Preporuke za sve i svašta

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Vladapetr » 25 Okt 2022, 19:24

Hvala kolega je našao nekog drugara iz detinjstva koji se time bavi, moj utisak je da se radi o kompletnoj dileji ali evo ima još 3 dana fore da me demantuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od somi-car » 01 Nov 2022, 08:38

Koristim elektricni kotao za grejanje, da li neko ima preporuku za neku app za mob koja belezi istoriju ukljucivanja npr koliko dugo je radio kotao?

Vukasin994
Postovi: 131
Pridružio se: 31 Jul 2018, 17:57
Garaža: Octavia A7 1.6 TDI Style
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Vukasin994 » 06 Nov 2022, 14:53

Preporuka gde u Novom Sadu potražiti metalni rotirajući deo u mehanizmu brave sobnih vrata. Kupih novu kinesku bravu ali ne pašu dimenzije, a kad je otvorih da od nje prebacim deo shvatih da nisu isti mehanizmi u pitanju, kod kineske se taj rotirajući deo sastoji iz dva dela. Koliko vidim na internetu postoji varijanta i sa lepkom za metal ali ako može da se nađe rezervni deo to bi mi bila jednostavnija varijanta.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23811
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od dragvorl » 06 Nov 2022, 17:32

Postavi bolje sliku.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Heinz » 06 Nov 2022, 17:33

Brave se kupuju po meri.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Sloba » 06 Nov 2022, 17:58

Ja sam imao kinesku bravu i kada sam hteo da promenim cilindar, pita me Sič koji je raspon (rupa za fiksiranje u odnosu na krajeve cilndra, npr. ako je cilindar 100mm i ako je rupa u sredini, raspon je 50/50. Može biti asimetrično itd). Ja mu kažem tipa 48/57, a on - tako nešto ne postoji, brojevi moraju biti okrugli. Odem kući, izvadim cilindar i odnesem mu, čovek uzeo u ruke i gleda, uzeo šubler... Kaže prvi put vidim ovako nešto. Morao je da dođe na lice mesta kako bi Abus cilindar upasovao u ostatak brave. Kina.

Sent from my MI 9 using Tapatalk




Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od pedja » 06 Nov 2022, 19:55

Pogreši čovek kada ne računa na takve nestandardne, a jednostavne, stvari.

Investitore razumem, hoće da zarade, ali kada čovek gradi svoj hotel i navuče koješta (pa i brave) iz Kine, bez rezervnih delova/uređaja, bez lako iskoristive garancije i bez prave podrške...

TapaT


Vukasin994
Postovi: 131
Pridružio se: 31 Jul 2018, 17:57
Garaža: Octavia A7 1.6 TDI Style
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Vukasin994 » 06 Nov 2022, 22:24

dragvorl je napisao:
06 Nov 2022, 17:32
Postavi bolje sliku.
Nisam u stanu, ali ista stvar kao na ovom linku (https://mojaradionica.com/popravka-brave/) s tim da je on rešio lepljenjem ali ako može da se nadje rezervni deo ne bih se zajebavao sa tim...

A za mere znam, već sam se jedno zajebao sa kupovinom zamenske jer je bila duža nego što treba i sad izmerih pre kupovine ali se ispostavilo da je milimetar ili dva šira...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23811
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od dragvorl » 06 Nov 2022, 22:36

Tesko da ce ti to iko prodati zasebno, jedino da nadjes na KP bravu polovnu. Ili sa Alija naruciti ako ima. Ne znam da li je ova kao ta kineska sto si kupio, npr. https://m.kupujemprodajem.com/gradjevin ... 7770618358
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od ljubitelj » 07 Nov 2022, 06:29

Šta je šire, i koliko 1,0mm ili 2,0mm?

Zašto prosto ne obradiš turpijom ili "dremelom" to gde treba ili ako nisi vešt sa alatom odneseš kod metalostrugara...
Brave imaju tolerancije, od 3 poslednje koje sam nameštao 2 su morale da se dorade jer nisu pasovale.
I nisu kineske već renomiranog brenda. Za spoljne kapije, na zaključavanje, interfonske sa polugicom.

Kao što piše u članku te brave ne smeju da se pretegnu, vrlo blago se šrafe inače se pokrive...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21096
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od nidza » 07 Nov 2022, 12:05

Skinuo staru bravu, odneo u Okov, tamo ima sve živo, kupio "skoro" istu. Radila turpija na gvozdenim vratima jer nije baš bilo u milimetar, ali bitno je da je tip brave isti.

Nisam ja siguran da se isplati popravljati nešto što se habalo godinama ili decenijama, a ne košta puno novo.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Bogdan » 24 Sep 2023, 14:11

Pozdrav svima m
Planiram da kupim e scooter, malo sam bacio pogled sta se sve ovde nudi, zapao mi za oko SoFlow My Tier

https://www.mediamarkt.de/de/product/_s ... n=appshare

Nema sta jaka cena, bas, ali ima i polovni u skroz ok stanju za nekih 400 do 500 eura.
Svega u ponudi ima, pa dajte neki predlog... Bitno je da je sto robusniji sa vecim tockovima, treba to ipak da pokrene skoro 2 m visine i 105kg SlikaSlikaSlika

Ford S-Max 2,5t


Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3163
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Dare4x4 » 21 Feb 2024, 13:31

Da li neko ima ili zna kakav je onaj usisivač iz Lidla?
https://www.lidl.rs/p/usisivac-za-mokro ... Sales_Week

Uzeo bih ga za povremenu upotrebu ali me zanima koliko je jak, da li se brzo zapuši filter pa neće da vuče, da li izbacuje prašinu, buka itd ? Imam Bosch UniversalVac15 i pre 3 godine je bio skoro duplo skuplji nego ovaj iz Lidla sad, pa mi cena deluje povoljno.

sinovac
Postovi: 27
Pridružio se: 22 Avg 2017, 13:57

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od sinovac » 21 Feb 2024, 23:27

Imam isti ovakav model vec 3 god. i redovno ga koristimo po kuci. Ukratko - vredi svaku paru, vuce kao lud i prilicno je glasan. Ima visoko teziste (pa ako zapne za tepih lako se prevrce) i relativno malu zapreminu kese, mada i kada se napuni vuce odlicno. U firmi imamo Kärcher WD3 (slican koncept) i ne vidim bitnu razliku za skoro duplu cenu.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23811
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od dragvorl » 21 Feb 2024, 23:56

Ja imam najjeftiniji Karcher sto moze i vlazno da usisava, ne i vodu/tecnost. Bio je nekad oko 50e. Kod njega je dobro sto za suvo moze umesto kese da se kupi cilindricni filter i onda se samo isprazni rezervoar, ne treba uopste kesa. Taj filter se otrese kada se zasiti i radi dalje. Tako da moze i na gradilistu da se koristi.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori