Banke - odabir, utisci...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od somi-car » 07 Feb 2019, 09:21

Kad tako postavis stvari ja isto tako ne smatram da sam odgovoran sto je greska nastala greskom bakomata kasnim rasknjizenjem. Gledam na NBS do tri meseca se ceka za odgovor.

Generalno ja cu ''svoj dug'' morati da platim banci ali me nervira nepravda a nisam pesimista vec nekako nemam poverenja niti verujem da neko ima volju da resava prituzbe klijenata.

Poslacu sada dopis pa da vidimo ali jos nesto. Toliko su iz obe banke nadrkani kada zelis da reklamiras neku nepravilnost da je to strasno.

Ja kao i vecina ne mogu da izbegnem poslovanje sa bankama ali verujem da bi novac bio sigurniji kod zelenasa bem ti sve...

Ovo je odgovor intese
----------------------------------------------------------------------------
Milentija Popovića 7b, 11070 Novi Beograd PIB: 100001159 / Matični broj: 07759231
www.bancaintesa.rs
Datum: 11.09.2018.

ODELJENJE ZA UPRAVLJANJE ZADOVOLJSTVOM KLIJENATA

Obaveštenje o dopisu:

Poštovani,
Zahvaljujemo Vam se na ukazanom poverenju i dosadašnjoj saradnji sa Banca Intesa ad
U vezi sa Vašim obraćanjem koji ste prosledili Odeljenju za upravljanje zadovoljstvom klijenata, koje je zavedeno pod brojem ********, obaveštavamo Vas kako sledi.

Postupajući po Vašem prigovoru, kontaktirali smo nadležne službe. Na osnovu izvršene analize potvrđeno je da ste dana 30.6.2018. u 11:17:57 , izvršili transakciju na bankomatu EXB01064 u iznosu od RSD14.000,00.

Navedena transakcija je odobrena od strane procesora (trećeg učesnika) i rezervacija po računu je postavljena u 17:44h.

U međuvremenu imali ste podizanje gotovine na bankomatu u 15:37h u iznosu od 5,000.00 RSD i 15:41h u iznosu 11,000.00 RSD , koje su regularno odobrene od strane Banke, jer još uvek nije bilo umanjeno raspoloživo stanje za prethodnu transakciju.

U navedenim situacijama transakcija će biti rasknjižena bez obzira na raspoloživo stanje, a imajući u vidu da je bila uspešna.

U situacijama kao što je konkretna, a kako je Aneksom ugovora, član 5, o tekućem računu predviđeno, klijent je u obavezi da prati ostvarenu potrošnju i transakcijama ne prekorači raspoloživa sredstva.

Nadamo se da smo ovim obrazloženjem uspeli da objasnimo proces odobravanja transakcija i na taj način obrazložimo konkretnu situaciju, te da ćete naš odgovor prihvatiti sa razumevanjem.

Molimo Vas da dugovanje po računu, a imajući u vidu da ste sredstva podigli, izmirite u najkraćem roku. Za sva dodatna pitanja i sugestije, Odeljenje za upravljanje zadovoljstvom klijenata Vam stoji na raspolaganju, kao i sledeći dostupni kanali za obraćanje:
-------------------------------------------------------------------------

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od passenger » 07 Feb 2019, 09:30

Nema veze sa somi-car temom, ali kolega hteo da uzme za E91 kredit i odbili ga jer je pre 3,4 godine imao neki dug od 200 CHF prema Pošti i nije platio mesecima. Dali mu zabranu dizanja kredita do 2020. S tim što ne može ni stan negde da iznajmi, lizing itd. Dodje mu kao ekonomski kriminal. Imaće dosije u policiji, tj. to se u policiji nikad ne briše
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od somi-car » 07 Feb 2019, 10:01

Poslao sam dopis NBS-u ali smatram da je to prazna prica....

Nacice oni za svaki razlog odgovor i jednostavno mislim da se svaki ugovor pise tako da banka sebe zastiti a klijent izvuce deblji kraj.

Imao sam ja xx situacija sa razlicitim bankama i uvek slicna jebada.

Moje je da namirim njihova potrazivanja kako mi ne bi napravili jos neki ili jos veci problem. Pamet u glavu i banke posmatrajte kao najvece neprijatelje koji nisu tu da vam pomognu.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od ikac2000 » 07 Feb 2019, 10:39

To je i u DE katastrofa striktno, i u odnosu na Srb katastrofa.

Ja ne mogu jos ni postpaid mobilni da uzmem zbog kreditnog rejtinga koji jos gradim, bez ijednog zaostalog placanja.

Ako zakasnis neki racun da platis ode ti rejting dole za naredne 3 god. koliko de cuva.

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od ftj » 07 Feb 2019, 10:50

Evo kako ja vidim a ti me ispravi ako negde gresim.

-Podigao si pare na bankomatu, a zbog trenutnog problema sa konekcijom bankomat je isplatio pare a da nisi imao pare na racunu pa te je to oteralo u nedozvoljeni minus. Situacija jeste vanredna ali svakako predvidjena, kako u procesu njihovog poslovanja tako i u pravilima koriscenja.
-Banka je pokusala da te kontaktira kako bi na vreme platio svoj dug pre nego sto su te prijavili kreditnom birou a ti nisi imao dobre kontakt podatke.
-ti i nakon saznanja da imas taj dug i blokiran si, nisi uplatio preostali dug a ocekujes da te odblokiraju? taj deo mi nije jasan.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od passenger » 07 Feb 2019, 10:57

U CH imas "mahnung" odnosno upozorenje, koje dolazi pre radikalnijih mera (betreibung). Mislim da ih ima 3.

Meni dolazilo 2,3 puta do sad za 2,3 razlicite racune. Zaboravi čovek da plati, dodje upozorenje i platim kaznu od 100 i nešto CHF :glavomuzid:

Zamalo su mi otvorili dosije za neku neplaćenu carinu za neki kauč za rodjaka. Od tad nikom više ne činim usluge uzimanja robe u AT
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Ogi » 07 Feb 2019, 12:10

@Somi

Hmmm... znaci bankomat je ipak skinuo pare samo kasnije... to malo menja situaciju. Mislio sam da nije uopste ali on jeste ali je prethodno samo rezervisao. U sustini, verujem da su se oni zastitili od te situacije. Ja na primer u svakom momentu znam stanje po racunu, na sta ide svaki dinar,meni to ne moze da se desi. Cudno je kako ti to nisi znao duze od pola godine.

@ftj Kada mu je supruga koristila karticu imao je pare ali racun nije odmah bio zaduzen. Posle kada je on podizao, bankomat mu je dao iako nije imao jer nije zaduzio rn po prethodnom podizanju.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od somi-car » 07 Feb 2019, 12:30

I ajde sad koliko cesto ili koja je verovatnoca da se to desi?

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13024
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Saša » 07 Feb 2019, 12:52

Čekaj, meni tu nešto nije jasno... Nisi znao koliko para imaš na računu? :D Nisi sabirao već si samo podizao... i podizao... i podizao... ? :D I kad si podigao više nego što imaš na računu (a sporost informatičkog sistema banke ti je to dozvolila) - sad se nešto ljutiš što si otišao u minus? :D Ili ja nešto ne kapiram... :)

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od ftj » 07 Feb 2019, 13:12

Ne desava se cesto ali se desava jbg, ceo tvoj slucaj je splet vise nesrecnih okolnosti. I nije vezano samo za bankomat vec moze i za online placanja, tj. moze da ti prodje placanje i ako nemas para na racunu(mada tada najcesce ide na teret prodavca).

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od dragvorl » 11 Mar 2019, 21:07

Savet za odabir banke u Srbiji sa najmanjom provizijom za doznake u eurima iz inostranstva. Za Erste znam da skidaju 0,4% ili minimum 500 din, mislim da Intesa skida 0,35%. Jel ima tu neko da ima manju proviziju?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3811
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Kornjaca Rade » 11 Mar 2019, 21:37

Mts banka bi trebalo da je 0.2% ili min 300din.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od ikac2000 » 11 Mar 2019, 21:39

Ja iz Poljske kada sam slao u Intesu pre 2 godine, sa poslatih 700 eur, stiglo mi je 31 eur manje. Tu se ugradjuje i banka izmedju.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19248
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Heinz » 12 Mar 2019, 08:03

Za plaćanje ka inostranstvu najpovoljnija je bila Kombank, jer nema banku između. Proveri kako je kod njih.

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14179
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od pedja » 12 Mar 2019, 08:25

Koji je dinarski račun najjeftiniji (ili besplatan)? Imam tekući, a otvorio bih još jedan, povremeno uplaćivao novac i dodelio karticu nekome.

TapaT


Odgovori