Banke - odabir, utisci...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Gazu » 01 Jun 2022, 21:02

Dobro da su ti i rekli da koristiš na svoju odgovornost. To znaju da stave na sajt, tamo negde gde niko normalan neće čitati, a kažu ti samo kako je to sve za tebe pogodnost.

Ja sam isto kod njih, i baš sam zbog toga posebno napravio i štedne račune, pa da "višak" tamo prebacujem mbankingom.

kod
Postovi: 320
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od kod » 01 Jun 2022, 21:08

eurobank dirketna - manchester united sport paket. dobijes debitnu dina karticu, master debit i master prepaid. prepaid kartica je vezana za poseban racun i istim upravljas preko mobilne aplikacije. mozes dobiti i kreditnu karticu bez ozdravanja, cekove, dozvoljeni minus .....

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Gazu » 01 Jun 2022, 21:24

A možda je najmanja igranka otvoriti račun u Komercijalnoj banci, kod njih može da se dobije VISA kartica bez održavanja računa. To sam ja uzeo za moje matorce.😁 Na taj način ne menjaš banku.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12319
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od shandu90 » 01 Jun 2022, 21:36

Meni je raiffeisen top za osnovne stvari. Jeftino odrzavanje, dobra aplikacija, dobra podrska, kad nekom prebacujes lovu odmah mu legne.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2317
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Skipper » 01 Jun 2022, 22:04

kod je napisao:eurobank dirketna - manchester united sport paket. dobijes debitnu dina karticu, master debit i master prepaid. prepaid kartica je vezana za poseban racun i istim upravljas preko mobilne aplikacije. mozes dobiti i kreditnu karticu bez ozdravanja, cekove, dozvoljeni minus .....

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
EFG banka ima svojih prednosti, mada za ino plaćanja nije najpovoljnija zbog provizija.
Ne znam kako je u ostalim paketima ali na exclusive paketu (550 rsd) su nalozi m/e bankinga bez naknade.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3163
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Dare4x4 » 01 Jun 2022, 22:43

Ne bih da koristim dve banke paralelno jer bih imao proviziju svaki put kad dopunjujem tu prepaid karticu.
Inače ova Visa koju sad ukidaju je bila deo paketa ali naravno sad paket košta isto, nisu se setili da smanje cenu kad su već ukinuli najbitniju uslugu zbog koje sam i uzeo taj paket.
Oni mi nude da otvorim još jedan račun i dobijem Master vezanu za njega ali da plaćam održavanje i za taj račun, što je po meni bezobrazluk.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Gazu » 01 Jun 2022, 23:23

Ma da, pa to je sjajno, vidiš ti kako oni imaju rešenje za tebe.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


kod
Postovi: 320
Pridružio se: 16 Jan 2012, 19:19
Lokacija: Pancevo

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od kod » 01 Jun 2022, 23:33

zato ti i kazem da ovde u okviru paketa imas i prepaid.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2119
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Gazu » 02 Jun 2022, 12:03

To sad kako su spajali OTP, Vojvođansku i Societe Generale banke, svakome se ponešto izmenilo, a na šta je mogao ranije da računa. Jedino mi dobro što ovako sad imam više bankomata i poslovnica OTP banke po gradu, al koliko će to i već trajati.

A jako iritira kad je neko od tih bankara šu*ak: da ne kaže "da, tako je, mi to više nemamo", nego kao da si glup "to se sad radi tako i tako". Da, video sam da bi ti hteo da ja to tako i tako, ali ja sam ovde jer baš neću tako. Nebitno iz koje poslovnice je dotični bankar u Novom Sadu, ali jednom kad je bio red je čak i bakica koja je bila ispred mene rekla da je lik šu*ak.🤣

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3163
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Dare4x4 » 02 Jun 2022, 19:24

kod je napisao:
01 Jun 2022, 23:33
zato ti i kazem da ovde u okviru paketa imas i prepaid.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Hvala.

Btw upravo je stigao mail koji kaže da će se od prvog avgusta u OTP menjati naknade. Nisam gledao detalje ali sigurno će poskupeti sve.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19276
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Heinz » 03 Jun 2022, 12:27

shandu90 je napisao:
01 Jun 2022, 21:36
Meni je raiffeisen top za osnovne stvari. Jeftino odrzavanje, dobra aplikacija, dobra podrska, kad nekom prebacujes lovu odmah mu legne.
Čuo sam da će uskoro uplata na račun moći da se obavi samo na bankomatu, ništa šalter.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12319
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od shandu90 » 03 Jun 2022, 13:13

Matorci se popi..eti :kezo: Sve u skladu s tendencije. Ja licno nisam usao u banku, osim za kredit, a i te stvari sada online odradjujem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od noodles » 05 Jun 2022, 13:00

Dare4x4 je napisao:
01 Jun 2022, 13:59
...jer bih morao da plaćam Mastercardom koji je vezan za glavni račun i gde su sve pare dostupne. To mi se ne sviđa ni malo, tim pre jer su mi skrenuli pažnju da to koristim na svoju odgovornost. Ranije sam ovu Visu dopunjavao neposredno pre uplate i stalno je na njoj bilo nula dinara, pa nije ni mogla da se zloupotrebi.
Možda nije baš dobro rešenje kao što si radio sa prebacivanjem iznosa na Visu pa odatle plaćao, ali da li bi ti bilo ok da mogućnost plaćanja na internetu uvek držiš isključeno, i samo uključiš u trenutku plaćanja?
Ne znam da li je to mogućnost svake kartice, tj opcije u aplikaciji svake banke. Ja sam u ex mts banci (sada pripojena poštanskoj), i za mastercard imam opcije da isključim/uključim podizanje sa bankomata, plaćanja u radnjama i kupovina preko interneta.
Jes da se nekad zaboravim, pa pokušam plaćanje a nisam uključio tu mogućnost. :-)
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od snork » 05 Jun 2022, 15:29

Ja upravo tako radim u mts banci. Uključim samo dok kliknem na plaćanje, zatim odmah isključim. :)

Mogu da se postave i dnevni, nedeljni, mesečni limiti, posebno za internet, POS i bankomate, u zemlji i inostranstvu, što je dodatna zaštita.

Za sve transakcije stiže SMS, a često je potrebno da se na sajtu unese broj koji se nalazi u poruci ("3D secure"). Tako da mislim da je mogućnost zloupotrebe vrlo mala.

Slično sam radio u Intesi, od kada su svojevremno dodali tu mogućnost u aplikaciji. Mada sam tamo imao posebnu Visa Electron karticu za devize (do prošle godine besplatna za svakoga, čak i ako nije imao druge usluge kod Intese), pa nije postojala "opasnost" da se povuče novac sa dinarskog tekućeg računa. Inače i ta dinarska se može koristiti za internet plaćanja, preračunava se po nekom Visinom kursu, koji je bio ok. Slično je bilo do pre nekoliko godina, dok je osnovna kartica bila Mastercard Maestro. Radio je normalno i na POS terminalima i bankomatima u inostranstvu, takođe uz povoljan kurs.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3163
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Dare4x4 » 05 Jun 2022, 15:52

To isključivanje bi radilo posao ali ja nemam te mogućnosti.
Uveli su 3D secure pa za skoro svako plaćanje mora da se unese sms kod ali desi se nekad da plaćanje prođe odmah, bez toga. Npr ovom Visom sam na Aliexpressu plaćao, a nije tražilo 3D secure, dok na većini drugih sajtova je tražilo.

Odgovori