Šta vam se sve nalazi u autu (u kabini i prtljažniku)?

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7977
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Šta vam se sve nalazi u autu (u kabini i prtljažniku)?

Post od OMP » 27 Jan 2019, 19:26

jesi koristio ove kablove? ja sam dobio iste takve uz jedan auto iz CH, mislim bar su vizuelno isti ali su tezak shit, probao sam ih par puta i bas su losi a posle 3-4. koriscenja 2 stipaljke se raspale, mislim mogu da se nameste samo opruga ih drzi ali ipak su jako losi pa ostajem pri svojim starim koje imam 20ak godina, cist metal i debela zica nema da omanu ;) samo su malo neprakticni za pakovanje u gepek zbog duzine i krutosti kabla

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Šta vam se sve nalazi u autu (u kabini i prtljažniku)?

Post od passenger » 27 Jan 2019, 19:38

:kezo: sad si me istripovao :)

Probao par puta Kia-Seat i obrnuto. Okej je bilo. Nek me upale jednom kad crkne akumulator, odmah bih išao do prodavnice po drugi. Tako da bi završile posao sigurno.

Tata ima neke koje je ranije uzeo iz kasarne gde je radio. Njima su palili tenkove. Moja pretpostavka da su ti kablovi kroz 15 godina unazad upalili 500 auta. Debeli, jaki, čvrsti. E jedino poslednjih godinu-dve tata odustao da pomaže komšiluku. Previše ljudi ima slabe akumulatore, pa se dešava da 5-6 puta dnevno mora da pali auto, ode do tog auta u komšiluku, upali na kablove i vrati se nazad. Jednostavno je odustao od pomaganja, ali da im kablove i kaže da nadju nekog da ih upali.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7977
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Šta vam se sve nalazi u autu (u kabini i prtljažniku)?

Post od OMP » 27 Jan 2019, 19:47

imam i ja u komsiluku dvoje kojima cesto nece da upali auto posle par dana stajanja bilo leto ili zima a stekaju se vec godinama za nov akumulator, cekam ih ovih dana da me zovnu posto vidim da su im kola danima pod snegom :) uvek im je izgovor jbg zaboravili smo svetla da ugasimo, radio i sl. gluposti pa komsija pomagaj, i ja sam digo ruke da palim svoj auto vec im kazem moj akumulator je slab evo vam kablovi pa se snalalazite....u svakom slucaju ovi moji "CH" kablovi su losi i ne uzimam ih kao opciju da mi pomognu ako zatreba, hoce oni da upale ali vidim da nije to to, muce se

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Šta vam se sve nalazi u autu (u kabini i prtljažniku)?

Post od passenger » 27 Jan 2019, 20:07

Bili su najjeftiniji, neću da lažem :) Rade, okej su, nisu biser, ali ako me jednom bude zeznuo akumulator, nek me upali taj put i idem u radnju da kupim drugi. Nema mesta riziku za 70-80 eura koliko je aku.

Otac besplatno menja komšiluku aku, ukoliko mu on uzme njihov stari. Tako nakupi 5-6 starih, proda, uzme sebi nov :) Ista stvar za slavine zbog mesinga. Menja besplatno ako uzme slavine. U suštini on je jako jeftin i proceni ko ima, ko nema para. Ko ima, skromno naplati, ko nema, kaže mu da plati pivo u prodavnicu, pa će on da uzme :kezo: Često ljudi plate u jabukama, siru, kupusu i drugim stvarima. Nema narod keša, pa donesu nešto sa sela. Majka ludi, pa od silnog voća sprema slatko, pite, sokove itd.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7977
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Šta vam se sve nalazi u autu (u kabini i prtljažniku)?

Post od OMP » 27 Jan 2019, 20:11

passenger je napisao:
27 Jan 2019, 20:07
pa od silnog voća sprema slatko, pite, sokove itd.
sta ces lepse :)

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Šta vam se sve nalazi u autu (u kabini i prtljažniku)?

Post od Neo » 27 Jan 2019, 21:48

Gde imaju da se kupe kablovi kao što su nekad bili? Imao neke kineske debele a nemaju 200 grama sveukupno. Naravno prvom prilikom kad su mi trebali sam shvatio koje je sranje i bacio.
Sad imam neke stare, ne znam kakvi su, ali ih držim u gepeku ipak.

Ili neki tutorijal kako napraviti svoje, kakve kablove i štipaljke kupiti?

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 7977
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Šta vam se sve nalazi u autu (u kabini i prtljažniku)?

Post od OMP » 27 Jan 2019, 21:58

kupis kvalitetnu zicu i stipaljke posebno i napravis sam kako ti odgovara

Odgovori