Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 23 Avg 2021, 21:05

Slika

Korisnikov avatar
Pulp Fiction
Postovi: 1629
Pridružio se: 19 Jul 2015, 21:52
Garaža: Astra G 1.7 dti

Re: Corona virus

Post od Pulp Fiction » 23 Avg 2021, 23:33

BigMazzy je napisao:
23 Avg 2021, 17:52
Ал ето, фестивал пива, огроман број људи на једном месту и као ако ниси тестиран или вакцинисан не може се ући, али, тестираш се у лабираторији, на мејл ти стигне потврда, ту потврду проследи другару који у поверпоинту прерадиш на своје име и уђеш на фестивал без проблема. Нико нит је тражио ЛК нит проверавао баркод. Дакле гледао својим очима како то раде.
Дакле кад ту нема контроле, а сад ове недеље иде још један фестивал исте величине на истом месту, онда је све то на папиру једно а у пракси друго, чист пример лкако се нико не придржава ничега, ни тај што је ушао на безобразлук ни онај који је дужан да га контролише.

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока
Tražili su ličnu kartu.

Korisnikov avatar
H4wkeye
Postovi: 8761
Pridružio se: 12 Feb 2013, 02:48
Garaža: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 HDI
Lokacija: PO

Re: Corona virus

Post od H4wkeye » 23 Avg 2021, 23:52

Heinz je napisao:
23 Avg 2021, 21:05
Slika
Ziva istina. :D

Korisnikov avatar
cozmo
Postovi: 5039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:50
Garaža: Peugeot 307 1.6 HDI, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI
Lokacija: Novi Sad

Re: Corona virus

Post od cozmo » 24 Avg 2021, 00:13

Ja bi samo kod ovo popravka kola ipak korigovao - grupe na fejsu - mehanicar :mrgreen:

Elem, moj prijatelj koji lezi u KCV je juce izjavio kako se nervira sto se nije vakcinisao (zena mu je avaks, kao sto rekoh). Dva dana je bio u raspad stanju, pa su primenili ovu novu terapiju, sa onim lekom koji kosta (bar tako pise) 2000 dolara. Pitao sam ga da pojsani, njega tretiraju kao umeren slucaj srednje tezine (nije video kako izgledaju oni tezi i na respiratoru), pa kad se tako pogorsa ili vide da ide ka tome, primenjuju. Ne moze uvek da se primeni, procena lekara je bitna. Daje se samo takvim slucajevima ako krene prognoza na losije. U teskom stanju ne pomaze, tad je primena kasna, tako su mu objasnili.
Daju lek pa non stop rade analize i ako se poboljsa stanje, nastave dalje. On je, srecom, odreagovao izgleda na terapiju (zovu je broj 11), pa je zadnja dva dana bolje, moze i normalnije da prica bez borbe za vazduh i malo je zivnuo. Najbitnije je da lekari procene za tu terapiju. Negde citam da se ne daje kad su na kiseoniku, zbog nuspojava, ali kaze tamo sve stave na kiseonik, i one najlakse, odmah. Verovatno do sada imaju neka druga iskustva s tim lekovima.

Kako prolaze dani, kaze vecinom su nevakcinisani u bolnici i to mladje osobe (on ima 65), a starijih od njega ima vakcinisanih, ali su ipak u stabilnom stanju. Njega je bas strefila borba sa saturacijom, jedva je izgurao. I sad zali sto se nije vakcinisao, gleda i sebe i patnju ostalih nevakcinisanih.

Na njegovom primeru se videlo ono, ajd nisam vakcinisan, nece mene, pijem vitamine, suplemente, a istovremeno se druzim sa svima i volim zivot, pravim okupljanja i slicno. Prvo je krenulo kao prehlada, zezao se dva tri dana, onda kao grip, pa kao ma ok je, i onda bam 40 temperatura, upala pluca, bolnica, naglo pogorsanje. Zajebana bolest kako god. Kaze imao je gripove i svasta nesto, ali ovo je uzas. Paklen osecaj.

A zena mu je avaks, isli su u Indiju, primali one antitetanus valjda, i ona utripovala da od njih dobila neke stravicne migrene koje vuce i dan danas. Inace smo se sa njom svi posvadjali u drustvu oko vakacinacije, a ovaj se debeleo zeznuo sad. Ona ima lakse simptome pa je kuci (mladja 18 god od njega). Ima bolesnog caleta od 85, pa sreca da je bio kod druge cerke inace bi ga roknula korona samo tako.

Jesam se raspisao, ali eto cisto da vidimo kako neko ko ima takav stav (korona mi ne moze nista, pijem vitamine) moze da zezne svoju dragu osobu, a ne daj boze i da dodje do tezih posledica.
"This is Chief Inspector Clouseau’s residence. This is Chief Inspector Clouseau speaking on the pheun.”

Kirija
Postovi: 96
Pridružio se: 27 Maj 2021, 06:42

Re: Corona virus

Post od Kirija » 24 Avg 2021, 07:21

Srbija 39,9% potpuno vakcinisanih
CG 27,7%
BiH 10,9%
HR 38,7%
Slo 42,3 %
Mkd 23,6%

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 24 Avg 2021, 10:48

nidza je napisao:
23 Avg 2021, 16:25
Svaki talas blokira redovno funkcionisanje zdravstvenog sistema, što ima daleko širi uticaj od kovida, jer nije to jedini zdravstveni problem sa kojim se bolesni suočavaju. Trenutno vodim ljutu borbu da prijateljicu smestimo za operaciju srca, ali eto, ljudi vilene po slavljima, ne prihvataju odgovornost i posledično opterećuju zdravstveni sistem - takav kakav je, bolji nemamo.
To što avaksi umiru od korone je nešto čime ne treba da se bavimo, sami pali - sami se ubili a ima onoliko primera širom planete. Međutim ovo je problem, neshvatanje zajedničkog interesa da funkcionisanje zdr. sistema ne sme da se ugrozi. Puno sreće tvojoj prijateljici uz nadu da će naći krevet i termin za operaciju, imao sam intervenciju na srcu u aprilu ove godine usred jednog od talasa korone i živa je sreća da sam imao "ulaz" u jednu od vodećih bolnica koja nije i ne može biti u kovid sistemu (zbog zastarelog sistema centralne ventilacije). Ali samo tamo prilikom prijema imao prilike da vidim kako kovidaši i antivakseri agresivno nasrću na obezbeđenje da ih se bolesne i zaražene pusti i primi na lečenje u normalnu bolnicu a ne da se ide u Bataju. Bukvalno scene kao iz Kabula, ko nije video i doživeo ne može da pojmi.

Drugi ovogodišnji boravak u bolnici sam imao u trenutku kada je taj talas bio minuo pa je Dragiša Mišović bila izašla iz kovid sistema. Tako da sam i tu imao sreće da nađem krevet u vrhunskoj bolnici ali da me je isto to zadesilo mesec dana ranije, jeli bi žito na forumu. Zato se iskreno nadam da će se zaraženi lečiti samo u kovid bolnicama - Batajnica, Kruševac i nova u Novom Sadu - i to je sve, sa prednošću i rezervisanim krevetima za ljude koji su objektivno preduzeli napor da se zaštite vakcinacijom. Ostali, koliko mesta bude bilo, ako nema - izvolite kod kuće, uz policijske provere da li bazaju napolju ili ne izlaze.

A da je bilo ko od ovih video ono što sam ja video ležeći 12 dana na post-koronarnom (ovo nije od korona, nego drugo ime za kardiologiju) u DM, sigurno bi uz poklič "bešte noge posraću vas" išao na vakcinaciju. Svi do jednog bivši kovidaši, niko vakcinisan pre zaražavanja, svi do jednog kod bolesti lakši simptomi i uglavnom bez upale pluća - par meseci kasnije svi u teškoj banani, na aparatima, kiseoniku i respiratorima. Ljudi ne shvataju da to što su kroz koronu prošli kao pas kroz rosu ne znači ništa jer će mnogima posledice doći kad tad na naplatu. Od ovih koji su ležali u mojoj sobi, niko poživeti neke godine neće, svi masivno skratili svoje živote. Dve mrtve starije žene uz neuspešne reanimacije sumanutim količinama adrenalina kao iz Dr Haus serije. Cena ovog lečenja je bukvalno somnabulna, jedna od retkih stvari koju Vučić ne laže, toliko se kiseonika i skupih lekova daje da bi ko zna šta pametniji mogli da uradimo za isti novac. U krajnjoj liniji sve to sami plaćamo na svakom koraku a vozači poslednje preko povećane cene registracije. Zbog koga? Pa sebičnih antivaksera.

I da, ne znam da li sam napisao da su obe žene zavedene da su umrle od upale pluća a ne od kovida. Nisu tren dežurni lekar i osoblje nisu razmišljali pre nego što su dali svoj doprinos lažiranju statistike. Medicinski tehničar koga sam sutradan pitao kako to lakonski mi je odgovorio sa "brate ništa me ne pitaj, ja radim ono što su mi rekli". Tako da ćete prave brojeve saznati nikad, jedino ovo čime raspolaže UPK, razlika od prosečnog godišnjeg broja za određeni period. Nas je korona razbila a šta dolazi videćemo, ništa dobro sigurno.

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 24 Avg 2021, 11:14

57 umrlih u Bugarskoj a kod nas 8. Možda je trenutak da ih okupiramo....



Bulgaria: Officials in Bulgaria confirmed a sharp rise in both infections and fatalities on Tuesday, with 1,891 people testing positive for the coronavirus and 57 patients dying of illnesses related to the disease.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21097
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Corona virus

Post od nidza » 24 Avg 2021, 11:22

Prekosutra će da izađe cifra ukupno umrlih za jul mesec, pa ćemo i taj podatak da imamo precizniji. Svakako gubimo stanovnike za trećinu većom brzinom nego u proteklih 10 godina.

Kirija
Postovi: 96
Pridružio se: 27 Maj 2021, 06:42

Re: Corona virus

Post od Kirija » 24 Avg 2021, 13:35

Bugari 15,5% potpuno vakcinisanih

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Ji 4Tze » 24 Avg 2021, 17:00

Vladapetr je napisao:
23 Avg 2021, 03:07


Još sam ga i malo pljuvao.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
počeo sam da slušam celu emisiju, baš me zanima da čujem pošto ono od prošlih dve godine, uglavnom mu izvlače iz konteksta..
Ali evo na početku kaže u Singapuru više ne beleže zaražene.

A onda malo izguglam i uopšte ne čudi kad imaju ovakve mere, mi taj nivo ne možemo ni da pojmimo a kamoli da primenimo :kezo:

https://www.gov.sg/article/updates-to-p ... ugust-2021
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od Vladapetr » 24 Avg 2021, 17:16

Mislim da je obratno, lik je bukvalno doktorirao izvlačenje iz konteksta i laganje u cilju potvrde nekih njemu bliskih istina. Naletao sam x puta na argumentovane kritike onoga što priča, ali nisam uspeo da ih nabrzaka pronađem kad smo ga spomenuli pre neki dan. Sećam se samo one priče sa nuspojavama kod vakcina, o tome je i Rujević pisao: Nestorović gostuje na nekoj televiziji i priča kako vakcine ne valjaju, eto 16% onih koji su primili Fajzera su imali nuspojave zbog kojih su morali biti primljeni u bolnicu. Spomene i istraživanje u kojem je to navedeno. Voditelj ga gleda belo, jer naravno nije u materiji a sve i da jeste ne može znati sve analize i istraživanja koja se maltene svakodnevno izbacuju.
Istina je "malo" drugačija: OD ONIH KOJI IMAJU NUSPOJAVE nakon primanja Fajzera (a to je nula zarez nešto onih koji su primili) NJIH 16% je moralo biti primljeno u bolnicu zbog toga. Dakle, umesto da je od 10.000 primalaca u bolnici završilo 1600, završilo ih je možda 16. Da Nestorović ne ume da pročita rezultate medicinske analize i istraživanja, čisto sumnjam. On ih namerno pogrešno čita i dalje propagira, kako bi uklopio u svoj fantazmagorični svet.

I te portale koje spominje, NASA je relativno skoro objavila da postoje ali bez ikakvog povezivanja sa putovanjem kroz vreme i slično. To je njegova konstrukcija, a za ove što su se eto tako pojavili iz prošlosti je izgleda isto čuo samo on. Nigde nisam ni video ni pročitao ništa o tome, a on to priča tonom kao da saopštava da se zelena salata može kupiti na svakoj pijaci.

I dalje mi je nepoznanica šta je kod njega privlačno ljudima koji su njime oduševljeni, jer ne znam NIJEDNU njegovu pretpostavku ili prognozu koja se ispostavila tačnom. A bilo ih je itekako, od svima poznatog "najsmešnijeg virusa na planeti" preko "kod nas će od korone umreti manje od 200 ljudi", pa "virus je za godinu dana završio svoje" ili letos "sad je pravo vreme da se razbolite"... Ajd, možda sam neinformisan, koju je to tačnu pretpostavku do sada izneo?

Jedino u čemu je uspešan a što raja ovde očigledno voli, to je taj miks guslarskih tvrdnji o našoj superiornosti i saveti za dug život u stilu moje prababe. Red onoga kako Italijani umiru a mi nećemo jer nam je genetika jača od njihove, pa uzmi rakiju ujutro da budeš zdrav, neće da dezinfikuje ruke u studiju da ne ostane sterilan itd... Debil, debil, bukvalno debil.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 862
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Corona virus

Post od pegazbre » 24 Avg 2021, 19:53

Problem je sto on kad prica nesto generalno o nekom medicinskog problemu (slusao sam ga jednom kad je pricao o bolesti creva) stvarno je rekao par dobrih stvari ali problem nastaje kad pokusava da opravda neka svoja uverenja ili teoriju zavere.

Uvek spominje tj prvo uvek spominje neko istrazivanje, strucnjaka, neka mozda cak i stvarno postoje i on odatle iz jednog konteksta izvuce ono sto njemu odgovara i ubaci to u svoj kontekst i uvek nekako ispadne da eto to sto on prica ima savrsenog smisla pogotovo za nekog za koga je facebook ili youtube jedino mesto koje postoji na internetu.

On publiku privlaci raznim medicinskim savetima koji cak i nisu losi i kad tako stekne poverenje onda malo prica ono sto narod zeli da cuje, tu privuce jos ljudi i onda malo provlaci teorije zavere i tako u krug...

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 24 Avg 2021, 21:29

Ovo za Nestorovica i sad je pravo vreme da se razbolite, su negde prekopirali sada u UK.

Upravo su isli tom logikom leto je, kad ako ne sad. Shvatili su da vakcina nece zaustaviti transmisiju, ali da pali za manji broj smrtnih slucajeva.

Ideja je da bustuju prenosenje virusa, tokom leta, s nadom da ce to izazvati kontinuirano dodavanje imunitetu pojedinaca, isled konstantne izlozenosti.
I da ce izaci iz zacaranog kruga pandemije.

Jedimo sto je Nestorovic to gurao bez vakcine, ali UK sad ide s tom namerom, ako krene mas u propast upalice parkirnu kocnicu.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Corona virus

Post od member » 24 Avg 2021, 21:32





Послато са M2101K7AG помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19277
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Corona virus

Post od Heinz » 24 Avg 2021, 21:49

Te pilote iz Bermudskog trougla, ili već odakle, je neko našao da su iz ne znam koje epizode Zone Sumraka od pre 50 godina.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk


Zaključana tema