Šta od "vozačkih" stvari imate u svom autu?

Iskustva sa servisima, cene održavanja, pranje i poliranje
Odgovori
Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Da li imate alat u automobilu?

Post od Day Walker » 26 Apr 2013, 19:48

Od alata imam:
Dizalicu, krst za odvrtanje tocka tj srafova, svajcarski noz, kompresor, neke srafcigere koje sam dobio na eko pumpi :kezo: , kablove, kuku i sajlu za ne daj Boze...
Od dodatnog alata preko zime imam vojni asov, putarsku so i lance :)

A da.. Imam i jedno crevo iliti airbrake za kamion (neki mercedes).. to je za slucaj nuzde.. ispod sedista :mrgreen:
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15137
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Da li imate alat u automobilu?

Post od Kuzmanovic » 26 Apr 2013, 19:53

Au al si kreativan. :kezo:

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Hyundai i30 by Ogi

Post od Day Walker » 26 Apr 2013, 19:55

Kuzmanovic je napisao:U potpunosti se slazem sa Sashicus-em, samo bih ja rekao da je alat preko potrebna stvar ako se ide negde van grada. Kada si u gradu, uvek mozes brzo da se vratis kuci, odes kod majstora, drugara i slicno. I dalje postoji dosta stvari koje vozac moze sam da resi, iako na danasnjim kolima skoro sve ide preko elektronike.

Medjutim, ima jos jedna stvar, a to je znanje i vestina vozaca. Ja znam da 80% mojih poznanika ne bi bilo u stanju da promene gumu, a kamoli da rastave pola automobila da bi nesto privremeno resili.
E vidis, kad vozis Opel alat ti ne treba jer je on uber vozilo i ne kvari se :mrgreen:
Imam osecaj da sam opet urekao auto.. :kezo:
Pu, pu, pu...
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Da li imate alat u automobilu?

Post od McGruja » 26 Apr 2013, 19:58

Pa zato i nosis alat :D

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Da li imate alat u automobilu?

Post od Day Walker » 26 Apr 2013, 20:02

Da ga ureknem? :D
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Da li imate alat u automobilu?

Post od McGruja » 26 Apr 2013, 20:17

Pa da :)

ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Da li imate alat u automobilu?

Post od ljubitelj » 26 Apr 2013, 22:13

dragan je napisao:
ljubitelj je napisao: Imate osnovni alat, zamenite akumulator ili zaustavite prvi auto i pomognete se kablovima za paljenje i slicno nastavite put za 15tak minuta.
zamenite akumulator drugim koji takodje vozite u gepeku :kezo:

slazem se sa rakhilom, ovaj post je vec u drugacijem tonu, ali za intervencije pobrojane u njemu su potrebni nozic i kablovi, koje kako vec spomenuh da nosim u odredjenim prilikama. a sve je to zajedno daleko od fantazije tipa zamenis map senzor, diznu i kais, bendix anlasera i da ne nabrajam...
Akumulator ima da se kupi na maltene svakoj pumpi, a njih koliko ja primecujem ima na svakom cosku.
Nije nikakva fantazija, pobrojano se bez problema menja na putu. Sve su to jednostavne popravke gde je glavni alat okasti kljuc, 8,10,11,13,17,19.

Recimo na Fordu 2.0 DOHC se kais menja samo uz jedan kljuc, treba bukvalno 30 sekundi da se zameni. Bez kljuca mozes da gledas samo.
Razna creva ispod haube se isto jako jednostavno menjaju samo treba imati odgovarajuci alat za dati tip selni.

Uopste ne treba mnogo alata kojim se moze resiti mnogo kvarova.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Da li imate alat u automobilu?

Post od Paja » 26 Apr 2013, 22:22

Ma sve je to ok al treba znati šta da se gleda i kako popravlja. Onaj ko zna i vuče alat sa sobom, a ko nema pojma nema potrebe za alatom. Prosta stvar. Dve koncepcije, obe ispravne i prestanite sa ubeđivanjem čiji je veći, a naročito nemojte da kukate kad vam maznu 500€ alata iz gepeka.

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Da li imate alat u automobilu?

Post od sashicus » 26 Apr 2013, 22:38

ajmo jos jedan krug :glavomuzid: :glavomuzid: :glavomuzid: , sav taj alat koji pominjemo staje u jednu kesu zamotanu velicine vekne hleba, ako hoces bas jos dodatnog specijalnog alata za svaki slucaj to ti je jos jedna ista takva kesa, sve to kosta mnog manje od pomenute cifre a staje u rezervni tocak :isplazijezik: :isplazijezik: :isplazijezik:

i lepo kazes, prosta stvar, ako ne znas da ga upotrebis, dzabe da ga nosis, mada ja nisam pristalica ni toga.
npr mojoj sestri jednom prilikom napuklo crevo za vodu (fiat uno je bio u pitanju, ali nemote da mi pricate bajke kako je kod novijih kola to crevo od neunistivog materijala pa je nemoguce da rikne), srecom ja sam joj u auto stavio nesto od tog sitnog alata, srafcigeri, kljucevi, skalpel itd, telefonom joj objasnio kako da odvrne selnu, skrati crevo i navuce ga ponovo, naravno znao sam da sama to ne moze da uradi, ali uz sav pripremljen alat, zamolila prvog muskarca koji je naisao, i covek odradio posao za 5 minuta. zatim nasula par litara vode koju sam joj takodje ubacio u gepek i nastavila put dalje...

ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Da li imate alat u automobilu?

Post od ljubitelj » 26 Apr 2013, 22:53

paja je napisao:Ma sve je to ok al treba znati šta da se gleda i kako popravlja. Onaj ko zna i vuče alat sa sobom, a ko nema pojma nema potrebe za alatom.
:plusone:

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Da li imate alat u automobilu?

Post od Paja » 26 Apr 2013, 22:57

sashicus je napisao:ajmo jos jedan krug :glavomuzid: :glavomuzid: :glavomuzid: , sav taj alat koji pominjemo staje u jednu kesu zamotanu velicine vekne hleba, ako hoces bas jos dodatnog specijalnog alata za svaki slucaj to ti je jos jedna ista takva kesa, sve to kosta mnog manje od pomenute cifre a staje u rezervni tocak :isplazijezik: :isplazijezik: :isplazijezik:

i lepo kazes, prosta stvar, ako ne znas da ga upotrebis, dzabe da ga nosis, mada ja nisam pristalica ni toga.
npr mojoj sestri jednom prilikom napuklo crevo za vodu (fiat uno je bio u pitanju, ali nemote da mi pricate bajke kako je kod novijih kola to crevo od neunistivog materijala pa je nemoguce da rikne), srecom ja sam joj u auto stavio nesto od tog sitnog alata, srafcigeri, kljucevi, skalpel itd, telefonom joj objasnio kako da odvrne selnu, skrati crevo i navuce ga ponovo, naravno znao sam da sama to ne moze da uradi, ali uz sav pripremljen alat, zamolila prvog muskarca koji je naisao, i covek odradio posao za 5 minuta. zatim nasula par litara vode koju sam joj takodje ubacio u gepek i nastavila put dalje...
Javno priznajem da je tvoj veći i isključujem se iz teme, a ti probaj da shvatiš da nije poenta čega si ti pristalica, nego da shvatiš da ne razmišljaju svi na isti način i da je to ok. Moj je izbor da ne nosim ništa i da u slučaju potrebe zovem šlep. Moj novčanik, moj izbor, moje čiste ruke, a ti radi kako ti volja.

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Da li imate alat u automobilu?

Post od sashicus » 26 Apr 2013, 23:06

shvatam :pivo: mora i majstori da zive od necega :D

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Da li imate alat u automobilu?

Post od Paja » 26 Apr 2013, 23:20

Tako nekako. :pivo:

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21090
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Da li imate alat u automobilu?

Post od nidza » 26 Apr 2013, 23:24

Zavisi kakva kola vozote. Jednom šlep u 15 godina ili svaki dan zveckanje alata u gepeku, svako ima pravo na svoj izbor.

Tapatalk HD

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Da li imate alat u automobilu?

Post od NexT » 27 Apr 2013, 00:12

kljuc krst za tockove mi je must have, posto gume busim na nedeljnom nivou :kezo:
Imam kilo ulja i vode, za ne daj Boze, dva srafcigera, kljesta, seto toreksa i kljuc, cini mi se 11.

Punjac za mobilni i lampu. Pokazalo se kao sasvim dovoljno za dosadasnjih 150-200.000 km.

Odgovori