Pušenje ili zdravlje

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Pušenje ili zdravlje

Post od Scuderia » 21 Feb 2012, 12:58

Floyd je napisao:1. Specijalni porez za pusace od koga bi se pravio poseban budzet iz koga bi se placala mesecna "odsteta" nepusacima jer su primorani da udisu dim iako to ne zele
Skidam kapu. Mislio sam da jedini ovako razmisljam :D

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8809
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Takse

Post od Gaginh0 » 21 Feb 2012, 13:12

To za pusace je isto kao da oni koji nemaju automobil dobijaju odstetu jer udisu dim iz automobila...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Takse

Post od Nemanja » 21 Feb 2012, 13:13

methane.master je napisao:

Švedski TV detektor. :kezo: Nije za vreme Tita, beše tamo negde '86-87
Izvinjavam se ljudi moja greska. :)

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Takse

Post od Floyd » 21 Feb 2012, 13:20

@Tex

Pa ti radis za drzavu :D
Inace u nasem drustvu je vec je vidjeno nametanje taksi na sve i svasta, cini mi se 1998. i zna se ko je bio inicijator ali da ne pominjem ovde ;)
Sto se ovog teksta o porezu na luskuzna vozila tice u pitanju je glupost. Luksuz se ne meri kubicima i konjima vec cenom auta, tako da bi ja po tome razrezivao porez.

@Scuderia

Ima nas ali premalo da pokrenemo lavinu :pivo:

@Gaginho

Pa nisi u pravu jer i taj koji nema auto koristi neki drugi vid prevoza koji zagadjuje ;)
Kako su na zapadu zabranili pusenje u zatvorinim javnim prostorijama, ne mozes da prodjes ulicom da te neko ispred ili iza ne gusi dimovima.
Purnja se na sve strane...nemam nista protiv ali plati bato pa purnjaj koliko ti je volja.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Takse

Post od Scuderia » 21 Feb 2012, 13:26

Floyd je napisao:Kako su na zapadu zabranili pusenje u zatvorinim javnim prostorijama, ne mozes da prodjes ulicom da te neko ispred ili iza ne gusi dimovima.
Purnja se na sve strane...nemam nista protiv ali plati bato pa purnjaj koliko ti je volja.
Amin!

Inace, bio sam najsrecniji kad su objavili da ce i kod nas zabraniti to smece po lokalima, kad ono prc, ispade 10x gore. Podelili stolove za kojima se sme/ne sme pustiti, a je*o to sto je u pitanju ista prostorija. Kakav debilizam :uf:
To za pusace je isto kao da oni koji nemaju automobil dobijaju odstetu jer udisu dim iz automobila...
Ne moraju meni da daju odstetu, samo nek lupaju neke dodatne poreze na to. Ako nama mogu da dizu cenu registracije automobila, mogu i njima akcize i svi zadovoljni.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Takse

Post od Floyd » 21 Feb 2012, 13:55

U Evropi i lupaju poreze pa nikom nista...opet se pusi samo tako.
U CH nema pakle cigara ispod 7 franaka (neka me neko ispravi ako gresim jer nisam u toku) sto je cca 200 franaka mesecno (npr. lizing rata za prsecan auto C segmenta) ali to ljude (cak i one koji kazu da nemaju) ne sprecava da i dalje puse i truju sve oko sebe.

Kontam da ako bi isplacivali odstetu nepusacima (ne trebaju meni licno te pare) onda bi ovima bilo krivo pa bi bar malo manje purnjali.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10469
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Takse

Post od TheWickerMan » 21 Feb 2012, 14:31

Floyd je napisao: 1. Specijalni porez za pusace od koga bi se pravio poseban budzet iz koga bi se placala mesecna "odsteta" nepusacima jer su primorani da udisu dim iako to ne zele
Gluplju ideju odavno nisam čuo...
Gaginh0 je napisao:To za pusace je isto kao da oni koji nemaju automobil dobijaju odstetu jer udisu dim iz automobila...
:plusone: :doubleup:

Ili da ovi sa brzim automobilima plaćaju odštetu ovima sa sporijim jer brže stižu na svoju destinaciju ;) Ili da ovi ne nose naočare da plaćaju odštetu onima koji nose da bi bili ravnopravni u vidu ... mislim gluposti razne mogu da navedem,kao što je ova...
Scuderia je napisao:
Inace, bio sam najsrecniji kad su objavili da ce i kod nas zabraniti to smece po lokalima, kad ono prc, ispade 10x gore. Podelili stolove za kojima se sme/ne sme pustiti, a je*o to sto je u pitanju ista prostorija. Kakav debilizam :uf:
Ima gomila kafića gde je zabranjeno pušenje skroz i ja tu ne ulazim. Tako ima kafića gde sme da se puši,ako hoćeš uđi,ako nećeš ne moraš ;)

Ja porez na cigarete plaćam,kroz cenu pakle cigareta...
Floyd je napisao: Kako su na zapadu zabranili pusenje u zatvorinim javnim prostorijama, ne mozes da prodjes ulicom da te neko ispred ili iza ne gusi dimovima.
Purnja se na sve strane...nemam nista protiv ali plati bato pa purnjaj koliko ti je volja.
Hoćeš da kažeš da ti dim pušača na ulici smeta,a izduvni gasovi automobila ne?

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Takse

Post od Rakhil » 21 Feb 2012, 14:33

E sad ga vas dvojica preteraste bas. Ako neko hoce da pusi, neka pusi i nek se truje, dokle god ne truje druge oko sebe. Malo rigoroznija zabrana u zatvorenim prostorima i na javnim mestima je dovoljna, uz drasticno podizanje akciza na cigarete. Ja bih bio vrlo srecan kad bi pljuge bile 10 evra pakla, taman bih ostavio :P

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Takse

Post od Scuderia » 21 Feb 2012, 14:41

TWM, nista ti nije argumentovano. Kakve veze slabiji vid ima za zagadjivanjem okoline i pojedinca koji se nalazi u njoj? Auta koriste i pusaci, porez na njih, kako na voznju, trosenje puta, tako i na izduvne gasove placaju svi i to debelo!

Edit: iskucah kilometarski post, ali sam obrisao posto tema nisu cigare, nego takse.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10469
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Takse

Post od TheWickerMan » 21 Feb 2012, 15:08

Scuderia je napisao:TWM, nista ti nije argumentovano. Kakve veze slabiji vid ima za zagadjivanjem okoline i pojedinca koji se nalazi u njoj? Auta koriste i pusaci, porez na njih, kako na voznju, trosenje puta, tako i na izduvne gasove placaju svi i to debelo!
plaćam i ja porez na cigarete pa nikom ništa... Mene je dirnula vaša logika plaćanja poreza na pušače i to vama nepušačima... kao što rekoh,niko te ne tera da ideš gde je zagušljivo i gde ti smeta,u javnim ustanovama se poštuje zabrana pušenja,u firmama takođe...ja prvi moram i hoću i u kancelariji i u firmi da idem u nepušače prostorije iako realno nema potrebe jer nema kontrole ;) A za plaćanje poreza na automobile,plaćam i ja isto toliko kao i ti,zašto bi ja plaćao neki drugi porez samo zato što sam pušač?

Trebao si da napišeš taj post,premestiće neko od modova u drugu temu,normalana razmenja mišljenja :)
Rakhil je napisao:E sad ga vas dvojica preteraste bas. Ako neko hoce da pusi, neka pusi i nek se truje, dokle god ne truje druge oko sebe. Malo rigoroznija zabrana u zatvorenim prostorima i na javnim mestima je dovoljna, uz drasticno podizanje akciza na cigarete. Ja bih bio vrlo srecan kad bi pljuge bile 10 evra pakla, taman bih ostavio :P
:plusone: Što da ne batalim ako skoči cena na 10e po paklici...ovako mi 2e dnrvno za paklu nije mnogo... ;)

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Takse

Post od Sloba » 21 Feb 2012, 15:10

Što kaže moja komšinica "Nije mi više ni žao zdravlja, koliko para". :rofl:

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Takse

Post od Floyd » 21 Feb 2012, 15:12

TheWickerMan je napisao:
Floyd je napisao: 1. Specijalni porez za pusace od koga bi se pravio poseban budzet iz koga bi se placala mesecna "odsteta" nepusacima jer su primorani da udisu dim iako to ne zele
Gluplju ideju odavno nisam čuo...
Vidis, ja sam ovako omalovazavanje satava cuo vise puta od mnogih pusaca ;)

Svako ko pusi (daje pare na nesto potpuno nepotrebno i stetno) je vec dovoljno bogat da bi bio extra oporezovan...
TheWickerMan je napisao:Hoćeš da kažeš da ti dim pušača na ulici smeta,a izduvni gasovi automobila ne?
Smetaju mi i gasovi automobila ali manje od purnjanja prolazinka kojima sam mnogo blizi dok setam nego automobilma...
Mene je dirnula vaša logika plaćanja poreza na pušače i to vama nepušačima...
A sto da ne placate...meni te pare nisu potebne realno ali ako sam vec od strane Vas pusaca osudjen da se i ja trujem onda trebate da nam platite to.
Postoji i druga varijanta bez placanja a to je pusenje iskljucivo u privatnim prostorijama a zabrana svuda na javnom mestu.
TheWickerMan je napisao:Ili da ovi sa brzim automobilima plaćaju odštetu ovima sa sporijim jer brže stižu na svoju destinaciju ;)
Tako nesto vec postoji i zove se kazna za brzu voznju ;)
Ako postujes propise za isto vreme ces stici npr. od BG-a do Nisa sa Puntom 1.2 ili Audijem RS4...
Poslednja izmena od Floyd u 21 Feb 2012, 15:19, izmenjeno 2 puta ukupno.

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Takse

Post od bane valjevo » 21 Feb 2012, 15:18

Sloba je napisao:Što kaže moja komšinica "Nije mi više ni žao zdravlja, koliko para". :rofl:

:loool:


Kao sto rece Mark Tven, "Veoma je lako prestati da pusis, ja sam prestao da pusim do sad ko zna koliko puta"


Inace, seca li se neko pocetkom 2000-ih se pricalo da ce da uvedu porez na nezenje (Becarski porez)... Odnosno svako stariji od cini mi se 32 godine ce morati da godisnje placa neku manju sumu (kmh, kmh :mrgreen: )...
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Takse

Post od Scuderia » 21 Feb 2012, 15:21

TheWickerMan je napisao:A za plaćanje poreza na automobile,plaćam i ja isto toliko kao i ti,zašto bi ja plaćao neki drugi porez samo zato što sam pušač?
Nisam rekao da treba da placas neki drugi. Samo kazem, placas za auto jer ga koristis. E sad koristis i pusenje, zagadjujes pa red bi bio da se placa dodatni i za to, ne vezano za auto. I to srazmerno velik stetnom efektu koji se nanosi okolini.
Floyd je napisao:Postoji i druga varijanta bez placanja a to je pusenje iskljucivo u privatnim prostorijama a zabrana svuda na javnom mestu.
:plusone: Mislim da bi ovo bilo sasvim ok.

Glupo mi je to sto neko ko smrce kokain ne sme to da radi na javnom mestu, iako ne ugrozava nikog, a pusacima se dozvoljava trovanje drugih. (s tim da vise stete ide pasivnim pusacima nego samim pusacima i ne smrcem kokain, samo sam naveo primer :mrgreen: ) Ne mozes reci tek tako aj da ne idemo tamo gde se pusi. Ako od nas 5 jedno pusi, nije red da mu kazemo mi idemo tamo gde se ne pusi, a ti vidi. Koliko je u mojoj moci to smece zabranjujem u mojoj okolini, kako devojkama s kojima sam u vezi, tako i u autu, stanu i bilo gde gde cu ja posle da osetim taj smrad. Dobro, ne treba biti ogranicen i iskljuciv, ali smatram za ovo sto je dozvoljeno po lokalima za velik problem.

Lako je reci za nas nepusace da smo sebicni, a zasto neko ko pusi nije sebican time sto truje druga koji je njemu npr ucinio uslugu i usao u lokal gde je pusenje dozvoljeno? U bastama i napolju ajd Boze pomozi, ali u lokalima (bez obzira kakva je ventilacija u pitanju) to je katastrofa. Zdrav covek bukvalno ne moze da dise normalno.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Takse

Post od Paja » 21 Feb 2012, 15:27

Scuderia je napisao:
TheWickerMan je napisao: kako devojkama s kojima sam u vezi
:trljamoci: :trljamoci: :trljamoci:

:rofl: :rofl: :rofl:

Odgovori