još se nismo navikli, i dalje grozničavo pazimo na svaku sitnicu u higijeni, non stop stavljamo maske, čak i kada nije u sobi sa nama. Imali smo već dve kontrole, za sada je sve ok, mada je virus i dalje aktivan i opasnost od povratka u bolnicu i dalje postoji.

Medjutim, mogućnost zajedničkog porodičnog života je neprocenjiva i svima nama pomaže da lakše prolazimo kroz ove dane. Nadja se polako privikava na normalan život a mi se trudimo da učinimo sve da joj to olakšamo...

Sutra imamo novu kontrolu i nadamo se da će sve ostati ok i da se Nadja neće vraćati u bolnicu...
https://www.facebook.com/PomozimoNadji


Jedino što je tužno u ovoj priči je što je Fondacija "Podrži Život" prikupljala novac preko SMS-a i po slobodnoj proceni, iznos je oko 200.000e što je neophodno da se pokriju troškovi lečenja nakon transplatacije, ali navedena fondacija još nije uplatila novac iako je obaveštena pre više od 10 dana.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3775
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od ivancho » 03 Dec 2014, 13:17

Slika

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od snork » 19 Dec 2014, 07:34

"Politika", 11. decembar:

Slika
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29889
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 20 Jan 2015, 22:28

Dragi prijatelji,

Imamo lepe vesti koje želimo da podelimo sa vama!

Ko je pažljivo pratio naše prethodne objave primetio je da smo više puta rekli da moramo da sačekamo 100. dan posle transplantacije kada ćemo znati malo više o daljem toku Nadjinog lečenja. E pa, juče je bio taj dan, zapravo 101. kada su na kontroli lekari uzeli uzorke za sve potrebne analize. Detaljne rezultate očekujemo za 10-15 dana, ali su i preliminarni takvi da želimo da ih što pre podelimo sa vama!

Kao što možete videti na promenjenoj profilnoj slici i cover-u, dozvolili su nam da skinemo maske kada smo u stanu, kao i to da Nadja ne mora više da nosi masku kada je napolju. Verujem da se radost zbog ovoga najviše vidi u očima naših ćerki koje sada mogu lakše da se igraju.

Osim ovoga, lekari su nam potvrdili da već drugu nedelju za redom u Nadjinom organizmu ne postoji aktivnost dva, za pacijente sa transplantiranom koštanom srži, ozloglašena virusa - citomegalovirusa i Epštajn-Bar virusa. Ovo je sjajna vest imajući u vidu da je Nadja u poslednja dva meseca imala povišen nivo aktivnosti ovih virusa, odgovornih za najveći broj postoperativnih komplikacija kod pacijenata koji su prošli transplantaciju koštane srži. Činjenica da se Nadjin organizam izborio sa ovim virusima govori i da se nove matične ćelije pravilno razvijaju i da postepeno počinju da proizvode sve potrebe elemente krvi. Takodje, već više od mesec dana Nadjina osnovna krvna slika je potpuno stabilna, sa parametrima koji odgovaraju normalnoj krvnoj slici. Ne možemo da vam opišemo koliko smo ovo priželjkivali...

Dobra vest je i da su lekari počeli da razmatraju skidanje centralnog venskog katetera. Ovo je mala hirurška operacija koja predstavlja jedan od poslednjih velikih koraka pred povratak normalnom životu i razgovor sa hirurzima nam je najavljen za iduću nedelju. Kada će kateter biti skinut zavisi od odluke hirurga i procene Nadjinog stanja, ali se svakako nadamo da će se to desiti u naredne 2-3 nedelje

Ono što nas i dalje drži u oprezu je činjenica da su sve dosadašnje analize pokazale da u Nadjinom organizmu i dalje postoje i njene stare matične ćelije i da je relativna nepoznanica šta će se desiti kada lekari odluče da počnu da smanjuju imunospuresivnu terapiju koju Nadja trenutno prima. Zapravo, odgovor ćemo imati kada stignu rezultati svih analiza i kada nam Dr. Brigit Štram, šefica tima za transplantacije, zakaže obećani razgovor. Do tada, uživaćemo u ovoj, za Nadju, novoosvojenoj slobodi - životu bez maski smile emoticon

Slika iz posta nastala je neposredno po izlasku sa kontrole, kada su nam lekari saopštili da više ne mora da nosi masku. Nadjin osmeh najbolje govori koliko je za nju to bilo važno...
Dragi prijatelji, Imamo lepe vesti koje želimo da podelimo sa vama! Ko je pažljivo pratio naše prethodne objave primetio je da smo više puta rekli da moramo da sačekamo 100. dan posle transplantacije kada ćemo znati malo više o daljem toku Nadjinog lečenja. E pa, juče je bio taj dan, zapravo 101. kada su na kontroli lekari uzeli uzorke za sve potrebne analize. Detaljne rezultate očekujemo za 10-15 dana, ali su i preliminarni takvi da želimo da ih što pre podelimo sa vama! Kao što možete videti na promenjenoj profilnoj slici i cover-u, dozvolili su nam da skinemo maske kada smo u stanu, kao i to da Nadja ne mora više da nosi masku kada je napolju. Verujem da se radost zbog ovoga najviše vidi u očima naših ćerki koje sada mogu lakše da se igraju. Osim ovoga, lekari su nam potvrdili da već drugu nedelju za redom u Nadjinom organizmu ne postoji aktivnost dva, za pacijente sa transplantiranom koštanom srži, ozloglašena virusa - citomegalovirusa i Epštajn-Bar virusa. Ovo je sjajna vest imajući u vidu da je Nadja u poslednja dva meseca imala povišen nivo aktivnosti ovih virusa, odgovornih za najveći broj postoperativnih komplikacija kod pacijenata koji su prošli transplantaciju koštane srži. Činjenica da se Nadjin organizam izborio sa ovim virusima govori i da se nove matične ćelije pravilno razvijaju i da postepeno počinju da proizvode sve potrebe elemente krvi. Takodje, već više od mesec dana Nadjina osnovna krvna slika je potpuno stabilna, sa parametrima koji odgovaraju normalnoj krvnoj slici. Ne možemo da vam opišemo koliko smo ovo priželjkivali... Dobra vest je i da su lekari počeli da razmatraju skidanje centralnog venskog katetera. Ovo je mala hirurška operacija koja predstavlja jedan od poslednjih velikih koraka pred povratak normalnom životu i razgovor sa hirurzima nam je najavljen za iduću nedelju. Kada će kateter biti skinut zavisi od odluke hirurga i procene Nadjinog stanja, ali se svakako nadamo da će se to desiti u naredne 2-3 nedelje Ono što nas i dalje drži u oprezu je činjenica da su sve dosadašnje analize pokazale da u Nadjinom organizmu i dalje postoje i njene stare matične ćelije i da je relativna nepoznanica šta će se desiti kada lekari odluče da počnu da smanjuju imunospuresivnu terapiju koju Nadja trenutno prima. Zapravo, odgovor ćemo imati kada stignu rezultati svih analiza i kada nam Dr. Brigit Štram, šefica tima za transplantacije, zakaže obećani razgovor. Do tada, uživaćemo u ovoj, za Nadju, novoosvojenoj slobodi - životu bez maski :-) Slika iz posta nastala je neposredno po izlasku sa kontrole, kada su nam lekari saopštili da više ne mora da nosi masku. Nadjin osmeh najbolje govori koliko je za nju to bilo važno...
Slika

Bravo Nađa!
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5027
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od cozmo » 24 Feb 2015, 20:23

http://www.budihuman.rs/bhuser/detail/78.html

Humanitarna fondacija Novi Beograd sakuplja sredstva za lečenje dvoipogodišnje Petre Cvetković. Mala Petra boluje od neuroblastoma, retke i komplikovane vrste kancera. U pitanju je četvrti stepen tumora. Već je operisana tri puta u roku od mesec dana na klinici u Memfisu u Sjedinjenim Američkim Državama. Dalje lečenje je moguće u Italiji, u bolnici u Đenovi koja je specijalizovana za ovaj tip bolesti. Za dalji tretman - presađivanje koštane srži, zračenje i imunoterapiju, potrebno je još 24.093.160 dinara. Porodica male Petre ne može da sakupi i taj novac.

Da spasimo Petru upiši 78 i pošalji SMS na 3030. Takođe, novac možeš uplatiti i na Petrin dinarski i devizni račun, ili platnom karticom na linku e-doniraj.

Vaše malo je Petri sve!
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Ogi » 24 Feb 2015, 21:47

Uf, ja samo mogu da kazem, ljudi, ako imate mogucnosti, uzmite maticne celije detetu na rodjenju, mozda ne znaci nista, mozda je sve zabluda ali mozda moze i da pomogne, sta bi dali ovi roditelji da imaju to sada (ako nisu probali i tu mogucnost).

Ja sam uzeo drugom detetu zlu ne trebalo.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29889
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 26 Feb 2015, 10:19

Zbog ovog andjela borba ne sme da stane, svaka vasa poruka, svaka vasa uplata njoj znaci zivot, to je dovoljan razloga da se probudimo i zajednickim snagama pomognemo kako bi nasa Petra imala jednu drugaciju i lepsu, ali pre svega zdraviju buducnost. I zato SVI SMS 78 NA 3030. ZA NASU PETRU!

Slika
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Paja » 26 Feb 2015, 10:41

Evo da prenesem post njenog ujaka sa FLCS.
Moja sestricina,moj mali anđeo, zove se Petra.Ima tri godine,voli da gleda Montevideo,omiljena pesma joj je,, Ljubav je to" pesmu koju peva Nikola Kojo,opasno vozi trotinet,crtane filmove-njih je bezbroj odgledala,voli da ide u vrtić...Još po nečemu je posebna-ušla je u mali procenat dece koja,na žalost,obole od Neuroblastoma,vrste raka koji se javlja uglavnom kod dece. Junački je izdržala tri operacije za nepunih mesec dana, u Americi. Sad su na redu:zračenje,presađivanje koštane srži,imunoterapija..Destinacija za spas je Đenova-Italija,centar za ovu vrstu bolesti.Problem je novac,potrebno je preko sto hiljada evra,kako su javili iz Đenove.Molimo sve ljude dobre volje da,u skladu sa svojim mogućnostima,u ovim ludim vremenima,pomognu Petri da pobedi u ovoj najvažnijoj pobedi,pre svega njenoj,ali i našoj.

Novčanu pomoć možete poslati putem SMS na broj 3030-ukucati 78,
dinarski račun:160-419173-65
devizni račun:00-540-0001035.1 sa IBAN brojem RS35160005400001035184
Hvala svima unapred

Odgovori