Banke - odabir, utisci...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od ikac2000 » 03 Jan 2021, 12:11

Meni je Intesa vec 15 godina najbolji odnos za ono sto mi treba - kartice, onlajn, cena.

Verovatno i druge banke imaju dobre pakete, ali ni jednom nisam bio u situaciji da promenim.

Licno ne bih eksperimentisao sa egzoticnim bankama.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14191
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od pedja » 03 Jan 2021, 12:37

Ja sam u Delta/Intesi od 2004

Iako su sve gori, nisam siguran da bi promena banke donela neki benefit. To je sve udruženo da nam jede džigericu :D






Dođoš
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: 14 Nov 2020, 10:02

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Dođoš » 03 Jan 2021, 12:38

Ne bih ni ja,mada uliva mi sigurnost da firma u kojoj radim 120 zaposlenih prima platu preko njih,i da gazda daje bankarske garancije za poslove preko njih da svojih pitaj boga koliko miliona drzi kod njih tako da moja sitna lova moze isto kod njih. Druga opcija je Agrikol za deponovanje.

Dođoš
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: 14 Nov 2020, 10:02

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Dođoš » 07 Jan 2021, 07:43

Koju god Banku da izaberete ne mozete pogresiti jer koliko god bila egzoticna pare su sigurne.
http://www.aod.rs/clan/osigdepoz/deponenti

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od klisko » 07 Jan 2021, 08:00

Bilo bi lepo da čujemo iskustva nekoga ko je imao pare i/ili kredit u jednoj od četiri propale banke. Lepo je to što piše, samo da ne bude posle "idi gledaj film u novinama".
Ako banka propadne, sigurno nećete dobiti pare isti dan. Takođe, ako imate kredit, mislim da on dospeva na naplatu pa morate da jurite refinansiranje u drugoj banci.
Ja se vodim logikom da ako je nešto previše dobro, onda verovatno nije dobro uopšte. Banke koje daju velike kamate na štednju u vreme kad je novac jeftin verovatno ne stoje dobro kod onih koji imaju veliki novac. Ako njima nisu dovoljno dobre, nisu ni meni. Dodatno, da bi imale neku zaradu, one moraju da daju skupe kredite, a skup kredit je obično i rizičan kredit (solventni dužnici mogu da uzme jeftinije kredite kod drugih banaka).
Da ne smaram dalje, ako ne držite velike pare u banci i ne uzimate kredite, onda je možda svejedno u kojoj ste (i dalje je bitan kvalitet usluge, naravno). U suprotnom, nije baš sasvim svejedno.

Dođoš
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: 14 Nov 2020, 10:02

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Dođoš » 07 Jan 2021, 08:05

Ma kakve kamate na godinu dana je 0.40%.... :nesvest: recimo 50k ojro ...za godinu dođe 200e..ne znam za kredite,mene je zanimala oročena.

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od klisko » 07 Jan 2021, 08:42

Ne mislim da je konkretna banka nesigurna, samo ne mislim da je u opštem slučaju (za bilo koju banku) potpuno svejedno gde ostavljate pare, i pored postojanja Agencije za osiguranje depozita.
Ko juri visoki kamatu, ima banaka koje daju više, ali ne treba srljati gledajući isključivo kamatu.

Dođoš
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: 14 Nov 2020, 10:02

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Dođoš » 07 Jan 2021, 09:16

Naravno,ja treba da polegnem malo veci iznos ne 50k nesto manji pa proveravam sve banke kao 007 :pravilnik: za sad mi je favoriti sber ili erste.

Korisnikov avatar
jocas
Postovi: 2286
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:09
Garaža: Mazda 3 G120 Challenge 2015
Lokacija: Niš

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od jocas » 07 Jan 2021, 12:07

Da li je neko proveravao opcije za neku kratkoročnu štednju u svjacarcima, da se zameni stara serija novčanica?
Videh na sajtu da Aik ima najkraće na 3 meseca, kamata valjda 0,05% godišnje :D .
Intesa kod koje sam preko 20 godina ne prima švajcarce, osim ako nije ranije otvoren devizni račun za švajcarce.
Cilj je samo zamena za nove serije novčanica.
Menjačnice nude konverziju u din ili eur, a kurs po kome računaju totalno zelenaški.

Dođoš
Banned
Postovi: 186
Pridružio se: 14 Nov 2020, 10:02

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Dođoš » 07 Jan 2021, 13:35

Inteza đubrovi,igrom slucaja meni treba da legne u svajcarcima,ako nisi imao racun u svajcarcima a prošlo je 6 god ne moze da ti legne u toj valuti.

Luki-SB
Banned
Postovi: 129
Pridružio se: 09 Jan 2019, 15:58

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Luki-SB » 07 Jan 2021, 16:13

Otp banka nemam bas pozivitna iskustva,osoblje nezainteresovano,neljubazno,samo jedan bankomat u mojoj opstini,i takodje bankomat je vrlo spor,jedina prednost je sto mozes da podignes do 100 000 odjednom za razliku od erste banke gde mozes 40 000 maks na bankomatu.

Erste banka ima prednosti jer su bankomati brzi,ima ih skoro svuda,u mojoj opstini 3 erste bankomata,mana je to sto nisu hteli da mi posalju preko mejla uvid u stanje na racunu posto nisam mogao u Francuskoj na bankomatu da proverim,i takodje deviznu karticu sam otvorio u jednoj filijali i kasnije su me vozali iz jedne u drugu filijalu kad sam trebao da podignem novu deviznu karticu kad je stara istekla.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od sebekkg » 20 Jan 2021, 00:11

Ima li neko od vas račun u intezi i da koristi american express blue karticu? Interesuje me da li ste nekada preneli sredstva sa tekućeg na račun kartice i da li vam se smanjio preostali dug za isti iznos?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Ogi » 20 Jan 2021, 00:20

Luki-SB je napisao:
07 Jan 2021, 16:13
Otp banka nemam bas pozivitna iskustva,osoblje nezainteresovano,neljubazno,samo jedan bankomat u mojoj opstini,i takodje bankomat je vrlo spor,jedina prednost je sto mozes da podignes do 100 000 odjednom za razliku od erste banke gde mozes 40 000 maks na bankomatu.
Koja opstina je u pitanju ? Sta znaci spor bankomat, mislis sporo izbacuje karticu ili nesto drugo ?
Uglavnom su zamenjeni svuda bankomati...

Dobro je i sto mozes da podizes EUR sa bankomata, mobilna aplikacija je ok, ja je cesto koristim, placas na barkod racune, mozes da placas telefonom bez kartice...

Mada generalno za retail smo daleko od jedne Intese, ja kad' posle OTP "flagship" ekspoziture udjem u Intesinu, kao da sam usao u svemirski brod, neuporedivo u svakom pogledu (atmosfera, osecaj, ljubaznost, brzina).

U Maju je spajanje sa Vobanom pa videcemo da li ce Madjari nesto pozitivno da donesu, Francuzi su se pokazali kao potpuno nesposoban menadzmen. Bruka da su se popismanili i otisli a prvi su ovde dosli dok nije bilo nijedne strane banke... 40 godina su u Srbiji i nisu mogli ni u prve 3 banke da budu...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Vladapetr » 20 Jan 2021, 00:22


sebekkg je napisao:Ima li neko od vas račun u intezi i da koristi american express blue karticu? Interesuje me da li ste nekada preneli sredstva sa tekućeg na račun kartice i da li vam se smanjio preostali dug za isti iznos?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Naravno, tako se kartice namiruju. Ako ne uplatiš sam, skinuće sami minimalni mesečni iznos sa tekućeg računa.
Btw zar AMEX ovde i dalje funkcioniše? Ne znam ko ih prima, u Hr valjda skroz ukinute.

Inače, pisao sam ovde pre neku godinu o mom veoma lošem iskustvom sa tom karticom i Intesom. Neko mi je za dan svukao ceo iznos revolvinga, za AMEX ne stiže sms o transakciji pa da sam bukvalno ludačkom srećom video šta se desilo, dva dana kasnije. Prijavio u Intesu ali ih bukvalno boli đoka, u fazonu javićemo vam ali ništa ne obećavamo.
Na osnovu saveta koji mi je neko ovde dao (mislim da je ftj) sam pronašao na kojim sajtovima je kupovano i obavestio ih o čemu se radi, pa su stornirali i vratili mi novac u roku od par dana.
Intesa se oglasila posle neka 2 meseca.

Btw moja AMEX kartica je za 2 godine bukvalno jednom korišćena za plaćanje online, Foras hotel u Segedinu. Izvadio sam je zbog Paypal-a i samo se za to koristila. Naravno, nisam dobio info kako su i gde podaci iscureli.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10393
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od sebekkg » 20 Jan 2021, 00:42

Majku mu meni se cini da ako uplatim npr neki iznos pre 15. u mesecu, kad treba da skine, a na intesa mobi apk pise koji ce se iznos skinuti. I kad dodje 15. amx svuce taj iznos bez da umanji za onu cifru koju sam uplati, a opet kao da ne smanji preostala dugovanja koja ce biti naplacena sledecih meseci.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Slika

Odgovori