Smart i fitnes satovi

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Smart i fitnes satovi

Post od Spa-Francorchamps » 10 Dec 2018, 19:56

Imam 46mm, ima mnogo "veću" bateriju od 42mm. Meni baterija traje minimum 4 dana, ja ga obično dopunim kad padne na 20%, da ga ne ostavljam čitave noći na punjaču. (do 100% za manje od 2h) Bt je uvek uključen, GPS na satu skoro uvek uključen, iako nema potrebe, AOD uključujem samo kad sam u gradskom prevozu ili kad su mi ruke zauzete, tj, onda kad ne mogu da pomeram ruku da uključim prikaz.

Retko kad koristim sat za razgovor, tako da ne znam koliko troši baterije u tom slučaju. Gps sam koristio, ne čini mi se da radikalno troši bateriju. U svakom slučaju skoro svi testovi i prikazi se slažu da je baterija odlična na ovom satu (46mm)

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Smart i fitnes satovi

Post od Heinz » 10 Dec 2018, 20:14

Nalazim po netu da je speakerphone vrlo upotrebljiv, kakvi su tvoji utisci? Koristio bih ga kao handsfree u kolima recimo.

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Smart i fitnes satovi

Post od Spa-Francorchamps » 10 Dec 2018, 20:56

Sagovornik kaže da me odlično čuje i ja poprilično dobro čujem sagovornika, može lepo da se razgovara.

Inače, GW ima bezel koji se rotira i služi za navigaciju po meniju i slično. Odlično rešenje.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Smart i fitnes satovi

Post od grujicd » 10 Dec 2018, 21:40

Za to kao spikerfon u kolima sam odmah pomislio šta bude kad kreneš da vrtiš volan, kako te sagovornik tad čuje.

Evo video sa zanimljivim aplikacijama za GW. Pogledao sam samo ovo na početku, Camera remote, prenosi ono što kamera trenutno vidi, i možeš daljinski da okineš sliku. Ima u descriptionu kad počinje koja app.


Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Smart i fitnes satovi

Post od Spa-Francorchamps » 10 Dec 2018, 23:14

Probaću sledeći put da duže razgovaram dok vozim, pa vam prenosim utiske.

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Smart i fitnes satovi

Post od klisko » 10 Dec 2018, 23:28

Evo još ovo za Honor 4: ćera je bila na plivanju, svašta može da se vidi (pa i da sada pliva daleko manje nego dok je bila mlađa, ali to je ok)
Rekao bih da je jedina mana što ne prepoznaje pauze. Puls ne meri u vodi, to ne mogu ni 10 puta skuplji uređaji tako da to ne uzimam kao manu. Ne znam koliko je tačan, ćera kaže da je njena drugarica brojala i da misli da je za udaljenost tačan ili je promašio za jednu dužinu. Videćemo nakon malo više korišćenja (nju ne interesuje da nastavi da koristi, ali nju plivanje više ne interesuje...)
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Smart i fitnes satovi

Post od grujicd » 11 Dec 2018, 00:50

Na prvu loptu se vidi da je 4. krug duplo duži od 3. i 5. Vrlo moguće da tu nije registrovao okret. Ali ostalo nije loše, prepoznaje stilove, daje vreme po dužini...

Inače može i Garmin da pogreši, imaš po forumima preporuke da se treba jače odgurnuti, da treba da se produži klizanje u startu, itd. A tek je open water plivanje problematično, vidim da čak neki nose satove ispod kape za plivanje jer im je previše neprecizan kad je na ruci. Tad naravno nema ovih drugih metrika, broj zaveslaja itd. ali bar bolje hvata gps.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Smart i fitnes satovi

Post od Heinz » 11 Dec 2018, 07:54

Puls se meri putem svetlosti, i verovatno zato ne može u vodi. Još mora narukvica da bude iznad zgloba.
Stavio sam pre neki dan Huawei Watch GT na ruku i to izgleda potpuno komično u tom slučaju.
Ima li negde GW da se proba? :)

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Smart i fitnes satovi

Post od grujicd » 11 Dec 2018, 09:18

Mislim da sam ga video u Samsungovoj radnji u Novom Merkatoru.

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Smart i fitnes satovi

Post od Spa-Francorchamps » 11 Dec 2018, 09:52

Ima izložen GW u Ušću, ne znam da li može da se skida sa postolja i stavlja na ruku...

Testirao sam daljinsku konekciju. Ostavio sam telefon kod kuće, zakačen na wifi i otišao u kafić sa satom na ruci :)
Nije uspeo da se konektuje, sve vreme je javljao da je "standalone". Onda sam došao kući, isključio wifi i BT na telefonu, uključio wifi na satu i tada se su se uspešno konektovali preko Interneta. Uspeo sam da dobijem SMS i da odgovrim SMS-om sa sata.

Ne znam zašto se nisu konketovali prvi put, možda zato što je BT ostao uključen na telefonu, pa nije ni pokušao remote ili je nešto drugo problem...

Kad je brojač koraka u pitanju, radi dobro. Neki korisnici su se žalili da imaju probleme i da im ovo ne radi, Samsung je savetovao da se isključi automatsko prepoznavanje dve aktivnosti "elliptical trainer" i "rowing machine". Par puta sam proverao kako broji korake i uvek je bilo dobro.

Postoji još jedan problem sa ovim brojačem. Samsung je odlučio da sve što je manje od 15 koraka ne računa (navodno je poslednjim update-om smanjeno na 10 koraka). Tek kad aktivnoost pređe ovaj broj koraka, smatra se da zaista šetate. Možda je i dobro rešenje, zavisi kako se posmatra. Svakako, odlazak do WC-a vam neće ući u aktivnost, osim ako je WC daleko. :)

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Smart i fitnes satovi

Post od nidza » 11 Dec 2018, 10:40

Kada ti bude zgodno, pretestiraj trajanje baterije u svojoj normalnoj upotrebi, ali da sat ne gasi ekran.

Za korake je tipično da ljudi vole da im stoji što veća cifra, bez obzira što sa fotelje na kauč i sa kauča u krevet, nije šetnja. Amazfit je od nekog FW slično učinio, pre par meseci, pa su se ljudi bunili. Celu temu na XDA su napravili gde pizde. Sad sam ga probao, broji tek od 20 koraka, što je skroz ok.

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Smart i fitnes satovi

Post od Spa-Francorchamps » 11 Dec 2018, 11:39

Da ne bude nesporazuma, AOD i nije baš AOD. :)

Tačnije, AOD ne znači da će ekran biti sve vreme uključen sa izabranim watchface-em. Kad je AOD uključen umesto da se isključi ekran, na ekranu se prikazuje AOD verzija watchface-a. Šta će biti prikazano zavisi od onog ko pravi watchface. Osim što je ekran sa mnogo manje osvetljenja, nisu prikazane ni sve inforamcije (kod fabričkih watchface-ova je zatamljen ekran, nema specijalnih efekata (senka koja se pomera kako pomerate ruku) i prikazane su sve informacije).

Sat ima i NFC koji bi trabalo da radi sa Samsung Pay aplikaijom, ali mislim da to ne radi u Srbiji?

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21042
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Smart i fitnes satovi

Post od nidza » 11 Dec 2018, 12:00

Neće to zaživeti dokle god svaki proizvođač fura svoju priču. Na kinezima je AliPay.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Smart i fitnes satovi

Post od grujicd » 11 Dec 2018, 17:52

Kako funkcionišu tač i bezel na GW, da li su stalno otključani, ili mora da se stisne prvo neko dugme? Ako su otključani, da li se nekad desi nešto što ne treba?
Inače vidim da ljudi koji se ozbiljnije bave sportom ne vare ekrane na dodir već preferiraju dugmiće.

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Smart i fitnes satovi

Post od Spa-Francorchamps » 11 Dec 2018, 19:59

Bezel je uvek aktivan, može da se onemogći da se sat "probudi" okretanjem bezela, što je default opcija. Dešava se ponekad kad oblačim jaknu ili džemper da pomerim bezel, ali teško da ovo može neki problem da napravi.

Tač je bio u funkciji samo kad je sat aktivan, kad je isključen display i kad je uključen AOD, nije imao funkciju. Sa poslednjim update-om su ubacili da se sat aktivira duplim klikom na display iz AOD-a.

Inače, sat ima i SOS funkciju, koja može i da se disable-uje. Kad se brzo tri puta pritisne Home taster, šalje se SMS izabranom broju i odmah se poziva taj broj, a uputstvo kaže i da se na izabrani broj narednih sat vremena šalje trenutna lokacija sata(nisam testirao).

Odgovori