Banke - odabir, utisci...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Texonja » 05 Maj 2012, 01:07

@Trojanac, banke ili trgovine, svede se na isto - deri koliko mozes, kad vec mozes!
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od dunx81 » 14 Sep 2012, 09:36

Juce sam se fino iznervirao...
Korisnik sam dozvoljenog prekoracenja iliti minusa u Intesi i ugovor mi je takav da se uvek dvanaestog a svaka 3 meseca vrsi ponovno obracunavanje/korigovanje u zavisnosti od proseka licnih primanja za ta 3 meseca. Znaci sve plate za taj period/3 i toliki mi daju minus.
E sad posto sam nesto planirao i kalkulisao,imao sam nekih datumskih nejasnoca i pismeno sam zatrazio pojasnjenje. U roku od par sati me je nazvala ljubazna tetica i potvrdila da ce se obracun minusa vrsiti 12.septembra tj prekjuce.
Posto nam je u firmi malo zapelo s platama (a ja debeeelom u minusu) navijao sam iz sve snage da do tog 12. isplatimo bar jos jednu platu sto bi za taj period od 3 meseca bile ukupno dve i to bi mi znacajno smanjilo sumu koju bi iz drugih izvora morao uplatiti na tekuci kako bi izasao iz nedozvoljenog prekoracenja u kom bi se zatekao.
Na moju srecu 07.09. nam je prosla plata i obradovala me iz vise razloga (ponajvise jer sam u takvu finansijsku konstrukciju ukombinovao ugradnju plina u Astru)
Kad ne lezi vraze stize meni juce poruka iz koje zakljucujem da su mi minus obracunali na osnovu samo jedne plate a ovu drugu nisu uzeli u obrzir iako je legla 5 dana "pre roka". Nazovem ih iz kola istog momenta da vidim o cemu se radi. Objasnim lepo da sam od njih dobio informaciju da se obracun vrsi 12. plata je "legla" 7. i upitam zasto nije usla u obracun.Kaze tetka jeste,obracunava se 12.ali plate posle 1. se "ne vaze"...ne gledaju se prilikom obracuna. :kuku:
Pa reko zasto onda uopste pominjete taj 12. kao datum obracuna,zasto mi niko nigde nije pomenuo taj 01. iako sam lepo sam zatrazio pojasnenje? Kao pa tako stoji u sistemu,ne mogu oni tu nista...

Kako sam se iznervirao....sve mi poremetise a ja umalo nisam zvao Vladu da zakazem. Psovao sam celim putem i njih i firmu i gazdu i sebe i minus i benzin i sve.............................:gaah:

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od jaksa » 14 Sep 2012, 09:53

Rešenje je: ukinuti minus.
Ja sam do sada od 4 računa/kartice koje koristimo u porodici uspeo to da uradim samo na jednom :(

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14180
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od pedja » 14 Sep 2012, 10:12

Ja sam imao minus samo prve godine, od kada su uveli to sa obnavljanjem i slicnim.
Sledece godine sam izasao na plus, i nikada vise ga nisam obnovio.
Pre par meseci sam (skoro) otplatio i dugovanje po kreditnoj kartici, a ostale kreditne sam pogasio odavno.

Znam da nekome minus treba i da zavisi od njega i protiv toga nemam nista.
Imam protiv onoga kada ga koriste ljudi kojima ne treba, vec su jednostavno navikli da to trose, kao da su njihove pare. Ili da na kreditnoj idu do limita, kupujuci gluposti, samo zato sto im se moze da spucaju novac koji i nije njihov. Nisu banke blesave, ljudska psiha je cudo.

Korisnikov avatar
tvrdjava
Postovi: 121
Pridružio se: 02 Avg 2012, 09:06
Garaža: Suzuki SX4 GLX 2WD

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od tvrdjava » 14 Sep 2012, 10:24

Promenio sam tri banke do sada, sve je tu manje vise isto... Sada sam u UniCredit, privukle su me njihove platne kartice sa kojima se moze u celoj grupi (sve zemlje "istocnog bloka" + Italija, Austrija i Nemacka) podizati novac na bankomatima bez provizije, takodje imaju paket racun sa putnim osiguranjem pa i jedno i drugo bude korisno kada se putuje :)

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od dunx81 » 14 Sep 2012, 10:32

Ma nisam ni ja koristio minus dok mi nije bas zatrebao. Stajao mi je tako skoro god dana kao neka rezerva al kad su plate zastale, naceo sam ga i od tada sam bukvalno stalno ispod 0. Kad prodje plata,dodjem na kratko u + pa aj opet dole...

Korisnikov avatar
aleksa
Postovi: 3484
Pridružio se: 23 Apr 2012, 13:33

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od aleksa » 23 Sep 2012, 19:10

Sutra treba da otvorim obican dinarski racun u Intesi,jel se ta "usluga" nesto naplacuje?

Jel mi treba samo LK i to je to?

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od superboss » 23 Sep 2012, 20:19

Nisam siguran za intesu, meni su u Hypo naplatili 200 i kusur dinara.
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14180
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od pedja » 23 Sep 2012, 20:23

Cuh da neka banka poklanja 4000, kada legne prva plata...

Tptlk

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od NexT » 23 Sep 2012, 20:25

aleksa je napisao:Sutra treba da otvorim obican dinarski racun u Intesi,jel se ta "usluga" nesto naplacuje?

Jel mi treba samo LK i to je to?
ako se dobro secam, 100 rsd, mozda je poskupelo od tad

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2866
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Martin » 23 Sep 2012, 20:27

pedja je napisao:Cuh da neka banka poklanja 4000, kada legne prva plata...

Tptlk
Mislim da je Raifajzen u pitanju.... :think:

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od snork » 23 Sep 2012, 21:04

aleksa je napisao:Sutra treba da otvorim obican dinarski racun u Intesi,jel se ta "usluga" nesto naplacuje?

Jel mi treba samo LK i to je to?
Imaš Maestro Prepaid koji je potpuno besplatan (0 dinara održavanje) i ima sve isto što i običan Maestro (e-banking, kartica može da se koristi u zemlji i inostranstvu, itd), ali je jedino ograničenje da gotovina ne može da se podiže na šalteru, već samo na bankomatu. Standardni Maestro je 100 ili 200 din mesečno (ne sećam se tačno).

Što se tiče deviznih računa/kartica, Viza Internet i Viza Electron su takođe potpuno besplatne (bolje uzeti Viza Electron, jer s njom može regularno da se plaća i u prodavnicama). Nema depozita, uplaćuješ po potrebi i trošiš.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14180
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od pedja » 23 Sep 2012, 21:13

Intesa izbacuje Maestro sa paketa tekuceg racuna.
Umesto ide Visa Inspire. Pitao sam pre neki dan.

Kada dodje vreme za zamenu Maestra, ili ranije ako podnesem zahtev, dobijam Visa karticu. Osnovni tekuci je 125RSD/mesecno.
MIslim da za tekuci traze i potvrdu o zaposlenju/redovnim zaradama, ili tako nesto.

HIT racun je 300RSD mesecno, i tu dolazi i AMEX bez nadoknade, i neke druge zaje*ancije.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29980
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od trojanac » 23 Okt 2012, 15:48

Iako sam imao dobro mišljenje o Intesi, mada nisam bio njihov klijent, moram da se požalim. U pitanju je izdavanje platne kartice i to za pravno lice. Čekam evo već dobrih mesec i po dana iako je rečeno do dve nedelje maksimum. Inače im pošta stiže samo ponedeljkom!? Čekao sam i zvao par puta, uvek kažu da vidimo u ponedeljak. I tako, dođosmo sad do toga da sutra idem opet da ponovo napravimo zahtev i opet da čekam. Meni bi bilo logičnije da se proveri gde je zapelo, nego da se sve radi ispočetka, osim ako su svesni da su oni nešto zabrljali.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Rakhil » 23 Okt 2012, 16:17

Iz mog bogatog iskustva nerviranja sa Intesom, to je zakenjao neki od zaposlenih tako sto je izgubio zahtev ili pogresno uneo nesto. Sad imas pravo da trazis izdavanje kartice po ubrzanoj proceduri bez naknade, ako te olade preti da ces da se zalis njihovom sektoru za reklamacije, od njih uglavnom cvikaju po ekspoziturama

Odgovori