Preporuke za sve i svašta

Razne teme, pitanja, iskustva
Odgovori
Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od somi-car » 01 Feb 2019, 14:54

Kakva je situacija sa prevremenim raskidom ugovora i placanjem penala?

Naime pre nedelju dana podneli smo zahtev za raskid ugovora (istice UG. Obv. za tri meseca) i posto se niko nije javljao, a pozivom call centra samo nas zamajavali na kraju su se udostojili da odgovore.

Odgovor glasi da je zakazano gasenje ugovora pocetkom MARTA i da ce da ispostave racun za naredna dva, tri meseca. Razmisljam da im dam qu...ac i da jednostavno odbijem svaki naredni poziv kada bude zaduzenje doslo za naplatu.

Korisnikov avatar
jaksa
Postovi: 3567
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:15
Garaža: Jugo 45

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od jaksa » 01 Feb 2019, 14:55

Ja bih krenuo zakonskim putem - raskidanje ugovora o kupovini robe kupljene online itd...

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19251
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Heinz » 01 Feb 2019, 14:55

:plusone:

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od nikaragva » 01 Feb 2019, 14:59

Ako je potpisao ugovor, zar to ne znaci da prevremenim raskidom mora da isplati razliku u ceni koju je dobio kao pogodnost zbog potpisivanja ugovora?

Da pojasnim:

Mesecni racin 1000 dinara, 24x1000=24.000
Ako potpises ugovor, onda je racun 800 dinara, te za 24 meseca izadje 19.200 dinara.

Znaci u slucaju raskida ugovora kupac placa dodatnih 200 dinara unazad sve mesec koji su prosli do trenutka raskida?

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od somi-car » 01 Feb 2019, 16:38

Ok za mesece unazad ali za tri meseca koja slede do isteka nema smisla. Pri tom i sami kazu da UG obaveza moze tri meseca unapred da se raskine

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Ikac » 01 Feb 2019, 16:57

Koliko je meni poznato, a neka me neko slobodno ispravi ako grešim, potrošač tj. korisnik ima dve opcije kada raskida ugovornu obavezu pre isteka iste. Jedna je da plati razliku između povlašćene i pune cene za period koji je koristio uslugu, a druga je da plati preostale pretplate do kraja ugovora. Dakle potrošač bira šta mu se više isplati.

Korisnikov avatar
Spa-Francorchamps
Pobednik Garaža - Classic lige
Postovi: 577
Pridružio se: 03 Feb 2018, 12:02
Garaža: Hyundai i20 1.2 GL Premium

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Spa-Francorchamps » 01 Feb 2019, 22:43

Kupio u Lidlu torbu za gepek, ona sa čičak trakama. NIje baš neki kvalitet, ali je za 499 dinara dobra. Postoje dva različita oblika, a po istoj ceni se prodaje i zaštita za dno gepeka, nešto poput prostirke...

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8033
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od OMP » 01 Feb 2019, 23:04

sto se tice tih podloga za gepek, kupujem onu kao sundjer sto ide ispod laminata, ali deblju 4-5mm u tamno sivoj boji da se koliko toliko uklopi pa je skrojim po obliku gepeka taman da bude, super stvar, nepromocivo i lako se odrzava a tesko se cepa, ako se nesto prospe izvadim i otresem, po potrebi isturisam crevom i teraj dalje, inace to parce kosta nesto tipa 200din, prakticna stvar tako da od mene preporuka za to

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3671
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od member » 02 Feb 2019, 14:41

Ja kupujem neku tamnu mušemu za gepek. Isto jeftina, lako se održava.

Korisnikov avatar
havijer
Postovi: 3074
Pridružio se: 28 Mar 2015, 07:55
Garaža: I30 mk1 1,4
Lokacija: Kragujevac/GM

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od havijer » 02 Feb 2019, 16:34

Da li znate nekog ko pere fasade?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 830
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Rolla » 02 Feb 2019, 16:49

Ikac je napisao:Koliko je meni poznato, a neka me neko slobodno ispravi ako grešim, potrošač tj. korisnik ima dve opcije kada raskida ugovornu obavezu pre isteka iste. Jedna je da plati razliku između povlašćene i pune cene za period koji je koristio uslugu, a druga je da plati preostale pretplate do kraja ugovora. Dakle potrošač bira šta mu se više isplati.
Upravo tako, ili placanje meseci do isteka UO ili placanje razlike izmedju regularne i povlascene cene unazad za mesece kada je koriscena usluga.

Sent from my E5603 using Tapatalk


Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od klisko » 02 Feb 2019, 20:37


Dare4x4 je napisao:Kupio sam televizor preko sajta BC Group. Stigao je ali očigledno korišćen, verovatno izložen u radnji. Što je najgore, nisu poslali daljinski. Evo dva dana me zamajavaju. Navodno su poslali kurira koji će danas uzeti televizor natrag, pa kad ga pregledaju da pošalju nov. Kurir nije došao, a prošao je pored moje kuće. Zvao sam ga, čovek kaže ja nemam nikakav nalog i ne mogu da dođem. Zovem opet BC Group. Isti lik od juče se javlja i čudi se kako šta... Navodno će proveriti šta se dešava i javiti se. Evo nema ga sat i po vremena.
Rešio sam da kupim daljinski na oglasima posebno i završim priču ali hoću svima da vam kažem da se klonite ove firme. Ja sam izgubio poverenje i sad im neću poslati tv natrag i ako kurir dođe jer verovatno ostajem i bez para i bez televizora.
Eto, prvi su koji su me prevarili u online kupovini, a sigurno već 10 godina kupujem preko neta.

Inače tokom jučerašnjih telefonskih poziva (imam i snimak) taj s kim sam pričao reče mi da nije prvi put da šalju nekome korišćen tv. Ispričao mi je da su sad posle Nove godine nekome poslali korićšen tv zajedno sa ubodenom fleškom, pa ih taj zvao i "vrištao na njih", kako se izvoleo izraziti.
BC Group = Teški lopovi!
Za online kupovinu imaš pravo u roku od 14 dana da vratiš proizvod bez ikakvih pravdanja i objašnjenja s tvoje strane.
http://www.zastitapotrosaca.gov.rs/vasa ... -interneta

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3153
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Dare4x4 » 02 Feb 2019, 21:10

Pisao sam nekoj organizaciji koja dodeljuje onaj E-Trust Mark logo da je neki sajt kao od poverenja. Oni su mi dali ovaj link.
U međuvremenu se javio predstavnik marke televizora. Pisao sam i njima. Obećao je da će hitno poslati daljinski koji nedostaje. Danas sam detaljnije razgledao tv i postavio ga. Ispravan je i ima onaj karakterističan miris nove elektronike tako da možda i nije puno radio (verovatno) i aktivirao sam ga pomoću daljinskog sa drugog tv-a iste marke. Sve radi, ispravan je. Ako mu taj uvoznik stvarno pošalje daljinski, dižem ruke od dalje procedure. Nemam ni vremena ni živaca, niti imam poverenje da šaljem natrag televizor ovim lopovima.
Pogledao sam Google recenzije i nisam jedini. Neko je dobio korišćen klima uređaj!

Korisnikov avatar
Puzo81
Postovi: 3263
Pridružio se: 11 Mar 2012, 23:42
Garaža: Ford S-Max 2.0 Tdci Titanium
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Puzo81 » 02 Feb 2019, 21:47

Ja hteo kod njih da kupim LG UK55" pošto su imali najbolje cene. Još se dop sa LG podrškom da mi potvrde da su ovi uvoznici tj dileri LG - a za Srb zbog 5ogodisnje garancije.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Preporuke za sve i svašta

Post od Ikac » 02 Feb 2019, 22:09

Dare4x4 je napisao:
02 Feb 2019, 21:10
Danas sam detaljnije razgledao tv i postavio ga. Ispravan je i ima onaj karakterističan miris nove elektronike tako da možda i nije puno radio (verovatno) i aktivirao sam ga pomoću daljinskog sa drugog tv-a iste marke.
Izguglaj kako se ulazi u servisni meni, tu bi trebalo tačno da piše koliko je radio.

Odgovori