Banke - odabir, utisci...

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od ftj » 29 Mar 2021, 22:15

Sad su banke duzne da na kraju godine salju listing svih naknada u toku godine na tvom racunu i tu sam saznao da intesa sad naplacuje podizanje para sa saltera u banci.

Janja
Postovi: 11
Pridružio se: 02 Sep 2020, 16:43

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Janja » 29 Mar 2021, 22:17

Hit račun sada košta 350 dinara, a devizni je od 0 porastao na 125 din. Plaćanja isto od 0 na 15 dinara. To su neke usluge koje ja koristim...

Sent from my PRA-LA1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Kornjaca Rade » 29 Mar 2021, 22:45

Rolla je napisao:Ja pre par dana otvorih racun u mts banci. Prvih 6 meseci bez odrzavanja, nakon toga 100 din. Dinarski i devizni racuni, mastercard i dina. Na svakom bankomatu sa mc znakom se podize bez provizije, a svaka mts poslovnica je ekspozitura.
Aplikacija za tel, elekteonsko na racunaru i sms servis takodje ukljuceni u cenu paketa..
Nije svaka mts poslovnica ekspozitura. U stvari van Bg ih ima jako malo, u Vojvodini nijedna.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2307
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od Skipper » 29 Mar 2021, 22:58

lami je napisao:Stiglo mi neko obavestenje o promenama u Intesi, brdo stranica, izraza koje bas i ne razumem, moracu posle detaljno da proverim, ali pazi ovo, ako javni nastupi nisu u skladu sa promovisanjem jednakosti, mogu da raskinu ugovor. Postoji razlika izmedju promovisanja nejednakosti i toga da ti ne promovises jednakost, sta god ona bila po ovom novom zakonu. Bolje bi im bilo da poprave bib w2p aplikaciju da ne mora da se svaki drugi mesec reaktivira, umesto sto se bave ovakvim glupostima.
Ima i neki deo oko nekog fatka sporazuma. U sustini, ostaje mi da vidim da li ce da naplacuju neke usluge koje su bile besplatne, ako da, eto mene da menjam banku.Slika

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Sad se bukvalno sve naplaćuje, mišljenja sam da će ih dosta ljudi napustiti. Meni će sa 300 dinara otići na najmanje 650-700 a za istu uslugu. Meni je to puno i ne želim toliko da plaćam, dođe skoro kao cena manjifika statusa po novom tarifniku. Takođe uslov za manjifika status je plata 1500+ evra pa ni to ne može svako da dobije.

lami
Postovi: 3270
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od lami » 29 Mar 2021, 23:03

Mene su kao zvali ranije da sam dobio svog savetnika, pa cu ici da vidim sta mi to uvaljuju. Nisu sad to velike pare, ali ne vidim poboljsanje usluge, a kad se pogleda treba duplo da se placa.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od snork » 30 Mar 2021, 03:17

Već tri dana ne mogu da se ulogujem na Intesa eBanking, a već oko 10 dana mi odbija plaćanja deviznom Visa Electron karticom. Da li još neko ima ove probleme? Šta god da petljaju, trebalo je da to rade bez prekidanja servisa korisnicima. I naravno, da nas blagovremeno obaveste.

Sinoć su poslali emailom "Predlog izmena i dopuna okvirnog ugovora" i tu navode "sveobuhvatni proces digitalne transformacije", kao i "unapređenja" i "pogodnosti" koje nas očekuju. Nisam još pročitao sve, ali ako je ovako kao što kaže Lami, gasim sve račune i završavam poslovanje sa njima.

Pitanje: koje su alternative? MTS, Telenor (odnosno Mobi kako se sada zove)... "Klasična" banka (sa gomilom ekspozitura po zemlji) je naravno ok, ako je ostala neka da valja...
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od trojanac » 30 Mar 2021, 06:01

Skipper je napisao:Ima li neko račun u AIK banci ili u Euro banci? Intesa će drastično da mi poskupi pa gledam gde preći.
Interesuje me kako im radi elektronsko bankarstvo i kakva im je mobilna aplikacija.
Supruga je u Euro banci i koristi aplikaciju još od demo verzije, obzirom da je moj burazer razvijao apk. Nije mi se nikad žalila oko funkcionalnosti mada nije neki zahtevan korisnik. Jednom je bio problem oko aktivacije na novom uređaju pa je išla par puta do poslovnice.

Ja sam u CA godinama i nikakvih zamerki nemam ni na aplikaciju ni na banku. Imam sreće da mi je najbliži bankomat 200m od kuće, a ima ih i po gradu kad negde krenem.

U Intesi nam je račun od udruženja i večito neki problem, bukvalno od prvog dana. Tako da planiram da menjam.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21087
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od nidza » 30 Mar 2021, 13:26

@snork , malopre sam se ulogovao, ne vidim nikakav problem, niti sam primetio bilo šta sa karticama.

Ne mogu da kažem da imam problema sa Intesom, jedino što su rigidni, kao i svaka druga velika i inertna kompanija, pritom imaju jako veliku bazu korisnika, puno bankomata, pa im se pomalo i može da budu tvrdi.

Meni, lično, je najveća prednost Intese, što ne idem u ekspoziture, ne gledam ih, ne ulazim ni kod savetnika, ne postoje za mene fizički maltene. Gledamo se samo kad na 2 odnosno 3 godine preuzimam kartice. Šteta što ne šalju brzom poštom, rado bih platio tu uslugu.

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10392
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od sebekkg » 30 Mar 2021, 16:45

Pa i sa ovim novim bankama kao mts nema dodira sa dosadnim ekspoziturama i radnicima. Mene nervira to kod inteze stalno skrivanje troskova kao zmija noge. Ja sam trenutno na tom hit računu i imam amex i master kartice. Vidim da mts ima isto kartice, sad ako radnje prihvataju i njihove platne kartice onda mozda i predjem kod njih. Inteza je ista kao i sjbb. Previse korisnika da mogu da se prave mutavi na sve zahteve korisnika, vec teraju svoju politiku.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Slika

tlazar
Postovi: 862
Pridružio se: 24 Feb 2017, 15:24
Garaža: Elantra 1.6mpi

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od tlazar » 30 Mar 2021, 17:48

Skipper je napisao:
lami je napisao:Stiglo mi neko obavestenje o promenama u Intesi, brdo stranica, izraza koje bas i ne razumem, moracu posle detaljno da proverim, ali pazi ovo, ako javni nastupi nisu u skladu sa promovisanjem jednakosti, mogu da raskinu ugovor. Postoji razlika izmedju promovisanja nejednakosti i toga da ti ne promovises jednakost, sta god ona bila po ovom novom zakonu. Bolje bi im bilo da poprave bib w2p aplikaciju da ne mora da se svaki drugi mesec reaktivira, umesto sto se bave ovakvim glupostima.
Ima i neki deo oko nekog fatka sporazuma. U sustini, ostaje mi da vidim da li ce da naplacuju neke usluge koje su bile besplatne, ako da, eto mene da menjam banku.Slika

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
Sad se bukvalno sve naplaćuje, mišljenja sam da će ih dosta ljudi napustiti. Meni će sa 300 dinara otići na najmanje 650-700 a za istu uslugu. Meni je to puno i ne želim toliko da plaćam, dođe skoro kao cena manjifika statusa po novom tarifniku. Takođe uslov za manjifika status je plata 1500+ evra pa ni to ne može svako da dobije.
Zar nije uvek bila granica za magnifica tako nesto?
Imaju li druge banke neke takve "premium" racune?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od klisko » 31 Mar 2021, 23:32

Ima Raiff ali ne znam minimume. Kod njih je moglo i bez minimum plate ako imaš veliku štednju ili prosto platiš mesečno hiljadu dinara (otprilike).
Slali su mi neke mejlove da su prvi u Srbiji dobili odobrenje od NBS za video verifikaciju korisnika - ne moraš u ekspozituru, može sve preko video poziva. Nisam probao, samo pročitao reklamu.

ftj
Postovi: 13036
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od ftj » 01 Apr 2021, 09:34

unikredit ima privatno bankarstvo, sa posebnom filijalom al je namenjeno bas za bogatunere da ne kazem milionere.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12314
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od shandu90 » 06 Apr 2021, 07:03

Treba da prebacim caletu neki veci iznos, a limit mi je 300k (raiffeisen) i to izgleda na 7 dana. Jel ne moze to nekako da se zaobidje?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30005
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od trojanac » 06 Apr 2021, 07:20

Kako se povećava nedeljni limit za plaćanje?

U opciji LIČNO (profil), biramo podopciju LIMITI, ge se mogu podesiti limiti za sve kanale plaćanja (mobilno bankarstvo, elektronsko bankarstvo, kontakt centar). Limit se posmatra za perid od 7 dana unazad od trenutka kada želimo da izvršimo plaćanje.

https://www.raiffeisenbank.rs/korisnick ... plikacije/


Vidi ovo ako pomogne.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12314
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Banke - odabir, utisci...

Post od shandu90 » 06 Apr 2021, 08:11

To sam vec podesio Izgleda cu morati da sacekam sledecu nedelju.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori