Takse

Razne teme, pitanja, iskustva
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Takse

Post od Floyd » 21 Feb 2012, 12:45

Dobra ti je ideja samo sto je u suprotnosti sa idejom potrosackog drustva ;)

Na ovu temu sam i ja razmisljao i da iznesem neke ideje:
1. Specijalni porez za pusace od koga bi se pravio poseban budzet iz koga bi se placala mesecna "odsteta" nepusacima jer su primorani da udisu dim iako to ne zele
2. Ukidanje poreza za prvi stambeni prostor a respektivno povecanje za drugi, treci...
3. Ukidanje taxe za registraciju prvog auta do 2000ccm a takodje povecanje za druga vozila.

Inace ima jedan politicar u Francuskoj koji zagovara da se zarada od preko 4 miliona godisnje oporezuje sa 99% cime bi se smanjila pohlepa preduztnika a takodje trazi da se ogranici upotreba sluzbenih sredstava u privatne svrhe (u FR mnogi kupuju luksuzne automobile na firmu cime vrse umanjenje osnove za porez a taj sluzbeni auto im je zapravo privatni).

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Takse

Post od Texonja » 21 Feb 2012, 12:55

Razlika izmedju tvojih zakona (npr ovog pusackog) i mojih je u tome sto u tvojima stanovnistvo (ili makar deo) ima neku korist, dok u mojima ima samo drzava. :)
Inace, kad pominjes Francuze, skrenuo bih paznju opet na Gezin post od pre nedelju dana: viewtopic.php?f=37&t=24&p=14686&hilit=1 ... gti#p14686 (ne ovaj sa Ford Focusom, nego dva posta iznad)

Poludeo svet skroz... Mora se na sve udariti taksa, samo da se namaknu pare za drzavni aparat. Ako treba, oporezovace i brkove i rezervni par cipela, nije problem da se smisli bilo kakva glupost, samo daaaaj pareee!
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Takse

Post od Texonja » 21 Feb 2012, 19:02

pedja je napisao: poceli da ganjaju one koji u kucnoj radinosti suse meso
Hm? :-|
Nisam cuo za ovo. Mi imamo malu susaru pozadi u dvoristu i svake godine susimo meso nama, a bogami i komsijama/prijateljima koji je nemaju (naravno skroz prijateljski, tj besplatno). Nije valjda da bih zbog toga mogao imati problema?
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

RS TEAM
Postovi: 154
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:56
Lokacija: Beograd

Re: Takse

Post od RS TEAM » 21 Feb 2012, 19:09

@texonja
Nego šta, i treba da imaš problema, odma da te zveknu nekom taksom
Em jedeš bolje i ukusnije meso, em nerviraš one koji isto to nemaju, em unosiš masnoće i garež u organizam i samim tim povećavaš holesterol (ono što hrani daje ukus).....a suvio meso ne ide bez sira, nečeg ljutog a dobro dođe i rakijica.....daklem ti si gori od pušača i alkosa zajedno, ozbiljan problem za zajednicu :loool: :loool:

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14190
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Takse

Post od pedja » 21 Feb 2012, 19:42

Da, treba uvesti taksu, tj harac, gde bi se to meso razdelilo masama.
Tako bi masa uvidela da je bljak i nikada ne bi probali kod kuce :kezo:

Nisi krenuli po kucama, vec bi trebalo (ali je ovo ipak Srbija, pa jos nista od toga) da svako ko proizvodi hranu postuje i neke standarde (HACCP pre svih). Dakle, svako ko hranu stavlja u promet, mora da postuje procedure, koje su vrlo interesantne, ali necemo o tome.

Samo ti udri po mesistu dok mozes.
A kada budemo jeli neku instant hranu u prahu, plakacemo za sunkom i prsutom...

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Takse

Post od perfiko » 22 Feb 2012, 19:21

Texonja je napisao:Cekaj bre, pa imam ja jos ideja...
Jel' se ti to "preporučaš" poreskoj upravi? :D
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Takse

Post od Floyd » 22 Feb 2012, 21:17

A porez na Nutellu :rofl:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Takse

Post od trojanac » 22 Feb 2012, 21:38

Off topic u vezi pušenja prebačen u novu temu... viewtopic.php?f=25&t=508
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori