Banke - odabir, utisci...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Rakhil
Postovi: 8335
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:01
Garaža: Ford Focus Mk2 1.6 16V, KTM Leggero Cross
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Rakhil » 12 Mar 2015, 19:26

Bice Pajo da ti zaboravljas cinjenicu da sam ja i pravno i fizicko lice i da imam kartice za oba tekuca racuna. Za oba dolaze poruke.

Trojke, nisam ja VIP nego su se u tvom slucaju zajebali ocito, a pri tom si naleteo na debila sefa filijale, takvih u Intesi za izvoz ima. Prosto su dobra banka sa losim kadrom.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Paja » 12 Mar 2015, 19:28

Rakhil je napisao:Bice Pajo da ti zaboravljas cinjenicu da sam ja i pravno lice
Što reče neki notar na TV-u znaš pravo. :kezo:

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od snork » 13 Mar 2015, 07:39

Paja je napisao: Što se tiče Telenor banke, kolegi su dali račun uz neki post paid paket za mobilni. Fazon je da se sve završava na bankomatima. Imaju neke mega giga bankomate koji primaju uplate, menjaju pare.... i koliko mi je rekao provizije su im smešno male, a kursevi za konverziju valuta jako dobri.
I Unicredit ima bankomate na kojima osim podizanja, može i da se uplaćuje novac, a takođe i besplatno plaćaju računi koji imaju bar kod (ne znam da li neko osim Infostana ima te kodove).
trojanac je napisao:Intesa opušteno ne obaveštava korisnike da im je istekla kartica. Još se bune kad im spomeneš da je to sasvim normalno u drugim bankama. I to biznis kartica. Vidim da ću da ih menjam.
Pre desetak godina su (tj. Delta) slali novu karticu poštom, pa su onda počeli da šalju samo obaveštenja, a od prošle godine ne šalju ništa poštom (ali šalju SMS-om, ako nisi isključio). Ali u svakom slučaju piše na kartici kad ističe i čekaće te u matičnoj ekspozituri nova - samo treba otići i uzeti.
swemir je napisao:Koju banku preporucujete za pravna lica. Znam da u vojvofjansku i intesu necemo imamo losa iskustva.
Da li ima razlika u odrzacanju i transakcijama?
Unicredit ima neki paket za firme od 499 din mesečno, dobija se dinarski i devizni računi, Visa Electron, token uređaj za e-banking. Provizije za transfere su prilično male, od 10 din pa naviše, zavisno od iznosa. Ogromne su razlike među bankama u tome šta se i koliko plaća, a šta je besplatno. Najbolje je uporediti cenovnike.
Paja je napisao:Zato što mi sudovi duguju pare po fakturama na kojima je račun u AIK.
Otvoriću drugi račun i sve nove fakture će ići preko novog računa.
Možeš odmah da ugasiš račun u AIK, pitaće te za br. računa kod druge banke na koji da preusmere uplate na tvoj ex-račun u AIK. E sad, koliko je to pouzdano, ne znam.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od swemir » 14 Mar 2015, 08:56

Znaci unicredit. Intesa je meni bila ocajna. A zaposleni ocaj. Ljubazni a pojma nemaju
Da li moze sa pravnog deviznog da se dize lova ili uvek mora prebacaj u dinare na dinarski po ocajnom kursu i placanje swifta bude sa gubitkom na kursu i taksama nemalo isto kao jos jedan pdv od 20%

dgajic
Postovi: 112
Pridružio se: 17 Jul 2012, 21:03

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od dgajic » 14 Mar 2015, 10:37

Ja sam otvorio racun u Telenor banci, pre svega zbog povoljnog kursa za kupovinu evra. Malo je jaci nego u menjacnici, do pola dinara max, ali nema cimanja odlaska do bankomata, pa u menjacnicu - sve obavim iz fotelje. Plus, devize drzim kod njih, kad mi treba podignem evrice na bankomatu. Imam i dva broja kod njih, placam na klik - nema cimanja. Software im je odlican, sve moze online da se odradi.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od McGruja » 14 Mar 2015, 10:44

Svaka banka daje menjacki kurs klijentima starijim klijentima

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od schonenk » 14 Mar 2015, 11:15

snork je napisao:
Paja je napisao: Što se tiče Telenor banke, kolegi su dali račun uz neki post paid paket za mobilni. Fazon je da se sve završava na bankomatima. Imaju neke mega giga bankomate koji primaju uplate, menjaju pare.... i koliko mi je rekao provizije su im smešno male, a kursevi za konverziju valuta jako dobri.
I Unicredit ima bankomate na kojima osim podizanja, može i da se uplaćuje novac, a takođe i besplatno plaćaju računi koji imaju bar kod (ne znam da li neko osim Infostana ima te kodove).

Imaju bar kodove telenor, telekom, vip, doskoro Ed beograd, (kazu vratice ovi iz snabdevanja), novosadska informatika...

Vip radi na placanju racuna na atm bez bar koda, malo elegantnije resenje.

Za preduzetnike moze biti korisna cash in opcija itd.

Kod telenora mi se najvise svidja mogucnost dizanja deviza.

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Ji 4Tze » 14 Mar 2015, 18:51

swemir je napisao:Znaci unicredit. Intesa je meni bila ocajna. A zaposleni ocaj. Ljubazni a pojma nemaju
Da li moze sa pravnog deviznog da se dize lova ili uvek mora prebacaj u dinare na dinarski
To bi trebalo knjigovođa da ti kaže (da ne možeš).
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21095
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od nidza » 14 Mar 2015, 19:17

Pola dinara u odnosu na menjačnicu teško može da se nazove dobrim kursom.

Послато са GT-P7500 уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od snork » 14 Mar 2015, 19:51

swemir je napisao:Znaci unicredit. Intesa je meni bila ocajna. A zaposleni ocaj. Ljubazni a pojma nemaju
Da li moze sa pravnog deviznog da se dize lova ili uvek mora prebacaj u dinare na dinarski po ocajnom kursu i placanje swifta bude sa gubitkom na kursu i taksama nemalo isto kao jos jedan pdv od 20%
Kod nas korišćenje stranog novca za plaćanja u zemlji nije dozvoljeno, osim u dva slučaja: 1. kupoprodaja nepokretnosti, 2. iznajmljivanje nepokretnosti (ovo može biti zanimljivo onima koji znaju kako da iskoriste. ;) ).

Ako si doo, NIŠTA ne smeš podizati bez pokrića, ni devize ni dinare. Dakle, ako hoćeš sebi da uplatiš novac, to ide kao plata, na koju plaćaš poreze i doprinose. Verovatno postoje još neki načini, ali uvek se mora platiti porez.

Ako si preduzetnik, onda ste ti i firma isto lice, pa bi trebalo da možeš podizati novac po želji. S druge strane, preduzetnik za firmu garantuje svojom celokupnom ličnom imovinom, plaća određeni porez bez obzira da li ima posla ili ne i, ako sam dobro shvatio, može poslovati samo u zemlji (ne može imati klijente / kupovati / prodavati u inostranstvu).
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Day Walker » 14 Mar 2015, 20:05

Citam temu, bacim pogled na karticu i shvatim da mi je istekla ovog meseca (ili istice posto je radila prosli vikend) :besan:
Naravno nisu me obavestili, Pireus je u pitanju... :twisted:
To mi se desilo i prosli put i to sam primetio tako sto sam sipao pun i onda nisam mogao da platim jer mi aparat odbio karticu. Nabijem ih na njihovu poslovnost i brigu o klijentima...
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Ji 4Tze » 14 Mar 2015, 22:24

Može i preduzetnik da posluje sa inostranstvom. Ali mora da prijavi svaku uplatu deviznom inspektoratu ili tako nekoj komunističkoj tvorevini (Kneza Miloša 2 čini mi se :))
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od NexT » 14 Mar 2015, 22:29

Naravno da moze. Kada legne uplata na devizni racun, iz banke posalju Obavestenje o prilivu, na kom mora da se popuni koji iznos i po kom osnovu je uplacen. U sustini, to se predaje banci, a oni moraju da imaju to ukoliko neko proverava.

Podizanje novca sa deviznog funkcionise tako sto prodas devize po izmisljenom kursu banke i prebacis na svoj dinarski racun, i onda mozes da raspolazes.

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Одг: Banke - odabir, utisci...

Post od swemir » 14 Mar 2015, 23:39

To i kazem a ja hocu direktno

Korisnikov avatar
Cp6uH
Postovi: 1155
Pridružio se: 28 Jan 2013, 13:50
Garaža: Toyota Corolla TSn
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Cp6uH » 16 Mar 2015, 14:47

Day Walker je napisao:Citam temu, bacim pogled na karticu i shvatim da mi je istekla ovog meseca
Ističe na kraju meseca naznačenog na kartici, zovi ekspozituru u kojoj si uzeo da ti daju novu

Odgovori