Imali smo, nismo znali ...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19246
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac
Birthday

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od Heinz » 16 Mar 2019, 22:34

Užasne su bile.

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od dunx81 » 16 Mar 2019, 23:35

Tdk ste zaboravili.

t


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od Sloba » 16 Mar 2019, 23:58

Pomenute su.

Slika

Sent from my MI 5s using Tapatalk


Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od starac vujadin » 17 Mar 2019, 00:18

Snimanje je bilo poseban ritual i pomalo veština. Svaki tip kasete je imao određene finese kako se snima.

Slika

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od Vladapetr » 17 Mar 2019, 00:30

Da jbt, i TDK SA je bila sjajna kaseta. Potpuno sam zaboravio na taj model.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23795
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od dragvorl » 20 Mar 2019, 17:20

Da ne poveruje covek da je nekada to bilo u BG. Totalno drugi vibe, kultura, neverovatno...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45752
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od Geza » 20 Mar 2019, 19:37

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8026
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od OMP » 20 Mar 2019, 19:43

meni je sve izgledalo mnogo lepse, prirodnije, mozda ne 60ih ali 70ih i 80ih, danas je sve sivo, nema zelenila, guzve nevidjene... posto mi je otac rodjen u Begoradu tamo smo do kraja 80ih imali stan pa smo do mog polaska u skolu dosta vremena provodili u BGD-u, meni je u secanju taj Beograd ostao i jos ga pamtim takvog, i danas volim da svratim do dvorista zgrade na uglu Balkanske i Adm. Geprata gde smo imali stan ali to odavno nije to, sad je puno kola, neuredno, sta znam, mozda sam previse nostalgican ali beograd danas i nekad, makar po onom sa fotografija, ipak mi se tada vise svidjao

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3566
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od jaksa » 20 Mar 2019, 20:30

Vladapetr je napisao:
17 Mar 2019, 00:30
Da jbt, i TDK SA je bila sjajna kaseta. Potpuno sam zaboravio na taj model.
Sve ja to imam po kutijama, a ako se ne varam bila je i SA-X

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od Sloba » 20 Mar 2019, 21:12

I SA-XS.

Sent from my MI 5s using Tapatalk


milosg
Postovi: 1474
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od milosg » 21 Mar 2019, 11:12

Auh, ima predobrih fotografija.

Instagram influenser iz 60-ih:

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od starac vujadin » 21 Mar 2019, 16:41

Ima stvarno fenomenalnih...neko bi pomislio da je Beograd bio centar mode i avangarde, a ovo sve teška ezoterija od sveta u to vreme. Ovo je sve snimljeno u radijusu od 500metara oko Trga Republike gde su bila glavna mesta za izlazak.

zuzazu
Postovi: 4606
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:13

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od zuzazu » 01 Maj 2019, 08:16

Jedan tupav tekst na B92

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyy ... id=1536419

I jedan zanimljiv komentar iz Hrvatske

Mnogi od nas sjećaju se Tita. Oni koji se nisu rodili u Njegovo vrijeme pojma nemaju tko je Tito, a zašto bi i razmišljali o Titu kad su im neke druge teme mnogo bitnije. Kako pobjeći iz ovog s*anja sigurno je najvažnija. Dobro se snalaze, odlaze u hordama, napuštaju brod koji tone. Ipak, ima nešto čudno vezano za ovo. Brod tone, ljudi odlaze, a štakori ostaju.?!

Za vrijeme Tita radnici su imali pravo na stan. Danas pravo na vile i dvorce imaju samo razbojnici čije dugove plaća narod. U zagrebačkim vrtićima nekada se dobro jelo. Danas zagrebačko dijete ima pravo dnevno pojesti kuglicu i pol sladoleda. Za vrijeme Tita često nismo mogli jesti banane, nije ih bilo. Danas ih ima, uživamo u njima jer smo u međuvremenu postali majmuni. U Titovo vrijeme povremeno nije bilo struje. Čitavi kvartovi znali su biti u mraku subotom, a onda drugi dio grada nedjeljom. Danas svi imamo pravo na svjetlost, ako je možemo platiti. Ne možemo je platiti. Imamo pravo i na vodu, ako je možemo platiti. Ne možemo je platiti.

U Titovo vrijeme svi smo imali pravo na školovanje. Imamo i danas, ako ga možemo platiti. Ne možemo ga platiti. U Titovo vrijeme u Vijetnamu je bio rat. Ameri su ubijali nedužne ljude u zemlji miljama daleko od Amerike. Bacali su na njih otrovne bombe, ubijali su boga u njima onako kako to rade i danas. U Titovo vrijeme Jugoslaveni su bili na cesti i protestirali protiv ubijanja Vijetnamaca. Danas mi s Amerima ubijamo vijetnamce tamo gdje nam gazda kaže.

U Titovo vrijeme nismo znali što je droga. U Titovo vrijeme mogao si ulicama svoga grada opušteno šetati čak i u pola noći. Danas ne znaš kad će netko na tebe skočiti usred bijelog dana da bi od tebe oteo lovu koju će sebi sprašiti u žilu. U Titovo vrijeme na besplatan abortus imale su pravo sve žene. Danas na besplatan abortus imaju pravo samo časne sestre. Uskoro će se ukinuti pravo na abortus, osim za časne sestre.

U Titovo vrijeme ljudi su odlazili u crkve i molili Boga jer su to htjeli. U Titovo vrijeme Isus nije visio na zidu svake učionice. U Titovo vrijeme djeci učitelji nisu govorili da je žena nastala od rebra muškarca. U Titovo vrijeme žene su bile ljudska bića, a ne kurve. U Titovo vrijeme popovi nisu bili državni službenici. U Titovo vrijeme popovi nisu vozili džipove. U Titovo vrijeme ljudi nisu morali dizati kredit kad bi krstili dijete. U Titovo vrijeme većina popova bili su obrazovani ljudi koje su vjernici poštovali. U ovome popovi siluju djecu, pse, naplaćuju i ne izdaju račun, ne plaćaju porez, provaljuju u bolnice i od polumrtvih ljudi traže da im poklone kuću.

U Titovo vrijeme mnogi su jugoslavenski trgovi nosili Titovo ime jer je to bilo u Titovo vrijeme. U ovom e se skidaju ploče sa Titovim imenom. I neka se skidaju. Ovo nije Titovo vrijeme, a ovo je mala, prljava, američka vojna baza. Ovo je leglo mafijaša. Ovo je koncentracijski logor za svakoga tko ima nešto u glavi. Ovo je rupetina u kojoj se gladni, goli, ovršeni, dužni, bolesni, neškolovani dovijaju kako do kontejnera stići dovoljno brzo da bi u njemu našli plastičnu bocu ili truli ručak.
Ovo će ostati bez ploča sa Titovim imenom. Kako ovi koji vladaju ovim ne kuže da se skidanjem ploča ne može izbrisati povijest?
Kuže, ali im se je*e. Ovo je njihovo i samo njihovo igralište. Tko odbija plesati kako oni hoće neka crkne ili neka ode.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6740
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Imali smo, nismo znali ...

Post od ljuba » 01 Maj 2019, 08:59

Tekst je onakav sa par dobrih rečenica i jednom totalno pogresnom

Kod: Obeleži sve

U Titovo vrijeme nismo znali što je droga.
Verstuurd vanaf mijn H3113 met Tapatalk


Odgovori