Preporuke za sve i svašta

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Gazu » 12 Maj 2022, 13:40

Jel imate vi za auto one male ručne usisivače? Vredi li to? S obzirom kod perionica ima usisivač 5 minuta za 100 dinara, ako ne grešim.

I vidim, ima njih i za 2000, za 4000, pa i 8000, s tim da su ti brendovi kojima više verujem baš ti od oko 8. Ti jeftiniji su mi rizičniji, em zbog kvaliteta i snage, em da li su dostupne vrećice te za njega ili šta bi vrlo bilo tu da se treba menjati... Pa sad, da li su i ti najjeftiniji ipak OK?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 447
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od djomla » 12 Maj 2022, 14:04

Ja sam uzeo u Lindi za 2000 +/- (ne secam se tačne cene) ali je i dalje zapakovan
Na drugom forumu videh da su zadovoljni sa istim.

Sent from my 3310 using Tapatalk


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6748
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od ljuba » 12 Maj 2022, 14:04

Ja sam uzeo blac&decker sa dosta priključaka za 10 eur polovni pre 10 godina i prezadovoljan sam. Treba iskopali negde polovni, u Holandiji ih imaš koliko hoćeš ali mislim da ti je ti malo daleko :)

Sent from my SM-S906B using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Gazu » 12 Maj 2022, 15:01

Bo'me daleko.

Super, ako su ti od 2000 dobri kao iz Linde, onda je isplativo za tu namenu.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk


dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od dispy » 16 Maj 2022, 19:57

Treba mi preporuka šta da uzmem za zaštitu od sunca za vetrobran, i eventualno prednja bočna stakla, ako ima sve u jednom. Auto mi stoji u garaži, ali kada negde odemo najčešće ne mrdam auto danima, a kako sad idu vrućine, hoću da pokušam da sačuvam kožu koliko mogu.

Dakle šta je "najkvalitetnije" od tih zaštita, gde uzeti, i eventualno koja dimenzija? A6 C7 avant.

Sent from my motorola edge 20 pro using Tapatalk


Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Gazu » 22 Maj 2022, 23:29

Da podnesem izveštaj po pitanju par stvari za koje sam ovde upitkivao.

Trimer: uzeo električni pošto već imam prilično dugačak kabel. Pazario ovaj u Woby Hausu. Pokošeno dvorište danas s njim, i trava je već počela biva povisoka, super radi.

I kupio u Lidlu ručni usisivač, radi odlično. Ne znam dimenzije ostalih, primećujem da su oni od Gorenja znatno manji, pa time i zgodniji za rukovanje, ali meni je ovaj iz Lidla i ovako super. Da mi je jedina opcija bila da kupim ručni usisivač od 8000 dinara, tad ga ne bi ni kupovao, tako da nema dileme. Uzeo sam crveni, i simpatično mi kako me tako u toj boji podseća na stare usisivače iz SFRJ.😁

Motorku nisam kupio, sad je plan s komšijom da rešim u dvorištu sve što imam, a za sledeću godinu ću videti, i imam na umu sve što ste mi govorili. No eto, nisam kupio motorku koja bi mi skoro sve vreme skupljala prašinu, ali sam zato kupio ručni usisivač čija je glavna poenta da skuplja prašinu, nije loše.😁

Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 625
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od motorista » 29 Maj 2022, 15:39

dispy je napisao:
16 Maj 2022, 19:57
Treba mi preporuka šta da uzmem za zaštitu od sunca za vetrobran, i eventualno prednja bočna stakla, ako ima sve u jednom. Auto mi stoji u garaži, ali kada negde odemo najčešće ne mrdam auto danima, a kako sad idu vrućine, hoću da pokušam da sačuvam kožu koliko mogu.
Polucerada? Baš sam se pitao čemu služe kada ne pokrivaju ceo auto, ali, eto, možda bi pomogle u ovoj funkciji. Pamtim da se reklamiraju kako imaju izvesnu UV zaštitu. Reklamirale su se jedno vreme i pune cerade sa nekim penastim materijalom podužno postavljenim (dakle nema ga na bokovima) u funkciji ublažavanja oštećenja za slučaj grada — možda one nešto malo i toplotno izoluju, mada su sigurno kabastije.

Čisto ilustrativno, kada sam već pomenuo... očekivalo se 2020. nevreme sa gradom u Kruševcu, neki od nas koji nemamo garaže su aute pokrili ćebadima i sličnim — ništa nije pomoglo. Mada je grad bio neobično krupan, meni su neki polumesečasti komadi veličine pola poveće piksle prošli kroz prozor stana. Verovatno bi nešto pomoglo kod onog sitnog.

Korisnikov avatar
Gazu
Postovi: 2114
Pridružio se: 08 Feb 2022, 00:31
Garaža: Opel Astra G 1.6i-16V
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Gazu » 08 Jun 2022, 23:14

Danas se još bavio usisavanjem tim Lidlovim ručnim usisivačem i u golfu (ženomobilu), koji je bio prašnjav ko lud, gomila travki, prašine i koječega. I u nekom momentu vidim da je počeo usisivač na suprotnu stranu da izbacuje prašinu (na toj strani gde inače izduvava). Ne znam da li je to sad imalo veze s time koliko se u golfu nagutao prašine. Probao sam da ga odmah i rastavim, pa da mu provirim i u unutrašnjost - koliko tu ima prašine, i imao je poprilično. Ne znam da li mu je to zbog njegove urođene mane, ili ja nisam u nekoj turi dobro postavio filter pre usisavanja, al mislim da sam mu to dobro postavio...

E sad, bilo da je to njegova urođena mana ili ne, ti šrafovi kojima se on zatvara kao da su od nekog strašno mekanog metala. Bilo bi dobro i za to da nađem iste takve šrafove, samo čvršće, u nekoj gvožđari.

Ne znam kakvi bi bili ti ručni usisivači jačih brendova, da li mu se ovako nešto ne bi desilo. Možda je i to sve isti očin, samo ovaj jeftiniji.🙄


I kupio ipak električnu motorku.😁 U međuvremenu bio komšija opet - ovaj put s drugom benzinkom, pa smo radili tu nešto po dvorištu, ali je i s tom imao problema. Tako da, lepo električna, jedna od jeftinijih, i bez da sad i oko toga učim fore i fazone kako pokrenuti motorku kad počne svaki k**** da joj fali.😁

Verujem ja vama da je benzinka bolja, ali ne bih sad odmah mogao da kupujem kvalitetniju benzinku, pa mi se onda ovo uklapa bolje u računicu. Ova kad crkne jednog dana, onda će mi verovatno biti lakše za budžet da uzmem kvalitetniju benzinku - osim ako mi se ova električna ne pokaže fenomenalno za moje potrebe.

pedjaks
Postovi: 82
Pridružio se: 27 Avg 2013, 21:07

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od pedjaks » 09 Jun 2022, 12:27

Zdravo,
potrebna mi je preporuka za parking na 7 dana kod aerodroma u Beogradu.

Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk


Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Geza » 09 Jun 2022, 13:28

DukeNS je napisao:
25 Feb 2022, 22:14
https://instagram.com/aerodromparkingbe ... =copy_link


Moj kum je nekoliko puta koristio ovaj i bio zasovoljan.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od shandu90 » 10 Jun 2022, 09:20

Od pre par dana je pocelo da se cuje neko pistanje kad pustim vodu sa slavine u wc-u. Nemam pojma odakle taj zvuk, ali pocinje da iritira. Ima li resenja?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Grujic » 20 Jun 2022, 14:21

Gde sada ici da se napravi boja po kodu ili uzorku i da spakuju u sprej?

shator
Postovi: 36
Pridružio se: 05 Jul 2015, 17:55
Garaža: BMW 320d E90

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od shator » 20 Jun 2022, 14:57

Igor Automotive
https://maps.app.goo.gl/FbLzhYuJ45q7XTew8

Ja sam ovde uzimao pre godinu-dve, lepo su pogodili boju a prilično je nezgodna (Bmw A22).

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14188
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od pedja » 20 Jun 2022, 16:54

I ja sam kod njih uzeo boju za parking senzore. Smućkali, uzeo i lak, odlilno ispalo.


TapaT


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19260
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Heinz » 20 Jun 2022, 17:20

I meni su tamo mućkali za senzore.

Odgovori