Beograd

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od Ji 4Tze » 07 Nov 2020, 20:09

Danas bio totalni kolaps do popodneva...

U nedelju izmene u saobraćaju na Pančevačkom mostu
Subota 7.11.2020 | 18:39
Na Pančevačkom mostu sutra od devet do 17 časova saobraćaj će se odvijati levom saobraćajnom trakom, u smeru ka Beogradu.
Printskrin: TV Prva/ arhiva
Saobraćaj je izmenjen zbog radova u desnoj saobraćajnoj traci u smeru Pančevo-Beograd, saopštili su danas Putevi Srbije.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... id=1760546
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Beograd

Post od schonenk » 07 Nov 2020, 23:18

Ne kapiram sto je danas bio kolaps ako su za sutra najavili radove :) Verovatno su danas imali havariju, a sutra je krpe

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od Ji 4Tze » 08 Nov 2020, 09:30

Pa juče su isto radili nešto video sam da su dovukli mašine. Očigledno su prestali do 15h kad se rasčistilo. Ali kolone su bile na km od mosta u svim prilazima.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2300
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od Skipper » 08 Nov 2020, 10:23

Generalno u BG je subota postala najgori dan za vožnju.

Luki-SB
Banned
Postovi: 129
Pridružio se: 09 Jan 2019, 15:58

Re: Beograd

Post od Luki-SB » 08 Nov 2020, 10:53

Juce bio kolaps tamo kod Despota Stefana i visnjicke ulice na Karaburmi,ja kad se vracam iz Beograda gledam da idem oko Luke Beograd i Nebojsine kule tamo je manja guzva i nema semafora,ali opet ispadne da je duzi put tako da dodje na isto.Definitivno stari deo grada preko brankovog je neplanski gradjen i nije predvidjen za ovoliku guzvu,tu bi trebalo da bude bar 6 traka kao na Novom Beogradu,ali fora je sto vise gde i nema ni da se prosiruje od silnih zgrada

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Beograd

Post od schonenk » 08 Nov 2020, 11:33

Dovoljno bi bilo da ne blokiraju most u najgore vreme. Moze i nocu da se radi.

Pa npr da radove zavrsavaju sa kasnjenjem od mesec, dva, ne godinu dana, da ne pretvaraju sabracajnice u trgove, da pocnu u narednih 100 god radove na metrou itd.

A da, neki pokusaj da se motivisu ljudi da zive van Bg bi pomogao.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od pedja » 08 Nov 2020, 11:38

schonenk je napisao:Kakav ce tu biti haos kad je puste u pogon.
Komentarisao bih da znam o čemu se radim. Iz principa ne otvaram "prazne postove", koji sadrže YT linkove bez opisa, a sa obzirom da se ne vidi "preview" dok se ne klikne i otvori.



T-T


gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Beograd

Post od gazza » 08 Nov 2020, 11:38

zivot van beograda je itekeko vezan za saobracajnu infrastrukturu. ja sam, pre kupovine stana na vracaru, pola godine trazio opcije van grada, ispod avale ili okolina grocke ili sa druge strane (banovci). nazalost sa obe strane je tragicno stanje saobracaja u spicevima, druge probleme da ne pominjem - banovci su vec bili skupi, preskupi a podavalska sela su prica za sebe, treći svet realno, nema sanse da ti komsija ne drzi svinjac, nema kanalizacija i slicno. prilaz preko leštana ili obilaznice realno indija. odustali, uzeli vracar i cao.

Luki-SB
Banned
Postovi: 129
Pridružio se: 09 Jan 2019, 15:58

Re: Beograd

Post od Luki-SB » 08 Nov 2020, 12:03

Pa bas da su Banovci preskupi nije tacno kazi mi gde ces naci u Beogradu kucu od 300 kvadrata za 90 000 evra a toliko na primer je prodata jedna u Banovcima..

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Beograd

Post od Uroš S. » 08 Nov 2020, 13:23

gazza je napisao:zivot van beograda je itekeko vezan za saobracajnu infrastrukturu. ja sam, pre kupovine stana na vracaru, pola godine trazio opcije van grada, ispod avale ili okolina grocke ili sa druge strane (banovci). nazalost sa obe strane je tragicno stanje saobracaja u spicevima, druge probleme da ne pominjem - banovci su vec bili skupi, preskupi a podavalska sela su prica za sebe, treći svet realno, nema sanse da ti komsija ne drzi svinjac, nema kanalizacija i slicno. prilaz preko leštana ili obilaznice realno indija. odustali, uzeli vracar i cao.
Jel si gledao Staru Pazovu? Meni to deluje kao najbolja opcija za BG van BG, ali nisam dovoljno istražio.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk


lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Beograd

Post od lami » 08 Nov 2020, 13:39

U Pazovama se generalno dosta cuju mlaznjaci zbog blizine Batajnice. Cak mi se cini da se u Staroj vise culo nego u Novoj Pretpostavljam da se vremenom naviknes.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od ljubitelj » 08 Nov 2020, 13:55

Ne bih se složio sa percepijom Vračara kao nekom idealnom mestu za život.
Pa teško da je cena kvadrata u bilo kojim Banovcima na nivou 2,000evra ili koliko već se traži na Vračaru ili si ti gledao neki ultralux objekat u Banovcima.

Vračar sam nažalost ponovo upoznavao protekle nedelje, saobraćaj je katastrofa i u špicu i van špica, nešto najgore što postoji. Parking na više sati je misaona imenica. Nema šanse da ikada bilo gde u predgradju bude toliko loše.

Kanalizacije nema ni na Dedinju, na Vračaru, na Paliluli, Zemunu...štaviše mnogo zavisi od mikrolokacije.
Ne znam gde si našao svinjce, sigurno ih ima ponegde, ali svakako ima i bez toga.
I nema kao na Vračaru milion smrdljivih kotlarnica i onakvo zagadjenje vazduha.

U centar Beograda se ide/ mora se/ zbog posla najčešće, sve ostalo je daleko udobnije za život. I tišina, i mir, i parking, čist vazduh, šume, ptice, veverice, srne....puno više su plus nego beton, čelik i staklo uz sirene.

Ne mora ispod Avale, Rušanj, Lipovica, Barajevo, Sremčica, Meljak/ Vranić...u krugu 20tak minuta od grada.

Sada da mi ponude zamenu da se preselim iz kuće okružene šumom i prirodom na nešto tipa Vračara samo bi se nasmejao.

Nije slučajno što generalno u razvijenom svetu ko može da priušti bira da živi van centra gradova u kućama sa sopstvenom okućnicom.

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od ftj » 08 Nov 2020, 14:06

Jes brate iz sremčaje 20 minuta do centra, samo moj kolega putuje i po sat i po kad se vraća sa posla.

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Beograd

Post od schonenk » 08 Nov 2020, 14:11

Ja nisam mislio na zivot oko Bg kada sam pomenuo motivaciju, vec milion ljudi putuje iz Panceva, Obranovca, Indjije, pa i Ns.

Vise sam mislio na neki smisljen pokusaj, strategiju drzave da spreci egzodus naroda u jedan grad.

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od ljubitelj » 08 Nov 2020, 14:17

Do centra još pola sata, sat glavnom mrcvarenje tih poslednjih 5-6-8km pa kako ti zapadne na nekoj lokaciji i u koje doba dana.
Problem sa vremenom i nastaje kada se udje u grad, brzina saobraćaja drastično opada a nekada se i više stoji nego što se kreće...pogotovu kada se svi istovremeno vraćaju sa posla a umorni i pospani pa se vuku.

Odgovori