Preporuke za sve i svašta

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od klisko » 27 Mar 2021, 11:10

Ima li preporuka za laptop servis u Beogradu? Treba zamena šarki i plastika koje su popucale.

Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od A170T » 27 Mar 2021, 13:39

Michelin metlice brisaca? Kupiti ili ne? Zadnji brisac mi treba.
https://www.kupujemprodajem.com/automob ... /112494611
Edit: ili ako neko od vas ima zadnji brisac 35cm kupujem :)


Послато са MI 9 помоћу Тапатока




Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Kuzmanovic » 27 Mar 2021, 15:44

Preskoci.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od A170T » 27 Mar 2021, 18:09

Sta bi mi onda preporucili?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
djomla
Postovi: 447
Pridružio se: 17 Mar 2017, 07:17

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od djomla » 27 Mar 2021, 18:22

A da zamenis samo gumicu na zadnjem brisaču?

Sent from my 3310 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Kuzmanovic » 27 Mar 2021, 23:40

Odnosom cena-kvalitet najvise sam bio zadovoljan Bosch evo brisacima, kazu da su i Alca brisaci dobri a jeftini. Kod mene na Puntu prvo sam stavio te obicne Bosch eco i ako se dobro secam imao sam ih godinu dana (oba brisaca su bila ispod 1000 din), posle toga sam stavio Michelin koji su kostali 800 din komad i posle par meseci su zavrsili u kanti. Trenutno su na Puntu neki Valeo od 600 din komad i ni oni nisu idealni ali makar ne kostaju previse.

Evo linka iz druge teme vezano za utiske o Michelin brisacima: viewtopic.php?p=953308#p953308

Probao sam i ja da ubacim drugu gumicu na zadnji brisac ali nikad nisam uspeo da namestim da to brise kako treba, uvek ostane neki prostor koji nema dovoljan pritisak.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
A170T
Postovi: 2132
Pridružio se: 30 Jun 2013, 13:47

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od A170T » 27 Mar 2021, 23:49

Alca brisace ne kupujem ni u ludilu. Imao sam vec jedan zadnji i skripao je ko blesav, toliko da sam uvek prepadao putnike iza kad god sam ga aktivirao.
Posle njega sam kupio neki Valeo silent, on mi je OK vec nekih 4 god, ali krenuo da se kida.
Послато са MI 9 помоћу Тапатока



Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3152
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Dare4x4 » 28 Mar 2021, 10:08

Za tišinu brisača važno je i da poluge budu čvrste, tj da nema lufta u mehanizmu. Ako nosač metlice nije čvrst, svaka metlica će da vibrira i pravi buku.

Korisnikov avatar
zezam krizu
Postovi: 109
Pridružio se: 06 Sep 2012, 22:03
Garaža: 207 1.4 HDi, Fluence 1.5 dCi
Lokacija: Resnik

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od zezam krizu » 06 Apr 2021, 15:43

Društvo, planiram da kupim neku gas masku ili polumasku (respiratore) za zaštitu i potrebne filtere koji odgovaraju za takvu masku:
1. potrebne su kada otac radi na traktoru kada radi sa prskalicom u njivi, ponekad kada se prska voće u dvorištu (nema puno), kada se radi prskanje prostorije gde čuvamo ratarske proizvode;
2. bratu treba zaštita kada radi farbanje sa kompresorom.

Trebaju mi vaši predlozi šta da kupim od te vrste zaštita jer su im potrebne, a ne ove N95 maske što su do sada najjače koristili kao zaštitu :uf: . Pa možda eto gledam da jedna bude jača (polu)maska i polumasku kako bi drugi koristio kada treba neka ispomoć u takvim uslovima, i po mogućstvu neke zaštitne naočare.

Prošle godine verujem da je teško moglo da se sve to nađe usled korone ili su cene skočile usled potražnje i nedostupnosti.

programer
Postovi: 375
Pridružio se: 07 Apr 2017, 17:31

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od programer » 07 Apr 2021, 20:39

Šta predlažete za kosačicu/kosilicu za travu? Da li uzeti neki sa Briggs&Stratton motorom ili kineskim?

Sutra u lidlu izlazi jedna sa Briggs&Stratton motorom, pa se dvoumim između nje i villager 4011b koja isto ima Briggs&Stratton motor.

Ova u lidlu je 10k din jeftinija i ima 3god garancije (villager 2), ali ne uspevam da nađem tačnu oznaku motora, dok se kod villagera vidi da je neki 450e, kog imaju na sajtu.

Chonk_force
Postovi: 28
Pridružio se: 05 Jun 2020, 21:21

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Chonk_force » 15 Apr 2021, 14:23

Ima neko preporuku za majstora/radnju koja radi ugradnju auto ozvucenja? Bg je u pitanju

Sent from my Mi 9T using Tapatalk


miksan
Postovi: 14
Pridružio se: 06 Mar 2021, 13:44
Garaža: Pezo 405
Lokacija: Krusevac

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od miksan » 15 Apr 2021, 16:57

zezam krizu je napisao:
06 Apr 2021, 15:43
Društvo, planiram da kupim neku gas masku ili polumasku (respiratore) za zaštitu i potrebne filtere koji odgovaraju za takvu masku:
1. potrebne su kada otac radi na traktoru kada radi sa prskalicom u njivi, ponekad kada se prska voće u dvorištu (nema puno), kada se radi prskanje prostorije gde čuvamo ratarske proizvode;
2. bratu treba zaštita kada radi farbanje sa kompresorom.

Trebaju mi vaši predlozi šta da kupim od te vrste zaštita jer su im potrebne, a ne ove N95 maske što su do sada najjače koristili kao zaštitu :uf: . Pa možda eto gledam da jedna bude jača (polu)maska i polumasku kako bi drugi koristio kada treba neka ispomoć u takvim uslovima, i po mogućstvu neke zaštitne naočare.

Prošle godine verujem da je teško moglo da se sve to nađe usled korone ili su cene skočile usled potražnje i nedostupnosti.
Imam polu masku forse 8 ili uzmes 3m.Imaju i cele maske sa zastitom za celo lice.

Za pesticide uzmes filtere abek1, za farbu nisam siguran.

Evo ti link videces ovde sta ti zasta treba.https://poljoinfo.com/threads/gas-maske ... 586/page-4

78 post.


@ programer

neku vilager sa B&S motorom nemoj uzimati kinseki motor.

Korisnikov avatar
zezam krizu
Postovi: 109
Pridružio se: 06 Sep 2012, 22:03
Garaža: 207 1.4 HDi, Fluence 1.5 dCi
Lokacija: Resnik

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od zezam krizu » 30 Apr 2021, 17:12

Hvala, uzeo sam bio M3 7000 serije masku i ABEK1 filtere.

Inače, trenutno posedujemo neki 15+ godina star kompresor od 24 litara koji je bio kupljen na buvljaku tada za nekih 50€ možda, a otac se zagrejao izgleda za nabavku nekog novijeg i jačeg klipnog kompresora. Ono što sam video kroz ponudu jeste da nama odgovara klipni uljni, a bezuljni i besumni su nam nepotrebni.

Interesuje me sta bi vi predložili za sledeću nabavku, što šta smo do sada odradili sa ovim, pored redovnih naduvavanja guma, izduvavanja prostorija i predmeta, i periodičnog farbanja predmeta oko domaćinstva.

Otac bi bio zadovoljan i sa 50L rezervoarom, dok ja smatram da bez 90, 100L ne bih ulazio u moguću kupovinu, jer pre svega posle iskustva sa ovim malim od 24L koji se često palio čim bi pao pritisak u rezervoaru, samo bi punio i drčio koliko je bučan.

Smatram da pored većeg kapaciteta kao što je 100L, mogao i da nabavim ostali mogući alat koji bi radio na pneumatiku, i završavao neke opet naše potrebe za rad po domaćinstvu, a prvi neki alat koji bih možda nabavio je alat za peskiranje i udarni odvijač.

Vidim da je neka ponuda kod nas šarenolika, od nekih KP ponude, zvaničnih prodavnica, itd., pa me zanimaju vaši predlozi. Još se dvoumimo između trofaznog/monogaznog, mada smatram da nam monofazni trenutno više odgovara, neki imaju 1 klip, neki 2 klipa. Jedini potencijalni problem jeste da je kompresor od 50L lakši u odnosu na one sa 100L, pa bi tu malo bio otežan transport, pošto za ovaj od 24L može 1 osoba da iznese iz podruma, a za 100/90L to je verovatno pa nemoguće, pa ću morati da ga ostavim u prostoriju gde nema nekih prepreka i vidu stepeništa za odlaganje.


Čisto za neko poredjenje, dodacu neke modele ovde:

https://metalflex.rs/product/kompresor- ... ponuda.com
https://metalflex.rs/product/villager-k ... ponuda.com
https://panex.co.rs/proizvodi/kompresor ... tc-400-50/
https://www.sualati.com/Klipni-kompreso ... detaljnije negde video i za 65.000

Za ova poslednja 2 je podatak da imaju radni pritisak do 10 bara.

I kolika je razlika izmedju ovih koji su jeftiniji (ili kako god da ih klasifikujem) u odnosu na npr. ABAC kompresore? Kod mene u blizini u Rakovici je zvaničan servis i sistributer ABAC kompresora (Tehnogama), pa mogu i posle praznika pretpostavljam do njih da svratim da čujem šta oni imaju da kažu.

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od dispy » 01 Maj 2021, 18:23

Kakav je Parkside alat za hobi upotrebu? Lidl daje 3 godine garancije ali računam da mi to nije toliko važno jer se relativno retko koristi. Gledam šrafilicu, imaće sad ova performance varijanta, izgleda da je nešto kvalitetnija od redovnog alata njihovog. 20V je baterija, I dokupljuje se posebno, ispadne šrafilica, baterija I punjač 8500 što I nije tako malo. Da li vredi toliko ili ima nešto bolje u toj ceni (ili jeftinije). Trenutno imam neku ikea fixa, koštala je 2500, što je najgore ok me služi, ali kad treba da se probuši nešto moram da zajmim udarnu bušilicu, čak i za blok. Ova računam da može bar blok I ciglu da probuši? Slika

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Heinz » 01 Maj 2021, 18:33

Ping @nikaragva

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Odgovori