ŠBBKBB - Šta bi bilo kad bi bilo

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

ŠBBKBB - Šta bi bilo kad bi bilo

Post od pedja » 16 Feb 2012, 13:01

Dakle, pitanje je:
Da li nekada razmisljate o situacijama Sta Bi Bilo Kad Bi Bilo?

Pri cemu ne mislim na sitnice, vec na neke mozda bitne stvari koje su doprinele trenutnom stanju vaseg zivota.
I pre onoga "sta bi bilo da sam", zanima me da li razmisljate o onome "sta bi bilo da nisam", tj gde bi bio danas.

Recimo:
Jednog dosadnog letnjeg dana poslah CV za posao u firmi koja nema veze sa mojim obrazovanjem. Usledio je razgovor, tamo sam se posvadjao sa direktorom i na kraju su me primili :lol:

To je dovelo do ucenja novog posla, napredovanja, promene poslova, a sada radim posao vazan sa onim prvim. Medjutim, nikada ga ne bih radio da nisam poceo sasvim slucajno da radim to sto sam radio.

Sada razmisljam, da nisam poslao taj mail, tj prijavu na konkurs, sta li bih sada radio? Sigurno ne bih upoznao dosta vrlo dobrih ljudi, proputovao Srbiju, stekao neke kontakte, mozda i buducu suprugu... Sutra eto idem na Zlatibor kod dragih ljudi, koje ne bih upoznao da tog dana nisam kliknuo na Send.

Naravno da bih se bavio necim drugim (mozda bih krpio kraj sa krajem, mozda bih se razbijao od para), upoznao neke druge ljude i sve to, ali da li se zapitate sta bi bilo da niste uradili nesto sasvim jednostavno, sto vam je mozda odredilo dalji tok zivota? Mozda vam je sve oko vas sasvim normalno, ali sta bi bilo da ste neke tamo sekunde imali drugacije misljenje i uradili nesto drugacije... Mozda ne bi bili tu gde jeste, mozda ne bi mogli sebi da priustite Nutellu, a mozda bi vozili Aventadora...

Sasvim vam je normalna situacija da imate zenu koju volite, decu koja trckaraju po kuci i psa kojeg setate u sred noci, ali da li pomislite kako bi vam zivot bio drugaciji, samo da niste imali muda (ili da ste popili koju casicu manje)da pridjete danasnjoj supruzi :kezo:
Nesto tipa: "Da sam otisao u Svicu kada me je zvao stric, da li bih imao istu zenu, decu, prijatelje, kumove...?"

I molim vas da zaobidjete preveliku filozofiju, tipa: Dobro sto ne odoh po 'leba jutros, mogao me je zgaziti tramvaj, i to bi mi sigurno odredilo buducnost :mrgreen:

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: SBBKBB - Sta bi bilo kad bi bilo

Post od Grujic » 16 Feb 2012, 13:12

Ja ne volim bas tako da (re)konstruisem jer je to nemoguce :smesko: Mnogo sitnica mogu da preokrenu razvoj dogadjaja u potpunosti.

Al definitivno ima situacija gde je bilo ili ovo-ili ono,ja uradio jedno pa sam posle skapirao da sam pojeo govno i da sam trebao drugacije.
Mada, ima isto tako i situacija kada mislim da sam odigrao najgore moguce pa na kraju ispadne da nije tako...

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: SBBKBB - Sta bi bilo kad bi bilo

Post od TheWickerMan » 16 Feb 2012, 14:21

Razumem te i isti fazon je i kod mene bio :D

Pošto nije bilo posla za moju struku u KVu,radio sam kao taksista i ortak me zove da ga vozim na stanicu. kroz razgovor me upita : hoćeš da menjaš posao? Ja kažem naravno,ovo je privremeno. Sledeći dan odem na razgovor kod sadašnjeg direktora i za 15 min se dogovorimo.
Da sam taj dan radio neku drugu smenu ili nisam bio slobodan,ne bi proputovao bivšu Jugu uzduž i popreko,radio posao koji radim samo ja i još jedna lik na teritoriji bivše Juge,upoznao gomile bitnih i uticajnih ljudi itd...Ne verujem da bi vozio taxi,možda bi bio u San Dijegu ali to mi je bila zadnja opcija... :) Možda bi rintao za male pare,možda bi radi oza veće ali posao koji ne volim,ko zna :smesko: Ovako radim posao koji ima i previše cimanja ali ga volim Slika

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: SBBKBB - Sta bi bilo kad bi bilo

Post od Texonja » 16 Feb 2012, 14:35

Nema coveka koji ne postavi takvo pitanje. To je ujedno i beskrajna tema za razmisljanje, bukvalno neiscrpna... i sto si stariji sve si puniji prekretnica koje si imao i onda za svaku mozes da postavis pitanje sbb kbb. Jos imas i one "sta bi bilo da onda nisam...", pored ovih "sta bi bilo da jesam..." , pa je to beskrajno puta dva!
Npr sta bi bilo da nisam napustio fakultet kao apsolvent, vec da sam ga zavrsio? Verovatno se ne bih kladio, nego bih radio u nekoj firmi ili bih imao svoju ili bih bio mnogo veci kompjuterski geek u vidu web designera ili kakvog programera.

"...a ja sam postao tamburas, zbog nekih rodjaka..." :mig:

Ali to je samo razmisljanje o krupnim stvarima. To sbb kbb moze da ide do detalja tipa "sta bi bilo da nisam sipao gorivo uvece u povratku kuci iz grada, vec da sam to uradio sutra ujutru?" ili "sta bi bilo da sam isao obilaznicom umesto kroz centar?" , jer BUKVALNO svaka odluka (i najsitnija) menja ti tok zivota, a od silnog razmisljanja oko toga covek verovatno moze da poludi. Slika
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8366
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

SBBKBB - Sta bi bilo kad bi bilo

Post od grujicd » 16 Feb 2012, 15:12

Meni je život dosta promenilo tudjih 5 sekundi. Zaposlio sam se u firmi kao zamena za devojku koja je otišla na porodiljsko. U toj firmi sam upoznao i sadašnju ženu, imamo dvoje dece, a pitanje je da li bi je ikada upoznao da ona koleginica nije (ne)planirano ostala trudna - da je njen tadašnji dečko a sadašnji muž drugačije odradio tih ključnih 5 sekundi ja sad verovatno ne bi ni pisao ovo iz Beča, gde sam poslovno na par dana :D

Korisnikov avatar
Milos_kg
Postovi: 3525
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:06
Garaža: Alfa 147 1.9 16v JTDm
Lokacija: Kragujevac

Re: SBBKBB - Sta bi bilo kad bi bilo

Post od Milos_kg » 16 Feb 2012, 15:29

Pedja, odgledaj film Mr. Nobody, ceo film je bas u tom fazonu, sbbkbb... :mig:
Najstariji covek na planeti prepricava situacije iz zivota, sta bi bilo da je uradio nesto sto nije i obrnuto... svidece ti se sigruno :smesko:
Evo linka ka online gledanju sa prevodom LINK
P.S. Treba ti Java Runtime plugin, imas uputstvo kako da instaliras.

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: SBBKBB - Sta bi bilo kad bi bilo

Post od methane.master » 16 Feb 2012, 19:16

Gledam naslov teme, pa sam pomislio da je neka nova usluga kablovskog operatera. :kezo:
Širim haos!

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7259
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: SBBKBB - Sta bi bilo kad bi bilo

Post od dag81 » 16 Feb 2012, 19:39

Ja samo znam, da kada god sam se opasno iznervirao zbog neke ''propustene prilike'' da se posle pokazalo kao dobro, tj. odlicno. Mene zivot vodi kroz onu dobru poznatu ''Sve ima svoje''.

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: SBBKBB - Sta bi bilo kad bi bilo

Post od blaugrana » 16 Feb 2012, 19:58

Methane
+1 :rofl:
Dag, sbbkbb da promenis paju :lol:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: SBBKBB - Sta bi bilo kad bi bilo

Post od pedja » 16 Feb 2012, 20:17

Napisah na pocetku, nije bpitanje bilo da li se kajemo zbog propustenog, vec da li se nekada setimo stvari koja je mozda uticala da trenutni zivot bude ovakakv kakav je i sta bi bilo da to tada nismo uradili...

Nisam se ja bacio u neko zestoko razmisljanje, vec mi samo pade na pamet da bi sve verovatno bilo drasticno drugacije da nisam poslao jedan mail. Znaci, jedan klik (na Send) je delimicno odredio mnoge stvari. A sta bi bilo da nisam poslao? Sta sve ne bih video i doziveo, koga ne bih upoznao... Mozda bi bilo bolje da nisam tada konkurisao, mozda ne, ko zna i bas me briga, zivot je jedan :sreckovic:

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: SBBKBB - Sta bi bilo kad bi bilo

Post od Uroš S. » 16 Feb 2012, 20:57

E koliko bi samo moj život bio jednostavniji da sam imao ta 3-4 boda više i upisao IX umesto X gimnaziju, a možda bi bio i duplo komplikovaniji, nikad se ne zna pa se i ne zamaram, gledam da iscedim maksimum iz današnjih 24 sata :sreckovic:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: SBBKBB - Sta bi bilo kad bi bilo

Post od NexT » 16 Feb 2012, 21:01

Eeee, da sam ja bio pametan i prebacio se iz X u III gimnaziju, imao bih normalan zivot te 4 godine :lol:

Cesto razmisljam sta bi bilo da nam nisu ukrali Octaviu, mozda ne bi ni uzeli 406 i upoznali neke ljude i poceli mnogo ozbiljniji posao... Al kao da je bitno... Vratiti se ne mozes, samo pici napred najbolje sto umes :)

Nego, cesto razmisljam sta bi bilo kad bih dobio na Lotou... Koji inace ne igram... :lol:

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: SBBKBB - Sta bi bilo kad bi bilo

Post od Uroš S. » 16 Feb 2012, 21:12

NexT je napisao:
Nego, cesto razmisljam sta bi bilo kad bih dobio na Lotou... Koji inace ne igram... :lol:
To mi je ritualna tema noć pred ispit :D
Takođe ga ne igram... :kuku:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: ŠBBKBB - Šta bi bilo kad bi bilo

Post od pedja » 16 Feb 2012, 21:23

Znaci da cete dobiti kad i ja :kezo:

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: SBBKBB - Sta bi bilo kad bi bilo

Post od swemir » 16 Feb 2012, 21:24

uvek covek moze da se pita....

mada ja volim da sledim intuiciju...

navescu primer velike dileme, kad sam radio u dubaii delovalo je primamljivo da ostanem znatno znatno duze...
intuicija mi nije govorila da je to dobro, i procena situacije, ovde sam bio na postdiplomskim, radio na ftn, i tek krenuo privatno, bas zbog dubajee, gde smo kolega i ja peglali sa profesorom za dole...sve delovalo kao dobro, ali malo para u odnosu na dole

kad je stigla ponuda otisli smo ...
lomio sam se sta je bolje, i na kraju sam odlucio da se vratim, nastavim sa firmom, i njima...ali prekinem da budem dole

e sad da li sam se zajebao nisam bio siguran do ove krize, koja je pokazala da svi koji otisli, preko profe i nas su zavrsili sa debelim minusom... zbog gubitka posla... a kredita..

meni se nije svidelo sto moram da puknem 50.000e unapred za iznajmljivanje stana/ godinu, znaci kredit za rent :shock: pa je to bilo kljucno da ne udjem na duze... jer da dobijem otkaz moji nisu u finansijama da me pokriju... to se ispostavilo kao dobra odluka, ali drugo nisam znao, i sumnajao sam gledajuci kako starije kolege sa 50+ godina peglaju tada i 15k mesecno...
sto je u procentima 2% onih koji su otisli na samom pocetku revolucije u dubaiiiju 90tih

ali vreme je pokazalo da osim zivotnog iskustva ne bi nista drugo dobio.ni na duze ostao sam dovoljno verujem da procenim :pardon: ..neke kolege su zbog tog stana, u dugu, neki na interopovoj listi duznika, a nekima su roditelji ispeglali dug, sto svakako nije zarada, nego kad se povuce i minus...
e sad, te kombinacije se granaju na sto strana i tamo i ovde, i nikad nisi siguran da li je to dobro...

sto je najbitnije, skontao sam da kod nas nije tako loshe, to jest da ja volim novi sad, da volim ovde da se bavim poslom, a ne tamo da imam iluziju da nesto bitno radim, a usrvari samo deo na velikom projektu, tipa prozori :glavomuzid: pored jos 120 kolega, koji svaki svoj sraf pazi...
e sad u medjuvremenu je i ovde dosla kriza, ali i u celoj evropi svetu tako da... :pardon:

:nemampojma: zakljucak, odlucio sam da ne mislim sta bi bilo kad bi bilo jer je to milion kombinacija...

edit/ zajebao sam se ako pricamo o automobilima, tamo z4 je 300e mesecno, i svasta sam vozio, jer mzoes m6 da vozis, na stazi sve daju, kao potencijalnom kupcu. kod nas me ni u fiat nisu pustali :pardon: ..
e da sam tamo bio vozio bi zverine od 5.000 kubika, a litar goriva 17 din :sreckovic: jbg, tu sam se zajebao

Odgovori