Šta čitate? Preporučite knjigu

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Šta čitate? Preporučite knjigu

Post od Uroš S. » 15 Feb 2012, 18:18

Nema smisla da nemamo ovu temu, ali znam da je nema ni na jednom forumu na koji sam ikada bio registrovan. 8-)

Pa da počnemo od mog trenutnog štiva, kao veliki ljubitelj krimi romana i filmova i tematike uopšte, kupio sam pre neki dan knjigu Porodica, od Maria Puza, inače tvorca The Godfathera, mada sumnjam da neko nije čuo za njega. Knjiga govori o jednom od papa u Vatikanu u 15. veku, njegovom privatnom životu, deci, ljubavnicama, političkim intrigama i spletkama, uopšte o glavi tada najmoćnije porodice Italije, Bordžijama. Nešto kao Kum na srednjovekovni način. Puzo piše lagano i čitljivo, sledeća mi je u planu Poslednji Don, isto od njega.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Šta čitate? Preporučite knjigu.

Post od bane valjevo » 15 Feb 2012, 18:34

Tebi nije dovoljno GPP??? :kezo:


Ne citam nista, imam vece probleme :kuku: ...


Mogu da preporucim Majstor i Margarita od Bulgakova, to je verovatno jedna od najboljih knjiga koje sam ikada procitao... Kao i Umberto Eko Ime ruze (odlicna misterija- krimic)...

Ima jos par, ali za ne mogu sad ni da se setim svega...

PS Ne osudjujte odmah, ali Hari Poter je fenomenalna knjiga... :smesko:
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Šta čitate? Preporučite knjigu.

Post od Paja » 15 Feb 2012, 18:43

Ako je nekome do kriminala na linku http://www.reportingproject.net/PeopleO ... prikaz.php ima nekoliko optužnica naročito one specijalnog tužilaštva koje su interesantne za čitanje.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Šta čitate? Preporučite knjigu.

Post od Uroš S. » 15 Feb 2012, 18:46

bane valjevo je napisao:Tebi nije dovoljno GPP??? :kezo:


Ne citam nista, imam vece probleme :kuku: ...


Mogu da preporucim Majstor i Margarita od Bulgakova, to je verovatno jedna od najboljih knjiga koje sam ikada procitao... Kao i Umberto Eko Ime ruze (odlicna misterija- krimic)...


PS Ne osudjujte odmah, ali Hari Poter je fenomenalna knjiga... :smesko:
Imam Obligacije u ponedeljak :sreckovic:

E M&M su mi na pending ovde na polici :D
Harija ću da preskočim :mrgreen:

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Šta čitate? Preporučite knjigu.

Post od Scuderia » 15 Feb 2012, 18:47

Uroš S. je napisao:Nema smisla da nemamo ovu temu, ali znam da je nema ni na jednom forumu na koji sam ikada bio registrovan. 8-)

Pa da počnemo od mog trenutnog štiva, kao veliki ljubitelj krimi romana i filmova i tematike uopšte, kupio sam pre neki dan knjigu Porodica, od Maria Puza, inače tvorca The Godfathera, mada sumnjam da neko nije čuo za njega. Knjiga govori o jednom od papa u Vatikanu u 15. veku, njegovom privatnom životu, deci, ljubavnicama, političkim intrigama i spletkama, uopšte o glavi tada najmoćnije porodice Italije, Bordžijama. Nešto kao Kum na srednjovekovni način. Puzo piše lagano i čitljivo, sledeća mi je u planu Poslednji Don, isto od njega.
Ima ima, nego ne pratis dobro :P

Sad bas nemam vremena za citanje, ali cita mi se nesto ovog boldovanog tipa. Mozda ako april bude dobar sto se tice preostalih ispita.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Šta čitate? Preporučite knjigu.

Post od Uroš S. » 15 Feb 2012, 18:50

Učim i ja ljudi šta vam je, 50ak strana pred spavanje, za toliko uvek mogu. :D

Scud, probak Crveni Trg by Martin Kruz Smit, priča prati jednog inspektora u osvit pada SSSR-a, mnogo dobra priča, ja sam je nekoliko puta čitao.

edit: inspektora policije.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Šta čitate? Preporučite knjigu.

Post od bane valjevo » 15 Feb 2012, 18:53

Evo, dobronameran savet... Ako ikada budes zeleo da procitas Harija u celosti prvi i drugi deo samo onako na brzinu procitaj (pisani su iskljucivo za decu, ja ih citao na pocetku srednje skole, pre nekih 10 godina), a tek od treceg mozes da se posvetis detaljnom citanju, jer su ti delovi vec ozbiljnije stivo...


Pajo ekstra, link je super...

Ozbiljno bih preporucio pored Ime ruze, i italijanskog pisca Nikolo Amaniti-ja, malo je reci da je fenomenalan... Ima gomila njegovih knjiga u Laguni, ja imam sve, ukljucujuci i ove najnovije...

Ps Urose, ako mozes za dan da predjes 50ak strana svaka ti dala...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Šta čitate? Preporučite knjigu.

Post od Uroš S. » 15 Feb 2012, 18:57

A Bane nisi me razumeo, pročitam pedesetak strana knjige pred spavanje, ne predmeta koji učim. To što učim učim preko dana, retko kada noću, kao što ću na primer ovih par dana pred ispit. :D

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Šta čitate? Preporučite knjigu.

Post od Scuderia » 15 Feb 2012, 19:01

Uroš S. je napisao:Učim i ja ljudi šta vam je, 50ak strana pred spavanje, za toliko uvek mogu. :D
Kampanjstvo doslo glave :kuku: Al' pratim temu, cim ufatim vremena uzecu nesto ;)

Prva 3 dela Harija sam bukvalno progutao za nedelju, dve. Secam se da sam prvi procitao za dan ipo, al' bilo je bas davno, ima 10 godina, jos sam bio u osnovnoj.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Šta čitate? Preporučite knjigu.

Post od bane valjevo » 15 Feb 2012, 19:05

Hahahaha, ne secam se da li sam ikada spavao pred ispit... Dodjem do fakulteta i boli me stomak kao cir da imam... Ali sam zato na ispitu cool (posebno ako nemam pojma o cemu se radi u ispitnom pitanju :kezo: )... :D


Dobro je pomislio sam da sam retardiran jer u poslednje vreme koga god da pitam oni uce po 35-40 strana dnevno opusteno, bez problema... Ma mamicu vam nenormalnu... :mrgreen:

Inace sad sam krenuo da citam Belu knjigu, ovo je do jaja... :rofl:


To Scuderia, dobro je da ima neko da me podrzi...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Šta čitate? Preporučite knjigu.

Post od Scuderia » 15 Feb 2012, 19:07

Dobro je pomislio sam da sam retardiran jer u poslednje vreme koga god da pitam oni uce po 35-40 strana dnevno opusteno, bez problema...
:plusone: :rofl: :rofl:

Tu sam tu sam. Kad sam video i procitao temu o ucenju nije mi bilo dobro. Doduse sad sam se zaukao malo. Ne smem praviti pauzu do aprila inace ode mas' u propas'.

End OT.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Šta čitate? Preporučite knjigu.

Post od TheWickerMan » 16 Feb 2012, 00:32

Preporuka : Autostoperski vodič kroz Galaksiju, *ebeno najbolja knjiga koju sam pročitao ikada :) jednostavno savršenstvo humora i fantastike... A usput ,takodje može da se čita i Detektivska Holistička agencija Dirka Džentlija, takodje od Daglasa Adamsa... Žao mi je sto nije završio Losos Sumnje,početak je obećavao :(

I Pravilo Četvorke, od Iajna Koldvela i Dastina Tomasona,vrhunski triler :)

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Šta čitate? Preporučite knjigu.

Post od Gaginh0 » 16 Feb 2012, 00:34

Ja poslednjih mesec dana citam Draskovica...

Verovatno je dosta vas procitalo njega, ali moja preporuka je Noz i Molitve, nisam jos procitao Noc djenerala, ali sam cuo da je i ona dobra :cool!:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14187
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Šta čitate? Preporučite knjigu.

Post od pedja » 16 Feb 2012, 10:40

Jos u srednjoj skoli mi je ubijena potreba za citanjem, na neko vreme...
U strucnoj skoli, elektrotehnika, nacitao sam se kao da studiram knjizevnost...
Kasnije, na faksu, bio sam uclanjen u biblioteku i citao sam svasta, uglavnom Ladlama i ponesto o masonima, templarima itd...
Iz prvonavedenog razloga, te drugih obaveza, sada slabije citam, iako sam u klubu citalaca Lagune i Alnari-ja... Cak sam i nakupovao knjiga, koje cekaju da budu procitane...
Zao mi je sto ne mogu da citam dok putujem, jer je to realno jedino vreme kada mogu na miru sesti i citati.

Preporuka je, pogotovo za nas iz BGa ili one koji duze zive u istom, Beograd ispod Beograda.
Kao i knjige Efraima Kisona - za one koji zele da se nasmeju ozbiljnim stvarima koje nas okruzuju.

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Šta čitate? Preporučite knjigu.

Post od Uroš S. » 16 Feb 2012, 11:32

Wicker man, Autostoperski vodič je fenomenalan, to vredi čitati i po više puta, nisam ga nikada završio, svaki put počnem i ostavim na 2/3. :)

Odgovori