Ulja i druga roba iz supermegahipermarketa?

Razne teme, pitanja, iskustva
Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Ulja i druga roba iz supermegahipermarketa?

Post od nikaragva » 02 Mar 2012, 12:42

Sta mislite o tim uljima? Po pitanju originalnosti. Cesto su dosta jeftinija nego u specijalizovanim prodavnicama za ulja ili cak i od uvoznika.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30168
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od trojanac » 02 Mar 2012, 12:49

Pošto radim za jedan veliki trgovački lanac u Srbiji, znam otprilike kako to ide. Cene znaju biti niske jer se povlači veća količina robe, pa uvoznici ili distributeri daju nižu cenu, često i nevoljno, da bi sarađivali sa velikim trgovinskim lancima. Pogotovo kad je neka akcija u pitanju, onda cena može biti vrlo povoljna. Sa druge strane, čujem da pojedini distributeri za velike markete pakuju posebna pakovanja, koja se inače ne mogu naći u ostalim prodavnicama. Konkretno znam za Mobil koji sam uzimao za Zastavu, da je drugačije, veće pakovanje, koje inače nisam viđao nigde osim u jednom hiper marketu. Navodno je to pakovanje za servisere, a pitanje je kakvog je kvaliteta.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od mr.Big » 02 Mar 2012, 12:55

Mislim da su u nekim internacionalnim lancima zasigurmo origigi -npr Metro...

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od nikaragva » 02 Mar 2012, 12:56

Nisam hteo da pominjem imena, ali kad ste vec pomenuli :)
Konkretno sam mislio na tempo i motul.

Korisnikov avatar
mr.Big
Postovi: 2355
Pridružio se: 13 Jan 2012, 21:02
Lokacija: Bgd

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od mr.Big » 02 Mar 2012, 13:00

Pa sad su i oni stranci, pa valjda ne lazu ko nasi :D

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od pedja » 02 Mar 2012, 13:35

Ne volim robu iz hipermarketa.
Ovo potrosno, prehrambeno i sl. je OK.

Izbegavam kupovinu tehnike na takvim mestima.
Par tehnickih uredjaja sam uzeo i svi su pocrkali. Doduse, u garanciji, ali me je mrzelo da reklamiram za te pare, na sta verovatno i svesno idu. Sa druge strane, od distributera opreme sam cuo svakakve price. Otprilike, skart roba, tj delimicno ispravna, sa nedostacima koje prosecan korisnik nece ni primetiti (recimo ne radi # na tastaturi faxa MF stampaca, ili radi ponekad, ako se ubode kako treba). Ne kazem da je sve skart, ali mislim da deo robe nije "normalnog" kvaliteta i da to i dobavljac i trgovac znaju.

Ako cemo iskreno, pitanje je i sta je u "obicnim/regularnim" prodavicama tehnike, ali sve su to teorije zavere.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od nikaragva » 02 Mar 2012, 14:37

Hm, naprotiv ja imam dobra iskustva sa tehnikom iz marketa. Sta vise drug mi radi u jednom marketu u komercijali, i nema tu nikakvih teorija. Onako je kao sto je trojanac rekao. Ako nece PIN da da robu po toj ceni, dace TELIX. I to je to. A oni kupuju mnogo i placaju kad hoce, otprilike tako ide. Ko god nije dovoljno jak novcano, veliki market ga zakuca samo tako, posto su im rokovi placanja prilicno dugacki, a povuku ti robe puno, prakticno sve sto imas, ako si "mali" i ti onda cekaj za naplatu :)

Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1035
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od noob » 02 Mar 2012, 16:08

Nisam koristio. Verovatno nema razlike. I na pumpama se prodaju sendvici, slatkisi, alkoholna pica...
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od nuk » 02 Mar 2012, 20:15

pedja je napisao:Ne volim robu iz hipermarketa.
Ovo potrosno, prehrambeno i sl. je OK.

Izbegavam kupovinu tehnike na takvim mestima.
Par tehnickih uredjaja sam uzeo i svi su pocrkali. Doduse, u garanciji, ali me je mrzelo da reklamiram za te pare, na sta verovatno i svesno idu. Sa druge strane, od distributera opreme sam cuo svakakve price. Otprilike, skart roba, tj delimicno ispravna, sa nedostacima koje prosecan korisnik nece ni primetiti (recimo ne radi # na tastaturi faxa MF stampaca, ili radi ponekad, ako se ubode kako treba). Ne kazem da je sve skart, ali mislim da deo robe nije "normalnog" kvaliteta i da to i dobavljac i trgovac znaju.

Ako cemo iskreno, pitanje je i sta je u "obicnim/regularnim" prodavicama tehnike, ali sve su to teorije zavere.
Apsolutno netacno, bar kad su tehnicki uredjaji u pitanju, roba je ista kao i u svakoj drugoj radnji.
Veliki marketi ce pre ispostovati tvoja prava kao potrosaca u slucaju reklamacije nego neke manje radnje koje lageruju robu ko zna kako i ko zna koliko dugo.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14256
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od pedja » 03 Mar 2012, 00:23

Cesto ljudi primenjuju "apsolutno netacno" na ovom forumu.
Nemam nista protiv, ali je ipak malo preterano.

Zasto? Pa recimo da sam u jednom trenutku imao vrlo zanimljivu informaciju o kvalitetu cele ture jednog proizvoda u jednom od tih mega/hiper marketa. Informacija je potekla od ozbiljnog coveka u prodaji ozbiljne firme. Uglavnom, odnosila se na sitnu gresku na uredjajima, koju ce retko ko otkriti, a i bolje je da im vrate i 50% uredjaja, nego da celokupnu posiljku vracaju tamo negde u Aziju. Samim tim imaju plus kod proizvodjaca, megamarket ima nisku cenu, vecina kupaca srecna jer za malo novca dobijaju relativno mnogo toga, uz nebitno ogranicenje koje verovatno nece ni reklamirati, sve i da ga otkriju...

OK, mozda je jednostavna kolicina prodatih proizvoda u megamarketima prevelika da ne bi bilo reklamacija. Sto veca prodaja, vise reklamacija, logicno, ali ja nesto nisam imao srece, a ni ljudi oko mene. Doduse, to su bili stvarno jeftini prozivodi, raznih proizvodjaca... :mrgreen:

Ujedno, ne kupujem ni proizvode privatnih robnih marki. Osim niske cene, nemaju bas neke kvalitete. Recimo "ARO" ubrusi su najgori koje sam imao prilike da vidim. "Dobro" krem je zalosno los itd itd. Jedino sto sam jednom jeo dobro krastavicice (mislim Premia).

Tema su ulja. Svako ulje ima deklaraciju od uvoznika. Po nekoj logici bi trebalo odgovarati istom takvom ulju na bilo kom drugom mestu. Naravno da megamarketima malo ko moze parirati po kolicini nabavljene robe, plus se nekako morate probiti do kupaca -> placanjem pozicije na rafu, ili akcijskom cenom koja ce dovesti kupca bas u megamarket, koji ce onda imati i interes da vas "gura" u kataloge, istice bas vas proizvod i sl...

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od NexT » 03 Mar 2012, 00:28

ne kazem da nije ok, al je ne volem to...

Ako kupujem deo za auto - kupicu od uvoznika ili u prodavnici delova.
Ako kupujem tehniku, kupicu u vecoj prodavnici koja ima svoj servis ili je direktni uvoznik.

Ne volim to generalizovanje... Ja na megamarket gledam kao veliki dragstor. Kupis klopu, pice, kucnu hemiju. Za ostalo postoje specijalizovane radnje.

A, secam se da su jedne zime Tigrove gume u Tempu bile skuplje nego u servisu sa sve montazom.

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8336
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od Rakhil » 03 Mar 2012, 00:53

Cuj jedne zime - svake zime :D
Ja sam na cenu Wintere iz Tempa u novembru dodao 400 dinara i uzeo UG8. Racunaju da raja kapira kako je hipermarket sigurno jeftiniji pa i ne gleda na druga mesta...
I ostalo potpisujem, u hipermarketima samo roba siroke potrosnje, tehnika i delovi u renomiranim radnjama specijalizovanim za to.

Korisnikov avatar
Nemanja
Postovi: 265
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:05
Garaža: Audi
Lokacija: Srbija

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od Nemanja » 03 Mar 2012, 01:51

I ja imam nekako pogled da ti hipermarketi imaju "losiju" tehnicku robu i nekako me odvracaju od kupovine tih elektronski uredjaja. Pre bih kupio uredjaj uTehnomaniji, Gigatronu... iako je verovatno to sve slicno. Evo primera meni je stric, za rodjendan, kupio Sony monitor TFT 17" u Metrou pre 6 godina, evo ga sljaka i dan danas bez posledica, a koristim ga svaki dan kao manijak. Mislim, mozda je ovo slucajnost, al ne mora da znaci da je sve skart u tim hiper marketima.

Sto se tice ulja u Metrou ima po smesnim cenama Valvoline i Mobile1. Pretpostavljam da je kvalitet isti ako na dekleraciji pise made in Germany ili koja vec zemlja treba da pise. Al ono jeftino ulje Car Jack, ne bih sipao pa sve da sutra treba da prodam auto neprijatelju, mozda gresim.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30168
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od trojanac » 03 Mar 2012, 07:04

Nemanja je napisao:I ja imam nekako pogled da ti hipermarketi imaju "losiju" tehnicku robu i nekako me odvracaju od kupovine tih elektronski uredjaja. Pre bih kupio uredjaj uTehnomaniji, Gigatronu... iako je verovatno to sve slicno.
Još kad bi znao da Tehnomanija kupuje dosta robe od Metroa. :mrgreen:
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: Ulja iz supermegahipermarketa?

Post od nuk » 03 Mar 2012, 09:17

Ja radim sa belom tehnikom i radio sam za ili saradjivao sa skoro svim vecim uvoznicima i distributerima tehnicke robe i garantujem ti da je roba koja ide za megamarkete ista kao i ona koja se prodaje po njihovim radnjama.
Imaj na umu da svi uvoznici teze da plasiraju svoje proizvode kroz prodajnu mrezu tih megamarketa bas zbog prometa koji ostvaruju, ta pozicija se ne stice lako i najmanje sto im treba je da uvaljuju neki skart sa kojima zbog cestih reklamacija ta pozicija moze da se izgubi. Jednom lancu megamarketa najmanje treba da gube reputaciju zbog necije lose robe.
Drug stvar je da megamarketi uvazavaju reklamacije i ljudima cesto menjaju uredjaje cak i bez osnova, ta roba se vraca uvoznicima bez pogovora i tu se stvaraju veliki nepotrebni troskovi ponovnog transporta i naknadnog servisiranja, ta roba ne moze da se plasira ponovo kao "novo" vec ide kao osteceno ili servisirano sa popustima, tu zarade nema.

Odgovori