Banke - odabir, utisci...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18944
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Delija » 05 Maj 2023, 16:52

Preterah sa "etiketama" jer sam frustriran (ne)funkcionisanjem sistema u trenutku kada mi je potreban, a i call centrom od kog nema koristi - ni kad nekako uspes da dobijes nekoga.

Saznah i drugu stranu medalje - prelaz na novi softver/sistem je isforsiran od strane "centrale", iako su znali da nije sve spremno. Jbg.

Nek rese sto pre mandatorne stvari poput security price, a ostalo nek peglaju posle.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

ftj
Postovi: 13024
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od ftj » 05 Maj 2023, 17:31

Sta je security price?

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21081
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od nidza » 05 Maj 2023, 19:06

Proćiće to, proradiće i bićeš zadovoljan. Brzo će se sve zaboravi.

Korisnikov avatar
rade74
Postovi: 1112
Pridružio se: 31 Mar 2013, 17:29

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od rade74 » 05 Maj 2023, 21:09

Delija je napisao:Preterah sa "etiketama" jer sam frustriran (ne)funkcionisanjem sistema u trenutku kada mi je potreban, a i call centrom od kog nema koristi - ni kad nekako uspes da dobijes nekoga.

Saznah i drugu stranu medalje - prelaz na novi softver/sistem je isforsiran od strane "centrale", iako su znali da nije sve spremno. Jbg.

Nek rese sto pre mandatorne stvari poput security price, a ostalo nek peglaju posle.
Isto poludim kad mi treba a ne radi. Danas erste ne radi, e uprava me muci, odlepio sam.

Sent from my SM-S901B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18944
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Delija » 05 Maj 2023, 21:19

MFA se koristi, ali tek kod izvrsenja transakcije. Iz nekog razloga smatraju da za uvid u stanje racuna nije potrebno.

Ocekivao sam MFA odmah na login-u, a za jedinu transakciju koju sam probao, a to je prodaja deviza nije mi trazena nikakva dodatna provera, niti sam kao sto je to ranije bio slucaj, dobio email sa detaljima transakcije. Zbog toga sam odlucio da sacekam malo sa placanjem na racun drugih lica i da proverim sta i kako.

I ima smisla da za tu akciju prodaje deviza i nije potrebna dodatna provera jer je u korist sopstvenog racuna.
Sad sam probao uplatu na racun drugog lica i trazen mi je OTP kod.

Huh... Kad se menja nesto sto provereno radi vec godinama :ccc:

Korisnicki servis / call centar to naravno ne zna da objasni. Sad ce valjda znati.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18944
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Delija » 05 Maj 2023, 21:20

ftj je napisao:
05 Maj 2023, 17:31
Sta je security price?
Priče :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Momčilo
Postovi: 1360
Pridružio se: 21 Mar 2020, 22:44
Garaža: Peugeot 407 2.0 HDi

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Momčilo » 05 Maj 2023, 22:49

Ja pohvalio poslovni deo aplikacije, i danas vidim da su mi duplo skinuli sve uplate od juce. :glavomuzid:

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29962
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od trojanac » 07 Maj 2023, 08:21

Nakon spajanja CA (RBA) sa Raiffeisen sve se vidi u aplikaciji ali kad idem na novo plaćanje greška. Inače sam imao aplikaciju od ranije jer sam koristio neke njihove usluge. Tako da nisam sveže instalirao. I mislim da nije do mene nego do njih.

Slika

I notifikacije ne stižu sms-om, već kroz aplikaciju. Ima smisla ali nekako više volim sms. Inače evo jutros stižu notifikacije od promena urađenih juče.

Ništa, moraću lepo do mog premium bankara pa da vidim šta je. Da i to imam. Možeš misliti premium bankar.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7255
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od dag81 » 07 Maj 2023, 09:39

Ja sam u RF duze vreme, dobri su. Aplikacije savremene imas sve opcije sto ti trebaju.
Probaj instalirati novu, jer ova sto imas je stara.

Послато са SM-G991B помоћу Тапатока


Screenshot_20230507_094053_Moja mBanka.jpg

machak99
Postovi: 66
Pridružio se: 11 Jun 2015, 20:34

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od machak99 » 07 Maj 2023, 09:47

trojanac je napisao:Nakon spajanja CA (RBA) sa Raiffeisen sve se vidi u aplikaciji ali kad idem na novo plaćanje greška. Inače sam imao aplikaciju od ranije jer sam koristio neke njihove usluge. Tako da nisam sveže instalirao. I mislim da nije do mene nego do njih.

Slika

I notifikacije ne stižu sms-om, već kroz aplikaciju. Ima smisla ali nekako više volim sms. Inače evo jutros stižu notifikacije od promena urađenih juče.

Ništa, moraću lepo do mog premium bankara pa da vidim šta je. Da i to imam. Možeš misliti premium bankar.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk
Moras da zoves CC imaj neki bag sa nama pridoslicama iz CA, imas na Bennch masa ljudi se zalila da ne radi da imaju greske, ali posle kontakta sa CC proradi. I ja sam imao problem sa placanjem ali sam resio...

Послато са 21081111RG помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29962
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od trojanac » 07 Maj 2023, 10:06

Hvala obojici. Nisam znao da je ovo stara verzija.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29962
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od trojanac » 07 Maj 2023, 10:16

Nema novije verzije na Play store. Moraću da zovem.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od noodles » 07 Maj 2023, 10:59

hyundai_i30 je napisao:
05 Maj 2023, 07:16
Da potvrdim i ja losa iskustva kada jedna banka "pojede" drugu - bio sam korisnik mts banke prakticno od njenog postojanja.
...
Iako nikada nije dostigla neki ozbiljan broj klijenata (mislim da se spominje brojka od oko 50k sto je sica), interesantno je da su svi zaposleni u MTS-u i Telekomu prakticno morali da imaju otvoren ovaj racun.
Samo da te demantujem oko ovoga da su zaposleni morali da imaju račun u mts banci, apsolutno netačno. Ovo ti kažem kao neko ko je zaposlen u Telekomu :)
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
hyundai_i30
Postovi: 353
Pridružio se: 02 Avg 2022, 05:13
Garaža: Hyundai i30 1.4 16V, 2011. (plin + benzin)
Lokacija: Niš

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od hyundai_i30 » 07 Maj 2023, 11:09

Ok, mozda ima izuzetaka jer svi oni koje ja znam da rade u Telekomu su ih imali, a to je sada potpuno irelevantno jer je poenta cele pisanije bila da je svako spajanje banaka mucan proces za klijente... I obicno se zavrsi na stetu klijenata, a kazem opet ima izuzetaka jer je eto moja supruga dobila cak i pogodnost koju nije imala u prethodnoj banci pa posto tupava AIK banka ne radi subotom, bar ima bankomate za sve vidove transakcije.

P.S. Interesantno je kako se ljudi hvataju za potpuno nebitnu stvar, ali hvala kolega na korekciji, nikako necemo da sirimo dezinformacije jer ako negde ima izuzetaka onda je to drzavno preduzece Telekom

Sent from my M2101K6G using Tapatalk


Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 828
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Rolla » 07 Maj 2023, 11:55

Pre par godina, dok je jos radila, mts je imala ubedljivo najbolje uslove kreditiranja. Medjutim, dobiti odobrenje kredita je bas bio problem, da kazem skoro pa nemoguce.

Secam se tada nakon njih sledeca banka sa ok uslovima je bila Direktna. Sada su se pripojili Eurobanci i slicna prica kao i sa MTS/Postanska. Otvoreni su novi racuni, stari nisu pogaseni i tako stoje.
Pre neki dan shvatim da jos uvek radi stara aplikacija, pokusam da se ulogujem kad tamo racun u minusu jer nisam imao sredstava na racunu a oni uredno naplacivali odrzavanje.
Odem do prve poslovnice i naravno da je kogu kod niih vec moram u neke specijalne gde rade sa klijentima iz direktne.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk


Odgovori