Kultura na forumu

Razne teme, pitanja, iskustva

Da li vam je O.K. ovaj način komunikacije na forumu?

Samo napred! Zelim još više ovakve komunikacije, baš je inspirativna i u duhu foruma!
6
10%
Prihvatljivo, administracija svesno spušta nivo kulture kako bi forum bio dostupniji širim narodnim masama i polupismenom narodu.
2
3%
Ne tiče me se, ako mene niko ne dira. Lična stvar administracije je što se identifikuje sa ovim modelom ponašanja.
6
10%
Nisam oduševljen, ali malo spuštanja u komunikaciji je skroz ok. Nije lako od ovoliko reči u srpskom jeziku odabrati baš uvek prave.
11
17%
Ne sviđa mi se uopšte. Moderacija foruma u poslednje vreme dozvoljava previše nekulture u komunikaciji na forumu.
38
60%
 
Ukupno glasova: 63

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21044
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Kultura na forumu

Post od nidza » 10 Dec 2017, 21:49

Zalećeš se i ispadaš glup.
stvarno ides na forumu na q svojim pametovanjem i prose*avanjem.
Lupetas po obicaju
Jbg, opet si se naguzio, ničim izazvan...
nastavljas sa svojim proseravanjem.
Namerno sam izostavio imena aktera. I ovako anonimno je dovoljna bruka i sramota, što za njih same, što za administraciju foruma.

Ovo je POLL, tj. glasanje. Mislim da ne funkcioniše preko TT.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3564
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Kultura na forumu

Post od jaksa » 10 Dec 2017, 21:53

Glasao sam za:
Ne sviđa mi se uopšte.
Ali ne podržavam:
Moderacija foruma u poslednje vreme dozvoljava previše nekulture u komunikaciji na forumu
.
Problem nije u moderaciji već u učesnicima, od kojih su neki izrazito nekulturni.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Kultura na forumu

Post od Laki021 » 10 Dec 2017, 21:55

Nidzo, ne radi poll ni van TT.

Ne moze tako da se glasa, mora i redosled da se zna.
Ovde koniretno, Starac ima fetis da naziva ljude glupima i poziva se ma njihovo “neznanje”.

Ne deluje kao neka prevelika uvreda, ali garantuje snaznu reakciju sagovornika i dalji pravac rasprave...

Edit, radi, ali sam ja corav...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Kultura na forumu

Post od Vladapetr » 10 Dec 2017, 22:01

Glasao. Realno, nije lako odmeriti kako da diskusije ostanu "žustre" i ne budu sterilne, a da se opet ne pređe granica. Meni lično izjave poput "ispadneš glup" i "lupetaš" i nisu toliko problematične, koliko jesu "naguzio si se" i na žalost izostavljena "matora raspala drtino, da ne kažem koga možeš da naguziš" :losevidim:
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10346
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Kultura na forumu

Post od sebekkg » 10 Dec 2017, 22:05

Ovakvo ponasanje pojedinih forumasa je definitivno trend. Sta im se desi jer na pocetku budu ok i korektni, a kako prolazi vreme krenu da gledaju forum kao svoj i smatraju da su sve i svja u konverzacijama tako da je njihovo misljenje iznad svacijeg. Pa im se omaknu razne glusti u pisanju i nipodastavanje sagovornika, a da su uzivo ne bi to rekli sigurno vec bi se samo smeskali. Sreca pa dosta forumasa tog tipa je napustilo forum ali ostaje problem sto je dosta forumasa napustilo forum zbog njih.
Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8088
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Kultura na forumu

Post od Ji 4Tze » 10 Dec 2017, 22:13

To je zato što su dugo i redovno na forumu.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Kultura na forumu

Post od Stjepa » 10 Dec 2017, 22:17

Glasao sam.

Biće mi zanimljivo da pogledam odnos glasova nakon izvesnog vremena kao i reakciju moderatorskog tima u odnosu na ishod glasova.
Pominjao sam i ovde i na drugim mestima da forum ne ide u pravom smeru. Ok, pojašnjeno mi je da pravi smer nije isti za sve i da je to širok pojam. Sa čim se lažem.
Neće forum propasti ako jedan misli drugačije i zbog toga samostalno se distancira od rasprava, poseta... Nitiće se ovde žaliti za njim.

Svi smo svesni da neki stariji članovi gotovo i "ne dolaze" na forum. Za neke od njih i znamo tačne razloge. Da se i kavlitet rasprave, kao i korisnih informacija spustio.
Smešno je, ali mislim da je dobro što manje više znam od nekog užeg kruga članova šta mogu da očekujem od informacija (gde nešto naći, ko ima iskustva sa čim itd.) pa onda tu osobu kontaktiram na drugi način umesto javnog posta u bilo kojoj temi.

Prežvakao bih sad verovatno gro stvari koje su pomenute ko zna koliko puta. Koje su sugerisane od više čanova... Nema potrebe za tim.

Ako svedemo svo ovo dešavanje pod "odrastanje foruma, forum se menja, nemoguće je očekivati konstantnost na duži vremenski period" i slično, to će se jasno odraziti i na preostali mali broj članova koji pokušavaju održati forum na starom kursu. Ako u opšte želimo forum na starom kursu.
Ovo čisto pominjem zbog onih čiji ovaj forum jeste i koji ga vode. Aj da budemo malo i konkretni - torjanac, gezo, grujo, McGrujo, bob_rock (presočiću nekoga, a nije mi cilj) dogovorite se šta hoćete od foruma i delajte na ovaj ili onaj način. Prisutni ste i na nekim drugim raspravama osim ovih javnih ovde na forumu. Nemojte reću da gomila, sada i neaktivnih članova, nije ukazivala na kojekakve probleme unazad. Koliko je ok da moderatorske dizgine nisu ovde previše zauzdane, toliko je i loše kad se ne zna nikakvo reda.

Edit: Kucao sam nogama i ima gomila grešaka. Izvinjavam se.
Poslednja izmena od Stjepa u 10 Dec 2017, 22:28, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kultura na forumu

Post od trojanac » 10 Dec 2017, 22:19

Glasao za poslednju opciju. Neću nešto da se mešam, objašnjavam itd. Dobro je čuti kako vi kao aktivni članovi gledate na to.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kultura na forumu

Post od Delija » 10 Dec 2017, 22:25

Jedno je provokacija, a nesto sasvim drugo je reakcija na provokaciju.
Da moderacija radi svoj posao i da sankcionise provokaciju ODMAH - ne bi uopste bilo reakcije.

I tako je bukvalno uvek - bez obzira ko su akteri.
Al' najjaci su mi ovi sto izigravaju neke svece... :glavomuzid:



@jaksa
Nemoj da glumis neku finocu. Ti si svoje pokazao jos odavno. I provokator i tuzibaba.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kultura na forumu

Post od trojanac » 10 Dec 2017, 22:36

Evo da reagujem na provokaciju, Imaš opomenu zbog direktne prozivke i provokacije.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Kultura na forumu

Post od Delija » 10 Dec 2017, 22:38

Jos kad bi naucio sta je provokacija, a sta je reakcija - bilo bi sjajno.
Ili da ti pomognem. Ovo je provokacija i prozivka:
jaksa je napisao:
10 Dec 2017, 21:53
Problem nije u moderaciji već u učesnicima, od kojih su neki izrazito nekulturni.
A ono iznad je reakcija na provokaciju.

Ali, naravno - ti si i ucestvovao u svemu tome pre par godina.
Nisam ni ocekivao nista drugo od tebe sada :bravo:

Kao kad druge napusavas zbog brze voznje, a ti zeni nabijes pod noge rezervni tocak i tako vozis na more.
Dvostruki arsini.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Kultura na forumu

Post od Laki021 » 10 Dec 2017, 22:45

Nece ova tema na dobro izaci...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kultura na forumu

Post od trojanac » 10 Dec 2017, 22:47

Jel i ovo tvoja reakcija na provokaciju?

Ni ja od tebe ništa drugo nisam očekivao.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8563
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Kultura na forumu

Post od Milos » 10 Dec 2017, 22:49

Treba permabanovati 3,4 clana koji stalno samo svadju zapocinju i banovati par clanova da se ohlade pa ako nastave po starom permabanovati.Naravno dati objasnjenje sta i kako,a ne kao goblina sto je neko banovao bez validno iznetog razloga.
Takodje treba malo i povecati kvalitet clanova,a ne samo kvantitet.A nije ni lose ubaciti jos jednog moderatora,evo npr Nidzu.
Ima ovde dosta finih ljudi od kojih moze mnogo da se nauci,ali takodje ima i mulja.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Kultura na forumu

Post od Laki021 » 10 Dec 2017, 22:57

Mozete vratiti Goblina, mnogi koji su vise zasluzili nisu banovani(cak i oni koji su banovani, sad se ispostavilo bili samo privremeno), pa sto bi on prakticno jedini bio za stalno.

Odgovori