Facebook ads

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Facebook ads

Post od stefankmn » 14 Jul 2017, 14:41

Jel moze neko da mi pomogne oko nekih nedoumica vezano za reklamiranje po fb i instagramu, palim vec nekih god dana te promocije po fb a radi super sve osim sto me nervira placanje , ne mogu da skontam kako oni to obracunavaju. npr stavim da mi promocija traje 10 dana i ukupni budzet 50e.

E sad on taj novac ne skine odma ,niti skine kada se promocija zavrsi nego se to razvlaci iz nekog razloga dosta duze od kraja promocije , da li oni idu to na mesecnom nivou od 1-31 u mesecu ili kako. npr od tih 50e nekad mi stigne da je naplaceno 23e nekad 12e nekad 6.85e itd .

Sve ovo sam radio preko fb app na andoridu , udjem skoro nesto preko racunara i vidim da se sve razlikuje i da postoji cak opcija da se odma naplati odredjena suma , odem ja to da se plati odma i izbaci poruka sve okej , nemate vise nenaplacene sume i super . I sad ocu da jednog fb acc da uklonim nacin placanja preko PayPal i odem da obrisem i on obrise i odjednom mi izbaci poruku da nije napacen odredjen iznos , a stoji 0$ , da nemam dugovanja


Slika



Slika

Jel ima neko iskustva sa ovim ,kako vi resavate ova placanja ?

Cesto zbog ovoga izgubim stanje na racunu i kolko stvarno imam para i kolko treba tek da se naplati :(

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Facebook ads

Post od member » 14 Jul 2017, 15:32

Te promocije su bile sjajna stvar,ali sada ih svi rade i došlo je do zasićenja. Slabiji je efekat nego pre. A zavisi i koju robu nudiš.
Kod adds ti je najvažnije da odradis dobro targetiranje. To je osnova svega- Da ne trošiš budžet bezveze. Pare se skidaju i po view i po kliku. Ti sam određujes koliko novca će to biti.
Svaku promociju možeš i da pauziras. Ali ne možeš i da stopiras.
Što se tiče potrošnje. Za tu namenu otvoris devizni račun i tu uplatis npr.50eur ili onoliko koliko planiraš potrošiti taj mesec.
Tako da nema šanse da ne znaš koliko novca ti je otišlo u npr. Julu.

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1327
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Facebook ads

Post od stefankmn » 14 Jul 2017, 15:53

Nisi skapirao, sve ja to razumem oko pravljenja promocije itd. I imam devizni racun samo za online placanja. Problem je sto mi promociju ne naplati odmah nego traje 2 meseca i sve skida po malo od ukupnog budzeta koji sam stavio. I onda zbog toga ne znam dal na racunu imam jos para jer on nije skinuo ceo iznos nego jedan deo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Facebook ads

Post od Vladapetr » 14 Jul 2017, 16:08

Promociju ti naplaćuje na kraju meseca. Ako je danas počneš i staviš da traje 10 dana, na kraju ovog meseca će ti naplatiti ceo iznos.
Ako je počneš 27.07. i staviš da traje 10 dana, biće ti naplaćeno iz dva dela: prvo 31.07. za ta 3 ili 4 dana, za ostalo će biti naplaćeno 31.08.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3661
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Facebook ads

Post od member » 14 Jul 2017, 16:27

E To.
Obračun je uvek 31og u ponoć.
Ako si stavio promociju koja traje od 25.7. do 10.8. A pritom ostaneš bez novca na racunu 31.7 kad se radi obračun, promocija će ti biti nastavljena ali onda moraš da izmiris ceo dug do 31.8.
A to koliko imaš novca -to možeš valjda da proveriš u svojoj banci.

Odgovori