Šta vas nervira od novodobne opreme

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Šta vas nervira od novodobne opreme

Post od Ralee » 17 Maj 2018, 22:17

Kragujevac to sa ometacima nije budalastina, iz licnig iskustva znam da je tacno.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12316
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta vas nervira od novodobne opreme

Post od shandu90 » 17 Maj 2018, 22:17

TheWickerMan je napisao:Digitalna tabla. Tableti umesto instrument table. Tableti između vozača i suvozača. Jebeni tableti svugde.
+1
Nista drugo ne bih dodao. Nemas gde oci odmoriti od monitora, samo nebo jos nema monitor.

Sent from my P10 Lite using Tapatalk


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Šta vas nervira od novodobne opreme

Post od Ogi » 17 Maj 2018, 22:18

Automatsko parkiranje. Generalno sve sto je automatsko. Zelim ja da vozim a ne da me auto sam vozi.

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Šta vas nervira od novodobne opreme

Post od kragujevac » 17 Maj 2018, 22:22

Ralee je napisao:
17 Maj 2018, 22:17
Kragujevac to sa ometacima nije budalastina, iz licnig iskustva znam da je tacno.
Ma verovatno lopovi mogu da urade svašta, ali ajd kako misli da mi "ukrade" signal, ako je keyles aktivan na pola metra od auta, a ja ne dotičem ključ(ne šaljem signal dok ne pridjem na pola koraka do auta). Tj. auto i ključ komuniciraju samo kad su na pola metra jedno od drugog. Znači da taj što ima nameru da mi "ukrade" signal mora da bude na pola metra od mene ili od auta. Kako misli da ga ne vidim? Jedino ako legne ispod auta i ukrade signal, koji mu svakako više neće trebati čim ja predjem preko njega. :ccc: . Ili da ga lovi sa "pristojne" udaljenosti, ali kolika mu antenčina treba za to?
(sve i da mi otera auto, šta će grdan sa 5 metara auta i V8 benzincem u Srbiji, ali to je već neka druga priča) :kezo: :D
Poslednja izmena od kragujevac u 17 Maj 2018, 22:28, izmenjeno 1 put ukupno.
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Šta vas nervira od novodobne opreme

Post od Vladapetr » 17 Maj 2018, 22:27

Moj keyless ne reaguje na otvaranje/zatvaranje vrata, nego na blizinu ključa. Dakle, ako ključ ostane u kolima ona se neće zaključati. Ključ svakako nosim isključivo u džepu pantalona.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Šta vas nervira od novodobne opreme

Post od ddanijell » 17 Maj 2018, 22:31

maniaxxx je napisao:
17 Maj 2018, 19:46
Da počnem ja: električna ručna ( ne vidim poente nikako )
Koja je razlika da li je elektricna ili manuelno potezanje? Ako nikad ne koristis rucnu kocnicu onda je normalno da ne vidis poente.
Benefit elektricne je sto se sama aktivira po gasenju auta i ne moram da mislim da ce mi auto "pobeci" , a kada krecem sama se spusta , sto kod manuelne nije slucaj.
U principu elektricna ima sve prednosti, jedino minus tj. sta mi fali je dozirano povlacenje za drifting zimi i polukruzna okretanja :)
maniaxxx je napisao:
17 Maj 2018, 19:46
keyless ( da li je stvarno tako teško staviti ključ u bravu? )
Nije tesko ali je ovako puno komfornije, i nema sanse da zaboravis kljuc u autu, posto je isti uvek u dzepu.
Benefit je i zakljucavanje otkljucavanje auta bez ikakvog kontakta sa kljucem koji je u dzepu (ako auto poseduje keyless entry pored starta).
maniaxxx je napisao:
17 Maj 2018, 19:46
park asistencija ( senzori i kamera su nekako prihvatljivi, ali ako sa tim svim ne znaš da parkiraš onda se bolje drži javnog prevoza)
sve sorte autmatskih dugih svetala, lane asiistova, automatskih brisača, automatskog palejnja svetala ( koje ionako ne radi u pola slucajeva), automatskog otvaranja gepeka, automatskog vrtenja volana i praznjenja pepeljara, jebemu mater pa jos disem i imam dve mozdane čelije, znači sve to mogu sam. Ako ne mogu onda ozbiljno nisam za na put.
Imam zadnje senzore i kameru, definitivno mi fale prednji senzori i to ce biti kod sledeceg auta obavezni deo opreme. Umem da vozim i parkiram i bez svega toga ali sa senzorima mogu da se uparkiram tamo gde mi u prvom trenutku izgleda nemoguce i gde ne bih ni probao da nije njih. Kamera spasava pesake (desilo mi se par puta da na kameri vidim pesaka, a krene i da piste senzori ) , a znatno je olaksan izlazak sa parkinga jer kamera ima jako sirok ugao i vidi se dobar deo ulice u koji izlazis, sto ti sa prednjeg sedista nema sanse da vidis ni pola od toga , tako da je kamera prilicno korisna stvar.
Automatska duga svetla nemam pa ne mogu da komentarisem, na zalost ni lane assist ali automatsko paljenje svetala me nikad nije izdalo ni na ovom , a ni prethodnom autu tako da ne znam sta znaci ono "koje ionako ne radi u pola slucajeva" jer za 11 godina nisam doziveo to da ne odradi. Jedina razlika na proslom autu kada vozim djerdapskom magistralom preko dana morao sam da ukljucim manuelno da bi se xenoni zagrejali pre tunela da bih imao dovoljno jako svetlo pre ulaska u tunel.
Sada sa full led farovima vise nemam taj momenat jer odmah po ukljucenju su 100% snage tako da u zadnjih godinu dana svetla nisu pomerena sa auto moda.
kragujevac je napisao:
17 Maj 2018, 21:48
E sad sve te priče da poljak sa koferom stoji na par metara od auta pa produžuje signal do drugog poljaka koji posle svojim transponderom otključa auto su budalaštine neopevane.
Ne radi tako ali nije ni bitno, vidim po tvom dodatnom postu da ne kapiras sustinu. Postoji i dokumentovano u crevca i proizvodjaci automobila znaju za sigurnosni propust ali i dalje se fura sve to.
Resenje je nezavisni alarm koji nije povezan na kljuc tako da i ako dodje do toga, ne mogu da oteraju auto.
Na yt ima sve vise snimaka sa sigurnosnih kamera gde se lepo vidi kako elegantno oteraju auto, bez ikakve sofisticirane opreme ili mehanickog obijanja. Uopste ne mora da bude pored tebe.
Treba samo 1 uredjaj koji je pored tvog auta i koji pojacava 125Khz sa auta dovoljno tako da tvoj kljuc koji je u tom trenutku 50m dalje primi to.
Kada primi on uzvraca na 433MHz nazad prema autu (a tu vec ima domet). Mislim da ima u nekoj temi gde sam prilicno detaljno pojasnio, ali svakako imas na netu dokumentovano bas detaljno kako radi i nije budalastina (na zalost).
ljuba je napisao:
17 Maj 2018, 21:44
Na novom golfu su mi front asiist i adaptivni temponat neopisivo neupotrebljivi i iritantni. Najgore je sto ne smem da ih iskljucim da mi ne bi zatrebali u nezgodnom trenutku. Jedino su idealani je za spavanje i ne gledanje ispred sebe pri svim brzinama :)
Za front assist imas 3 nivoa osetljivosti, ja sam u startu drzao na max osetljivo i imao problema tj. upozorenja svako malo. Trenutno je na srednjem nivou osetljivosti i nema laznih dojava od tad.
Nisam jos imao situaciju da dodje dotle da sam krene da koci, ali upozorenja imao vise puta i to sigurno dovoljno ranije nego bih sam video da je auto na 20-30m od mene iznenada stao/zakocio.

Ralee
Postovi: 3480
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Šta vas nervira od novodobne opreme

Post od Ralee » 17 Maj 2018, 22:58

Kragujevac, ne znam tacno kako to radi, ali u principu kad zakljucas i odes autu deluje kao da je kljuc u blizini. Meni su rekli da me je spasilo sto na mercu nisam imao ono dugme za keyless start, vec sam morao kruskicom da ga palim inace bi ga odvezli. Auto bild je svojevremeno radio istrazivanje za to okljuvacanje i svi su pali sem Minija i Range Rovera jer su radili na drugoj frekvenciji.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6749
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Šta vas nervira od novodobne opreme

Post od ljuba » 18 Maj 2018, 08:47

:plusone: Ja volim da dajem naredbe opremi, a ne da ona odlucuje za mene :) Neke proste stvari moze da odradjuje, ali sve ostalo nikako. Inace i jutros sam se borio sa front assistom, on mi stalno koci, a ja stalno dajem gas :) i pokusavam da ga neutralisem. Bar nije dosadno...
PS: Pricam o opremi, a ne o sustinskim sistemima kao sto su ABS ili kontrola trakcije i sl. Ustvari nedostaje mi bolje podesavanja opcija - da mozes sve skoro da iskljucis ili da promenis sta ti se ne svidja ili te iritira...

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Šta vas nervira od novodobne opreme

Post od starac vujadin » 18 Maj 2018, 09:22

Glavni lajtomotiv sve ove priče je "ne moram da mislim..." Tragično.

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Šta vas nervira od novodobne opreme

Post od aviator » 18 Maj 2018, 09:32

+1
Zato nam i serviraju "autonomna" vozila.

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Šta vas nervira od novodobne opreme

Post od Vladapetr » 18 Maj 2018, 10:09

Sa sličnom dozom gnušanja su ljudi svojevremeno komentarisali uvodjenje servo volana, abs-a, esp-a itd... Najbolje da ne koristimo ništa od novih tehnologija jer nam olakšavaju život, a poenta je izgleda da nam bude teže.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Šta vas nervira od novodobne opreme

Post od starac vujadin » 18 Maj 2018, 10:14

Ne, poenta je da mislimo i da imamo mogućnost izbora. No, ok mi je da se odmah krene s izmišljenom i iskrivljenom tezom... :)

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Šta vas nervira od novodobne opreme

Post od McGruja » 18 Maj 2018, 10:14

Ne znam, meni je svaki deo opreme dobrodosao
Ono sto mi se ne sviđa, ugasim


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Šta vas nervira od novodobne opreme

Post od Vladapetr » 18 Maj 2018, 10:21

@starac vujadin: sa iskrivljenim tezama si počeo ti. Šta znači komentar "glavni motiv je ne moram da mislim. Tragično..."
Ko je ovde napisao da mu je najbitnije da ne mora da misli?
Parking senzor, adaptivni tempomat, keyless sistem, senzor mrtvog ugla, lane assist itd... Služe da vozač ne bi mislio ili da budu ispomoć i olakšanje?

Najbolje da vozimo automobile sa istim sistemima kao pre 20 godina, ali naravno brže i lepše, jer ćemo tako sačuvati mogućnost izbora.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta vas nervira od novodobne opreme

Post od Ivan » 18 Maj 2018, 10:22

Ne nervira me nista od opremw, ali ima gomila opreme cija je upotrebna vrednost meni ravna nuli.



Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Odgovori