Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Post od Aleksandar194 » 26 Feb 2012, 16:24

Mene samo moji (porodica) smaraju malo za žustriju vožnju, tako da izbegavam da se vozim s njima :oops:
Drugi nemaju nikakve zamerke...

A ono što me nervira je već navedeno u prethodnim postovima:
-guranje patosnice kod zadnjih sedišta ispod prednjeg sedišta i nenameštanje iste pri izlasku iz kola, pogotovo sad dok je bilo snega i bljuzge...
-'odmagljivanje' prozora rukom...
- kada mi kaže neko ko u životu nije seo za volan, da baš OVDE stanem (tipa vozimo se kroz Kneza Miloša) kako bi on ili ona izašao/la iz kola...mis'im zašto je frka stati u sred Kneza Miloša, u špicu da bi neko izašao iz kola :srbin: :kuku:
Slika

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Post od FitnessGuy » 26 Feb 2012, 16:28

nixa je napisao: - udaranje vrata o drugi auto/zid pri izlasku
- komentari tipa mogao si da ga obiđeš...
- kada sam primoran naglije da prikočim zbog tuđe greške komentar: pazi šta radiš, a ja već popizdeo zbog nekog drugog...
nuk je napisao: 4. gundjanje zbog zabrane pusenja
dunx81 je napisao:Kad smrdi na znoj.
fq400 je napisao:- kad insistiraju da u kolima jedu nešto što može da isfleka auto
- kad insistiraju da piju nešto što je skroz otvoreno (kafa iz papirnate čaše, nemam ništa protiv konzervi i flaša);
- kad mi pojačavaju muziku (a haos u saobraćaju ili nepoznati grad);
- unošenje prtljaga u kola, iako je gepek prazan i čist;
- insistiranje na nevezivanju pojasa, pa moram da slušam 'gong' sve vreme vožnje;
- lupanje vratima;
- odvezivanje pojasa tako što ga samo otkače i puste da udari u staklo;
- odvezivanje pojasa tako da se uvrti i naravno ili viri iz kola ili udari u staklo pri zatvaranju vrata jer ne može da se namota;
- ostavljanje papirića i đubreta po pregradama i otvorima;
- ostavljanje polupunih flaša po podu kola koje 'trče' dok vozim;
- ulaženje na zadnja desna vrata, pa 'rvanje' pri dolasku do mesta iza vozača (iako sva vrata rade, i nema saobraćaja sa vozačke strane);
Pored svega citiranog, ubedljivo najviše mi smeta zvocanje i sugerisanje tokom vožnje. Tu su tast i šurak ubedljivo na prvom mestu, a prati ih donekle moja verenica. ;D Iver ne pada daleko od klade,a? :D

Idu toliko daleko da se čak šurak i tast međusobno posvađaju dok mene "savetuju", recimo, u koju traku da uđem na graničnom prelazu ili nekoj naplatnoj rampi. :S

- "Idi tamo iza onog belog"
- "Ne, stani iza onog kombija, manja je kolona"
- "Ma, bolje iza onog belog, kombija će možda da zadrže duže"...

A, ja onda stanem u neku sasvim drugu traku, po svom izboru, pa onda krene nova paljba.

I, mrzim što me konstatno "teraju" da po Srbiji vozim prilično preko ograničenja, kao i oni. Jedino na autoputu se drže vožnje ne preko 140. Da dodam da oni i po Nemačkoj tako voze, ali su obojica non stop na putu i znaju napamet sva mesta za kamere pa jako retko stižu kazne.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Post od superboss » 26 Feb 2012, 16:33

Niko nije naveo "kocenje" i odvaljivanje rukohvata, jel zaboga, oni su sigurni samo u svoju voznju :x

Najgore od svega je sto 90% ljudi ne shvata da je najbitnije da vozacu sve bude potaman
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Post od TheWickerMan » 26 Feb 2012, 16:37

Floyd je napisao: Ja iskreno nisam imao takve situacije (menjanje CD-a) ali zato menjanje radio stanica, prebacivanje pesama i sl. obicno kaznjavam iskljucivanjem radija i vidnom promenom raspolozenja ;)
Pametno... :doubleup:
Floyd je napisao:(ladno covek ne sme u kruzni tok dok nije potpuno prazan)
AHHAHAHHAHAHAHHAHAHHAHA :o :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Da li je moguće da postoje takvi vozači?
Aleksandar194 je napisao: -guranje patosnice kod zadnjih sedišta ispod prednjeg sedišta i nenameštanje iste pri izlasku iz kola, pogotovo sad dok je bilo snega i bljuzge...
O daaaaa... to sam zaboravio... pizdim za to :palica:

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Post od FitnessGuy » 26 Feb 2012, 16:44

@Superboss

Meni kuma odvalila rukohvat na Corsi, prošlog leta. Postoji jedan dug pravac na lokalnom putu Žabari - Velika Plana, gde je ograničenje 80, a vozi se i duplo više od toga. :mrgreen: Dalji detalji suvišni, zar ne? :mrgreen: :D

"Kočenje suvozača" mi već ne smeta ni malo. Samo mi bude ponakad smešno kad to vidim jer ja nemam taj "refleks", a godinama se vozim sa "ludacima od moje tazbine". :) Ako ga ni tu nisam razvio, neću nikada. Jednostavno, uvek sam svestan da sam suvozač i da nema ništa od tog refleksa nogama i zbog toga izostane.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
džole
Postovi: 165
Pridružio se: 16 Jan 2012, 15:37
Garaža: Renault Captur Tce90, 2017
Lokacija: Zvezdara, Beograd

Re: Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Post od džole » 26 Feb 2012, 17:13

No.1
Lupanje vratima kao da su na kolibi!!!

Ostalo mi slabo šta smeta....
"Dobro znaj da uvek tu sam ja!" Stella Rossa di Belgrado

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Post od Saša » 26 Feb 2012, 17:28

Ne volim sugerisanje i zvocanje u vožnji, ne volim da suvozač čačka muziku ili bilo kakve "dugmiće" i ne volim da mi prljaju kola bez potrebe. Pušenje u autu sam zabranio čim sam ga kupio. E da: ne volim ni da dajem drugima da mi voze auto. :)

Sent from my Samsung using Tapatalk

Korisnikov avatar
bane valjevo
Postovi: 3224
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:57
Garaža: Hyundai Getz 1.3b
Lokacija: Beograd-Valjevo

Re: Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Post od bane valjevo » 26 Feb 2012, 18:21

Samo zvocanje me nervira i nista vise...


Inace taj refleks kocenja ima moja devojka, a u poslednje vreme i ja...


Sad skoro kad sam se vozio vec spomenutim Sharanom po ravnicama Macve, dok sam sedeo pozadi kocio sam i rukama i nogama, cak pokusavao i telepatski da usporim automobil, ili barem ugasim jedan cilindar u motoru... Ne volim brzu voznju, ne praktikujem je, a posle tog iskustva izasao sam prebledeo, preznojen i mrtav umoran... :)
http://www.felicity.edu.rs" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Post od FitnessGuy » 26 Feb 2012, 18:37

Kad pomenu znojenje i bleda lica... :D

Ko je bio prošle godine na more u Grčkoj, verovatno pamti(ne znam da li još uvek stoje) one visoke čunjeve, raspoređene po središnjoj beloj, tamo iza Bujanovca, već blizu granice. Verovatno su bili raspoređeni u dužini od 10ak km. Ne znam, nisam tačno siguran, bila je noćna vožnja.

E, tastu se toliko žurilo da zauzme što bolju poziciju u koloni na samoj granici, da je usput preticao vozila tako što je birao pravi trenutak da izađe između dva visoka čunja, i prebaci se u suprotnu traku, a onda i da se provuče između njih kako bi se vratio u svoju traku. :glavomuzid:
Bogme, počelo je da mi biva nelagodno u autu ali nisam prigovarao. Čovek je, inače, izvanredan vozač ali zaista preteruje i svi mu to pričamo.

Imam osećaj da ću ga još mnogo puta pominjati na forumu, tj. njegove raznorazne dogodovštine u autu. :D Šta ćeš kad je čovek 10ak sati dnevno u autu.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Post od Ogi » 26 Feb 2012, 19:24

Da li se tako ponasa u voznji i u Nemackoj? Verovatno ne.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Post od Floyd » 26 Feb 2012, 19:34

Sigurno ne ;)

U Nemackoj sve mozes da radis i sve je manje-vise ok (uz placanje kazni) ali nasilnicka voznja je veoma zajebana stvar.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Post od Bax » 26 Feb 2012, 19:52

- mene nervira kad mi tresu sneg, tako sto lupaju cipelama o prag auta
-kad mi otvore pozadi prozore, pa ne zatvore do kraja, a to provalim kad puskiram
-kad spustaju torbe i ostale gluposti na krov ili haubu...
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Aleksandar194
Postovi: 555
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: Koji bus prvi naiđe...

Re: Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Post od Aleksandar194 » 26 Feb 2012, 19:56

Meni je normalno da oni koji sede pozadi tresnu cipele o prag, bar oni (mi) koji imaju preko 190cm. Nema sanse da udjem dupetom u kola pa onda udarim nogu o nogu i onda provucem obe noge unutra... Tako isto i za vozaca. A kad je neko suvozac, onda je vec izvodljivo,
Slika

Korisnikov avatar
FitnessGuy
Postovi: 278
Pridružio se: 15 Jan 2012, 13:56
Lokacija: Smederevo;

Re: Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Post od FitnessGuy » 26 Feb 2012, 19:58

Floyd je napisao: U Nemackoj sve mozes da radis i sve je manje-vise ok (uz placanje kazni) ali nasilnicka voznja je veoma zajebana stvar.
Tako je. Već sam pisao da i tamo brzo i agresivno vozi jer zna blicere napamet, ali ne vozi nasilnički. Stigne po neka novčana kazna i to je sve. Naravno, i tamo se skidaju poeni. Ne vozi nasilnički ni po Srbiji, ovo je bio baš, baš izuzetak, a sve je počelo tako što je jedan auto vozio izuzetno sporo i nije hteo da kilavi za njim. Onda mu se "usladilo", pa je tako obišao još nekoliko, sve prolazeći između čunjeva.
You think "roid rage" is bad? Try taking away a habitual coffee drinker's morning java, then see what happens!

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Šta vas izluđuje i nervira kod suvozača i saputnika?

Post od Rakhil » 26 Feb 2012, 20:19

Bax je napisao:-kad mi otvore pozadi prozore, pa ne zatvore do kraja, a to provalim kad puskiram
:rofl: :rofl: :rofl:

Brate, pa odrobijao bi brata rodjenog da mi tako nesto napravi :D

Posto obicno vozim ljude koji me dobro poznaju i znaju kakav sam Stevo Zigon kad je auto u pitanju, svi samo sto se ne izuvaju pri ulasku u auto. Imam dva ortaka sa kojima se vidjam redovno, ali im je dozivotno zabranjen ulazak u moj auto, zbog prethodnih sranja. Pre bi im platio taksi nego sto bi ih povezao negde, toliko su zakenjali.
Ovo za komentarisanje voznje ili pljuvanje po autu: nas narod je cuven po tome da ti prvi put u zivotu udje u kucu i sa vrata kaze nesto tipa "sto ti glupo ovde stoji prozor, ja bih to stavio na onaj zid tamo", a da ih niko nista pitao nije. Kad mi neko kenja kako vozim, obicno odmah stanem i gledam ih sa ludilom u ocima dok se ozbiljno ne istripuju, pa onda nastavim voznju. Pali svaki put...

Odgovori