Digitalizacija kablovske

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Digitalizacija kablovske

Post od sebekkg » 17 Feb 2012, 23:00

Cao ljudi, danas mi cale bio u sbb, i ponudili su mu digitalizaciju kablovske, znaci da mu daju reciver na koriscenje 24 meseca, za dz, i da izadje kao jeftinije odrzavanje i ili sta vec. Pa sad mene interesuje jer ja i u toj varijanti mogu imati vise tv kao i do sada. Posto mislim da ce samo na onom tv-u sa reciverom ce biti digitalna, a na ostalim sve po starom...?
Slika

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Digitalizacija kablovske

Post od Floyd » 17 Feb 2012, 23:03

Kod mene je tako tj. i pored digitalnih kanala koje gledam preko resivera imam i nekoliko analognih ali druga je stvar sto pored digitalnih njih ni ne gledam jer je slika ocajna u odnosu na digi ;)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Digitalizacija kablovske

Post od sebekkg » 17 Feb 2012, 23:05

pa jel jeftinije sta, internet ili pretplata?
Slika

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Digitalizacija kablovske

Post od Floyd » 17 Feb 2012, 23:10

Ima 3x vise kanala, bolja slika, hdtv, 3d tv i jos neke opcije (epg, virtuelni video klub itd.)
U CH je analogna besplatna (dostupna svima) kao i 300kb flat net a ova se nesto malo placa ako ne uzimas tematske pakete.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Digitalizacija kablovske

Post od BAJKER » 17 Feb 2012, 23:54

Floyd je napisao:Ima 3x vise kanala, bolja slika, hdtv, 3d tv i jos neke opcije (epg, virtuelni video klub itd.)
Znas kada ce ovo doci kod nas, nikad a mozda ni tad :mrgreen:
Slika

Korisnikov avatar
codemaker
Postovi: 720
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Audi A6 C6 2.0 TDI (2008)
Lokacija: Beograd

Re: Digitalizacija kablovske

Post od codemaker » 18 Feb 2012, 00:08

Ja imam preko Vektora digitalnu sa HD prijemnikom.
Imam dosta više kanala, slika je daleko bolja.
AKo platiš samo digitalni prijem sa risiverom ne vidiš HD kanale a to možeš tek sa HD risiverom i naravno plaćanjemk posebno sloeženih paketa za HD (sport, film itd)

Osim toga ima dodatke kojen analogna kablovska nema, na primer EPG (Electronic Program Guide), informacije o trenutnom program ili kratak opis filma i tako još neke stvari, mada nemaju "video on demand" što im je veliki minus"
Ali zato imaju 4 hard-codre vaspitna programa :)

Uglavnom, vredi ali je skuplje od analogne kablovske
Naravno da pričam sam sa sobom... I meni je ponekad potreban savet stručnjaka.
( Crtice iz života jednog srpskog programera )

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Digitalizacija kablovske

Post od Floyd » 18 Feb 2012, 00:09

Pazi, nema ni 3D ovamo u nekoj komercijalnoj upotrebi nego je jos, koliko mi je poznato (slabo gledam tv) u test fazi (Eurosport 3d). Hdtv kanala ima svega dvadesetak ali njihovo postojanje ne zavisi od kablovske tj. ako krene RTS HD svaki operator moze da ga prenosi.
Ja sam vise navodio prednosti digitalne kavlovske ;)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Digitalizacija kablovske

Post od superboss » 18 Feb 2012, 00:49

Ima i kod nas digitalnih kablovskih, preko nekoliko...recimo Telekomov IPTV je stvarno ok sa slikom....

Sto se tice neta, da malo pojasnim: recimo ja sam korisnik KDS u NS(kojeg je skoro kupio SBB). Oni recimo nude uslugu D3 televizije sa netom za 1510 din(sam net je 1610)...medjutim ono sto su "zaboravili" da napisu u reklami je sledece: onih 890din za analognu kablovsku koji su se placali do sad ostaje i uvodjenjem digitalne-kao mesecno odrzavanje :kuku: (znaci 150+890)
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Digitalizacija kablovske

Post od bane valjevo » 18 Feb 2012, 10:07

Imam i ja digitalnu, preko Ikoma... I to vec dugo vremena... Meni je sve to isto, ima par kanala koji su stvarno vrhunski sto se tice slike, a ovo ostalo onako... Iskreno da vam kazem... Jedino sto ima onaj vodic te uvek znam sta je na kom kanalu i to je sve... Ima nekoliko desetina kanala vise (tipa sve vrste Hbo, Comedy, gomila sportskih kanala, gomila nekih filmskih kanala, itd, itd).



I dalje se najvise gleda Fox Life, Discovery, History, i uvece Hbo jer zaista u poslednje vreme pustaju brutalne filmove...


EDIT E da, ima i Dorcel, Hustler, i jos neka 2 komada...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Digitalizacija kablovske

Post od sebekkg » 18 Feb 2012, 11:58

@bane a to bane ima hbo,xxx i ostali u osnovnom paketu :D ?
Slika

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Digitalizacija kablovske

Post od bane valjevo » 18 Feb 2012, 12:37

Ne, to su doplaceni kanali... :tuzan:


U stvari nisu doplaceni, nego uz Ikom net od 16 Mbit/s dobijes i poklon te kanale... :ugeek:
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Digitalizacija kablovske

Post od Cherokee » 18 Feb 2012, 12:46

superboss je napisao:Ima i kod nas digitalnih kablovskih, preko nekoliko...recimo Telekomov IPTV je stvarno ok sa slikom....

Sto se tice neta, da malo pojasnim: recimo ja sam korisnik KDS u NS(kojeg je skoro kupio SBB). Oni recimo nude uslugu D3 televizije sa netom za 1510 din(sam net je 1610)...medjutim ono sto su "zaboravili" da napisu u reklami je sledece: onih 890din za analognu kablovsku koji su se placali do sad ostaje i uvodjenjem digitalne-kao mesecno odrzavanje :kuku: (znaci 150+890)
IPTV je ok dok ne krene da zajebava :djavo:

Kao "ponosni" vlasnik IPTV-a vec godinu i kusur jedva cekam da mi istekne ugovor u novembru i da vratim opremu njima.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Digitalizacija kablovske

Post od bane valjevo » 18 Feb 2012, 12:51

Da, jedan moj komsija ima IPTV, kaze da uzasno sporo prebacuje kanale i da ga prodje volja da gleda tv... Inace, nema nekih drugih problema...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Cherokee
Postovi: 1536
Pridružio se: 17 Jan 2012, 21:35
Garaža: Audi A4 B9 Avant 2.0TDI
Lokacija: München

Re: Digitalizacija kablovske

Post od Cherokee » 18 Feb 2012, 12:59

Nije problem u trajanju prebacivanja, toga sam svestan zasto je tako sporo.
Problem je sto imam kako kada probleme - blago receno ruter mi poludi :shock: .
Ponekada se desava da link non stop puca i da uspostavlja vezu svaka 2-3 min, i tako bude po citav dan. Niti interneta, niti televizije. :kuku:
1000 puta zvao korisnicku sluzbu da prijavim kvar, a oni me jos zajebavaju tamo. Na kraju sam im poslao jedan "kulturan" mail gde sam pretio tuzbom, zakonom o zastiti potrosaca i bla bla, oni su mi odgovorili "Prijavite kvar korisnickoj sluzbi" :glavomuzid:

Pa ja bih mogao otvoriti posebnu temu i pricati svoje dozivljaje iz Telekoma, vezano i za mobilnu i fixnu telefoniju, racune itd. Koja je to banditska firma! :uf:

Odgovori