Pušenje ili zdravlje

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Pušenje ili zdravlje

Post od Aleksandar194 » 23 Feb 2012, 03:38

Milos_kg je napisao: - Srbija na 1.mestu po broju zena pusaca u Evropi. - ovo je zaista sramota :ccc:

Ma Evropa je puna homića, šta ćeš :loool:
Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pušenje ili zdravlje

Post od trojanac » 23 Feb 2012, 08:31

Za žene pušače, potpuno se slažem. Milion puta ugledam neku ribu i pomislim kako je lepa, kako dobro izgleda. Međutim, čim vidim da stavlja cigaretu u usta, promenim malo mišljenje.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10469
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Pušenje ili zdravlje

Post od TheWickerMan » 23 Feb 2012, 08:49

Scuderia je napisao:Slazem se, ne kazem da nema, ali ja licno ne poznajem nijednog. Npr. TheWickerMan je napomenuo da mu tako nesto nije problem i postujem to.
Pa da , malo tolerancije nije problem nikada,jednostavno poštujem svačije potrebe :doubleup: A ako je kafuć nepušački, kad i ako hoću da zapalim,izađem ispred i to je to :)
Stjepa je napisao:Ajde pusaci iskren odgovor:
Ispostujete li uvek kada vas neko zamoli da ne zapalite, kao sto i drugi ispostuju vas kad to cinite?
Ako vam ponekad zasmeta to sto ne bi smeli da zapalite, zasto je to toliko strasno da se ponekad ucini kako bi ste momentalno onom do vas iskopali oci?
Imaš moj odgovor gore... ;)

Imam jednu izreku : OSTAVI PUŠENJE,UMRI ZDRAV!!! :D

PS. moj deda ima 88 godina,ceo život puši po palku dnevno i još uvek je vitalan ;) :D

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Pušenje ili zdravlje

Post od Texonja » 23 Feb 2012, 09:01

To sa dedom je los primer. Ustvari, svaki primer je los jer nije ovde pravilo da neko mora umreti od karcinoma ako pusi ili da ce ziveti 101 godinu ako ne pusi. Konkretno, moj pokojni deda Gaga je ceo zivot pusio i umro je od karcinoma pluca. Ali to nista ne znaci, jer je to samo jedan primer... Mozda bi ga dobio i da nije pusio, ko zna...

Da su stetne cigarete - stetne su, isto kao i mast, s tim sto mast steti onome ko je jede, dok duvanski dim steti okolini. Doklegod se ne pusi u prostoriji gde se nalazim, ne smeta mi. U mojoj kuci je zabranjeno pusenje. Po kaficima uglavnom nije i tamo gde nije trudim se da boravim sto manje ili da ne idem uopste. Kada bi svi nepusaci delovali, umesto da samo gundjaju bilo bi drugacije. Nego, od njih npr 3 u drustvu, njih 2 idu na mesto gde je dozvoljeno pusenje da bi udovoljili onom trecem. Pa onda nemoj da kukas, nego cuti i pusi. :)
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10469
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Pušenje ili zdravlje

Post od TheWickerMan » 23 Feb 2012, 09:20

To za udovoljavanje je loš primer . Kao što navedoh,sve je stvar dogovora i ako nepušaču smeta dim,sedne se u nepušački deo i to je to ;)
A danas je mnogo teže ostati zdrav,život nam je zagađeniji, počevši od vazduha preko hrane do vode (u Kraljevu je posebno izražen problem fenola u vodi za piće iako u okolini ima izvora pijaće vode)... tako da je sad kako ko ubode...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Pušenje ili zdravlje

Post od Gaginh0 » 23 Feb 2012, 10:00

Da ja kazem par reci a? :rofl:

Pusim cigare, moja racunica je oko 3 kutije za 2 dana, zavisi da li sam isao negde ili sam otpadao kuci, bio na faxu itd...

Kuci ne pusim u sobi, vec na terasi zbog mene i zbog ostalih ukucana koji ne puse. Ako se kod nekog ne pusi ja nema sanse da zapalim pa sve da me tera, tako stoje stvari i u autu. Po meni moja najgora navika je sto "moram" da zapalim u mom autu, a jos me vise nervira kad neko drugi trazi da zapali u mom autu, a naravno da ce zapaliti kad vidi mene da pusim... I to me nerviraju bas oni koji nemaju auto, a voze se samnom 5-10 min po gradu, gde nije neophodno da zapale...

Po meni treba uvesti vece kazne zatvora za one koji prodaju marihuanu. Znam, neki ce me sad napasti, ali to su oni sto "puse" jednom nedeljno, a ja sam na zalost u tom drustvu u kom se "pusi" svaki dan vise puta, a ja ne pusim i gledam te ljude kako propadaju... Da, propadaju! Objasnicu i kako, ali necu da pisem kilometarski post kao Stjepa pa da ga samo skroluju :rofl:
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Pušenje ili zdravlje

Post od Floyd » 23 Feb 2012, 10:20

Scuderia je napisao:Da imaju tih rituala kol'ko oces, cigara posle jela, posle sexa, posle kafe, uz kafu, uz alkohol uz ovo uz ono.
A tek grimase lica koje prave dok vuku dim...imam osecaj da uzivaju vise nego u sexu :)

Inace ja protiv pusaca nemam apsoluno nista i svako moze da konzumira ono sto mu je volja.
Meni smeta pusenje na javnom mestu i to je to.

Inace poslusajte dedin savet ;)

http://www.youtube.com/watch?v=L8spv7WN6VA

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Pušenje ili zdravlje

Post od Saša » 23 Feb 2012, 11:12

trojanac je napisao:Za žene pušače, potpuno se slažem. Milion puta ugledam neku ribu i pomislim kako je lepa, kako dobro izgleda. Međutim, čim vidim da stavlja cigaretu u usta, promenim malo mišljenje.
Slažem se. S tim da bih dodao da su najinteligentnije devojke koje sam upoznao u životu sve bile redom nepušači. Možda je slučajnost... Ili ne... :D

p.s. Moja supruga nastupa sa drugom "pričom", kao - baš u inat meni će da puši cigarete, eto što je nagovaram da baci to sranje i što sam dosadan... Dobar izgovor... :twisted:
Poslednja izmena od Saša u 23 Feb 2012, 11:28, izmenjeno 1 put ukupno.

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Pušenje ili zdravlje

Post od ftj » 23 Feb 2012, 11:23

To nije zvučalo kako treba :mrgreen:

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Pušenje ili zdravlje

Post od Saša » 23 Feb 2012, 11:27

Isto mi se piše kako god da zvuči... :mrgreen: :kezo:


Promenio/dodao još jednu reč... :rofl:

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Pušenje ili zdravlje

Post od Rakhil » 23 Feb 2012, 11:48

Necu da branim pusace, ali malo masite bitniju poentu. Floyd rece da mu smetaju pusaci na javnim mestima, cak i napolju, u hodu. To mi je vec malo preterano, ali postujem, neko ne zeli da dodje u bilo kakav kontakt sa duvanskim dimom.
Ljudi, ne smetaju vama pusaci uopste, nego skotovi koji puse. Skot koji ne pusi ce naci drugi nacin da vam zagorca zivot (pustanje Cece ranom zorom, parkiranje na 2 parking mesta, pljuvanje po ulici itd.). Bitno je sta si poneo iz kuce, a ne koliko su ti navike stetne.
Ja purnjam jer mi prija, uzivam u tome. Pored cigareta konzumiram i cigare, tompuse, lule...moglo bi se reci skoro da sam duvanski gurman. Ali i pored svega toga sam normalan i razuman covek, tako da se u mojoj kuci ne pusi (palim samo na terasi, leti i zimi), u kolima se takodje ne pusi, u kancelariji se ne pusi (i u firmi imamo terasu za leto, zimi posebnu prostoriju)...Moja zena nikad nije zapalila cigaru u zivotu, pa joj opet ne smetam. Ako sam sa nekim ko ne pusi i kome smeta, seda se gde je zabranjeno pusenje - prava nepusaca da ne udise sto ne zeli stavljam iznad svog zadovoljstva. U tudjoj kuci bih zapalio samo i jedino ako ukucani puse, na ono "mi ne pusimo, ali nam ne smeta pa slobodno zapali" se lepo zahvalim i spakujem cigare u torbu.
Jedna od najbitnijih lekcija koje sam dobio od roditelja je da nisam sam na svetu (u zgradi, u gradu, u drzavi...) i prema tome se i ponasam. Moji poroci su samo moji i NE SMEJU nikoga da ugrozavaju na bilo koji nacin.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29979
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Pušenje ili zdravlje

Post od trojanac » 23 Feb 2012, 11:51

:bravo:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Pušenje ili zdravlje

Post od dunx81 » 23 Feb 2012, 12:57

Rakhil, dobro si objasnio :doubleup: ali retki su ljudi koji imaju takav ispravan stav.
Jedino bih jos napomenuo da se pusaci ne ponasaju isto u svim situacijama tj. neki se ponasaju onako kako im nametnes ili dozvolis. Npr. kod mene u kuci se ne pusi i to svi koji dolaze postuju. Pogotovo sad, od kad imamo i bebu. Kad zele da zapale,izadju u dvoriste izduvane i sve je ok. Medjutim jedan deo te ekipe ljudi (njih 5-6) kod svoje kuce satima pali jednu za drugom u sobicku u kojoj se nalazi NJIHOVO osmomesecno dete. Znaci to su mu roditelji,baba,deda i prababa kao "slag na torti". Meni to govori da oni kod mene izlaze napolje ne da bi postedeli moje dete ili mene vec zato sto sam im ja uslovno receno "zabranio".
Da sam rekao moze,cisto sumnjam da bi rekli necemo beba je tu....pogotovo sto je ta majka i u trudnoci pusila. :uf:

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Pušenje ili zdravlje

Post od Rakhil » 23 Feb 2012, 13:05

Za ljude koji puse u sobi gde je trudnica ili beba nemam komentara...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Pušenje ili zdravlje

Post od Floyd » 23 Feb 2012, 15:36

Rakhil je napisao:Ljudi, ne smetaju vama pusaci uopste, nego skotovi koji puse. Skot koji ne pusi ce naci drugi nacin da vam zagorca zivot (pustanje Cece ranom zorom, parkiranje na 2 parking mesta, pljuvanje po ulici itd.). Bitno je sta si poneo iz kuce, a ne koliko su ti navike stetne.
Pravo u centar :bravo:

Odgovori