Limundo

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Limundo

Post od bane valjevo » 25 Feb 2012, 21:14

To je samo drskost i bezobrazluk... I nista vise... A sto je najgore posle ti ljudi daju negativne ocene, i u opisu kazu, nismo se dogovorili oko cene... Ma more :censored: .
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Limundo

Post od nuk » 25 Feb 2012, 21:52

i resio da sam sebi proda :rofl:

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8813
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Limundo

Post od Gaginh0 » 25 Feb 2012, 22:22

superboss je napisao:
Gaginh0 je napisao:
Juce sam prodao 8 hard diskova takodje NEISPITANIH, i lik mi je dao pozitivnu ocenu :buket:
Kao sto si rekao, svaka roba nadje svoga kupca.

Ones man garbage, other treasure :mrgreen:
500 din :)
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Limundo

Post od half man » 27 Feb 2012, 23:16


Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Limundo

Post od sashicus » 28 Feb 2012, 09:41

ja sam takodje stalan clan limunda, u poslednje vreme i kupinda, cesce prodajem, uglavnom razne dzidza bidze koje sam nasao na tavanu, podrumu.... nije neka zarada ali, bolje i to nego da se baci, imam preko 70 pozitivnih (negativne nemam), ali sam u poslednjih nekoliko meseci podelio minimum 20 negativnih, prosto neverovatno koliko prevaranata ima, ima onih sa po 1, 2 ocene koji licitiraju nesto pa ih nema, totalno se izgube, verujem da su prosto i zaboravili da su nesto licitirali, i sta ja njima da radim kad posle 20 dana ne uplacuju - negativna, ima i onih koji posle duuugog pregovaranja i dalje ne uplacuju... -negativna, dajem negativne i kad predmet koji kupim nije onakav kakvim je opisan. ma delim negativne i sakom i kapom, jer polazim od sebe, uvek posteno, lepo opisem sve mane predmeta, znam da ce to da umanji konacnu cenu, ali tako je kako je. nedavno sam kupio sony ps1 i stigo, bum, ne radi dzojstik, kontaktiram kretena. kaze verovatno je "ostecen u transportu", kazem ejj, 'si lud?, naravno da nije imao dovoljno argumenata i dobio negativnu,. krivo mi je kod takvih, sto iz osvete nece da daju pozitivnu, a nisu u pravu (i njih bih sankcionisao), imao bih ja bar 100 pozitivnih ;)

jedan savet za za sve limundovce, sa kupcima, prodavcima kontaktirajte putem limundo poruka jer u slucaju nekog spora limundo tim ima uvid u komunikaciju izmedju clanova, izaci ce u susret i resiti problem

zanima me sta ce biti sa kafanommarkovic, ako neko sazna nesto neka napise, a ovom matrapazu sto prodaje auto, aukcija je stopirana jer nije u skladu sa...

Korisnikov avatar
mljacko
Postovi: 277
Pridružio se: 24 Jan 2012, 08:09
Garaža: Fiat Punto s 55, K2 rolericu i Scout biciklicu
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Limundo

Post od mljacko » 28 Feb 2012, 11:35

Ja sam jedno vreme bila jako navucena na Limundo/Kupindo.
Nisam lose ni zaradila (sve skupa oko 200e, a nisam dupetom mrdnula iz fotelje)

Dok me nije jedna zena zajebala.
Kupila sam ogledalo koje mi se jako dopalo i ona mi trazi da joj platim unapred.
Imala je bas puno pozitivnih ocena i stvarno u njenom profilu pise da nece da salje ako neces da uplatis ranije.
Ja uplatim i posaljem joj sliku uplatnice kao dokaz i ona mi potvrdi da je poslala. Proslo je 5 dana i ja je opet zovem i ona kao, nema pojma sto mi jos nije stiglo.
Tako je bilo jos par dana.
Trazila sam joj broj posiljke da proverim sa AKSom i onda odjednom kao vratilo joj se ogledalo, ali nema problema i sad ce ona ponovo da ga posalje.

I pusti mi jos sms tog dana da je poslala.
Proslo je jos nedelju dana.
Ugasila je telefon.

Prijavila sam je Kupindu i oni su pokusali da stupe u kontakt sa njom.
Na kraju se pojavilo jos 15 negativnih u roku od nedelju dana i banovali su je.


Ali, ne lezi vraze.
eMail na koji sam joj slala uplatnicu (koji nije medju njenim podacima na limundu) je email njenog muza.
Njega sam pronasla na fb(preko tog emaila :D ) i dodala za prijatelja (nije me prihvatio).

Onda sam medju njegovim prijateljima pronasla lika koji je najvise tagovan medju njihovim fotkama i njega dodala sa svog laznog :vidi-sto-sam-napucana-riba: profila.
:rofl: :rofl: :rofl:
Njemu sam prodala pricu kako sam preko tog i tog lika (njenog muza) nasla njegov profil.
A da mi je njegova zena (kobila koja me je zajebala) rekla da je on slobodan. A ona i ja se znamo kao odavno sa mora. I ja sam videla njegovu fotku kod nje i zaljubila se na prvi pogled :rofl:

Pitala sam ga da li hoce da se vidimo... Nije me mrzelo i trpela sam sms teror nedelju dana dok nisam dobila pravu adresu te kobile. (Jao, jadna ja imam samo OVU adresu (adresa koja stoji na njenom profilu na limundu) a htela bih da je izenadim. Jos kao, treba da me on odvede. :rofl:

Na kraju sam preko 988 dobila fixni telefon te adrese i maltretirala sam i nju i njenog muza, i njegove roditelje jedno 2 nedelje dok nije popizdela i vratila mi mojih 800 kinti.


P.S. Insektor Draguljce mi je bio jedan od omiljenih crtaca... :cool!:

I ni malo me nije stid.
Jeste 800 kinti, ali morala sam da isteram do kraja.
Od tada vise ne kupujem preko limunda/kupinda.

http://www.facebook.com/rokovnici" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Limundo

Post od profesorPROST » 28 Feb 2012, 11:38

Žene su čudo :D
:bravo: :klanjamse:
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Limundo

Post od McGruja » 28 Feb 2012, 11:39

Jos od samog starta, kupuju ogledalce od 800 din preko Limunda :D

Korisnikov avatar
mljacko
Postovi: 277
Pridružio se: 24 Jan 2012, 08:09
Garaža: Fiat Punto s 55, K2 rolericu i Scout biciklicu
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Limundo

Post od mljacko » 28 Feb 2012, 11:41

Ali, bilo je bas lepo ogledalce. :uplakan:
http://www.facebook.com/rokovnici" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
sashicus
Postovi: 872
Pridružio se: 14 Jan 2012, 10:43
Garaža: lancia lybra 1.9 jtd
Lokacija: Nis

Re: Limundo

Post od sashicus » 28 Feb 2012, 12:07

inspektore mljacko alal vera, i ja volim da isteram pravdu do kraja, mada me jedan majmun zavrnuo za 268 din (neki sitni auto delovi), nije mi ni do delova ni do sitnih para, vec do principa, tako sam bio nervozan i divljao sam i slao mu razne poruke, na kraju nisam bio dovoljno uporan (mada imam i adresu na koju sam slao, mogo bih da mu posaljem neku pregazenu macku npr), ili neku slicnu stvar, ili da kontaktiram inspektora mljacka :)

Korisnikov avatar
mljacko
Postovi: 277
Pridružio se: 24 Jan 2012, 08:09
Garaža: Fiat Punto s 55, K2 rolericu i Scout biciklicu
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Limundo

Post od mljacko » 28 Feb 2012, 12:23

Inspektor Mljacko savetuje da, ipak, posaljes tu pregazenu macku (da te ne bije maler!) :djavo:
http://www.facebook.com/rokovnici" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Limundo

Post od Saša » 05 Mar 2012, 08:53

Elem... Kad smo već kod poštenja prodavaca... :kafa:

Hteo sam da kupim ove 4 ratkapne za Punta (obzirom da sam zimus uspeo da oštetim jednu na svom autu):

http://www.limundo.com/kupovina/Auto-i- ... ne/4633261

Deset minuta posle kraja licitacije prodavac je napisao sledeće:

"molim da se niko ne kladi na ratkapne vise, jer su dve ostecene sinoc u garazi zbog neopreznog parkiranja ,pregazene su na podu u garazi...izvinjavam se ljudima sto su licitirali..."

Očigledno mu se nije dopao izlicitirani iznos (inače, jedna nova kod ovlašćenog zastupnika je 2.440 dinara), pa su ratkapne naprasno ispale pregažene... E, hebeš Limundo i kupovine preko njega. Sad sam probao i nikad više. Gubljenje vremena... :x

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Limundo

Post od Sloba » 05 Mar 2012, 08:57

Pa nije napisao deset minuta pre kraja, nego dva dana ranije.

Išlo bi to na veću cifru, ali nije pošto je prodavac dodao napomenu.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13038
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Limundo

Post od Saša » 05 Mar 2012, 09:05

Da, u pravu si, napisao je ranije, sad tek videh datum. No svejedno, zamajavanje ljudi. Stavi odmah lepo neku regularnu cifru a ne ovako... Video je da to neće nešto mnogo više i evo... :pravilnik:

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Limundo

Post od Sloba » 05 Mar 2012, 09:11

Ne slažem se. Nije velika šansa da kao učesnik velikog dela licitacija budeš i njihov pobednik i to ne treba smatrati neuspehom. U tvom slučaju, nije prodavac dva dana pre završetka mogao očekivati da to neće ići više, naprotiv - imao je zadoljavajući iznos za dva dana pre isteka i kupce koji se nadmeću. Nije on mogao znati do koje cifre si ti spreman da ideš. Neki kupci odmah stave svoj maksimum, a neki taktiziraju tako što ponude puno manje pa postepeno podižu. Samo u poslednjem satu cifra zna da se utrostruči, kamoli za dva dana. To zavisi od iznosa koji je postignut do finiša tj. odnosa te cifre i realne cene na tržištu. Inače, bolje je kada su kupci uzdržani jer kada ponude krenu puno ranije, cifra na kraju bude veća što bolje je za prodavca. Kao kupac trebaš se uzdržati i čekati poslednji dan, najbolje poslednji sat i onda dati ponudu. Kao prodavac, primetio sam da sa ponudama uglavnom srljaju oni koji imaju malo ocena tj. malo staža na Limundu, a da se oni iskusniji uključuju u finišu. Imaš opciju da neku licitaciju obeležiš i tako je pratiš, nešto kao podsetnik, pa pred kraj vidiš da li vredi davati ponudu. Od nedavno imaš opciju da za određenu licitaciju aktiviraš sms podsetnik (4 dinara) pa ti sat pre isteka te aukcije stiže sms.

Ako hoćeš nešto sa Limunda da kupiš odmah i po fiksnoj ceni bez nadmetanja, a ako predmet nema još ponuda, možeš kontaktirati prodavca, dogovoriti realnu cenu, i tražiti da prodavac licitaciju prekine, a predmet prebaci na Kupindo. Kada on to uradi, on ti šalje link za Kupindo, a ti odmah nakon toga ideš tamo i kupuješ predmet po fiksnoj ceni. Može se, naravno, cela priča napraviti i tako da se potpuno zaobiđe Limundo i Kupindo i plaćanje provizije njima, ali je ovako sigurnije, što zbog pisanog traga o dogovoru, što zbog toga da je svakoj strani u interesu da bude korektna kako bi bila pozitivno ocenjena, što je, kako smo već pominjali u diskusiji, veoma bitno za kasnije učešće u licitacijama.

Odgovori