Corona virus

Razne teme, pitanja, iskustva
Zaključana tema
gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Corona virus

Post od gazza » 18 Sep 2021, 23:00

ljuba je napisao:
18 Sep 2021, 21:32
plus imaju varjantu girosa sa pilecim mesom, mislim zasto to zovu giros?
zato što se gle čuda tako zove i u grčkoj - kotopoulo giros iliti pileći giros.

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Corona virus

Post od maniaxxx » 19 Sep 2021, 00:29

pegazbre je napisao:
18 Sep 2021, 21:59
maniaxxx je napisao:
18 Sep 2021, 21:16
Ko ti brani da se vakcinises svaki mesec ako zelis Vlado? Ostale pusti da zive kako znaju i umeju.

Apropo 50k zarazenih dnevno, valjda znas i da se vakcinisani zaraze?
Ja se slazem da treba ko hoce da ne primi vakcinu jer jelte nije obavezna, na njemu je izbor ALI BUDI ODGOVORAN PREMA SEBI A POGOTOVO DRUGIMA:

1 - ako cekas i ti i zena rezultate da li ste zarazeni, nemoj slati dete u vrtic ili ici na posao.
2 - ako si prehladjen, kasljes, nemoj ici na svadbu i ljubiti se sa 100 ljudi a kad te neko pita sta ti je ti kazes udarila me klima ma kakav kovid (a onda se posle toga ispostavi da si bio zarazen)
3 - nemoj da ides na splav naravno nevakcinisan a onda sledeci dan odes da vidis malu bebu kod prijatelja, naravno nisi mu spomenuo da si bio u provodu.
4 - ovo je za vakcinisane - ako si se vakcinisao to ne znaci da mozes da radis sta hoces i ne vodis racuna niocemu a jedini razlog sto si se vakcinisao je upravo da radis sta hoces.

Imam jos dosta primera onoga sto nama u Srbiji najvise fali a to je drustvena i licna odgovornost.
Slazem se. Evo ja sam se testirao u petak jer sam malu morao negde da vodim. U subotu sam se lose osecao, u ponedeljak PCR, korona. Mala nije otisla u vrtic naravno.

Problem je isto sto vakcinisani misle da su imuni i da ne sire zarazu dalje, sta nikako ne vazi. Kod nas nemaju obavezu ni da se testiraju pa mogu siriti nesmetano dalje koliko jim je volja.

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: Corona virus

Post od maniaxxx » 19 Sep 2021, 00:31

Bax je napisao:
18 Sep 2021, 22:44
Ocigledno bezveze idealizujemo Slovence...

Inace zarazeni ljudi regularno idu po prodavnocama, u setnje, i sl. Bar ovi iz moje okoline. Ocigledno je narod mentalno retardiran.

PS. Ne verujem u one anticipacije gde se pominje talas do novembra.

Delta puni antitelima velikom brzinom, ili likvidira, brze ce se zavrsiti udar.
U Slo je trenutno u modi namerno zarazivanje, ja sam imao non stop ponude sad kad sam bio pozitivan.

A zasto se Slo idealizuje necu nikad shvatiti...

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Corona virus

Post od ikac2000 » 19 Sep 2021, 02:01

Juce je bio intervju sa sefom klinike u Kelnu. 90% na intenzivnoj nezi su nevakcinisani.

A za vakcinisane, objavili su da je 4.5 puta manja sansa da se zaraze deltom od nevakcinisanih, i da su zarazni oko 3, naspram 10 dana kod nevakcinisanih.

Zbog ovoga je i opterecenje medicinskog sistema manje, pa mogu da se ukidaju mere, sto se i desava u Danskoj, Swe, UK. U DE su jos uvek ogranicenja jer je procenat potpuno vakcinisanih 61%, sto se smatra nedovoljno, i korak iza vodecih.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
sasa lbg
Postovi: 1572
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:11
Garaža: citroen C5 ,passat B3,citroen C3,vw caddy
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Corona virus

Post od sasa lbg » 19 Sep 2021, 07:39

A sta kaze taj dasa iz Kelna za ljude koji su preboleli koronu i imaju kompletniji imunitet na koronu od vakcinisanih?
Pretpostavljam nista jer samo vakcinisani su pozeljni.


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока


nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od nick79 » 19 Sep 2021, 08:14

Da li imamo nekoga na forumu da je posle 2 sinopharm-a primio kao treću dozu phizer vakcinu ili sputnjik? Ako ima, zanima me da li su mu u dz objašnjavali kako treba da primi trecu dozu istu kao prve dve i kako se osećao posle treće doze - da li je bilo velike reakcije itd… I još jedno pitanje - kada stigne sms samo se ode u neki dz i primi treća doza, nije potrebno ništa od dokumenata štampati, popunjavati?

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 19 Sep 2021, 08:31

sasa lbg je napisao:
19 Sep 2021, 07:39
A sta kaze taj dasa iz Kelna za ljude koji su preboleli koronu i imaju kompletniji imunitet na koronu od vakcinisanih?
Pretpostavljam nista jer samo vakcinisani su pozeljni.


Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
A sta moze to da pomogne, sa sistemskog stanovista, puno vas je manje od vakcinisanih, a drugo puno vecu cenu placate procentualno za taj jaki imunitet. Previse vas capne, da bi to ponudili kao resenje za sistem. Treci razlog ne mozes precizno da uoravljas procesom zarazavanja, dok vakcinacijom upravljas.

Kazu u Indiji nezvanicno 4 miliona umrlo u aprilskom talasu.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9724
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Corona virus

Post od Markoni » 19 Sep 2021, 08:35


nick79 je napisao:Da li imamo nekoga na forumu da je posle 2 sinopharm-a primio kao treću dozu phizer vakcinu ili sputnjik? Ako ima, zanima me da li su mu u dz objašnjavali kako treba da primi trecu dozu istu kao prve dve i kako se osećao posle treće doze - da li je bilo velike reakcije itd… I još jedno pitanje - kada stigne sms samo se ode u neki dz i primi treća doza, nije potrebno ništa od dokumenata štampati, popunjavati?
Teča moj je primio. Nisu mu ništa objašnjavali, i nije imao reakcija.



Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od pedja » 19 Sep 2021, 08:43


Znam čoveka koji nije razvio antitela, posle kineza. Svi u kući su mu vakcinisani, u istoj turi, samo on nema antitela. Pošto mu je supruga doktor, odlučila je da sada primi Fajzer. Ne znam da li je već primio, možda i jeste, Pitaću za utiske kada primi.

Što se papira tiče, popunjava se ona saglasnost, kao za prvu dozu, jer imaš mogućnost da promeniš. Kod mene u DZ su odštampali saglasnosti sa popunjenom vakcinom (Sinofarm ili Fajzer), i podelili na dve gomile, da ide malo brže pri popunjavanju. Niko ne pita ništa, šta si popunio to i dobiješ.




TapaT




ljubitelj
Postovi: 10593
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od ljubitelj » 19 Sep 2021, 09:23

2x kineska + fajzer.
Napomenuli da treća treba da bude različita, da odaberem.
Ozbiljno pre davanja napomenuli oko moguće reakcije (što nije bilo za kinesku) i tražili da se primi u ruku kojom se ne piše.

Reakcija na fajzer oštra, već posle 3-4 sata. 5 dana ruka skoro pa neupotrebljiva, srednji bolovi konstantno čim se nešto pokuša raditi.
Prva 2 dana polu ošamućen, blago slinavljenje iz nosa, povremeno suvo grlo. Posle toga to prestaje ali ostaje problem sa mišićima ruke. Jednostano nemam snage da bilo šta radim sa njom.

16 dana ukupno je trebalo da se ruka vrati u koliko toliko normalu, da se povrati snaga i prestane bol u mišićima.

U medjuvremenu bio kod jednog poznanika koji je isto kineska- fajzer kombincaciju primio pre mene i kod njega je bila ista reakcija bolova u ruci 14 dana. Još od jednog čoveka sam čuo slično ali bez vremenske odrednice.

dispy
Postovi: 556
Pridružio se: 13 Okt 2019, 18:01
Garaža: Astra K 1.6CDTi 2019

Re: Corona virus

Post od dispy » 19 Sep 2021, 09:27

Ćale posle 2x sinofarm primio fajzer. Reakcija nikakva, po njegovom opisu manje ga je bolela ruka nego mene posle prve doze fajzera. Samo to veče malo. Ćale ima 67 godina, dobrog je zdravlja, fizički aktivan, vežba i dalje svaki dan.

Sent from my RMX2155 using Tapatalk


Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8374
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od grujicd » 19 Sep 2021, 09:31

Bax je napisao:
19 Sep 2021, 08:31
sasa lbg je napisao:
19 Sep 2021, 07:39
A sta kaze taj dasa iz Kelna za ljude koji su preboleli koronu i imaju kompletniji imunitet na koronu od vakcinisanih?
A sta moze to da pomogne, sa sistemskog stanovista, puno vas je manje od vakcinisanih, a drugo puno vecu cenu placate procentualno za taj jaki imunitet. Previse vas capne, da bi to ponudili kao resenje za sistem. Treci razlog ne mozes precizno da uoravljas procesom zarazavanja, dok vakcinacijom upravljas.
Ima nas sasvim dovoljno koji smo preležali, u onoj našoj anketi u drugoj temi - trećina. U mom okruženju još veći procenat od toga. A diskriminisani smo po nekim osnovama u odnosu na vakcinisane. Iako podaci kažu da imamo jači i trajniji imunitet nego od vakcina. I ne pričamo o namernom zaražavanju kao rešenju, to ko planira automatski je kandidat za Darvinovu nagradu.

Evo, žena me nagovara da idemo da se vakcinišemo iako oboje imamo potvrđena antitela skorašnjim testovima, ali se npr. to ne priznaje sad za ulazak u Crnu Goru.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6750
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Corona virus

Post od ljuba » 19 Sep 2021, 09:37

gazza je napisao:
18 Sep 2021, 23:00
ljuba je napisao:
18 Sep 2021, 21:32
plus imaju varjantu girosa sa pilecim mesom, mislim zasto to zovu giros?
zato što se gle čuda tako zove i u grčkoj - kotopoulo giros iliti pileći giros.
Pazi kada ga nikada nisam video u Grckoj. Jel to “modernije” mladje jelo? A moguce da me jednostavno nije interesovalo…

nick79
Postovi: 447
Pridružio se: 27 Feb 2014, 07:26
Lokacija: Beograd

Re: Corona virus

Post od nick79 » 19 Sep 2021, 09:39

Hvala puno svima na odgovorima.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Corona virus

Post od Bax » 19 Sep 2021, 09:48

Moj drug 45 god, dva kineza pa Fizer, nikakve zalbe mi nije napisao, sve glatko proslo.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Zaključana tema