Električni skuter/trotinet/bicikl

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Električni skuter/trotinet/bicikl

Post od ljuba » 09 Avg 2020, 13:36

A da li neko zna gde je legalan ovaj skuter uopšte? Mislim da se vozi po bilo kom tipu puta? A i u opšte bilo koji skutera malo brzi tog tipa...

Verstuurd vanaf mijn SM-A515F met Tapatalk


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Električni skuter/trotinet/bicikl

Post od shandu90 » 09 Avg 2020, 14:27

Ljudi bi pre dali pare za to, a ne bi za jaci motor (od 600ccm).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Električni skuter/trotinet/bicikl

Post od starac vujadin » 09 Avg 2020, 14:35

ljuba je napisao:A da li neko zna gde je legalan ovaj skuter uopšte? Mislim da se vozi po bilo kom tipu puta? A i u opšte bilo koji skutera malo brzi tog tipa...

Verstuurd vanaf mijn SM-A515F met Tapatalk
Legalan je svuda. Negde mu je limitirana brzina.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk


Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Električni skuter/trotinet/bicikl

Post od HKS » 09 Avg 2020, 16:52

Starce koliko je ovaj dualtron stabilan, ide 100kmh? Za ove pare uzmes neki motor.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Električni skuter/trotinet/bicikl

Post od starac vujadin » 09 Avg 2020, 18:02

Naravno da nije stabilan kao motor...ali jeste stabilniji od trotineta kakve viđamo. Ima neki lik koji tera monocikl i ima istu kacigu kao ovaj...moguće da je isti tip. Za te pare može i solidan polovnjak da se uzme, ako tako gledamo.
Meni se sviđa Speedway Leger...više od toga mi ne treba, a i to je skupo.

Sent from my BBB100-2 using Tapatalk



Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Električni skuter/trotinet/bicikl

Post od grujicd » 09 Avg 2020, 18:51

Pa dobro, ovo se ne gleda kao prevozno sredstvo, a čak ni kao statusni simbol jer i nije za grad i do kafića - suludo je time "leteti" kroz saobraćaj. Ovo je za adrenalin džankije da negde divljaju. Bar ja tako vidim.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Električni skuter/trotinet/bicikl

Post od ljuba » 09 Avg 2020, 22:40

Kako to mislis legalan je svuda? Pa jel ima tablice? Bas me interesuje ta definicija “legalnosti”. Znam da sigurno u Holandiji nije legalan ni najmanje :) (cak ni na trotoaru)
31) vozilo je sredstvo koje je po konstrukciji, uređajima, sklopovima i opremi namenjeno i osposobljeno za kretanje po putu,

32) bicikl je vozilo sa najmanje dva točka koje se pokreće snagom vozača, odnosno putnika, koja se pomoću pedala ili ručica prenosi na točak, odnosno točkove,

33) motorno vozilo je vozilo koje se pokreće snagom sopstvenog motora, koje je po konstrukciji, uređajima, sklopovima i opremi namenjeno i osposobljeno za prevoz lica, odnosno stvari, za obavljanje radova, odnosno za vuču priključnog vozila, osim šinskih vozila,

34) moped je motorno vozilo sa dva točka čija najveća konstruktivna brzina, bez obzira na način prenosa, ne prelazi 45 km/h, pri čemu radna zapremina motora, kada vozilo ima motor sa unutrašnjim sagorevanjem ne prelazi 50 cm3, ili sa motorom čija najveća trajna nominalna snaga ne prelazi 4 kW kada vozilo ima električni pogon,
Poslednja izmena od ljuba u 09 Avg 2020, 22:51, izmenjeno 1 put ukupno.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Električni skuter/trotinet/bicikl

Post od ikac2000 » 09 Avg 2020, 22:44

U DE, ukoliko se vozi trotinet na javnom prostoru (ulica ili trotoar), mora da ima homologaciju, osiguranje i tablice, za sta postoje standardi.

Ovakvi primerci se isto prodaju, ali za voznju po privatnim stazama i imanjima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Električni skuter/trotinet/bicikl

Post od starac vujadin » 10 Avg 2020, 00:36

http://www.mymobelity.com/index.html

...po dobrom starom običaju ludi Holanđani se već bave tuningom trotineta...:-)


Sent from my BBB100-2 using Tapatalk



Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Električni skuter/trotinet/bicikl

Post od ljuba » 10 Avg 2020, 08:17

Pa da ali i dalje nisu dozvoljeni na ulici kao i na trotoaru? Ili to nije bio odgovor na moje pitanje? Jedini argumenti u razgovoru sa policijom je da je policajac glup ili da ga boli briga 100%. A ovde policija bas gleda i zaustavlja sve sto vidi da im nije po propisima... Neke drzave / gradovi imaju lokalne regualative da jako ograniceni skuteri mogu da se rentiraju, ali to nije ni slicno onome o cemu pricate, kao i npr Segway PT za Amsterdam.... I dalje mi nije jasno da nesto sto moze da ide preko (a i do) 25km/h, tako nesigurno - posebno pri slabijem putu, a i u iznenadnim situacjama moze neko da prodaje (kao za koriscnje na soopstvenom terenu) i prolazi sa time... Super je zezanicja, ali... da to krene masovnije ljudi (de ne kazem deca) bi se poubijala samo tako...

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Električni skuter/trotinet/bicikl

Post od starac vujadin » 10 Avg 2020, 09:03

Ljubo ne razumem na čemu insistiraš...Mene u Srbiji pitaš da li je električni trotinet legalan? Pa, valjda ti to znaš bolje nego ja. Ja sam poslao link da se ti trotineti mogu leglano kupiti u Holandiji.
Poslao si tri linka...to su valjda delovi zakona. Oni niti definišu, nit ne definišu postojanje trotineta. Više izgledaju kao nedorečenost zakona.
Bilo kako bilo to opet ne znači da su oni nelegalna stvar. Prodaju se po celom svetu, negde su uslovljni onim, negde onim, ali nisu nelegalni. Nelegalan je i internet u Severnoj Koreji, pa to nije nelegalna stvar.

edit: i evo posle tri munuta guglanja što si mogoa i sam da pogledaš, vidim da se zabranjeni od prošlog septembra zbog neke nesreće koja se desila..ok, so what. Holandija je izuzetak od ostatka sveta.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Električni skuter/trotinet/bicikl

Post od ljuba » 10 Avg 2020, 09:06

I dalje ne razumem? Kako msilis delovi zakona? Po kom osnovu neko sme da vozi po putu (da ne kazem i po trotoaru) u Srbiji elektricni trotinet? Ako pricas o delovima zakona? Kako se definise trotinet? Sta mozes da kazes milicajcu kada te zaustavi - svi to voze - i kada ti ga uzme? Ja taj zakon - svi to rade nikada nisam razumeo.... I nista nisi postovao da ima veze (u vezi legaliteta)....

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Električni skuter/trotinet/bicikl

Post od starac vujadin » 10 Avg 2020, 09:10

Ljubo, o čemu pričaš - o Srbiji ili Holandiji?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Električni skuter/trotinet/bicikl

Post od ljuba » 10 Avg 2020, 09:11

O Srbiji za pocetak... O Holandiji znam, a o Srbiji me interesuje... Po kom osnovu mozes da ga vozis po putu za pocetak? Osim crvena za milicajca....

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11390
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Električni skuter/trotinet/bicikl

Post od starac vujadin » 10 Avg 2020, 09:20

Ok, sad si najzad malo jasniji.

Za početak i za kraj diskusije (pošto mora da se radi :) ) - gde si istripovao da ovde neko zaustavlja trotinete, daje "crvene", da je nešto nelegalno?

Trotineti nisu nelegalni, trebalo bi da se uvedu preciznija pravila njihovog kretanja i upotrebe...ideja je bila da se usvoje slovenačka pravila,. Bilo je ovde već reči o tome. Do tada važi - što nije zabranjeno, to je dozvoljeno i tretiraju se kao pešaci u saobraćaju.
I opet, sve to si mogoa da saznaš za par minuta pretrage...

Odgovori