Humanitarna dela i akcije

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od steva_anya » 20 Apr 2012, 23:13

Kada dajemo krv? Slika
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10387
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od sebekkg » 20 Apr 2012, 23:25

ja cekam da bude na fakultetu ovih dana, mozda negde u maju akcija davanja, pa idem, jer tako dajem na 6 meseci. taman mi tako odgovara. mada da su ovakve sestre, ne bih se bunio svaki mesec (30 puta) :D
Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29985
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 20 Apr 2012, 23:39

Ja sam planirao da pokrenem malu akciju organizovanog odlaska u Institut za transfuziju. Sve čekam da se malo prolepša vreme pa da zakažem termin. Ne znam samo koliko ima zainteresovanih, jer obično "knjiga spadne na tri slova", Stevu, Ivancha i mene. Nema smisla da nešto posebno organizujemo ako ćemo otići nas trojica ili četvorica.

Eto prilike da se izjasne svi koji su voljni da se pridruže, pa ako nas bude više, uskoro ćemo to sprovesti u delo.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29985
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 24 Apr 2012, 06:28

Slika

Vila Dobrila vas poziva da nam se pridružite u akciji Prolećnog spremanja koja počinje u ponedeljak, 23. aprila a traje do 14. maja 2012. godine.

Svako od nas kod kuće, u svojim ormarima poseduje garderobu koju više ne nosi, a koja je i dalje upotrebljiva.
Donesite svoju staru garderobu, peškire ili posteljine koje više ne koristite ( a da je čisto i čitavo) i zajedno ćemo usrećiti štićenike domova za decu i osobe sa posebnim potrebama.
Animirajte svoje rođake, prijatelje ili komšije da se priključe našoj akciji doniranja stare garderobe.
Pridružite se Vili Dobrili u akciji Prolećno spremanje!

Kada da se uključite?
- Datum akcije: 23 april - 14 maj 2012.godine
- Trajanje akcije prikupljanja stare garderobe: 3 nedelje

Zašto da se uključite?
Pomažemo prikupljanje garderobe za decu i odrasle koji žive u domovima i o kojima brine država.

Spisak METRO distributivnih centara / Spisak domova za decu i odrasle sa posebnim potrebama kojima će biti dostavljena garderoba:
• METRO Zemun / Dom za decu i omladinu ometenu u razvoju Sremčica
• METRO Krnjača / Dom za decu i omladinu ometenu u razvoju Sremčica
• METRO Vidikovac / Dom za decu i omladinu ometenu u razvoju Sremčica
• METRO Direkcija /Dom za decu i omladinu ometenu u razvoju Sremčica
• METRO Niš / Dom za decu i omladinu ometenu u razvoju Kulina
• METRO Kragujevac / Dom za decu i omladinu ometenu u razvoju Kulina
• METRO Novi Sad / Dom za decu i omladinu ometenu u razvoju Veternik
• METRO Subotica / Dom za decu Kolevka Subotica



Ukoliko ima zainteresovanih, predlažem da se udružimo i organizovano prikupimo i predamo stvari, kao Garaža forum (klub). Molim sve zainteresovane da mi se jave na PP, da bi se dogovorili oko detalja. Hvala unapred svima koji su voljni da učestvuju.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od steva_anya » 03 Maj 2012, 23:17

Danas sam imao malo vremena pa sam ponovo dao krv i jos jednoj bebi spasio zivot. :)
Slika

:presrecan:

Naspavao se, doruckovao, pio dosta tecnosti, dao krv i ceo dan proveo normalno.
Ovo pisem da ne pomisli neko da je to nemoguce i lose raditi dok je ovakvo vreme.
Niko nece dati krv dok ne prodje vise pregleda, tako da je sa te strane siguran.

Bilo je price i najavljenog dogovora oko odlaska nekih forumasa, medjutim kako smo svi u obavezama, odlicio sam se da ovo uradim solo. Ako budete isli grupno, javite, idem da pravim drustvo ako ne budem radio. :doubleup:
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od Texonja » 03 Maj 2012, 23:35

Kada se prica o humanitarnim delima, da pomenem oko onih milion dinara koje sam dao pedijatrijskom odeljenju zrenjaninske bolnice jos posle nove godine... Elem, pare su legle, nisu na sajtu napisali ni red ni clanak.
Ne ocekujem da mi se klanjaju, niti me nesto puno boli sto se nisam "slik'o za televiziju", ali nezahvalno je od njih ako cemo objektivno... Jos sam iz nezvanicne price od poznanika koji radi u bolnici cuo kako njihova gospodjica PR nije htela da ide na dodelu jer je u pitanju kladionica. "Kad nisam isla u Rodic, necu ni u kladionicu", tim recima... Dosao je zamenik direktora sam... Da sam ranije saznao, preusmerio bih pare na drugu stranu.
A Rodic im npr dao neke stolice koje mu ne trebaju i neke stolove za kompjutere (video sam ih), navodno vredno 300.000 din... Eno stoji medju vestima i kako su neki slepci odneli 2 aspiratora i 3 oktoskopa u vrednosti od 90.000 din. Verovatno neki kvazi-politicari kojima treba takav vid marketinga. Meni ne treba, ali mi smeta sto je milion od kladionice manje vredan nego tih 300.000 od Merkatora/Rodica ili da ne pominjem ove sto sakupe sve sto im ne treba pa odnesu da "darivaju"... :)
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29985
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 04 Maj 2012, 00:15

Druže, svaka tebi čast na tome, kako god da se neko poneo. Nažalost, danas će mnogi uraditi nešto samo ako to isprate mediji. Sami ih zovu i prave veću priču nego što jeste. Da ne spominjemo sad i slučajeve koji su dospeli do suda, a sve novine su pisale o velikodušnosti pojedinaca.
Bravo za sve anonimne ljude koji pomažu nekome na bilo koji način. Uvek se setim one rečenice "Nečije malo je nekome mnogo." To je živa istina i kad bi se svi ponašali u skladu sa tim, svi zajedno bi živeli mnogo bolje i lepše.


Divlja vatra sa tapni i pricaj :)
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29985
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 01 Nov 2012, 13:53

Magični doručak je počeo!

Prethodnog vikenda školama za decu sa posebnim potrebama isporučene su prve količine artikala prikupljenih u akciji Magični doručak.

Kompanija METRO Cash & Carry i Credit Agricole banka su i ovoga puta donirale robu ukupne vrednosti 8000 evra, a priključili su se i brojni dobavljači donavijama svojih proizvoda (Bahus, Venac, Carnex, Coca Cola, Vino Župa, Victoria Group, Mitsides Point, Kozmetik plus, Nectar, Foodland).

Kao i prethodnih godina i ove godine, Magični doručak će biti organizovan i u distributivnim centrima Metro Cash & Carry, ali po nešto izmenjenom scenariju u odnosu na ranije.

Ovaj Magični doručak će trajati 7 dana, od 5. do 11. Novembra, a kupci će ponovo biti u mogućnosti da kupe posebno formirane pakete cene od oko 250 dinara i na taj način obezbediće dodatni obrok za više od 4200 učenika u 32 škole u Srbiji.

Humanitarna akcija Magični doručak je tokom dve godine postojanja i četiri ostvarene akcije okupila 26 kompanija, 12 medijskih sponzora i obezbedila preko 25 tona hrane za 32 škole za decu sa posebnim potrebama širom Srbije

Ono što je zajedničko za sve škole koje su pokrivene Magičnim doručkom je da oko 80% dece, koja imaju smetnje u razvoju, pripadaju socijalno ugroženoj kategoriji dece jer potiču iz siromašnih porodica. Situacija je još ozbiljnija ove godine zbog izrazitijeg siromaštva roditelja ili staratelja ove dece.

U većini ovih škola, održava se celodnevna nastava te deca borave u školi od 7.00 do 17.00 časova, tokom kojih bi trebalo da imaju doručak, ručak i užine između obroka. Kako većina škola nema dovoljno sopstvenih sredstava, raspolaže jedino budžetskim sredstvima koje država odvaja za ove potrebe, a ona su ograničena. Iz tog razloga većina đaka u ovim školama ima samo doručak i ručak, a što je često i jedini obrok ovoj deci u toku dana.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29985
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 26 Nov 2012, 16:47

Slika


Subota, 01.12.2012. od 10-15h
Parking ispred distributivnog centra Metro Cash&Carry u Zemunu (mapa)


Evo prilike da se forumaši ponovo organizuju za dobrovoljno davanje krvi.
Odavno nismo išli zajedno da dajemo krv, pa ko je raspložen neka mi se javi.
Možemo se naći u neko doba kad svima odgovara, da to obavimo pa posle da malo sednemo i popričamo uz osveženje.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od nidza » 26 Nov 2012, 17:04

Podseti nas na vreme, nisam odavno davao krv (nisam bio podoban jer sam visio po Africi do skoro).

Tapatalk HD

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29985
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 26 Nov 2012, 18:52

Javi se na PP da razmenimo brojeve, pa se čujemo u petak. :pivo:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3777
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od ivancho » 27 Nov 2012, 10:51

Drustvo ovaj put ne racunajte na mene, dao sam u septembru tako da do sledeceg puta nista.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29985
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 27 Nov 2012, 10:52

:doubleup:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29985
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od trojanac » 16 Jan 2013, 09:58

Slika
Slika

Zimska kampanja

Peta Zimska kampanja, startuje 15. januara i trajaće do 22. februara. Kampanju organizuju Institut za transfuziju krvi Srbije i Crveni krst Srbije uz podršku lokalnih samouprava i elektronskih i štampanih medija.
U prošlogodišnjoj kampanji, uprkos vanrednim vremenskim uslovima – najhladnijoj zimi u proteklih 150 godina, krv je dalo 1 610 građana, prosečno 56 u svakoj akciji. Ove godine predviđeno je učešće 37 gradova i opština, 9 više u odnosu na prošlu godinu, pa samim tim očekujemo još uspešniju Zimsku kampanju.
S obzirom da je kampanja takmičarskog karaktera, gradovi i opštine nadmetaće se za bronzanu, srebrnu i zlatnu plaketu Šampion solidarnosti, u želji da nadmaše prošlogodišnje pobednike Kučevo, Golubac, Boljevac i apsolutnog šampiona Sokobanju.
Čast da 15. januara svečano „otvori“ Zimsku kampanju 2013. pripala je Smederevu, a transfuziomobil će biti postavljen na Gradskom trgu od 10 do 16h.

Svim gradovima i opštinama učesnicima želimo puno sreće u simboličnom takmičenju, a građane pozivamo da se priključe akcijama i davanjem krvi pomognu da zajedno preveniramo deficit krvi u zimskim mesecima.



Ja sam pokrenuo akciju da odemo organizovano i za sada ima nas nekoliko voljnih da damo krv. Ako je još neko zainteresovan neka mi se javi na PP pa da se dogovorimo za neki termin kad svima ili većini odgovara.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Humanitarna dela i akcije

Post od dragan » 16 Jan 2013, 14:33

ja ti ne odgovorih na pp, isao bih ako budem slobodan ili ako mi sa posla dozvole da odsustvujem ( ne bi trebalo da je tako, ali duga je to prica )...
hocemo da krenemo u razgovor o nekom terminu?

Odgovori