Imali smo, nismo znali ...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od Floyd » 17 Feb 2012, 01:06

Ja ne zalim ali eto da izjavim nesto za dnevnik :)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

nixa
Postovi: 2076
Pridružio se: 10 Jan 2012, 21:52
Lokacija: Beograd

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od nixa » 17 Feb 2012, 01:06

Ja zalim za svojim komodorom i to bas bas... :(

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od snork » 17 Feb 2012, 01:50

djiuliju je napisao:Jel vi stvarno zalite za jugicima, ponikama, krs autobusima, 2D igricama, tetrisom, komodorom, sangajkama...........ili zalite za godinama koje ste tada imali? ;)
Ni jedno, ni drugo. Žalimo za normalnom, velikom i uglednom zemljom u kojoj smo tada živeli. :(
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29980
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od trojanac » 17 Feb 2012, 02:18

Može se reći i da žalimo pomalo, ako se uzme u obzir da je sve bilo kvalitetnije, a pristupačnije. Počevši od slatkiša i igračaka do TV programa itd.

http://youtu.be/u5gJQSvuHDk
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11076
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od Bax » 17 Feb 2012, 02:39

Kako je ovo emisija bila dobra...
...nacionalni park Etosa.

a ovo?

http://www.youtube.com/watch?v=93AwSKv8 ... re=related

sav sam se najezio :)
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od Nemanja » 17 Feb 2012, 02:51

Slika

Jos uvek je imam i radi kao zmaj. xD

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od superboss » 17 Feb 2012, 02:58

djiuliju je napisao:Jel vi stvarno zalite za jugicima, ponikama, krs autobusima, 2D igricama, tetrisom, komodorom, sangajkama...........ili zalite za godinama koje ste tada imali? ;)
Sto se mene tice u pravu si...ja zalim za detinjstvom koje je bilo puuuno bezbriznije, nego mojim klincima(cini mi se)

A sve nam je ovo "krs" sada, iz ove perspektive...kao sto neko rece bili smo u to vreme prilicno zadovoljni sa pezejcima i peglicama ;)
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od Paja » 17 Feb 2012, 10:46

djiuliju je napisao:Jel vi stvarno zalite za jugicima, ponikama, krs autobusima, 2D igricama, tetrisom, komodorom, sangajkama...........ili zalite za godinama koje ste tada imali? ;)
Meni je žao što moje dete neće provoditi po tri meseca leti na Hvaru kao ja.

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od Cherokee » 17 Feb 2012, 10:54

djiuliju je napisao:Jel vi stvarno zalite za jugicima, ponikama, krs autobusima, 2D igricama, tetrisom, komodorom, sangajkama...........ili zalite za godinama koje ste tada imali? ;)
Nije da sada zalim za nekim konkretnim stvarima. Mislim, ja sa svojih 25 godina nisam mozda merodavan kao neki drugi clanovi ovde za koje znam da su stariji od mene, ali mogu da povucem paralelu po pitanju detinjstva i odrastanja npr tokom 90-ih i sankcija i sada, posto imam brata koji je dosta mladji od mene (sada je srednjoskolac).

Vreme u kojem nisi imao mobilni telefon, na tv-u je bilo 2 programa, 3 ako te usere (Televizija Beograd 1 i 2, 3-ci kanal), a vremenom su se pojavili Pink i BK...
Dosta vremena se provodilo napolje igrajuci razne igre, i niko se nije brinuo - naravno morao si se kuci nacrtati za veceru. :)
Racunar niko ziv nije imao, takodje i igracke konzole... Kasnije se u igraonicama pojavio Playstation 1, i to si mogao ici samo 1 nedeljno... Sakupi se vas par, odete i napravite turnir u PES-u :navijamo:

A sada imamo mobilne telefone, racunare, Fejsbuk, Skype, Twitter... Igralista koja su poluprazna jer ce deca se druziti preko neta radije.... I na kraju mnogo propaliteta na ulici koji su se podvrgli porocima kao sto su cigare, alkohol, droga itd.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od nikaragva » 17 Feb 2012, 11:14


zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od zuzazu » 17 Feb 2012, 11:26

Ko je spomenuo mog prvenca???

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od McGruja » 17 Feb 2012, 11:28

Stvari se menjaju, i treba da se menjaju
Danas klinci sa godinu dve piče touch screen, mi se oduševljavali tetrsom u 99 verzija
Crtaći, Branko kockica... sve to definiše detinjstvo.
Iako lično mislim da je to bolje za decu, danas su neke drugačije stvari

Korisnikov avatar
djiuliju
Postovi: 1468
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:56
Garaža: Clio II ph2 1.2 16v
Lokacija: Jagodina

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od djiuliju » 17 Feb 2012, 11:44

I ja mogu da kazem da zalim za tom velikom zemljom. Ustvari, ne bas da zalim jer sam bio mali kad se raspala pa je nisam mnogo ni osetio, ali bih voleo da je tolika kolika je bila, i da mogu da obidjem sve sto su obisli moji roditelji a ja verovatno necu nikad. Oni su kao srednjoskolci bili na ekskurzijama po Sloveniji, Hrvatskoj...Bled, Bohinj, Postojna, Plitvice...s druge strane, ja sam bio u Grckoj, Turskoj, Spaniji...opet video ono sto oni nisu.
Jeste da smo isli jugicima i peglicama na more i da nam to nije smetalo, ali mi to ni malo ne fali, ako sad idem meganom, vozim se "pod klimu" i stignem brze, sigurnije i komfornije.
Igrao sam nintendo, pa sam onim pistoljem pucao u neke patke sto prelecu preko ekrana. Ali brate, ima sada toliko boljih igrica. Mada ih ne igram.
A sto se tice otudjenosti, pa i nisam bas siguran u to. Ispred moje zgrade se svaki dan igraju deca, veliki broj njih, razlicitih uzrasta, cak i oni koji nisu iz moje ulice nego dodju tu kod drugara. I igraju se isto kao sto sam i ja pre 15-20 godina. Fudbal, zmurke, kosarku.
Facebook, mobilni...koliko udaljavaju ljude, toliko ih i zblizavaju. Igrom slucaja, radim u skoli u kojoj sam bio djak. Cini mi se da se deca iz razlicitih razreda mnogo vise druze i poznaju nego u moje vreme. Verujem da je Facebook odigrao veliku ulogu u njihovom zblizavanju.
Opstanak? Pa tu su sad Animal Planet i slicne televizije, sa mnogo boljim emisijama.
itd
itd
itd
A sto se tice bezbriznog detinjstva, bezbrizna su deca i sad, jer su deca...nego smo mi omatorili i zasli u godine kad vec treba da se brine o mnogo cemu, posao, porodica, deca, novac, obezbediti jedno drugo trece...Zato i kazem, nije nama do krs peglice, nego nam je do tih godina kad nas bolelo uvo sto je to krs peglica

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od Sloba » 17 Feb 2012, 13:19

Upravo... Nostalgija govori iz nas. Današnji klinci će za 20-30 godina u sličnoj temi postavljati slike Plejstejšna3 i inserte iz "Naše male klinike" i sliniti kakvo je "ono" vreme nekd bilo... :D

I mojoj babi je pre 30 godina bilo neshvatljivo da joj unici piju jogurt iz tetrapaka i gledaju TV umesto da šutiraju loptu, ali eto.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od Day Walker » 17 Feb 2012, 13:24

Ja sam se setio nekada omiljenih zvaki:

Slika
Slika
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori