Preporuke za sve i svašta

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12316
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Preporuke za sve i svašta

Post od shandu90 » 05 Maj 2022, 15:51

Nesam cackao motorku ali jesam trimer, i ‘lektricni i klasicni. Klasicni je daleko jaci od ‘lektrike, koji samo malu travu moze da resi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od elMaestro » 05 Maj 2022, 20:53

Ja pre mesečak dana uzeo Stihl MS 180 na akciji za 24k. Jeftinije varijanta je MS 170 koja je 20ak otprilike. 180 ima 1.8ks I za ono za šta meni treba (slično kao I ti što si naveo, samo još ređe, jer I ne stižem toliko ići na selo) je idealna. Prvenstveno zbog gabarita, sa punim rezervoarom ima ca. 3,5kg. Jeftinije verzije Husqvarne su isto tu oko 20 I malo ispod (naravno nove). Svakako neuporedivo bolji izbor od električne (ne vidim u čemu je el. bolja), a opet, po mom mišljenju puno bolje od Lidl varijanti za 100-tinak €. 5 god. garancije, nova, marke koje ipak imaju renome tu (nebitno Stihl ili Husqvarna), meni dovoljno.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Dare4x4 » 05 Maj 2022, 21:15

Ja sam jesenas kupio Stihl ms 310. Bila je oko 55000 na akciji. Mogu reći da sam zadovoljan. U početku sam malo bio razočaran manjkom snage, međutim kad sam naštelovao karburator kako ja mislim da treba tek tad je dobila snagu koja je ok. Do sada bez problema, startuje izuzetno lako. Hladna na 2-3 trzaja, svaki sledeći start je na keca.
Inače tvoj strah od dvotaktnih motora je bez osnova. Ja ih imam ukupno 5 u raznim mašinama i sve to radi na isti fazon i kad zeza isto zeza ali baš retko. Na primer, teško mi je palila pumpa za vodu. Našao sam na Aliexpressu identičan karburator za $10 i od tad radi bolje nego nova.
Moj ti je savet da se ne igraš sa tim nekim jeftinim testericama. Moj komšija je kupio nekog kineza i to nije radilo kako treba nikada. Npr mehanizam za stezanje lanca je bio plastičan, filter vazduha pušta prašinu unutra itd. Bolje je uzeti neku poznatu marku.
Električnu bih možda uzeo samo za neki rad u zatvorenom prostoru. Inače, nikad ne bih vukao kabal i pazio na njega pored još sto stvari na koje treba paziti kad je motorka u rukama, a i sa benzincem nisi ograničen na dvorište

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Gazu » 05 Maj 2022, 21:24

Slažem se s tobom po pitanju marki, mada sam ipak sad nekako u fazi da razne stvari kupujem ne baš kakve god, ali skoro pa kakve god - samo da imam.

Jer treba kod mene još dosta toga da se kupuje i opremljuje, raznih sitnica, i onda bi brzo iscrpio budžet da kupujem sve što mi treba u kratkom periodu kupovao samo od dobrih marki.

A računam, posle mogu postepeno te stvarčice da menjam i dobrim markama.

A znači s tom benzinkom nemaš nikakvih problema, sipaš gorivo i ulje, i teraj?

@Dare4x4 Hvala za pisanje svojih utisaka! Razmisliću ipak i o benzincima, sad kad si tako rekao. Vidim da definitivno barem dugoročno treba ići ka tome što kažeš...

Sačekaću još i ostali šta kažu, možda neko ima pozitivno iskustvo i s nekom jeftinom.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk



Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od elMaestro » 05 Maj 2022, 21:56

Videh pre neki dan Priusa, logično hibrida, sa ugrađenim plinom I metanom I čovek se ne plaši, vozi ga, a ti da se plašiš 2T motora :kezo:

Bez šale, ćale ima par decenija staru (voli je više nego ukućane, ne koristi je već duže vreme toliko, koliko eto da je ima) Husqvarnu 61, preteška, prejaka, stari kov što bi se reklo, ali opet nema tu mnogo stvari da zeza za neku povremenu upotrebu. Fino naštelovan karb, ispravna elektronika I uz dovoljnu kompresiju te ne može zezati. Sve usputno što se tiče podmazivanja I samog paljenja možeš I sam detektovati ako se pojavi problem I lak je za otkloniti (nemaš mnogo opcija).

Generalno su te ulazne varijante prejeftine kao nove. Prost primer, ova Stihl MS 180 polovna na ebay Kleinanzeige ako se pojavi par godina stara za 150€, nestane odmah.

I da, kao što Dare reče, ta igranka sa kablom (I razvlačenje istog I mogućnost da ga zakačim u korišćenju) je prvi razlog zašto izbegavam I El. kosačice I trimere I bilo šta za sličnu upotrebu. Iako kao što rekoh koristim sve za svoje potrebe, svakako mi je lakše da se malo više umorim dok pokupim dvorište težom kosačicom nego da mislim o kablu.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Gazu » 05 Maj 2022, 22:01

Ma joj, ko klinac sam se samo nagledao matoraca kad se pate s motorkama i kosačicama na benzin.🤣 Možda je to bilo zbog stipsarenja, možda je i sad bolji izbor, ne znam, al uteran mi strah u kosti.🤣

Ako uzmem benzinku, budite spremni na moja glupa pitanja.😆

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od dragvorl » 05 Maj 2022, 22:12

Ja bih ti savetovao da ne uzimas svasta samo da bi imao i skupljalo prasinu. Ja sam tako uzimao i uvek mi se olupalo o glavu, kad treba (retko), bas onda ne radi. Sto bi rekli Englezi-nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari. I stvarno je tako, ta jeftinoca u mnogo slucajeva ide u djubre i onda moras kupiti pravu stvar.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Gazu » 05 Maj 2022, 22:35

Da, s tim što ovo ne bi skupljalo prašinu. Jedna od onih stvari koje bi koristio retko, al kad mi treba, problem je da to nemam... Ne možeš se namoliti ljudima. Svako onako dobaci "doći ću ja s motorkom, to ćemo mi", al od toga često ništa. A neću ni da vučem ljude za rukav.

Mislim, jedno je kad pojurim komšiju da ponesemo frižider, al mi je jasno da neko ipak neće alat da pozajmljuje ili ga koristi kod drugoga. Tako da, hoće ljudi da pomognu, ali hoću i ja s tim da budem samostalniji. A da se pokvari, najgore kad se kod mene pokvari tuđe.

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1337
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od stefankmn » 10 Maj 2022, 15:02

Preporuka neka za glass service da zamenim soferku na Passatu B8?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 625
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od motorista » 11 Maj 2022, 07:49

U kom gradu, @stefankmn? KMN = SKM? Antipreporuka za poljsku marku "Nordglas" ("Nordglass"), barem na osnovu njihovih proizvoda od pre 8-10 godina.
Slayer je napisao:
09 Dec 2021, 17:08
Pozdrav,

Treba mi informacije gde je moguce napraviti plocicu po ovom principu, hteo bih neki custom text ili samo audo logo npr.

Hvala :)
Kinezi imaju gomilu tih pločica, 250-400 dinara. Neke su uspele kopije neke baš i ne. GTD, quattro, M, AMG 4motion...

Korisnikov avatar
stefankmn
Pobednik Garaža - Kup takmičenja
Postovi: 1337
Pridružio se: 03 Feb 2015, 12:09
Garaža: VW PASSAT B8 1.6 TDI

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od stefankmn » 11 Maj 2022, 08:54

Izvinite sto nisam napisao za koj grad :D

U Beogradu da bude servis.

Kolko vidim kod mene je soferka marke Saint Gobain. Uglavnom dosta servisa nju i nudi uz AGC ( Japansku)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk


Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od srdjanyo » 11 Maj 2022, 13:37

Pitanje za še.
U servisu su mi rekli da mogu da mi osposobe , za 15000 dinara (baterija , hdd, tastatura, memorija sa 4 na 8 GB) I da će to biti mašina ekvivalentna novoj od 350€.
U otkupu ga cene 50€.
Da li kupiti nov (na rate naravno) u toj ceni ili osposobiti ovaj?


Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od dragvorl » 11 Maj 2022, 14:09

Koji je laptop?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od srdjanyo » 11 Maj 2022, 14:13

Asus X540 Intel-Core i3 5005
4 GB RAM
2018. godište.

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Gazu » 11 Maj 2022, 15:09

Ja bi radije nov laptop, a ovaj, ako hoćeš samo SSD da mu ugradiš, i da radi ko zmaj. Ako SSD on već i nema.

S novim laptopom imaš garanciju, a ovaj stari ako se pokvari, pitanje je da li će uopšte moći da se popravi.

U svakom slučaju, maksimum što bi ulagao u stari laptop je ugradnja SSD-a.

Laptopovi kad se pokvare sad, sve i svašta im integrisano u matičnu ploču, i da po po PS-u neki kvar u vezi s tim mogao da se reši, trebao bi komplet matičnu sa svim tim da menjaš. Može, naravno, i da se menjaju te sitnije komponente, al tako su meni neki čipić za zvuk pokušavali da menjaju, i nisu uspevali da reše problem. Bili pošteni oni u servisu, ali nisu mogli da poprave, nakon dva pokušaja popravke se nije održao komp ni po nedelju dana.

Odgovori