Banke - odabir, utisci...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Ogi » 19 Dec 2017, 20:27

Aaaa ? :think: Not ! Pre neka dva meseca jos uvek nisu bili ni iskesirali.

Ako znate nekoga ili ste vi sami bili klijenti Alfe, dobrodosli ste, imamo bolje uslove nego sto je Alfa imala:

Societe Generale Srbija saopštila je danas da je preuzela deo kreditnog portfolija klijenata Jubanke, nekadašnje Alpha banke koja je od aprila 2017. godine u stoprocentnom vlasništvu AIK Banke A.D. Beograd.

Kreditni portfolio, koji je predmet ugovora zaključenog između Societe Generale banke i Jubanke, obuhvata stambene i keš kredite, kreditne kartice za stanovništvo, kao i kredite odobrene malim i srednjim preduzećima (MSP).

Societe Genarle banka je po obimu kredita treća banka na srpskom bankarskom tržištu, dodaje se.

Kako je objašnjeno, Societe Generale će kontaktirati bivše klijente Jubanke i ponuditi im svu neophodnu pomoć i podršku, kako bi im omogućila da nastave da koriste bankarske proizvode i usluge na najkvalitetnijem nivou.

Ova transakcija predstavlja drugu akviziciju Societe Generale Srbija, nakon što je 2013. godine preuzela portofolio klijenata nekadašnje KBC banke, navedeno je u saopštenju banke.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Delija » 19 Dec 2017, 21:13

snork je napisao:
19 Dec 2017, 18:11
Ima više od tri godine kako ih je OTP kupila. :)
Jok. Nesto si pobrkao :)

Pokrenuta je prica ranije (u aprilu ove godine se pisalo o tome, pa u avgustu), ali je tek pre nekoliko dana realizovana.
https://www.b92.net/biz/vesti/region.ph ... id=1337448
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6885
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od blaugrana » 19 Dec 2017, 21:27

Bas tako.

Gesendet von meinem SM-J500FN


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3163
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Dare4x4 » 19 Dec 2017, 23:03

U otp se naplaćuje provizija za online plaćanje. Osim toga, izdavanje nove kartice zbog isteka stare su mi naplatili 350 din bez ikakvog obaveštenja. Video sam posle na ebankingu. Promena pin koda takođe se naplaćuje ali 200 din, sto je po meni totalni bezobrazluk jer njih to ne košte ništa.
Pa iz inostranstva stigne debitna master kartica poštom i ne košta ništa, a kod ovih 350din. :besan: :besan:
Dalje, u trenutku naplate mesečnog održavanja imao sam nekih desetak dinara manje nego što je trebalo na računu s kog to naplaćuju. Na drugim računima sam bio debelo u plusu, međutim, naplatili su mi kamatu od 20 dinara. Ponavljam, ujutru sam imao više od 205 din na tom računu, popodne takođe. Samo u trenutku naplate je zafalilo malo i kamata je naplaćena. :besan: Na prigovor povodom toga nisu mi odgovorili.

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od snork » 20 Dec 2017, 05:48

Delija je napisao:
19 Dec 2017, 21:13
Jok. Nesto si pobrkao :)
Izvinjavam se onda.
Ђенерал Јанковић

kod
Postovi: 320
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od kod » 26 Dec 2017, 10:29

Ogi je napisao:
19 Dec 2017, 20:27
Aaaa ? :think: Not ! Pre neka dva meseca jos uvek nisu bili ni iskesirali.

Ako znate nekoga ili ste vi sami bili klijenti Alfe, dobrodosli ste, imamo bolje uslove nego sto je Alfa imala:
slozio bih se da su uslovi bolji za banku, ne za klijenta jer mi je ponudjena visa kamatna stopa za kreditnu karticu za prelazak iz Alphe u SoGe. :)

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Delija » 30 Jan 2018, 12:46

Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3265
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Puzo81 » 03 Feb 2018, 11:46

Kao sto je delija linkovao>

DA LI ĆE BANKE SAME VRAĆATI PARE? Kako rešiti problem nezakonitih naknada za obradu kredita

https://www.blic.rs/vesti/ekonomija/da- ... du/568tnyn

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od klisko » 03 Feb 2018, 16:52

Nije da mi je žao banaka, ali kako advokati mogu sastavljanje kupoprodajnog ugovora da naplaćuju procentualno, a i agenti za nekretnine rade na procenat... Kako se njihov rad razlikuje u zavisnosti od cene stana?
Da ne budem shvaćen pogrešno, treba urediti ovo divljanje banaka, ali ne treba stati tu.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Risto » 03 Feb 2018, 21:26

Slažem se, sada su udarili hajku na banke jer banke posluju pozitivno i taj sektor se oporavio od krize. Mnogo toga ide na % vrednosti, od provizije agenciji za nekretnine, usluga notara/pravnika do transporta robe kamionom :)

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Ogi » 03 Feb 2018, 21:37

Smesni su napadi na banke od strane banditskih advokata. O notarima da ne pricam, to je cist legalizovani kriminal. Pravnici kod mene u odeljenju urade zaloznu, ovaj prepise u svoj template, stavi pecat I za to uzme I po nekoliko stotina hiljada. Kazu, odgovaraju svom svojom imovinom a stave pecat na zaloznu koja pokriva ugovor od 35mln evra na primer.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od stefanan » 03 Feb 2018, 21:54

Jel ima neko račun u Mts banci?

Ja sam otvorio prošlog proleća, i bila je reklama na sve strane džabe održavanje, minimalne provizije bla bla.
Sad ulazim na sajt, vidim piše održavanje računa besplatno samo prvih 6 meseci. Posle toga se plaća 100din za mesec u kom ima promena.
Bez ikakvog obaveštenje su to uveli, nisu mi na mail ništa poslali, niti pismeno

Sent from my MI 5 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45825
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Geza » 03 Feb 2018, 22:01

Imam ja. Normalno da su to uveli bez najave, zato što Srbija...
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od ljubitelj » 03 Feb 2018, 23:28

Risto je napisao:
03 Feb 2018, 21:26
Slažem se, sada su udarili hajku na banke jer banke posluju pozitivno
Ne slažem se da je hajka.
Banke kod nas rade na kaubojski način. Ta izmišljena usluga obrade tj rad bankarskog činovnika na svom redovnom poslu se nigde ne naplačuje i iskazuje posebno kao dodatak na kredit.

Od 01. janura u EU je stupio novi set propisa a sledeći stupa 01. jula ove godine koji se odnosi na ICT i IT komunikacioni deo opštenja sa klijentima.

Tel će se banke i ove uterati u red i dovesti u normalu što se tiče odnosa prema klijentima, usaglasiti sa pravilima rada u EU.

Da je sreće, još da krene hajka na 10x puta veće provizije od regularnih za korišćenje POS terminala, i da se zakonom uvede ograničenje da bude barem 5 puta niža provizija od sadašnje. Biče uskladkiovanja sa EU praksom i po tom pitanju. Umesto sadašnjih 3% na 3 promila, kao što je uobičajeno po kartičnoj transakciji u EU.

Pa izmišljena naknada za održavanje tekućeg računa, to takodje je ovdašnji specijaltet.
Ima još toga gde naše banke odskaču sa bahatošću prema klijentima, bile su prezaštićene i sve im je bilo dozvoljeno.

Pa onda osiguravajuća društva da se takodje dovedu u normalu. Potvrdu zvanu zeleni karton od 25 evra besramno naplate, I još to toleriše NBS, prave se mutavi i naivni, kao ne znaju da je to besplatno po pravilu ili da košta samo koliko košta papir.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12317
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od shandu90 » 03 Feb 2018, 23:34

Nece samo banke morati da smire prste, vec i sudstvo i stosta. Proci ce buka oko ovoga vrlo brzo, malo ko ce i da se iscima da uzme kakav dinar. Bas je koleginica komentarisala, tipa 180e su joj uzeli na tu foru, pa advokati ovo ono trte mrte... Nece banka sigurno slati pare postom uz propratno pismo.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Odgovori