RTS - Konačna opomena pred utuženje

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od NexT » 26 Jan 2012, 17:57

Filipovicu, znaci neko ce na kraju morati da plati kompletan dug, a neko ce platiti 6k i cao djaci?

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od superboss » 26 Jan 2012, 21:12

Pa to ti je kod nas glavna fora.
Digresija:
Nekoliko puta je recimo mojima kuci stizao racun za tel 10-15000, sto nema veze svezom.
Ispostavilo se na kraju da je to klasicna fora- ako prodje prodje. Znam neke koji su placali tako abnormalne cifre bez pitanja.

Sent from my mimmi using Tapatalk
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od Texonja » 27 Jan 2012, 00:09

Uvek sam bio na strani onih "ajde evo im pare, da ne mislim..." i uvek su bolje prolazili oni koji su vrdali i izbegavali, jer im je na kraju bilo oprosteno ili su placali nesto simbolicno (valjda zarad socijalnog mira). Nekoliko puta sam se tako zaje&o oko legalizacija, navodnjavanja, raznih izmisljenih poreza, vazdusarina (da, da, u ZR-u se 90-tih placala VAZDUSARINA).
Ovog puta idem glavom kroz zid ako treba, ali platiti sigurno necu i oglusavacu se na svaku opomenu ili pretnju. :hand:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od superboss » 27 Jan 2012, 16:37

Ma ne radi se uopste o neplacanju, nego o nametanju necega narodu....

Zasto je uslov TV da bi se placala preplata? Danas moze da se program gleda i preko kompa ili telefona?

Nego, moze se Tijanicu da zajebava nekoliko miliona ljudi. I to je ono, sto mene najvise nervira u ovoj situaciji.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14192
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od pedja » 27 Jan 2012, 18:57

Ljudi cesto mesaju pojam javnog dobr ai televizije kao televizije, tj nacina na koji se ista gleda.

Ne placamo mi pretplatu zato sto gledamo RTS, vec ga finansiramo jer je to Javni Servis svih nas, bar je tako Vlada rekla.
Dakle, mozete vi da ne gledate RTS, mozete da placate kablovsku ili IPTV, jednostavno je Zakonom propisano da pretplata ima da se placa, i pod pretpostavkom da svako ko ima el.brojilo (ili automobil) ima jedan TV. Da li ima vise prijemnika, ili ne, nije ni bitno. Tj.bitno je ako nemate TV, a imate brojilo - onda morate da se javite i dokazete da ga nemate (izjavom).

Iako je Ustavom propisano da se Ugovor moze zakljuciti samo uz pristanak svih ugovornih strana, ovde je Vlada rekla da ce RTS napraviti listu korisnika na osnovu spikova EPSa, a RTS je poslao na kucne adrese obavestenja da ste sa njima sklopili Ugovor o placanju pretplate...
DAkle, ako se u Skupstini izglasa, moze i da ne bude bas po UStavu. Ili ne? UStavni sud je tumacio i tumacio i dalje je pitanje sta je bilo na kraju.

RTS pokusava da uzme neke pare, tuzeci raju nasumicno, pa cemo videti...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od Bax » 27 Jan 2012, 19:38

Ja placam pretplatu, i nemam kablovsku, a sa sobnom antenom, RTS ne mogu da uhvatim.
Hvatam samo StudioB i B92, kome ja da se zalim da mi bar pojacaju signal?
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od nuk » 27 Jan 2012, 20:59

kapiram da je dovoljno sto si se izjadao nama :mrgreen:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30014
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od trojanac » 27 Jan 2012, 23:54

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45823
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od Geza » 08 Feb 2012, 22:04

"Plaćajte TV pretplatu, tužiće vas"
Izvor: Beta

Novi Sad -- Pokrajinski ombudsman upozorio je sugrađane da ne prihvataju savete u kojima se navodi da nema osnova za plaćanje radio-televizijske pretplate.

Kako je navedeno u saopštenju, u javnosti se pojavljuju i saveti građanima da ne primaju sudske pošiljke, što ih može dovesti u zabludu i izazvati veće posledice.

"Na taj način, građani se dovode u zabludu, usled čega može doći do propuštanja korišćenja prava na efikasno pravno sredstvo i do drugih negativnih posledica koje iz toga proizlaze", piše u saopštenju.

Dodaje se da su obaveza plaćanja RTV pretplate, kao i visina, način plaćanja i oslobađanje od obaveze plaćanja utvrđeni Zakonom o radio-difuziji.

Nasuprot navodima prisutnim u javnosti, Ustavni sud nije proglasio neustavnim odredbe Zakona o radio-difuziji koje se odnose na RTV, a građani su obavezni da pretplatu izmiruju na vreme, jer ih u suprotnom Radio-televizija Srbije može tužiti, piše u saopštenju.

Dodaje se i da ako građanin koji duguje sredstva za RTV pretplatu propusti sve rokove da reguliše svoju obavezu po prispeloj tužbi, rešenje postaje pravnosnažno i može se pristupiti prinudnom izvršenju.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od NexT » 13 Feb 2012, 11:35

Slika

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od perfiko » 13 Feb 2012, 11:57

pedja je napisao: Iako je Ustavom propisano da se Ugovor moze zakljuciti samo uz pristanak svih ugovornih strana, ovde je Vlada rekla da ce RTS napraviti listu korisnika na osnovu spikova EPSa, a RTS je poslao na kucne adrese obavestenja da ste sa njima sklopili Ugovor o placanju pretplate...
Gde stoji to da je Vlada tako rekla (mislim to treba da se napiše), propustio sam taj deo? Da ne kažem da, iskreno, ne znam nikoga kome je RTS poslao obaveštenje o sklopljenom Ugovoru.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9218
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od dragan » 13 Feb 2012, 12:29

ja sam nasao u sanducetu opomenu pred utuzenje sa neke 4 uplatnice...
ako se ne varam, negde se naprasno zagubila 8-)

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11082
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od Bax » 13 Feb 2012, 12:44

Nije bitno da ti vidis/primis opomenu, da bi te tuzili, cisti da znas tehnikalije....
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Филиповић
Postovi: 543
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:21
Garaža: Фијат Пунто Емоушн АБС
Lokacija: Ja, Srb

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od Филиповић » 13 Feb 2012, 14:00

То је као када мало дете стави руке на очи и мисли да га нико не види јер оно не види никога... :trljamoci:

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: RTS - Konačna opomena pred utuženje

Post od perfiko » 13 Feb 2012, 14:23

Znači po principu: Tarzan voli Džejn... a šta Džejn voli Tarzana boleee...
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Odgovori