Banke - odabir, utisci...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od tlazar » 16 Jun 2021, 23:29

Je l zna neko o cemu se radi sa ovim placanjem na rate debitnom karticom iz inteze? Dobio sam mail da mi je odobreno placanje na rate debitnom karticom do nekog iznosa(oko 150k). Je l to zaduzuju kao dozvoljeni minus ili?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od snork » 17 Jun 2021, 04:46

ljubitelj je napisao:
15 Jun 2021, 23:58
Intesa je odavno šlj banka, stara Delta je bila i ostala pojam poslovnosti.
I ja sam klijent još iz vremena Delta banke (otvorili mi automatski na fakultetu :) ). Rekao bih da se nije "pokvarila" čim je postala Intesa, već kasnije i to postepeno. Štaviše, Intesa je uvela mnoge inovativne usluge, besplatne Visa Electron i Visa Internet kartice, što je bila prava stvar u doba kada je kod nas masovnije počinjala da se koristi internet trgovina. Visa Electron je bez greške radila i "uživo" i preko interneta širom sveta (tek od nedavno imam problem s jednim on-line plaćanjem u Americi, još nismo otkrili u čemu je problem). I Delta i dugo vremena Intesa su kao osnovnu dinarsku karticu imale Maestro. On je takođe bez greške radio u inostranstvu, preračunavalo se u dinare po srednjem kursu što je bilo ekstra povoljno. Za mene prvi "pad" počinje sa uvođenjem Visa Inspire umesto Mastercard Maestro kao osnovne kartice. Konverzije vrše po nekom kursu koji nigde nije objavljen, a navodno ga ne određuje banka, već Visa. Drugi "pad" je bio kada sa deviznog računa sa više partija počinju uvek prvo da skidaju EUR, pa USD, pa GBP (ne znam redosled za druge valute). I finalno, posle godinu-dve, čak i ako imaš samo USD i plaćaš račun u USD, počinju da vrše konverziju u EUR i nazad (dakle, dvostruku), opet po nekom kursu za koji tvrde da ga određuje Visa. Na kraju sam počeo da držim samo EUR na računu, jer onda vrše samo jednu konverziju.

Ekspoziture retko koristim (uglavnom samo radi preuzimanja nove kartice) i nisam imao nikakvih problema, niti se susreo sa većom neljubaznošću. Ali u većini njih, gužve su ogromne i dugo se čeka. Možda cilj povećanja cena i jeste da smanje broj korisnika, ali da to budu korisnici sa skupljim paketima, pa da profit ostane isti, pri čemu će rasteretiti ekspoziture.

noob je napisao:
16 Jun 2021, 21:40
snork je napisao:Telenor je 350 din mesečno + lošiji kurs za kupovinu i prodaju stranih valuta, ali i dalje mogu da se koriste svi bankomati drugih banaka (do 5 puta mesečno, što je meni ok).
Mobi banka ima povoljan kurs za kupovinu mesečno do 3000e. EUR možeš podići na bankomatima. Sve možeš završiti online, postavljati limite na karticama, blokade… sta ti padne na pamet. Mene košta 150 DIN održavanje jer sam povezao banku sa telenor brojem (bila akcija za Progresiv plus). Ne postoji bolja i jeftinija banka trenutno.
Trenutno kurs:
Slika
Eh, nisam znao za to (a i pitanje da li bi važilo za mene kao "običnog" novog klijenta). Zvanična kursna lista im je mnogo nepovoljnija: https://www.mobibanka.rs/sr/stanovnistv ... menjacnica

---

I na kraju, ko želi da otvori račun u mts Banci, neka sačeka 1. jul i nove tarife. Nisu sve povećane, neke su i smanjene. Npr. izrada Dina i Maestro kartice više nije 500, već 350 din. :)
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9055
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Darko » 17 Jun 2021, 07:38

Skipper je napisao:
16 Jun 2021, 22:43
Visa debit i Dina koja je obavezna.
Sjajno. Ne znam drugu banku kod koje se ne placa odrzavanje i pritom izdaje besplatno visa karticu.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29982
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od trojanac » 17 Jun 2021, 08:39

Što pljujete Intesu? Ozbiljni izvori tvrde da je odlična banka.

http://www.diplomacyandcommerce.rs/drag ... rbia-2021/

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

machak99
Postovi: 68
Pridružio se: 11 Jun 2015, 20:34

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od machak99 » 17 Jun 2021, 09:03



Raiffaisen se reklamiraju kao najveći profesionalci, al imaju najjače kamate, zatim malo ekspozitura I ogromne gužve.
Ta ista Raiffaisen banka treba da vrati novac koji je uzela kao proviziju za obradu kredita i, pazite sad, ne mogu da nađu u sistemu dokumentaciju od tog kredita za koji uredno naplaćuju rate i kamate. Naravno da se izvinjavaju na nelagodnosti ali oni eto tu ništa ne mogu i rade na tome mesecima. Sva sreća pa imam te ugovore o kreditu koje su im priložene i sad imaju zakonski rok da vrate novac.

Zato sto skupljaju pare da isplate kupovinu Credit Agricole banke...

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока[/quote]



Послато са X3 NFC помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
noob
Postovi: 1033
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:24
Lokacija: Beograd

Banke - odabir, utisci...

Post od noob » 17 Jun 2021, 09:04

trojanac je napisao:Što pljujete Intesu? Ozbiljni izvori tvrde da je odlična banka.

http://www.diplomacyandcommerce.rs/drag ... rbia-2021/

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Iz nje sam pobegao i ne vraćam se. Konstantni redovi, uvek čekanje i čekanje. Bankomati nisu viševalutni, skupi su za to što nude. Njima kao da prijaju IT ne obrazovni ili ne upućeni korisnici pa im to odgovara čekanje i redovi, dok recimo u RF idu na automatizaciju (ima i to cenu, smanjivanje broja radnika). I app u Intesi čak i ova nova ne radi kako treba, ko je izbrisao staru (ko moja žena) može da se rokne, ali i ona hoće da pređe u RF zbog Apple Pay i 0 din za online račun.
Kom bank ima odličnu app, uvek radi, pregledana, sve se vidi, imaju malo i viševalutnih bankomata. RF isto ima, kod Mobi su svi. MTS je isto postavio viševalutne. Svi kasne dosta sa tim, da je Telenor pre par godina to uveo još bi bili u kamenom dobu.
machak99 je napisao:
Zato sto skupljaju pare da isplate kupovinu Credit Agricole banke...
Kupili su ih. Trajaće tranzicija 6 meseci minimum do godinu dana.
Vazno da je tvoj auto u top stanju, gram dima ne izbacuje, kocnice guzvaju asfalt, a signalizacija svetli kao svetla stadiona.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12306
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od shandu90 » 17 Jun 2021, 09:22

Ja i posle 2g ne mogu da prezalim sto su uveli novu mBank aplikaciju (rajfajzer). Stara je u milisekundi reagovala. Kod ove nove cak i bankomati brljave nekad.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od ljubitelj » 17 Jun 2021, 09:35

trojanac je napisao:
17 Jun 2021, 08:39
Što pljujete Intesu? Ozbiljni izvori tvrde da je odlična banka.

http://www.diplomacyandcommerce.rs/drag ... rbia-2021/

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Koji ozbiljni izvori ( u množini) kada je ovo jedna plaćena reklama tj samointervju?

Bila je odlična banka nekada, sada se to teško može primetiti iz ugla korisnika usluga, dakle iz iskustva tokom više godina.
Ovo nije samo moje mišljenje, to čujem i od drugih, ali o tome ne pišem.

Usput, gotovo isti tip samointerjvua i samohvalisanja je dat u ime VIP mobilnog provajdera, a oni takodje umesto da se bave problemima usluga fokusiraju se na (samo) reklamiranje kvaliteta baš usluga neposrednog kontakta.

Korisnikov avatar
pigeon
Postovi: 556
Pridružio se: 16 Jan 2012, 12:22
Garaža: Škoda Octavia A8 1.4TSI 8AG + Fiat 500
Lokacija: Sombor

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od pigeon » 17 Jun 2021, 10:00

Da se i ja pridružim utisku da se Intesa (Delta) žestoko srozala i da ne liči na banku od pre 20 godina kada sam postao njihov klijent. Ozbiljno razmišljam i verovatno ću i preći u neku drugu banku...

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od srdjanyo » 17 Jun 2021, 10:39

Intesa online počela naplaćivati proviziju za plaćanje računa 20 RSD.

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od snork » 17 Jun 2021, 10:49

Meni 30 din, jer imam osnovni račun. Ti verovatno imaš Hit, pa je "samo" 20.


P. S. O tome pišemo poslednjih 20-tak poruka
. :mrgreen:
Ђенерал Јанковић

machak99
Postovi: 68
Pridružio se: 11 Jun 2015, 20:34

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od machak99 » 17 Jun 2021, 10:55

@noob
Sve znam...

Послато са X3 NFC помоћу Тапатока





ftj
Postovi: 13028
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od ftj » 17 Jun 2021, 11:00

sbb, telenor, infostan, sve placam sacuvanom karticom onlajn, eto nacina da se ustedi 90(60) dinara :)

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2304
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Skipper » 17 Jun 2021, 11:43

Ja prešao u Eurobanku, na paket Exclusive i on je odličan za domaći platni promet, mana su ino plaćanja pošto tu imam proviziju banke od 1.5% na plaćanja visa gold a 1.25% na plaćanja mastercard gold karticama i računaju kartičarski kurs ali on nije nepovoljan.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Banke - odabir, utisci...

Post od ikac2000 » 17 Jun 2021, 11:48

Na kraju ce u svim bankama sve da se zavrsava online, kao i u EU.

Ja se ne secam da sam usao u filijalu u zadnje vreme.

Identifikacija je online, kao i elektronski potpis, kartice salju postom, PIN sam odredjujes i menjas.

U DE se filijale masovno zatvaraju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori