Beograd

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od NexT » 22 Dec 2012, 22:42

Tura za razgledanje:

Novi Beograd, svima zanimljiva palata Srbija i (nazalost nece raditi) fontana ispred. Arena, Usce, kej, vecera u Reci ili Saranu i poseta Gardosu.
S' onu stranu od Kalemegdana i jutarnje kafe na K. terasi, zoo vrt (ako ih zanima), knez, skupstina, gradska skupstina (cuvena terasa na kojoj docekujemo sportiste), Tasmajdanski park, crkva Sv Marka i uvece do Strahinjica (posebno gosti iz ExYu vole da vide)
Beli dvor, obavezno! Kuca cveca je takodje vrlo zanimljiva za ExYu. Avalski toranj... Nesto sam zaboravio, samo ne znam sta...

Za pozoriste vidi da li ces uspeti da nadjes kartu... Biskop.. Njah... Bolje idite u setnju negde ili na veceru.

Lorenzo i Kakalamba je sjajan ako hoce da idu u malo drugaciji restoran. (cvijiceva 110)

Ako su za umerenu varijantu, onda Djordje, Klub knjizevnika, Little bay...

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Beograd

Post od Aleksandar194 » 22 Dec 2012, 23:10

Ako smislis nesto za pozoriste, javi :)

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2
Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19279
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Beograd

Post od Heinz » 22 Dec 2012, 23:18

Ogi je napisao:
E da, kako bese da stignem gore do Aleksandra na Kosutnjaku iz pravca Dragise Misovica, spustajuci se dole? :zbunjen:
Levo na semaforu kod Miloševog konaka pa pravo do pumpe, onda desno kroz podvožnjak pa pored Košute, posle na skretanju desno ka Golfu (levo je za Acu devetku :)) i onda samo pravo pa desno ka Aleksandru :)

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od pedja » 22 Dec 2012, 23:55

Treba otici i na kafu kod knjeginje Ljubice.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od Ogi » 29 Dec 2012, 21:34

Danas me je bilo uzasno sramora pred sestrom iz Makedonije i njenim deckom dok sam im pozivao Trg... prica je isla ovako:

- Evo ovo vam je narodno pozoriste... a ovo desno od vas je provalija
- Evo vidite ovo ispred vas je narodni muzej, znate on nije radio prethofnih 5 godina a sada stoje ove ogavne skele jer ga "renoviraju" i stajace tako sledecih 5 godina
- Pazite molim vas da ne polomite noge na ove rupcage
- Ove manje rupe, to su pre 16 godina bile rupice pa su se prosirile, znate jos uvek to nismo sanirali
- Izvinite na ovom ogavnom asfaltu starom 37 godina, oprostite...

Sramora, sramota, sramota !!!!

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Beograd

Post od somi-car » 29 Dec 2012, 21:50

Meni su nenadjebive rupe i tramvajske sine koje godinama ne mogu da svarim. Auto mi se bukvalno odmori kad izadjem iz beograda.

Ne mozes da prodjes nekom ulicom a da bar 10 puta u roku od 15 sec ne cujes neki zvuk iz trapa ili da ti blago poskoci auto.

Dozivis orgazam ako ides brze. :glavomuzid: :glavomuzid: :glavomuzid:

Iskreno, asfalt je u strasno losem stanju. Najmanje primedbi imam na NBG sto je i normalno.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od Ogi » 29 Dec 2012, 21:58

Da, da, sve si u pravu, svaka ali svaka ulica je neravna, puna skakaonica, udubljena, poprecnih iskopina koje nisu adekvatno zakrpljene, jos su se od ovog snega napravile nove rupe... ali ovo sto sam napisao nema veze sa ulicama vec sa glavnim Trgom glavnog grada, nesto sto bi trebalo da bude najlepse mestu u gradu u Beogradu je najruznije, Trg slobode je najruzniji Trg u Srbiji (pogledajte samo Novi Sad, Suboticu...)

Sine su nesto sto nasi putari zajedno sa sahtovima jos uvek nisu usvojili... ne umeju da ih naprave i to je to... jednostavno NE POSTOJE sine u gradu preko kojih ne razvalis auto kada predjes preko njih... tu bih izdvojio sine u Bulevaru JNA (Karadjodjev park), skretanje iz Karadjordjeve u Nemanjinu, vecina skretanja na Bulevar u donjem - nerenoviranom delu, sine kod buvljaka koje se nalaze na 20cm iznad zemlje na izbocini, raskrsnica kod Tasa prema.. kako se zvase ulica gde je bio BUS... to je COMBO - mesavina raspalog sahta + unisten deo oko sina... sreca sreca radost...

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Beograd

Post od Aleksandar194 » 30 Dec 2012, 02:27

A kakvo je stanje u Makedoniji?
Mislim da malo preterujes ili previse obracas paznju na neke stvari... Istina je da ima ruina, rupa na ulicama, itd, ali reklo bi se da ti samo juris te nedostatke i mane, umesto da se okrenes drugim stvarima.

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2
Slika

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od Day Walker » 30 Dec 2012, 03:00

:plusone:

Ko je bio u Mk, zna kakva je tek tamo situacija i sirotinja..
A ko je bio po vecim i starijim evropskim gradovima kao sto je nas Bg, svatice da je situacija skoro pa ista.. (izuzev nekih bogatih gradova)
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od Ogi » 30 Dec 2012, 07:41

Ja govorim o glavnom gradskom Trgu i samo o tome. Bio sam letos kod njih, u Skoplju je fenomenalan, sve sa grandioznim spomenikom.
Stranci prvo dodju na Trg, a kod nas je on sramotan.
Naravno da se ima para da se on obnovi i da postoji potreba ali radi se o prosto o politickim igrama jer kako drugacije objasniti.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od pedja » 30 Dec 2012, 08:53

U pitanju su pare.
Znate i sami da je vek trajanja renoviranih stvari smesan. Ne zato sto neko ne zna ili nece, vec zato sto se svi ugradjuju, sto utice na kvalitet radova i materijala, a i sto se cesce radi, cesce se uzima.procenat... Dobro, ima i klasicne ljudske gluposti, kao podzemni prolaz kod Sajma, gde krenu da kopaju i nalete na kablove/cevi...

Na Trgu, pogotovo kada je kisa ili sneg, kao da igras minesweeper. Gledas na koju ces plocu stati, kako se ne bi okupao.

Tptlk

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30029
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Beograd

Post od trojanac » 30 Dec 2012, 12:27

Mozda je za drugu temu, ali kad se vec spominju sahtovi i renovirane ulice, eno ono parce u Zemunu, kraj Glavne i ulazak u Cara Dusana (kod Muhara), sto su radili pre 2 meseca, vec su neki sahtovi iskrivljeni i katastrofa je kad se predje preko njih. Bukvalno gledas da ti nije otpao tocak. Nocu je taj deo lose osvetljen i ko ne zna, garant pogadja iksrivljeni saht jer se nalazi bas na putanji kojom se normalno ide.

WS & TT2
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Beograd

Post od mr.Big » 30 Dec 2012, 13:37

Načeo si temu o kojoj bi trebalo negde javno pisati.

Sigurno ste primetili da posle svake velike rekonstrukcije neke od većih i prometnijih saobraćajnica osvanu nizovi šahtova po sred kolovoza. Prvo sam pomislio da je to neminovnost, u smislu rešavanja kanalizacije u stešnjenim uslovima, ali vremenom se pokazalo da je to trend i nema veze sa prostorom oko saobraćajnice.

Pošto se okviri tih šahtova usled opterećenja ubrzo nakrive, a neposredno pored njih otvaraju rupe, došao sam do paranoičnog zaključka -oni to rade smišljeno. Najsvežiji primer je Trgovačka ulica... :ccc:

Kao i svaka dobra teorija zavere, tako i ova ima dobro obrazloženje. Osipanje asfalta oko okvira šahta, kao i ulegnuća u blizini istih, su nepresušan izvor opravdanja za beskonačno ulaganje budžetskih sredstava u jedne te iste saobraćajnice. Naravno, bezbednost saobraćaja i imovina vozača je ignorisana, eventualno se mislilo na vulkanizere i mehaničare...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Beograd

Post od Ogi » 14 Jan 2013, 14:05

Danas sam prvi put prosao "petljom" ka pancevckom mostu i nisam uopste odusevljen. Evo sta sam primetio:

- Na spoju starog i novog asfalta na ulazu iz Despota Stefana stvorila se rupetina koja se siri ka novom asfaltu (pa dobro, dugo je trajalo, realno!)
- Petlja mi je nekako... neprirodno izgleda, nekako je nabduzena
- Sahtovi na sred puta, podrzavam mr. Big-ovu teoriju zavere, sigurno je u potpunosti ili delimicno tacna
- Cim se sidje raspadnutim (bukvalno) toboganom sa mosta u smeru prema gradu - semafor !?
- Tu ispred semafora, preko citave ulice (poprecno), sa obe strane, ono sto je bilo raskopano sirine 1m, naravno nije lepo popunjeno tako da je sada tu jedno dooobro i kvalitetno udubljenje, nekoliko cm ispod nivoa asfalta
- Na ulazu iz Despota Stefana semafor odmah kod stanice.... to je onaj sto su pricali da pravi guzve.. tako i izgleda mada danas nije bila guzva ali verujem ljudima koji tu prolaze svaki dan

Bio sam kod kumova u Krnjaci... brate mili koja je to tuga Bozija... ti ljudi zive bukvalno u blatu i prljavstini, ono je strasno... ali ono, nemaju ni kanalizaciju, kako da se nadaju putevima? Znacu bukvalno sam imao osecaj da prolazim kroz svinjac.

Generalno, zakljucio sam da su najmanje hendikepirani ljudi koji zive na NBGD jer tu preovladjuju siroke ulice i bulevari koji su relativno ok. Prigradska naselja i centralne gradske opstine - katastrofa. Evo na primer ja svaki dan vozim na relaciji NBGD - stari deo grada tu po centru i Vracar... svaki bogovetni dan ja prelazim preko istih neravnina, udubljenja, prelazim preko istih sahtova, raspadnutih sina... sada razmisljam da promenim putanju, da po mogucstvu vozim ako treba i daljim putem ali negde gde je iole izdrzljivije jer su moje rute katastrofalne... prigradske opstine kao i da nisu Beograd... imam ortaka koji ima Alfu 156 i jednom u sto godina prelazi most, samo vozi po NBGD-u... a znamo koliko Alfa ima osetljiv trap, znaci on kada bi ziveo gde ja zivim menjao bi viljuske na 3 meseca...

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Beograd

Post od dragan » 14 Jan 2013, 23:51

ja sam veceras prosao skroz oko autobuske i zeleznicke, posle x godina...krater do krater, preko sina tuga bozija...sreca fokusom, pa me dusa manje bolela...

ogi, imam jako dobrog druga u borci...jeste bezveze u jednom delu naselja, moje selo kod sremske mitrovice je pariz za ono, ali imaj u vidu da neki ljudi nemaju puno izbora...ja ga razumem zasto zivi tamo...

Odgovori